Gönderen Konu: Fenerbahçe | Kadın Voleybol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1811531 defa)

0 Üye ve 87 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe / Kadın Voleybol Transfer Dosyası
« Yanıtla #2010 : 04 Mayıs 2014, 01:19:33 »
Garay, Osasco'te oynarken en iyi smacor secilmisti.  Hatta sezon ici istatistikleri cok iyiydi.  Millet hala daha o performansindan bahsediyor.
thiago Alves te geçen sene Brezilya ligi finallerinde Mvp seçişlmişti bizde tribünde hatun götürüyordu
abi voleybol kültürleri Avrupa ile çok farklı
küçümsemiyorum yanlış anlaşılma olmasın

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2011 : 04 Mayıs 2014, 01:20:16 »
Yav 21'de bitsin, ne olacak?  Onu niye simdi ti'ye aliyorsun?  Brezilya'daki atmosfer, voleybol kulturu bugun o kadar ovdugun hangi Akdeniz ulkesinde var? :)

aahaha eVet brezilya da ki atmosfer cidden güzel çünkü adamlar güzel rahat adamlar
samba samba samba :)

ayrıca Besim 21 nedir yahu cidden nedir ? black jack mi oynuyoruz yahu ahahahahah
« Son Düzenleme: 04 Mayıs 2014, 01:20:55 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı Zihinbaz13

• Üye
  • Atam İzindeyiz. Biz de Fenerbahçeliyiz...
« Yanıtla #2012 : 04 Mayıs 2014, 01:20:20 »
Haha bugünkü hallerini görsen hak verirdin 😁

Tahmin etmek zor değil kuzum gözümde canlandırdım bilee:))) O ikisi beni benden alıyor hani Kim i seversin kız gerçekten sevimli falan ama yahu Seda ya Seda:))
Kim Yeon Koung,Fe Garay,Eda Erdem

Çevrimdışı exex

• Üye
« Yanıtla #2013 : 04 Mayıs 2014, 01:21:13 »
Yo italyan düşmanlığı değil. Gs de ortalığı nasıl karıştırdıklarını gördük iki yıl önce. Bel sakatlığı zaten hiç bitmedi keşke dahada devam etse sevinçten oynarım o derece yani. Kaprislerini çekemem bir taraftar olarak. Abbondanza nın kendi istediği oyuncuları getirterek onları kesip yerine yerlileri oynatacağını hatta hazırlayacağını düşünmüyorum . Aneta yı getirtti gördük ısrarını. Bir takımda yada şöyle söyleyim bir organizasyonda birbirine dil,din,ırk  vb gibi yakın olan kişiler her zaman gruplaşırlar. En basiti çalıştığımız okullarda bunları görüyoruz hemen hemen her kurumda bu vardır. Atıyorum üç kişi x memleketlidir onlar bir grup oluşturur hemen birbirini kayırmalar falan. O yüzden bir takımda üç tane italyan bizi dibe batırır.

kesinlikle , nefret ediyorum bu durumlardan ...

Çevrimdışı Zihinbaz13

• Üye
« Yanıtla #2014 : 04 Mayıs 2014, 01:21:39 »
Italya Ligi'ndeki guc dengeleri, mucadele, oyun kalitesi ve voleybol kulturu guzel seyler.  Onlara atif yapiyor arkadaslar sanirim.

Yani ben diyorum ki İtalya nın ilk 4 takımı gelip bizim ilk 4 takımla oynasın. Bakalım kaçı bizi yenip ezip geçecek:))

Çevrimdışı Zihinbaz13

• Üye
« Yanıtla #2015 : 04 Mayıs 2014, 01:22:20 »
yapma Allah aşkına Lo o hali ile bile Elif i top diye oynar pardon oynamaz Elif ten top bile olmaz....

Benim şu anki favorim Ezgi Dilik kimse kusura bakmasın Leo da kim oluyormuş:))

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2016 : 04 Mayıs 2014, 01:25:08 »
Hangi maca baksam, bizdeki futbol maclarindan daha fazla seyirci var, onu kastediyorum.  Ben bu ana kadar Brezilyali olup da, voleybol oyuncularini ve takimlarini bilmeyen birini gormedim.  O kadar cok ovdugun Italya'da bunu bilen kisi sayisi ise sinirli idi.
kıyaslanmaz bile abi
kesinlikle inanılmaz bir voleybol kültürü var
adamlar seviyor bu sporcu gönülden seviyor .
polonya ve italya da böyle ama orada coşku çok farklı hakjlısın

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2017 : 04 Mayıs 2014, 01:30:56 »
Ya ne alakasi var, Cem.  O zaman senin mantigina gore Lo Bianco dunyanin en kotu pasoru bence :)  Ne topu oynadi Galatasaray'da Allah askina.  Bence dediklerinde ciddi bir tutarsizlik var.  (Sen yaticam ben dedigin yerde yatacaktin hemso :)))

yoo dediklerimin arkasındayim
Brezilya kadın/erkek fark etmez
o liglerde o kadar etki yapan oyuncular avrupoa da o etkiliyi yapamıyorlar - keza uzak doğu pyuncuları için de bu geçerli *
ki o yüzden çok fazla Avrupa ya da gelmiyorlar gelmek istemiyorlar veya gelseler bile dediğim gibi o etki olmuyor
Sisley-Serkan burada ise anlatsın
milli takımdaki Sheila ve Mari Scavolini 'de aynı mıydı .. kesinlikle değildi..
hadi erkekleri biraz daha ayırlarım
ama Gustavo Endres , Giba , Amaral , Rogrigao haydi Bruno diyeceğim ama Raphael ondan daha başarılı klüp bazında ( ki bence o da klüp bazında çok iyi değildi ) şu oyuncular harici öyle 10 20 isim sayamıyorsun voleybol dünyasına damga vurmuş
tabi bunun bir çok etkeni vardır.
tek bir sebeple baplamak doğru olmaz ...
ama tekrar edeyim
Brezilya lı oyuncuların ( bayan erkek ) ayırmıyorıum Milli takım ve yerel liglerindeki performansları bence yanıltıcı olaibliyor
o muhteşem atmısfer ve sistem oyuncuları belki de oldukçarından çok daha iyi gösteriyor olabilir

biraz kopuk olacak ama son 2 seneki Olimpiakos takımı buna örnektir. bence orada muhteşem görnünen bir oyuncu başka bir takımda aynı etkiyi veremeyebilir
Hİnes 300 bin euroya oynarken muhteşem idi ama gitti Cska da bırak aynı etkiyi yarısını bile gösteremiyor
bazen oyuncuları da parlatan o takımları ve sistemleridir diyorum özetle
« Son Düzenleme: 04 Mayıs 2014, 01:32:54 Gönderen: Cem Ağrak »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2018 : 04 Mayıs 2014, 01:32:29 »
Benim şu anki favorim Ezgi Dilik kimse kusura bakmasın Leo da kim oluyormuş:))

Ezgi ergenlikten tam olarak çıkt mı ? yoksa halen devammıdır süreci ahahahahaha
tamam tamam sustum kızma
şinmdi taaa oralardan atlayıp kafamı kırmaya geleceksin İzmit'e :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2019 : 04 Mayıs 2014, 01:36:40 »
Yav iki tanesi iyi degilse, iki tanesi de cok iyiydi.  SEzon boyu hic oynamayan Fabiana, su ana kadar sahip oldugumuz en iyi orta oyuncu degil miydi?  Onun verdigi guveni kim verdi? 
yahu ben genelleme yapıyorum tabiki istisnalar olacaktır bundan daha doğal ne olabilir.
niye gitti abi o zaman memleketine hemen?
sevmiyorlar işte gurbeti memleket dışında iken mutlu değiller
Fabi de at gibiydi be
maç önü ısınmaları izlerken benim boyum kadar bacak boyu vardı :)
yanlız şunu sölemem lazım ki Sokolova nın fiziği inanılmaz güzeldi hatta fatma.k ile bunun sohbetini de yapmıştık :) 8)

klasitk bir türk gibi sohbeti bitirdi :) 8)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2020 : 04 Mayıs 2014, 01:36:59 »
Yav iki tanesi iyi degilse, iki tanesi de cok iyiydi.  SEzon boyu hic oynamayan Fabiana, su ana kadar sahip oldugumuz en iyi orta oyuncu degil miydi?  Onun verdigi guveni kim verdi? 

fofao için ne diycen ?

hatuna çöp muamelesi yapıldu forumlarda unutmadık o günleri besim besim :)
« Son Düzenleme: 04 Mayıs 2014, 01:37:27 Gönderen: Cem Ağrak »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2021 : 04 Mayıs 2014, 01:44:56 »
Dedigin gibi Garay zaten belli bir sistem icinde basarili oldugunu dusundugum oyunculardan.  Yani bireysel bir katkidan ziyade, takimin bir parcasi olarak, takimin performansini arttiran biri.  Zaten Garay ile Bosetti'yi tam olarak hicbir zaman karsilastiramayiz.  Yaptiklarina bakabiliriz ancak.  Bosetti, hicbir zaman Garay'in oynadigi yuksek seviyelerdeki performansi gosterme sansi olmadi henuz.  Olur, olmaz.  Bu farkli bir husus ama Grand Prix'teki Garay cidden Brezilya gibi ustun bir takimin en iyi isleyen parcalarindan biriydi. 

olabilir ama şuda unutulmasın 2012 londra finalinde ilk 6 da bizim voktacı Paula vardı :)
ondan istedğini alamayınca Garay a döndü sonra da aslında şampiyonluk geldi :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2022 : 04 Mayıs 2014, 01:45:48 »
Sonradan ekledigin bolumle ilgili kisa bir not: dedigin argumani o zaman Bosetti'ye karsi da kullanabiliriz.  Italya'daki performansini gosteremeyecegini veya Italya'daki seviyenin bizim ihtiyacimiz olan seviyenin altinda olacagini iddia edebiliriz.  Ederim demiyorum (Ahmet Cakar mode on), teorik olarak soylenebilir diyorum.

ben zaten Bosetti şöyle mıhteşem böyle muhteşem veya kesin gelir şöyle olur demiyorum ...
anlatmaya çalıştığım şeyi çok iyi anladın ama hukukcu damarın ağır basıyor karşı tez sunuyorsun :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2023 : 04 Mayıs 2014, 01:47:38 »
Bence dil ile ilgili ciddi sorunlari var.  Bir tabii senin bahsettigin ortam durumlari var.  Orada samba yapmak, caipirinha icmek daha cazip gelmis :)  Tabii saka bir yana, kisisel tercihler bunlar.  Farkli bir deneyim yasamak istiyorlar.  Bu deneyimin ardindan donmeleri bence kendi liglerinin ve ulkelerindeki voleybol ortaminin ne kadar iyi oldugunu gosteriyor olabilir.  Burada 500 kisiye oynarken, orada onbinlerce kisi huzurunda oynuyor.  Bir de sosyal sigortasini da oduyormus kulupler diye duydum :) 

Fabiana, bu ana kadar izledigim en iyi orta oyunculardan biriydi.  Bu sene zaten Brezilya'yi kasip kavurdu.  Regla Torres vari performanslari vardi.  Kumasi cok kaliteli.  Ve evet, gordugum en iyi fiziklerden birini sahipti.  Cok israr ettigin icin bu konuda da fikrimi soyledim.  Esim nasil olsa, Turkce bilmiyor :)

Regla dan bahsediyorsan önünü ilikleyelim hep beraber
hem fiziği muazzam dı hemde zaten efsaneydi belki de gelmiş geçmiş en iyi orta/smaçör/çapraz oyuncusudur... artık ne dersen de...

GAray torres den kesinlikle iyidiir bence ahahahahahahahahaha :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2024 : 04 Mayıs 2014, 01:51:56 »
Simdi Garay'a bunlari diyoruz ama Rufat'in hismina ugramayalim.  O degil de, sezon sonunda, soyle forumda bu seneye damgasini vuran olaylari yapsak, Rufat'in Aneta'yi once surekli ovup, sonra da satmasi kesinlikle liste basi olurdu :))

ağzımdan aldın .. sen rahat ol rufat duygusal adam
Bosetti ye başta sevmez gelir kız 10 maç muazzam oynar sonra rufta hemen nişanı yapar sonra Playoff larda kötü oynarsa kapı dışarı :)