Gönderen Konu: Fenerbahçe | Kadın Voleybol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1811509 defa)

0 Üye ve 85 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mert Kaan Öner

• Üye
  • Yer: Istanbul
Ynt: Fenerbahçe / Kadın Voleybol Transfer Dosyası
« Yanıtla #240 : 19 Ocak 2014, 12:58:14 »
Birincisi, voleybol spor dallari icinde, tam manasiyla takim oyunu olan dallardan biri.  Yeon Koung Kim gibi dunyanin en iyi oyuncusu olarak kabul edilen birinin, gecen seneki Fenerbahce kadrosu ile ne kadar aciz duruma dustugunu gorduk?  Fark yaratabildi mi?  Belli bir raddeye kadar.  Bence Brakocevic'e haksizlik yapiyorsun.  Oynadigi takimlar, Italya, Cin ve Japonya'da o donem rakiplerinden kotu olan takimlardi.  Brakocevic'ten mucize yaratmasini bekleyemeyiz. 

Ikincisi, 24-25 yasinda Vakifbank ile Dunya ve Avrupa Sampiyonlugu kazanip, takimin bir numarali ismi olmus.  Tekrar ediyorum, loser diyerekten 35 yasindaki bir oyuncudan bahsetmiyorsun :)  Daha cok genc.  22 yasindayken, Avrupa Sampiyonasi ve Dunya Grand Prix'de cok degerli madalya ve bireysel alanlarda birincilikler kazanmis.  Simdi baktim, Cin'de oynarken takimin istatistik bazda rekorlarini alt ust etmis. 

Ezcumle, loser oldugunu bahsettigim sebepler nedeniyle dusunmuyorum.  Takimima gelmesini cani gonulden isterim. 

Tekrar ediyorum, ben Vakıfbank'a gelene kadar gösterdiği performansa bakarak loser diyorum. Milli takım ile kulüp takımlarını ayırıyorum. Bence bir oyuncuyu değerlendirirken ayırmak zorundayız. Çünkü çok iyi bir oyuncu olabilir fakat ülkesinin kötü bir milli takımı vardır, başarı kazanamaz veya tam tersi.

Sırbistan'ın bu jenerasyonu zaten çok iyi. Sırbistan çok iyi diye de yermiyorum Brako'yu. Vakıfbank'a geldiyse zaten Milli takım performansı ile geldi. Kulüp bazında hiçbir numarası yoktu.

Vakıfbank'ta bu kadar iyi performans göstermesinin en temel sebeplerinden birisi buraya gelene kadar loser olması, başarıya aç olmasıdır. Sonra Giovanni'nin katkısı var. Bu ikisi birleşince şu andaki Brako'yu izliyorsunuz.

Geçen sene günde 2-3 saat ekstradan çalıştığını, gerektiğinde de tek başına çalıştığını söylüyorlardı. Akşam 9'da gidip salonu açtırıyormuş sırf servis çalışmak için. Bu kadar fazla potansiyeli olan bir oyuncu, üstüne birde bunları yapıyorsa bir zahmet loser olmayıversin.

Ben takımda görmek istemem. Hem sevmiyorum hem de bize gelirse eminim geçmişine döner, kaldığı yerden loserlığına devam eder.

Çevrimdışı fırat80

• Üye
  • Yer: osmaniye
  • TEK BÜYÜK FENERBAHÇE
« Yanıtla #241 : 25 Ocak 2014, 15:02:55 »
tabi o sizin görüşünüz bence  Garay lı bir takımla okadar rahat teslim olmazdık, bu vakıf kadrosunda büyütecek bir şey yok gecen yılki dökülüyor ölüyor denen kadromuz 3 - 2 vermişti ilk maçı sanki öyle hatırlıyorum, ilk 4 hafta vurgusunu yapma sebebim son 2 , 3 sezondur Vakıfbank zor maçlarını hep ilk 5 hafta içinde oynuyor gibi kalmış aklımda aceba tesadüfmü ? gecen yıl ilk hafta bu yıl 3. hafta önceki yıl yine ilk haftalarda oynadık sanki yanlış hatırlıyorsam düzeltin,
ben söylemiştim demek istemiyorum ama söylemiştim
(   FENERBAHÇE  )

