Gönderen Konu: Fenerbahçe | Kadın Voleybol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1811535 defa)

0 Üye ve 83 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe / Kadın Voleybol Transfer Dosyası
« Yanıtla #285 : 30 Ocak 2014, 16:29:16 »
Serdar bana kızma ama Yeliz'in nasıl beğeniyorsun yavrum
tamam sarışın belki de çekici bir hatun ama :)

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #286 : 30 Ocak 2014, 16:34:57 »

Ben genç Çinli oyuncuları beğeniyorum. Çin her yeni jenerasyonda iyi bir oyuncu çıkarıyor.

Zhu Ting ve U18 den orta oyuncu Xinyue Yuan bu şekilde giderlerse çok iyi olacaklar gibi.

Çin den transferin zor olduğunu bilerek söylüyorum. İmkan olsa da bu oyuncular transfer edilebilse keşke.

FENERBAHÇE

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #287 : 30 Ocak 2014, 16:40:14 »
Kim i bir kenara bırakarak yazıyorum
birçoğumuzun bildiği gibi Uzak doğu nun voleybol anlayışı çok farklı orada özel olan oyuncular Avrupa'da fark yaratamıyorlar. Fark yaratmalarını da ben beklemiyorum zaten , Hadi Çin diğer komşu ülkelere göre ( japonya, kore , tayland vs ) daha fizikli oyunculardan kurulu ama yinede oyun anlayışlarının temelini hız oluşturuyor , tomkom takesihta gibi çok kaliteli pasörler Avrupa voleybolunda başarılı olma ihtimalleri bence yok , hele o fizikleri ile imkansız. 100 kere yazdık konuştuk voleybolun şekli değişiyor , daha yüksek daha mücadeleci bir oyun olma yoluna doğru gidiyor ,
en basit örnek Saori Kimura gibi japonya'nın efsane oyuncularından birisi bu ülkede hem hak ettiği değerli göremiyor hemde burada sıradanlaşıyor. o yüzden voleybol için yönümüzü batıya/kuzey doğru çevirmekten fayda var :)
Serkan'da buralarda olsa keşke iki kelime de o etse 8)
« Son Düzenleme: 30 Ocak 2014, 16:40:28 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #288 : 30 Ocak 2014, 16:50:48 »

Ben de kalıplaşmış düşünce tarzını doğru bulmuyorum.

Uzak doğu voleybolu, burada yetişen oyuncular avrupa da başarılı olamaz gibi değerlendirmeler bana objektif gelmiyor.

Kolombiya nı voleybol da esamesi okunmuyor ama Montano çıkıyor. Kore den dünya voleybolunda söz sahibi olacak kimse yok derken Dünya nın en üst düzey smaçörü Kim oradan çıkabiliyor.

O yüzden her oyuncuya bu önyargı ile bakmak yerine oyuncunun oyununa bakmanın daha önemli olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca benim bahsettiğim Çinli oyuncuların fizik yönünden Batı/Kuzey bölgesi oyuncularından eksiği yok, belki de fazlası var.

O yüzden yineliyorum kalıplaşmış düşünce yapısından kurtulup oyuncu bazında değerlendirmeliyiz.

FENERBAHÇE

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #289 : 30 Ocak 2014, 17:03:01 »
Ben de kalıplaşmış düşünce tarzını doğru bulmuyorum.

Uzak doğu voleybolu, burada yetişen oyuncular avrupa da başarılı olamaz gibi değerlendirmeler bana objektif gelmiyor.

Kolombiya nı voleybol da esamesi okunmuyor ama Montano çıkıyor. Kore den dünya voleybolunda söz sahibi olacak kimse yok derken Dünya nın en üst düzey smaçörü Kim oradan çıkabiliyor.

O yüzden her oyuncuya bu önyargı ile bakmak yerine oyuncunun oyununa bakmanın daha önemli olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca benim bahsettiğim Çinli oyuncuların fizik yönünden Batı/Kuzey bölgesi oyuncularından eksiği yok, belki de fazlası var.

O yüzden yineliyorum kalıplaşmış düşünce yapısından kurtulup oyuncu bazında değerlendirmeliyiz.

