Gönderen Konu: Fenerbahçe | Kadın Voleybol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1811464 defa)

0 Üye ve 86 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı UniqueFB

• Üye
  • Yer: Istanbul
Ynt: Fenerbahçe / Kadın Voleybol Transfer Dosyası
« Yanıtla #855 : 09 Nisan 2014, 18:10:50 »
Garay'sız takım her türlü güç kaybedicek hele yerine gelicek isim Bosetti ise. Bu durumda yapacak en akıllı hareket Aneta ve Glass yerine daha dominant tam yıldız almak. İsim olarak yıldız demiyorum performans olarak diyorum. Hooker'ı alıp son 2011 2013 yılları arası performansını bekleyeceğiz. Yoksa takım her türlü güç kaybedicek belli. Maja Ognjenović veya Lloyd pasör açısından bize iyi gelir.

Çevrimdışı Erdenay Güler

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
    • ErdenayGuler
« Yanıtla #856 : 09 Nisan 2014, 18:21:14 »
Takım her türlü nasıl güç kaybediyor yahu? Mayıs 2013'te "kısa boylu ne getireceği belli değil" denilen Garay Nisan 2014'te Top Class oyuncu mu oldu? Ben yazın onun için çok iyi transfer yazanlardan birisiyim ama bu beklentilerin altında kaldığı gerçeğini değiştirmiyor. Ayrıca Logan Tom gibi Sokolova gibi muamele yapmak da uygun değil.

Çevrimdışı UniqueFB

• Üye
« Yanıtla #857 : 09 Nisan 2014, 18:29:03 »
Garay için o yorumu kim yaptı merak ediyorum :)
Nasıl güç kaybediyoruz çok açık. Bu seneki ilk 6'ya Garay'ı çıkarıp Bosetti'yi monte ettiğin anda güç kaybediyoruz. Bunun aksini iddia etmek mümkün değil. Biz bu sene hücum anlamında sıkıntı yaşamadık fazla ,Garay'ın yüksek olmayan hücum performansına rağmen. Ama defansta ve serviste yaptığı katkı ortada. Bosetti bunları Garay kadar iyi yapamaz.
Ben söylediğimin arkasındayım. Aneta ve Glass'ın bir tık ötesine geçemezsek pozisyon olarak bu seneki takım kalitesinin gerisine düşeriz. Yönetim bunun farkındadır herhalde ben yerlerine iki yeni oyuncu geleceğini düşünüyorum.
Sokolova tarihin en iyi komple oyuncularından biri. Logan Tom şahsen en sevdiğim oyuncuydu ve kalitesini tartışmam. Ama güncel voleybolda böyle oyuncular çok kalmadı. Kim var. Arkasından Garay gelir Larson gelir. Diğerleri sonradan gelir. Garay gibi bir oyuncuyu kaybediyorsan Larson ayarında da oyuncu alamıyorsan ekstra işler yapman lazım. Bosetti kaliteli bir oyuncu olabilir ama Garay'ın boşalttığı yere geliyor.
« Son Düzenleme: 09 Nisan 2014, 18:29:33 Gönderen: UniqueFB »

Çevrimdışı Zihinbaz13

• Üye
  • Atam İzindeyiz. Biz de Fenerbahçeliyiz...
« Yanıtla #858 : 09 Nisan 2014, 18:33:13 »
Bosetti nasıl hızlı paslar ile oynuyorsa Garay da hızlı paslarla oynuyor. Garay ın hücum anlamında beklenen performansı vermemesinin de sebebi hızlı pas alamayıp dağınık bloklara hücum edememesi. Bosetti için o na uygun pasör deniliyor da Garay için neden denmiyor bende onu anlamıyorum.
Kim Yeon Koung,Fe Garay,Eda Erdem

Çevrimdışı UniqueFB

• Üye
« Yanıtla #859 : 09 Nisan 2014, 18:36:46 »
Bir de olaya şöyle bakmak lazım. Garay gittiyse:
Garay'dan daha iyi hücum eden bir smaçör mü lazım yoksa Garay kadar defans yapabilen süpürücü bir smaçör mü lazım. Bence ikincisi. Bosetti hadi Garay'dan daha iyi hücum etsin. Kalan kısmı daha büyük soru işareti.