Çevrimdışı fırat80

• Üye
  • TEK BÜYÜK FENERBAHÇE
« Yanıtla #242 : 25 Ocak 2014, 15:33:58 »
Ikinci yarida da tablo degismez sanirim.  Egri oturup, dogru konusmak gerekirse Vakifbank su anda dunyanin en iyi takimi.  En iyi kadroya sahip olmak ile en iyi takim olmak arasinda nuans var.
(   FENERBAHÇE  )

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #243 : 26 Ocak 2014, 09:56:31 »
Besim ;
Hemşo Günaydın ;)
Bende seninle aynı düşünüyor idim hatırlarsın ki halen aynı düşünüyorum 8)
Ama keyfimiz çok yerinde idi dün o yüzden üzerinde durmadım mesajin ama sen tabi biraz rahatsız olmuşsun
Mevzu biraz hackett örneğine benzedi aslında ;) !!
Bazen böyle yanlış anlaşılma olabiliyor kanımca.
« Son Düzenleme: 26 Ocak 2014, 09:57:15 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #244 : 26 Ocak 2014, 11:16:59 »
Muratim ben zaten 2014 2015 yılı için çalışıyorum
Hep anı yaşamak olmaz geleceğimizi düşünmek lazım 8)
Voleybol Şubesi için yapmış olduğum çalışmalarda gelecek sene içindir ;) ;)

Voleybol için kimler var?  ;D
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Zihinbaz13

• Üye
  • Atam İzindeyiz. Biz de Fenerbahçeliyiz...
« Yanıtla #245 : 26 Ocak 2014, 12:16:25 »
Voleybol için kimler var?  ;D

Benim gördüğüm kadarıyla Larson var:))
Kim Yeon Koung,Fe Garay,Eda Erdem

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #246 : 26 Ocak 2014, 12:38:37 »
Ahaha biraz erkek şubesine çalıştım anka
DeCecco
Simon*
Divis *

Mevcut şartlarda yabancı pasör hayal ama *koyduğum iki isim olur gibi

Bayanlar da şimdilik larson'a yürüdüm
Thaisa Menezes e bütün taraftar yürümek lazım :)
 Haa birde neriman için galatasaray seda takası önerdim

Neriman için haber bekliyorum :) :)

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #247 : 26 Ocak 2014, 12:45:03 »
Ahaha biraz erkek şubesine çalıştım anka
DeCecco
Simon*
Divis *

Mevcut şartlarda yabancı pasör hayal ama *koyduğum iki isim olur gibi

Bayanlar da şimdilik larson'a yürüdüm
Thaisa Menezes e bütün taraftar yürümek lazım :)
 Haa birde neriman için galatasaray seda takası önerdim

Neriman için haber bekliyorum :) :)

Simon u kim istemez, pasör olarak bence Arslan devam etsin ama yedek bekleyecek bir yerli pasör olsa iyi olabilir.

Divis yerine İvan Zaytsev i isterim  ;D, ayrıca Divis dizinden ameliyat olmuştu şimdi nasıl oldu bilemiyorum. Matovic i görünce diz sakatlıkları beni korkutuyor.

Aynı şekilde Thaisa yı da kim istemez diyorum ama mevcut 3+0 da zor gelir aynı Simon da olduğu gibi. O yüzden yabancı sınırı 3+1 olmalı

Larson bu sene olabilirdi sanki ama son olarak 2 yıl anlaştı diye hatırlıyorum Kazan la.

FENERBAHÇE

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #248 : 26 Ocak 2014, 12:47:43 »
Avrupa da büyük hedef için arslan olmaz. Bizde Türkiye ligi ile kendimizi avuturuz.
Benim ki zaten öyle hayal muhabbet zaten
Divis iyi sıkıntısı yok
Ivan gelmez bence mantıklı hedeflere yürümek lazım..

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #249 : 26 Ocak 2014, 12:56:35 »

Ivan Zaytsev iki yıldır avrupada hüsrana uğruyor, değişiklik zamanı gelmiştir artık zor olduğunu biliyorum İtalya dan ayrılırsa özellikle Ruslar onu hemen kaparlar ama umut bu neden biz olmayalım.  :D
FENERBAHÇE

Çevrimdışı fırat80

• Üye
  • TEK BÜYÜK FENERBAHÇE
« Yanıtla #250 : 26 Ocak 2014, 18:41:38 »
Yanlis anlasilma olmamasi adina, aciklama yapmam gerekir.  Ozellikle son gunlerde forumda hayli bahsi gecen, takima inanmayan bir taraftar uzerine yapilan tartismalarin ardindan, senin bu sekilde, 1 ay onceki bir yaziyi tekrar gundeme getirmen bence sana yakismadi.  Yakismadigi gibi, hicbir aciklama yapmadan, sadece alinti yapman da beni uzdu, ne yalan soyleyeyim.  Bunun yerine, ozel bir mesaj veya saka yoluyla gelip, "bak Besim kardesim, sen zamaninda boyle bir sey demissin ama bak ne oldu?" diyebilirdin. 

