Gönderen Konu: Fenerbahçe | Kadın Voleybol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1811558 defa)

0 Üye ve 85 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
Ynt: Fenerbahçe / Kadın Voleybol Transfer Dosyası
« Yanıtla #165 : 14 Aralık 2013, 21:47:26 »

Fenerbahçe için pasör çaprazına Neslihan ı alıp ortaya Thasia veya Fabiana yı almak güzel bir değişiklik olur gibi.

FENERBAHÇE

Çevrimdışı erik2929

• Üye
« Yanıtla #166 : 14 Aralık 2013, 22:57:31 »
Neslihan capraz ve Castillo liberoyken emin ol seviye atlarsin, ben bunu iyi bir  Turk libero alamiyorsan diye soyledim yoksa Merveyle sampiyonluk hayalleri kuruyorsan vazgec derim. Garayin hayati onu mansetten saklamakla gececek ne yazik ki ::)  Ve eger su olumlu dunyada bir libero icin yabanci kontenjanimi harcayacaksam bu kesinlikle Castillo olur hem pasor yetenegi de var emin ol cok fark ettirir
You're never as good as everyone tells you when you win, and you're never as bad as they say when you lose

Çevrimdışı erik2929

• Üye
« Yanıtla #167 : 14 Aralık 2013, 23:15:50 »
Hersey mansetle baslar derler iste bizde o olay olmuyor maalesef ahaha Merve sagolsun bir tane smacoru bastan goturuyor, sonra pasor kostura kostura pas atmak zorunda kaliyor koselere. Ne oluyor o zaman ? karsi takim 3 lu blokta seni bekliyor... Kim olmasaydi smacor bugun kaybetmistik ....
« Son Düzenleme: 14 Aralık 2013, 23:16:07 Gönderen: erik2929 »
You're never as good as everyone tells you when you win, and you're never as bad as they say when you lose

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #168 : 14 Aralık 2013, 23:20:52 »

2. yarının ilk maçı olan Ereğli maçında libero olarak Melis  denense de görsek bari gelecek için umut var mı?

FENERBAHÇE

Çevrimdışı babolat

• Üye
« Yanıtla #169 : 14 Aralık 2013, 23:44:11 »
neslihan ve naz bu takıma alınsın...hem bir çok sorunumuzu çözeriz..hem rakiplerimiz çöker...istenmeme durumlarını anlayamıyorum...naz gitmemek için bir ay bekledi..hepimiz biliyoruz...saygılar

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #170 : 14 Aralık 2013, 23:49:59 »
neslihan ve naz bu takıma alınsın...hem bir çok sorunumuzu çözeriz..hem rakiplerimiz çöker...istenmeme durumlarını anlayamıyorum...naz gitmemek için bir ay bekledi..hepimiz biliyoruz...saygılar

Naz 3 senelik imzaladı henüz 2nci senesi , yani transfer etmemiz imkansız.
hem Guidetti ve Vakıfbank birlikteliği sürdüğü müddetçe o transfer imkansız dan da öte..

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #171 : 14 Aralık 2013, 23:58:01 »
Bu takım Nihan ile şampiyon olduktan sonra dünyadaki her türk libero ile şampiyon olabilir.
yabancı libero hem bayanlarda hem erkeklerde aslında 3 + 1 gibi bir kural koyulsa ( yani takım 3 yabancı ile devam edecek ama isterse arzu ederse yabancı liberoyu da sahada bulundurup oyunda kullanabilecek - konu dağıtmayayım ama özellikle erkek takımına şart oğlu şart , kalburüstü bir avrupa takımı ile oynadığımız bütün maçlarda Serkan sınıfta kaldı , Arkas ve Halkbank libero konusunda bizden çok daha iyiler )  kesinlikle yabancı libero almak lazım ama yerli kalitesi dipte gezerken yabancı liberoyu türkiye liginde kullanma lüksümüz bence yok ..