Çevrimdışı Zihinbaz13

• Üye
  • Atam İzindeyiz. Biz de Fenerbahçeliyiz...
« Yanıtla #860 : 09 Nisan 2014, 18:38:58 »
Garay'dan daha iyi hücum eden bir smaçör mü lazım yoksa Garay kadar defans yapabilen süpürücü bir smaçör mü lazım. Bence ikincisi. Bosetti hadi Garay'dan daha iyi hücum etsin. Kalan kısmı daha büyük soru işareti.
Kesinlikle. Bizim sıkıntımız zaten manşet defans. Hücumcumuz zaten hali hazırda var Eda ve Kim ki Aneta yı gidecek diye saymıyorum. Yani Aneta nın yerine daha etkili bir pç alıp Garay ı takımda tutmak en mantıklısıydı fazla oynamaya gerek yoktu takımla
Kim Yeon Koung,Fe Garay,Eda Erdem

Çevrimdışı Rufat Sharafli

• Üye
« Yanıtla #861 : 09 Nisan 2014, 18:40:21 »
Takım her türlü nasıl güç kaybediyor yahu? Mayıs 2013'te "kısa boylu ne getireceği belli değil" denilen Garay Nisan 2014'te Top Class oyuncu mu oldu? Ben yazın onun için çok iyi transfer yazanlardan birisiyim ama bu beklentilerin altında kaldığı gerçeğini değiştirmiyor. Ayrıca Logan Tom gibi Sokolova gibi muamele yapmak da uygun değil.

Abi salla onları, Garay geldiğinde burun kıvıranların sayı toplamda 20 bile değildi, takımın taşlarıyla oynamanın doğru olduğunu düşünmüyorum ben, gitmesi kendi fikiridirse gitsin orasına sözüm yok, arka tarafı falan iyi topladı, servis, bloklara verdiği katkı da ortada, ki ben şimdilerde hücümünunun daha iyi olacağına inanıyorum. Sezonun en kritik anları geldi çattı çünkü.

• Üye
« Yanıtla #862 : 09 Nisan 2014, 18:41:53 »

Bence  de ikincisi, mesela Garay arka tarafı eğer toplamayı beceremeseydi Kim bu kadar etkili silah olamazdı, yanlış anlamayın Kim e sıradan oyuncu muamelesi yapmıyorum haddime de değil ama yani Kim in bu kadar hücümda muhteşem oynamasınında Garayın da büyük rolü var bence

Çevrimdışı UniqueFB

• Üye
« Yanıtla #863 : 09 Nisan 2014, 18:42:37 »
Geçen sezon aman lig bitsin haberleri öyle geçeceğiz diye "anlayış" gösteren voleybol siteleri şimdi Fenerbahçe haberlerinden geçilmiyor. Tamam Fenerbahçe bereket demek de bu kadar da olmaz.

• Üye
« Yanıtla #864 : 09 Nisan 2014, 18:44:03 »
Eda Bauer ikilisini gelecek sezon ligde de kullanmayı düşünürken Bahar'dı Bosettiydi ilginç haberler geliyor...Bunlar doğruysa yine yabancı kuralından dışarda kalacak oyuncular olacak...Elde Gökçen varken Bahar şart mıdır? Yerli smaçör yerine yabancı almak ve kontenjanı buraya kullanmak doğru tercih midir. Takımın  taşlarıyla bu kadar oynamak da doğru mudur

Baharın gelmesi büyük ihtimalle Gökçenin veya Bauerin ayrılması anlamına geliyor. Gökçen yedekte durmayı sorun etmiyor ama Bahar edebilir bence, o yüzden Eda Gökçen varken başka YERLİ orta oyuncu almaya gerek yok. Ha yabancılardan Bauer gidip Thaisa gelirse bir sözüm olmaz, son sözüne de dibine kadar katılıyorum abi takımın taşlarıyla bu kadar oynamaya gerek yok.

Çevrimdışı UniqueFB

• Üye
« Yanıtla #865 : 09 Nisan 2014, 18:44:07 »
Bence  de ikincisi, mesela Garay arka tarafı eğer toplamayı beceremeseydi Kim bu kadar etkili silah olamazdı, yanlış anlamayın Kim e sıradan oyuncu muamelesi yapmıyorum haddime de değil ama yani Kim in bu kadar hücümda muhteşem oynamasınında Garayın da büyük rolü var bence

Aynen. Ben de kesinlikle öyle düşünüyorum. Garay çık Bosetti gir olunca güç kaybediyoruz çok net. Ha bu saatten sonra ne yapmalı:

Alabliyorsan Larson, alamıyorsan Glass ve Aneta yerine daha dominant oyuncular. Başka çare yok.

