Gönderen Konu: Fenerbahçe | Kadın Voleybol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1811459 defa)

0 Üye ve 92 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı VamosRafa

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe / Kadın Voleybol Transfer Dosyası
« Yanıtla #5100 : 27 Haziran 2017, 14:10:21 »
Kosheleva'nın hücumunu değersizleştirmeye falan çalışmadım,yanliş anlamışsınız. Sadece Kosheleva'nın başarılı olduğu sistemlerde pasör çaprazının rolünün büyük olduğunu anlatmaya çalıştım.

Gs'ın Vakıfbank'ı elediği serinin üzerinden yaklaşık 10 yıl geçti ve Guidetti o arada 3 şl kazandı-kazandırdı. Genç antrenörken kurt oldu nerdeyse.

Çevrimdışı Mrtcn12

• Üye
  • Yer: Kadıköy
« Yanıtla #5101 : 27 Haziran 2017, 14:38:48 »
Voleybolda zaten oyun setleri takım kimyası oyuncuların değerini yükseltiyor ve azaltıyor, geçen seneki Eczacı da buna en büyük örnek çok kırılgan yapıları vardı. Enteresan bir örnek olacak ama Thaisa'nın bileği çıktığında herkes uzaklaştı gözlerini kapatıp falan destek olmak için yanına giden 1 oyuncu olmadı- bu demek değil ki üzülmediler falan- takım arkadaşlarının bileği çıkmış kız ağlıyor en azından sakin kalıp panik yapmamasını sağlayabilirlerdi. Boskovic daha çok genç çok sorumluluk yükleniyor ona da. Çok iyi oyunculardan oluşan bir kadro kurdular ama o kimya tutmadı ve bu sorun her oyuncunun kariyerinde hafif de olsa soru işaretleri oluşturdu. Kosheleva için de bunu düzeltme fırsatı bu sene. Guidetti de çok iyi koç oldu dediğin süreçte haklısın.
İlk olan en zor olanıdır, ikinci olan en kolayı.

Çevrimdışı VamosRafa

• Üye
« Yanıtla #5102 : 27 Haziran 2017, 15:19:09 »
Eczacıbaşı'nı kırılgan yapan en önemli şey Kosheleva'nın manşetleriydi bence. Kötü bir sezon geçirdi diye potansiyelini göz ardı etmemek lazim bunu kabul ediyorum ama o takım Kosheleva'ya ne kadar zarar verdiyse , Kosheleva da onlara o kadar zarar verdi. Her açıdqn faydasız bir sezon oldu.

Thaisa'nın sakatlandığı pozisyona gelirsek, tribündeydim o esnada. Herkes kırık zannetti , ki kırık olmaması mucize zaten. Çok ekstrem bir sakatlık olduğu için ben takım arkadaşlarının tepkilerini garip bulmadım.

Çevrimdışı Mrtcn12

• Üye
« Yanıtla #5103 : 27 Haziran 2017, 15:42:15 »
Kosheleva bazı maçlar fazlasıyla kenarda oturdu ve kenarda oturduğu dakikalarda da Barbolini çözüm bulamadı kötü gidişe, Kosheleva kenardayken de çok dağınıktılar anlık olarak iyi oynadıkları setler oldu yalnızca bazen Kosheleva'nın manşeti yüzünden çok sıkıntı yaşadılar katılıyorum ama o kadronun bunun altından kalkabilmesi gerekirdi kötü coaching ve staff performansı da çok etkiliydi kötü gidişte.

Thaisa'nın ayağı da kırılsaydı öyle tepki vermek yerine arkadaşlarına destek olmak bence daha iyi olurdu, kızın zaten canı yanıyor herkes daha da panik yapıyor, bu örneği vermemin sebebi karakter olarak kötü anlarda bu kötü gidişe dur diyecek oyuncu topluluğu olmadığını düşünmemdi bu sadece bir örnek.

Çevrimdışı VamosRafa

• Üye
« Yanıtla #5104 : 27 Haziran 2017, 15:56:10 »
Kadroları sıkıntılıydı onu kabul ediyorum ve o kadro ile çözüm bulmak zordu, kenarda iyi manşet alıp hücum edecek birine ihtiyaçları vardı. Larson da hücumda ortalamasının altında bir sezon geçirince iyice zorlandılar. Ama şöyle bakmak lazım bir de , Kim gibi Kosheleva gibi oyuncular her takımda alternatifsizdir zaten, kenara alınmayacak kadar iyi oynamalı bu oyuncular.  Bizim maç için Thaisa'nın sakatlığı sonrası saha dışında ne yaptıkları da önemli tabi ama sahada gereken cevabı verdiler bence.

Her neyse konumuz Eczacıbaşı değil aslında. Gs kadrosunun defoları gõründüğü kadar az değil onu anlatmaya çalıştım. Tabi bir gerçek te varki, en azından ihtiyaçları ile uyuşan , eksik pozisyonları dolduracak şekilde transfer yaptılar bizin aksimize.Nasıl oynayacaklarını bende merak ediyorum, bekleyip görmek lazım.

Çevrimdışı Mrtcn12

• Üye
« Yanıtla #5105 : 27 Haziran 2017, 16:07:27 »
Dediklerinin çoğuna katılıyorum. Dünyada bile alternatifi çok zor olan bir oyuncu kaybettik, Kim'siz asla olmaz diyemem çünkü her takımda Kim yok zaten ama bizde Kim'in yan parçaları da iyi değildi şuan zaten iyi değil, bakalım neler yapacağız umarım başarılı oluruz.

Gs kadrosunun en büyük sorunu manşetler olacak kağıt üstünde böyle görünüyor ama başarılı olurlarsa da asla şaşırmayacağım.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #5106 : 27 Haziran 2017, 17:14:46 »
Arkadaslar, aslinda herkes ayni seyleri, farkli kontekslerde soyledigi icin sanki anlasmazlik varmis gibi gozukuyor.

Galatasaray voleybolda en nihayetinde Galatasaray.  Kadrosu su an itibari ile basa oynayacak bir kadrodan ziyade ciddi engelleri asmasi gereken bir kadro gibi duruyor.  Ancak Turkiye Ligi'nde (Avrupa'ya oranla daha fazla) taraftar destegi ile maclar farkli sonuclanabiliyor.  Daha once de dedigim gibi bizim en iyi olmadan kazandigimiz iki sampiyonluk var.  Bence taraftarin ve taraftar kimligine sahip oyuncularin ciddi etkisi oldu bunda.

Kosheleva'ya gelecek olursak...  Formda oldugunda muazzam bir oyuncu.  Bunu tartismak abesle istigaldir.  Manset eksikligini dogru kadro yapilanmasi ile kapatmak zor degil.  Bir PARANTEZ acip burada sunu da belirteyim.  Ben tipki Rinus Michels'in oynattigi total futbol gibi takimdaki her oyuncunun ideal bir oranda savunma yapmasinin elzem oldugunu dusunen biriyim.  ANCAK Kosheleva oyle bir oyuncu ki, bu ideal kaidemden feragat etmemi saglayacak derecede bir hucum gucu mevcut.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #5107 : 27 Haziran 2017, 18:20:33 »
Kosheleva'lı Galatasaray'ın Vakıfbank'ı herhangi bir kulvarda eleme ihtimali yok. Birkaç büyük sakatlık olması gerekir bu durumun gerçekleşmesi için.

Tijana Boskovic'in fibulasında stres kırığı tespit edilmiş. Seda'nın kariyerini sekteye uğratan sakatlık bu. Söylenenlere göre sezon içinde tespit edilmiş ancak oyuncu dinlendirilmemiş. Nüksetme olasılığı yüksek olan bir sakatlıķ, Boskovic'in mevcut kadroda hücum edebilme garantisi olan tek oyuncuları olduğunu düşünürsek çok ciddi bir sıkıntı olur onlar ıçin.