Esas meseleye gelecek olursak, Avrupa Sampiyonlar Ligi'ni ve Dunya Kulupler Sampiyonlugu'nu kazanmis; 72 maclik seri yakalamis bir takima dunyanin en iyi takimi demekte ben o zaman bir beis gormedim.  Bugunku Fenerbahce'yi gormus olsaydim; aksini soylemekte tereddut etmezdim.  Daha gecen haftaya kadar adam gibi manset alamayan; konsantrasyon sorunu yasayip, yer yer bizi cildirtan bir takimin, bu maca bu kadar muazzam bicimde motive olacagini, kusura bakmayin ama ne o zaman ne de gecen haftaya kadar ongoremedim. 

En iyi kadroya sahip olmak ile en iyi takim olmak arasinda da nuans var.  Bu da bir olgu bence.  Gel gelelim, "ikinci yari sanirim tablo degismez" lafina.  Normal ligde tablo degisti.  Haksiz bir tahminde bulunmusum ama adi ustunde tahmin.  Kadrosunda tek tek bir suru muazzam oyuncu bulundurmak yerine, makine dislileri gibi muntazam takim oyunu oynayan bir takimi cok feci derecede bozduk.  Yeri geldi, 3 oyunculari birbiriyle carpisti. 

Ben yanlis yaptigim yerlerde, ozur dileyip, hatasini kabul etmekten keyif alan biriyim.  Gecenlerde, Sisley Volley TV nickli (Serkan sanirim) arkadasimiz, yaptigimiz bir hatayi oyle guzel bir bicimde izah etti ki, ben mutevaziligini ve bilgisini cok takdir ettim.  Hele yaptigim hatalar, Fenerbahce'nin lehine sonuclaniyorsa, bunlardan kat be kat daha cok keyif aliyorum.  O yuzden, bir anlik durtulerle hareket edip, rekabetci, insanlari birbirinden uzaklastiracak, husumet dolu bir tavirla hareket etmeden once, bu forumda insanlari yakinlastiracak, daha empati dolu, dostane bir tavir daha dogru olacaktir.
kusura bakma sadece kendi söylediklerimi alıntı yapacaktım diğeri yanlışlıkla oldu tekrar silemedim amacım bu değildi yanlış anlaşıldıysam özür dilerim
(   FENERBAHÇE  )

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #251 : 26 Ocak 2014, 20:11:27 »
Ivan Zaytsev iki yıldır avrupada hüsrana uğruyor, değişiklik zamanı gelmiştir artık zor olduğunu biliyorum İtalya dan ayrılırsa özellikle Ruslar onu hemen kaparlar ama umut bu neden biz olmayalım.  :D

evet bu sene şampiyonlar liginde elenmeleri cidden onlar için şok oldu
Ivan rus asıllı babasıda Rus voleybolcu , dediğin gibi İtalya'dan ayrılırsa ciddi rakamlara Rusya ya gidebilir o yüzden ben daha düşük rakamlara alınabilecek iyi oyunların peşinde olmak lazım diyorum :)

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • twitter.com/paulgeorge__13
« Yanıtla #252 : 26 Ocak 2014, 20:14:08 »
evet bu sene şampiyonlar liginde elenmeleri cidden onlar için şok oldu
Ivan rus asıllı babasıda Rus voleybolcu , dediğin gibi İtalya'dan ayrılırsa ciddi rakamlara Rusya ya gidebilir o yüzden ben daha düşük rakamlara alınabilecek iyi oyunların peşinde olmak lazım diyorum :)

abi transfer haberi hiç yokmu yada senn duyduğun
Aşkınla olduk derbeder
Senin sevgin bir ömre bedel
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #253 : 26 Ocak 2014, 20:51:57 »
yok be barış

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye