Gönderen Konu: Fenerbahçe | Kadın Voleybol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1811473 defa)

0 Üye ve 78 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı UniqueFB

• Üye
  • Yer: Istanbul
Ynt: Fenerbahçe / Kadın Voleybol Transfer Dosyası
« Yanıtla #870 : 09 Nisan 2014, 19:02:23 »
Bosetti'ya kötü oyuncu diyen yok ama Garay'dan sonra geliyorsa bu takımın daha zayıflaması demek. Garay değil Larson da olsa bu değişmezdi. Kalite açısından Kim'den sonra bu iki oyuncu gelir. İtalya Ligi taktiksel açıdan hala dünyanın en iyisi ama ben de CEV'den şampiyonlar ligi istatiklerine baktım mesela.
12'li eleme turunda Zurich karşısında iki maçta da facia performans. Grupla liderlik mücadelesi D. Moskova maçlarında %37 ve 38 ile hücum etmiş.

Yani şunu çok açık soruyorum: Garay'dan sonra Bosetti geldiğinde bu takımın güçleneceğini veya güç kaybetmeyeceğini mi söylüyorsunuz?
« Son Düzenleme: 09 Nisan 2014, 19:02:54 Gönderen: UniqueFB »

Çevrimdışı Erdenay Güler

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
    • ErdenayGuler
« Yanıtla #871 : 09 Nisan 2014, 19:13:25 »
Ben direkt güçlenecek demiyorum. Güç kaybedecek söylemine karşı çıkıyorum. Garay'ın bulunmaz Hint kumaşı olmadığını, sene başında kendisinden beklenenlerin altında kaldığını ve Bosetti'nin de onun ayarında olduğunu söylüyorum. Ayrıca eğer Bosetti'nin şimdiye kadar oynadığı pasörler gibi bir oyuncu monte edilecekse yanına, takımın şu an ki haline göre de ilerleme kaydedeceğini düşünüyorum.

Çevrimdışı Erdenay Güler

• Yönetici
  • Üye
    • ErdenayGuler
« Yanıtla #872 : 09 Nisan 2014, 19:18:19 »
Baharın gelmesi demek, Gökçenin şuanki İpeğin durumuna düşmesi demek.  O yüzden hiç gerek yok Bahara

Eğer Bahar'ın gerçekten alınma durumu var ise;

Gökçen İpek'in durumuna düşecek diye Bahar mı alınmayacak? Adı geçen 3 ismin en tepesinde Bahar var, Bahar geldikten sonra Gökçen İpek'in durumuna düşse ne yazar düşmese ne yazar? Unique'nin dediği gibi ligde Eda ile Bahar oynar, Avrupa'da herkes oynar.

Çevrimdışı BeratAkbaba

• Üye
    • BeratAkbaba
« Yanıtla #873 : 09 Nisan 2014, 19:22:33 »
Brakoçeviç'in ayrılma durumu ciddi galiba,vakıfbank sheila'yı transfer etmeye çalışıyormuş.Voleybolextra geçti haberi.
#12 Damir Mrsiç

Çevrimdışı Gökhan Bulut

• Üye
« Yanıtla #874 : 09 Nisan 2014, 19:27:55 »
Yalnız bu istatistiklere bakınca Garay'ın kalması bizim için her türlü daha iyi. İyice de  takım uyum sağlamış olacak kalırsa. Şu istatistikler için seçme hakkım olsa hayatta bosetti'yi seçmem ben ,o değişikliği yapmam yani. Garay için bir önemli nokta da daha iyi işler yapabileceğini biliyor olmamız.
biz hayatta en çok Fenerbahçe'yi sevdik....

Çevrimdışı Erdenay Güler

• Yönetici
  • Üye
    • ErdenayGuler
« Yanıtla #875 : 09 Nisan 2014, 19:39:09 »
Biraz önce Cem ağabey ile Esra'nın durumunu konuştuk.

Servis sayıları dışında Esra'nın ligdeki performansı Garay'ın önünde, özellikle manşetlerde.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #876 : 09 Nisan 2014, 21:03:45 »
Biraz önce Cem ağabey ile Esra'nın durumunu konuştuk.

Servis sayıları dışında Esra'nın ligdeki performansı Garay'ın önünde, özellikle manşetlerde.
Aynen 460.manset esra ,310 manşet garay
% 43 esra hücum
% 42 garay hücum

Ama esra yaramaz Türk birde tribüne filan çok oynamaz rakip taraftar ile muhahattap olmaz ama Fenerbahçe li
Zaten Fenerbahçe li olduğu için gelmesi uygun değil ;)
Değil mi Erdenay
« Son Düzenleme: 09 Nisan 2014, 21:07:04 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı Rufat Sharafli

• Üye
« Yanıtla #877 : 09 Nisan 2014, 21:10:37 »
Esra yi severim gelse cok sevinirim de, esra ayrilirmiki Eczacıbaşıbasidan? Bence ayrilmaz

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #878 : 09 Nisan 2014, 21:24:14 »
Garay'sız takım her türlü güç kaybedicek hele yerine gelicek isim Bosetti ise. Bu durumda yapacak en akıllı hareket Aneta ve Glass yerine daha dominant tam yıldız almak. İsim olarak yıldız demiyorum performans olarak diyorum. Hooker'ı alıp son 2011 2013 yılları arası performansını bekleyeceğiz. Yoksa takım her türlü güç kaybedicek belli. Maja Ognjenović veya Lloyd pasör açısından bize iyi gelir.