Vakıf tabi favori ama kimse yenilmez değil..biz kupada indirdik gs ligde indirdi..mühim olan doğru kimya ve destek

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #5108 : 27 Haziran 2017, 18:22:13 »
Avrupada  madara etti bizi Guidetti, tabiri caizse ders verdi. Taraftar desteğimiz de vardı ve hiçbir işe yaramadı. Tribün elbette önemli ama en önemlisi kadro ve coaching, orda çok ağır basıyor Vakıfbank. Üstelik bizim Kim gibi her an maçın seyrini değiştirecek bir oyuncumuz vardı, Gs da öyle birisi de yok. Maç alabilirler belki ona lafım yok, ama eleyebileceklerini hiç sanmıyorum.

Kosheleva bu kadar vurulacak oyuncu değil ya..Eczacıdaki berbat düzenin kurbanı oldu...Ayrıca Neslihan da hala her yerde katkı verebiliyor...iyi ortaları ve pasörleri var...Gs son yılların en dominant kadrosunu kurdu kendi çapında..
NOT: bize burada gs konuşturanlar Boby'nin daşşaklarını yesinler...ne diyeyim
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2017, 18:24:15 Gönderen: Tekirdağlı »

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #5109 : 27 Haziran 2017, 21:12:27 »
Koshe-rabi-neslihan ve Seda rotasyonunun, nati-jerkov-rahimova ve polen den üstün yani bence yok....
Ayrıca eda olduğu sürece bence dert yok...
Jerkov un söylendiği kadar yerden yere vurulması da gereksiz...tıpkı Koshe gibi...nihayetinde bu kız 2-3 yıldır ligin en skorer oyuncusu....üstelik kalbur üstü takımlarda...

Ama şurası kesin keşke Avrupa'da hedef büyükse 1 tane daha üst düzey smaçör alabilsek...

Ortalarda ise ozgenur bence rotasyona katılmalı 4.oyuncu olarak...eda yi dinlendirmek lazım arada..

Lenovo A7020a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #5110 : 28 Haziran 2017, 00:46:22 »
Galatasaray'ı yeneriz ve ligde de geçeriz.

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5111 : 28 Haziran 2017, 01:24:22 »
Koshe Nati derken biri 30Cm de bile manşet alamadi ki Gulden Larson ile ona nerdeyse hic alan bırakmadıkları halde ve GS da bu olur mu şüpheli diğeri ise hem manşet hem bilek çalışan bir oyuncu ayrica Ecz nin berbat düzeni derken herşeyi yaptıkları halde berbat bir Koshe vardı.

Ayrıca GS 2 ay önce dağıttı Vakifi, 2014 De de Gamze sakatlanmasa yine eliyorlardi.Artik 6 yabancili Vakif da yok,Gozde de bitik bunlari da dusunmek lazim ,Lonneke de de ciddi düşüş ve yıpranma var.GS yine dağıtabilir.En büyük sorunları bence yetersiz ortalar ve Gamze nin yedeği yok.

Yalniz Boskovic yoksa Ecz biter.Belki Meliha pç oynayıp 20 sayı yapar.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #5112 : 28 Haziran 2017, 08:50:14 »
Jovana Stevanovic ayrılıyormus pomi'den...acaba alır mıyız ortaya diyorum...ama sanmıyorum...

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
  • Yer: istanbul
  • DaR aGaCıNDa oLSaK BiLe SoN SöZüMüZ FeNeRBaHÇe
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #5113 : 09 Temmuz 2017, 23:52:26 »
Bu günkü maçta Handeyi beğendim.
Hangi takimda acaba?

Çevrimdışı VamosRafa

• Üye
« Yanıtla #5114 : 10 Temmuz 2017, 00:39:55 »
Bu günkü maçta Handeyi beğendim.
Hangi takimda acaba?

Hande Eczacıbaşı oyuncusu. Bugün çapraz olarak Polen'in yerine girdi oyuna ve çok etkili oldu. Normalde smaçör oynuyor, ilk iki maçta da smaçör oynadı ve vasattı.