benim fikrim belli , önce adam gibi üst düzey vizyon program sahibi bir hoca alıp takımı tamamen ona emanet etmek bizim geleceğimiz adına en mantıklı çözüm olacaktır. Ze ,Bernandinho gibi adamları getirmek bu saatten sonra zor gibi duruyor , Hugh ile beraber belki atlet bir takım kurulabilir , veya bu 3 ü de olmuyorsa gözü karartıp Guidetti'ye sulanmak rakibi bozmak lazım .. :)

Besim;
Sheila yı bende çok severim ama ne yazık ki son 3 4 senedir eski halinden eser yok . burada o yüzde ve performans ile itin bir yerine sokulmaz ise bende Cem Ağrak değilim  8) 8)

Çevrimdışı erik2929

• Üye
« Yanıtla #172 : 15 Aralık 2013, 00:08:15 »
Sheilla son macta  firtina gibi esti  gayet formda suan, Ze de seneye Avrupaya gelecegim olimpiyatlar oncesi Avrupali oyunculari tanimak icin demisti yani seneye Avrupa da ;)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #173 : 15 Aralık 2013, 00:14:30 »
Sheilla son macta  firtina gibi esti  gayet formda suan, Ze de seneye Avrupaya gelecegim olimpiyatlar oncesi Avrupali oyunculari tanimak icin demisti yani seneye Avrupa da ;)

3- 4 senede 1 maçta iyi oynamış olsun o kadar :)
yanlış anlaşılmasın Shelia çok özel ve zeki bir oyuncudur ben onu inanılmaz severim
ben sadece gelmesi durumunda olacaklar hakkında bi durum tespiti yaptım :) tecrübeyle sabittir  8) 8)

Çevrimdışı Sisley Volley TV

• Üye
« Yanıtla #174 : 15 Aralık 2013, 02:05:29 »
Hedef sampiyonluksa , kotu bir provaydi.
Hedef CL ise iyi bir provaydi.

Birde bu Neslihan'i heralde bir tek ben begenmiyorum.

Bir Bayernlinin , Solksjaer'in maca girdigi o ana lanet olsun dedigi gibi bende adini her duydugumda Neslihan'in Vakiftan ayrildigi o gune lanet olsun diyorum.

GS'ye elenen bir takimdan bu ulkeye CL yi ilk kez getiren ve yenilmez bir armadaya donusen bir takim... Nereden nereye.

Son olarak bu gozler Larsson'u gormek ister.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #175 : 15 Aralık 2013, 11:49:06 »
Hedef sampiyonluksa , kotu bir provaydi.
Hedef CL ise iyi bir provaydi.

Birde bu Neslihan'i heralde bir tek ben begenmiyorum.

Bir Bayernlinin , Solksjaer'in maca girdigi o ana lanet olsun dedigi gibi bende adini her duydugumda Neslihan'in Vakiftan ayrildigi o gune lanet olsun diyorum.

GS'ye elenen bir takimdan bu ulkeye CL yi ilk kez getiren ve yenilmez bir armadaya donusen bir takim... Nereden nereye.

Son olarak bu gozler Larsson'u gormek ister.

emin ol ki tek değilsin :) tek kalmazsın :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #176 : 15 Aralık 2013, 11:51:33 »
Bu takım Nihan ile şampiyon olduktan sonra dünyadaki her türk libero ile şampiyon olabilir.
yabancı libero hem bayanlarda hem erkeklerde aslında 3 + 1 gibi bir kural koyulsa ( yani takım 3 yabancı ile devam edecek ama isterse arzu ederse yabancı liberoyu da sahada bulundurup oyunda kullanabilecek - konu dağıtmayayım ama özellikle erkek takımına şart oğlu şart , kalburüstü bir avrupa takımı ile oynadığımız bütün maçlarda Serkan sınıfta kaldı , Arkas ve Halkbank libero konusunda bizden çok daha iyiler )  kesinlikle yabancı libero almak lazım ama yerli kalitesi dipte gezerken yabancı liberoyu türkiye liginde kullanma lüksümüz bence yok ..

benim fikrim belli , önce adam gibi üst düzey vizyon program sahibi bir hoca alıp takımı tamamen ona emanet etmek bizim geleceğimiz adına en mantıklı çözüm olacaktır. Ze ,Bernandinho gibi adamları getirmek bu saatten sonra zor gibi duruyor , Hugh ile beraber belki atlet bir takım kurulabilir , veya bu 3 ü de olmuyorsa gözü karartıp Guidetti'ye sulanmak rakibi bozmak lazım .. :)

Besim;
Sheila yı bende çok severim ama ne yazık ki son 3 4 senedir eski halinden eser yok . burada o yüzde ve performans ile itin bir yerine sokulmaz ise bende Cem Ağrak değilim  8) 8)

Cem, haklisin ama sakatliklardan cok cekti.  Iyi oldugunda gercekten cok iyidir.  Zaten biliyorsun, konusmamiza gerek yok ama benim deginmek istedigim nokta su: Nihan ile bu takim sampiyon oldu ama nasil bir takim ile sampiyon oldu onu da soylemek lazim.  Logan, Sokolova ve Kim'den olusan muazzam bir manset uclusu vardi.  Seneye cok iyi mansetli bir hucumcu gelirse, neden olmasin? :)

nihan konusunun aynısını bende yukarıda yazmıştım son derece haklısın :) :)
Vallaha Besim son 3 senedeki gelişimini görünce bu takımın Larson a ihtiyacı var , aslında ben Hugh u takımın başında görmek isterim onunla beraber daha atlet bir takım kurup tekrar şampiyonlar ligine ambargo koyabiliriz.

Çevrimdışı ozlemct

• Üye
« Yanıtla #177 : 15 Aralık 2013, 13:28:24 »
Çok Nesli muhabbeti dönüyor, yazamadan duramayacağım :)

Dünyada Kim gibi bileğini kapayarak 3 metre çizgisinin içine smaç vurabilen çok çok az oyuncu var. Nesli de böyle bilek hakimiyeti olan az sayıda oyuncudan biri. Oyun zekası da derseniz benim diyen oyuncuyu üçe beşe katlar. Bir Seda'nın bir Neriman'ın plaselerine bakın, bir de Nesli'nin.. Aradaki fark geceyle gündüz farkı gibi. Üstelik Nesli smaç vurur gibi yükselip bloğu düşürüp bomboş yere plase atabilen de az sayıda oyuncudan biri. Çok çok özel bir yetenek...

Gelelim Nesli'nin son yıllarına. Nesli eskisi kadar sıçrayamıyor. Geçirdiği önemli sakatlıktan önce öyle bir sıçrardı ki.. Eski Burhan Felek'te elimde fotoğraf makinası onu havada yakalamaya çalışırdım. Çok da kolay olurdu çünkü adeta havada asılırdı. O zaman pasör ve pas da seçmezdi, topu havada görmesi yeterliydi.

Ama artık böyle değil. Artık genç de değil. Tecrübesiyle ve tekniğiyle bir takıma bir şeyler katabilir ancak. Bu yüzden artık pas da seçiyor. İyi pas alamazsa blokta da kalıyor. Ama iyi bir pasörle yine %40'ların altına düşmeyeceğine eminim.