1-Kim istisna dedim ki zaten
2-Çin li oyuncularında komşu ülkere göre daha fizikli olduğunu da söyledim zaten
3-Montano çıktı demişsin  hadi onu da istisna  (aslında bir şey yaptığı yok Montano zaten dünkü çocuk değil 30 yaşında yıllarca yunanistanda filan oynadı normal bir çapraz )

temel düşünce yapısında haklısın aslında ,oyuncu bazında hareket etmek lazım ama voleybol sporu çok farklı bir spor  yetiştirilme tarzları , fiziksel yapıları,oyun anlayışları çok önemli bir hal alıyor, önümüzde bir sürü bununla ilgili örnek var
kalıplaşmış düşünce tarzı hoş birşey değil ama voleybol içinde belli başlı gerçekler var bunları görmezden gelemeyiz.

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • twitter.com/paulgeorge__13
« Yanıtla #290 : 30 Ocak 2014, 18:11:35 »
1-Kim istisna dedim ki zaten
2-Çin li oyuncularında komşu ülkere göre daha fizikli olduğunu da söyledim zaten
3-Montano çıktı demişsin  hadi onu da istisna  (aslında bir şey yaptığı yok Montano zaten dünkü çocuk değil 30 yaşında yıllarca yunanistanda filan oynadı normal bir çapraz )

temel düşünce yapısında haklısın aslında ,oyuncu bazında hareket etmek lazım ama voleybol sporu çok farklı bir spor  yetiştirilme tarzları , fiziksel yapıları,oyun anlayışları çok önemli bir hal alıyor, önümüzde bir sürü bununla ilgili örnek var
kalıplaşmış düşünce tarzı hoş birşey değil ama voleybol içinde belli başlı gerçekler var bunları görmezden gelemeyiz.

abi dün anetanın yerine kimi isterdiniz tarzı bişe yazılmıştı aneta gidicimi bilgin varmı
Aşkınla olduk derbeder
Senin sevgin bir ömre bedel
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #291 : 30 Ocak 2014, 19:08:17 »
Ben önyargılı değilim gerçekçiyim . :)
Kim mevzusundan dolayı Ze'ye ne kadar teşekkür etsek azdır.
Barış Öyle bir durum şimdilik yok

Çevrimdışı Serdar Şirin

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • serdarrsirin
« Yanıtla #292 : 31 Ocak 2014, 02:06:47 »
Serdar bana kızma ama Yeliz'in nasıl beğeniyorsun yavrum
tamam sarışın belki de çekici bir hatun ama :)

Estafurullah abi neden kızayım yahu :( Kendinide çok geliştirmiş duyduğum kadarıyla bence Seda'dan çok çok daha katkı verir.
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2014, 02:08:01 Gönderen: Serdar Şirin »
Yılmayacak cesur çocukların sen asil kavgası.

Çevrimdışı magi

• Üye
  • gastronomy and culinary art
« Yanıtla #293 : 08 Şubat 2014, 21:24:19 »
Bugün Abbondanza da Gs Sarıyer maçını izliyordu. Ben Gözdeyi izlediğini düşünüyorum (istiyorum). Acaba Neriman'ı mı izliyordu..

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #294 : 08 Şubat 2014, 21:30:53 »
Bugün Abbondanza da Gs Sarıyer maçını izliyordu. Ben Gözdeyi izlediğini düşünüyorum (istiyorum). Acaba Neriman'ı mı izliyordu..

Belki de sadece hafta sonunu voleybol izleyerek değerlendirmek istiyordu. :)

Burakcnar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #295 : 08 Şubat 2014, 21:31:30 »

Bence haftaya oynayacağımız Sarıyer Belediyesi'ni izliyordu :D

Çevrimdışı magi

• Üye
« Yanıtla #296 : 08 Şubat 2014, 21:32:27 »
İyi de videoyla da izleyebilirdi. Var bunda bişeeeyyyy...

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #297 : 08 Şubat 2014, 21:34:20 »
İyi de videoyla da izleyebilirdi. Var bunda bişeeeyyyy...

FBI bile bu kadar detaycı değildir yeminle. :D

Çevrimdışı magi

• Üye
« Yanıtla #298 : 08 Şubat 2014, 21:38:08 »
Dediydi dersiniz :)

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #299 : 08 Şubat 2014, 21:40:49 »
Dediydi diyeceğime emin olun. Vallahi derim. :)