Maja gelirse yalnız tek gelmez...Teodosic de gelir valla...Hiç hayır demem kimse kusura bakmasın bir taşta iki kuş

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #879 : 09 Nisan 2014, 21:28:24 »
Maja ile.teo beraberemi ?
Öyleyse mAja gelsin dünyanın en iyisi o zaten ;) ;)

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #880 : 09 Nisan 2014, 21:30:36 »
Evet, 2.5 sene önce Oly Fenerbahçe maçı için buraya geldiğinde Teo ile 1 saate yakın konuşmuştuk...O dönem maja Eczacı idi...10 günde bir geliyormuş istanbula...İstinye Park. boğaz falan bayağı bilgiliydi...Hala beraberler mi bilmiyorum ama nişanlım demişti ve uzun süredir birlikte olduklarını söylemişti...bakmak lazım medeni durumuna

Çevrimdışı Gökhan Bulut

• Üye
« Yanıtla #881 : 09 Nisan 2014, 21:33:08 »
Şunu anladım geçen sene gibi berbat bir senenin üstüne böyle bir takım kimyası yakalanmasına rağmen herkesin kafasında Kim hariç bütün parçaları değiştirmek var. 1-2 tane de yerli oyuncu mecburiyetten . Gerçekten çok ilginç....... Önümüzde 1 ay içinde 2 kupa var ama biz gelecek seneki kupaları daha çok düşünüyoruz.
biz hayatta en çok Fenerbahçe'yi sevdik....

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #882 : 09 Nisan 2014, 21:49:24 »
Kimseye "Bosetti'yi ne kadar izledin?" şeklinde bir soru sorup ukalılık yapmak istemiyorum. Başka şeyler de yazacağım ama arkadaşlar yanlış anlayacak diye ondan da vazgeçiyorum. Bizim izlediğimiz Bosetti meğersem sıradan birisiymiş, okuduklarımdan bunu çıkardım.

Garay 26 ace
Bosetti 18 ace

Garay %35,5 mükemmel
Bosetti %39,2 mükemmel

Garay %42,7 hücum
Bosetti %42,1 hücum

Garay 24 blok
Bosetti 41 blok

Kimin nereye ne kadar katkı verdiği yukarıda yazıyor. Birisi bunları İtalya Ligi'nde yapıyor, diğeri Türkiye Ligi'nde yapıyor. Birisi bu sene Şampiyonlar Ligi'nde oynadı, diğeri CEV Kupası'da. İtalya Ligi özellikle bu memlekette çok hafife alınan bir lig. Oranın 2. sıradaki takımını alıp buraya getirin yarı finale oynar. İşler öyle uzaktan bakıp "oranın kalitesi düştü" demek kadar kolay değil. Bosetti savunma hücum dengesini en iyi ayarlayan oyunculardandır.

Sıkıntı zaten pasörde...bu yabancı kuralı ile yazdıklarınız gibi çok iyi bir yabancı oyuncu alıp kenara mı koyacağız sırf avrupa için yoksa iyi bir yerli smaçör alıp öyle mi bir takım kuracağız...

Çevrimdışı Sisley Volley TV

• Üye
« Yanıtla #883 : 09 Nisan 2014, 21:57:54 »
Nedense Garay haberlerine hiç üzülmedim , haberler doğruysa yolu açık olsun. Umarım Ernardo Gomez (sezon bitmeden Japon takımıyla anlaşmıştı) gibi , takımının şampiyonluğunda büyük pay sahibi olarak gider.

Ama şunu söyleyeyim , Garay bu sezon beklentimin altında kaldı. Eğer sırf savunma performansına göre yerine adam bakacaksak Esra hakikaten Garay'dan daha faydalı olabilir.

Ha Bosetti doğru isim midir ? Bence değildir. Bence doğru isim Giulia Leonardi yanında Tatiana Kosheleva'dır. Doğru isim Dicle Babat'tır ya da Jovana Stevanoviç'tir.
« Son Düzenleme: 09 Nisan 2014, 21:58:59 Gönderen: Sisley Volley TV »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #884 : 09 Nisan 2014, 22:15:18 »
Şunu anladım geçen sene gibi berbat bir senenin üstüne böyle bir takım kimyası yakalanmasına rağmen herkesin kafasında Kim hariç bütün parçaları değiştirmek var. 1-2 tane de yerli oyuncu mecburiyetten . Gerçekten çok ilginç....... Önümüzde 1 ay içinde 2 kupa var ama biz gelecek seneki kupaları daha çok düşünüyoruz.
neresi ilginç gökhan , voleybol sporu oyuncu transfer rotasyonun en fazla olduğu spor dalı.
isimlere takılmamak ile beraber Kim harici diğre oyuncuların eş değerleri hatta daha iyileri de var
sonuçta bu karşılıklı istemez beklenti işi
bunda alınacak gücenecek darılacak birşey yok
büyük takımlar transfer çalışmalarını şimdiden yaparlar i hem eldeki oyuncuların kalması hemde gelecek ise yeni oyuncular ile ilgili olarak
beklersek haziranı ligin bitmesini sonra bitmiş Mari ile Paula ya kalıveririz işte