Çevrimdışı UniqueFB

• Üye
« Yanıtla #866 : 09 Nisan 2014, 18:48:06 »
Baharın gelmesi büyük ihtimalle Gökçenin veya Bauerin ayrılması anlamına geliyor. Gökçen yedekte durmayı sorun etmiyor ama Bahar edebilir bence, o yüzden Eda Gökçen varken başka YERLİ orta oyuncu almaya gerek yok. Ha yabancılardan Bauer gidip Thaisa gelirse bir sözüm olmaz, son sözüne de dibine kadar katılıyorum abi takımın taşlarıyla bu kadar oynamaya gerek yok.

Bahar menajerini göndermiş diyorlar Fenerbahçe'nin direk talip olmasından değil de. Şartlarda anlaşırlarda bence gelir Bauer'in ayrılmasına da gerek yok. Eda-Bahar ligde oynar Gökçen yedek olur ... Avrupa'da Bauer-Eda oynar ... Eğer VB yönetimi takım içi evliliği kabul etmiyorsa Bahar'ın fazla şansı yok zaten. Eczacıbaşı onun için tam ideal yerken neden Fenerbahçe onu da anlamadım.Lig-Şl her türlü ilk 6 oynar. Ben bu Bahar işinden hiçbir şey anlamadım ya orası da ayrı.

• Üye
« Yanıtla #867 : 09 Nisan 2014, 18:48:46 »
Aynen. Ben de kesinlikle öyle düşünüyorum. Garay çık Bosetti gir olunca güç kaybediyoruz çok net. Ha bu saatten sonra ne yapmalı:

Alabliyorsan Larson, alamıyorsan Glass ve Aneta yerine daha dominant oyuncular. Başka çare yok.

Garay yani sıradan bir oyuncu da değil, iyi diyebileceğimiz kaç smaçör var Garaydan? Kim, Larson ilk aklıma gelenler, Kim zaten bizde alabiliyorsan Larsonu al birşey demem ama Garay kendi gitmek istiyorsa o kafa yapısındasa bizimkilerin yapabileceği birşey yok. Glass zaten kesin olarak gidecek seneye, Anetanın durumunu önümüzdeki son maçlar gösterecek

Çevrimdışı Erdenay Güler

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
    • ErdenayGuler
« Yanıtla #868 : 09 Nisan 2014, 18:50:04 »
Kimseye "Bosetti'yi ne kadar izledin?" şeklinde bir soru sorup ukalılık yapmak istemiyorum. Başka şeyler de yazacağım ama arkadaşlar yanlış anlayacak diye ondan da vazgeçiyorum. Bizim izlediğimiz Bosetti meğersem sıradan birisiymiş, okuduklarımdan bunu çıkardım.

Garay 26 ace
Bosetti 18 ace

Garay %35,5 mükemmel
Bosetti %39,2 mükemmel

Garay %42,7 hücum
Bosetti %42,1 hücum

Garay 24 blok
Bosetti 41 blok

Kimin nereye ne kadar katkı verdiği yukarıda yazıyor. Birisi bunları İtalya Ligi'nde yapıyor, diğeri Türkiye Ligi'nde yapıyor. Birisi bu sene Şampiyonlar Ligi'nde oynadı, diğeri CEV Kupası'da. İtalya Ligi özellikle bu memlekette çok hafife alınan bir lig. Oranın 2. sıradaki takımını alıp buraya getirin yarı finale oynar. İşler öyle uzaktan bakıp "oranın kalitesi düştü" demek kadar kolay değil. Bosetti savunma hücum dengesini en iyi ayarlayan oyunculardandır.

• Üye
« Yanıtla #869 : 09 Nisan 2014, 18:50:16 »
Bahar menajerini göndermiş diyorlar Fenerbahçe'nin direk talip olmasından değil de. Şartlarda anlaşırlarda bence gelir Bauer'in ayrılmasına da gerek yok. Eda-Bahar ligde oynar Gökçen yedek olur ... Avrupa'da Bauer-Eda oynar ... Eğer VB yönetimi takım içi evliliği kabul etmiyorsa Bahar'ın fazla şansı yok zaten. Eczacıbaşı onun için tam ideal yerken neden Fenerbahçe onu da anlamadım.Lig-Şl her türlü ilk 6 oynar. Ben bu Bahar işinden hiçbir şey anlamadım ya orası da ayrı.

Baharın gelmesi demek, Gökçenin şuanki İpeğin durumuna düşmesi demek.  O yüzden hiç gerek yok Bahara