Bir diğer nokta da mental durumu. Nesli eskiden çok hırslı bir oyuncuydu. Eczacıbaşı'nda geçirdiği yıllar onu durgun, umursamaz bir oyuncu haline getirdi. Yeterince konsantre olmadığı için çok fazla basit hata yapmaya başladı. Hatta bence voleybol literatürüne "saçma bir hata yaptıktan sonra kırıtarak yerine dönen Neslihan hareketi" diye bir şey kattı  ;D Sadece Fenerbahçe karşısındaki maçlarını izleyenler bir tek bize yapıyor zannediyor ama Nesli'nin gıcık kaptığınız hareketlerini her oynadığı maçta görebilirsiniz. Özellikle yaptığı bir şey yok. Dün de hakikaten tribün yakınında ısınırken ihtiyar tribününden birkaç kişiyle gülüştü. "Şşt şşt Neslihan" tezahuratına da güldü geçti.

Yani diyeceğim odur ki onu gaza getirecek bir antrenör, iyi bir pasör ve de ulaşabileceği bir hedef verirseniz Nesli çok çok kritik bir hamle olur. Eczacıbaşı'nda artık hiç bir hedefe ulaşamayacağının farkında. Nesli'nin ölüsü bile %35'lerde hücum eder. Seda gibi %15'lere düşmez. Defans yapar, blok yapar, servis atar. Bu sene ciddi bir böbrek rahatsızlığı geçirdi, hala tam iyileşemedi. Dünkü maçta da smaç servis atmadı hiç. O kötü paslara ve kötü takım oyunlarına rağmen de %50'yle top öldürdü. Respect! :)

Nesli gel canım sen, ben ikna ederim taraftarı :)

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
  • Yer: Kütahya- Nazilli
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #178 : 15 Aralık 2013, 14:12:12 »

Sadece Fenerbahçe karşısındaki maçlarını izleyenler bir tek bize yapıyor zannediyor ama Nesli'nin gıcık kaptığınız hareketlerini her oynadığı maçta görebilirsiniz. Özellikle yaptığı bir şey yok.

Ben Fenerbahçe'ye karşı bir tavrı olduğunu düşünüyordum, başka bir takımla yaptığı maçı bu gözle izleyeceğim ama bize gelmesi konusunun da taraftarı ikna etmek için baya uğraşırsınız :)
Fenerbahçe'linin dostu yine bir Fenerbahçe'lidir.

Çevrimdışı Zihinbaz13

• Üye
  • Atam İzindeyiz. Biz de Fenerbahçeliyiz...
« Yanıtla #179 : 15 Aralık 2013, 14:40:30 »

Dünyada Kim gibi bileğini kapayarak 3 metre çizgisinin içine smaç vurabilen çok çok az oyuncu var. Nesli de böyle bilek hakimiyeti olan az sayıda oyuncudan biri. Oyun zekası da derseniz benim diyen oyuncuyu üçe beşe katlar. Bir Seda'nın bir Neriman'ın plaselerine bakın, bir de Nesli'nin.. Aradaki fark geceyle gündüz farkı gibi. Üstelik Nesli smaç vurur gibi yükselip bloğu düşürüp bomboş yere plase atabilen de az sayıda oyuncudan biri. Çok çok özel bir yetenek...

Gelelim Nesli'nin son yıllarına. Nesli eskisi kadar sıçrayamıyor. Geçirdiği önemli sakatlıktan önce öyle bir sıçrardı ki.. Eski Burhan Felek'te elimde fotoğraf makinası onu havada yakalamaya çalışırdım. Çok da kolay olurdu çünkü adeta havada asılırdı. O zaman pasör ve pas da seçmezdi, topu havada görmesi yeterliydi.

Ama artık böyle değil. Artık genç de değil. Tecrübesiyle ve tekniğiyle bir takıma bir şeyler katabilir ancak. Bu yüzden artık pas da seçiyor. İyi pas alamazsa blokta da kalıyor. Ama iyi bir pasörle yine %40'ların altına düşmeyeceğine eminim.

Bir diğer nokta da mental durumu. Nesli eskiden çok hırslı bir oyuncuydu. Eczacıbaşı'nda geçirdiği yıllar onu durgun, umursamaz bir oyuncu haline getirdi. Yeterince konsantre olmadığı için çok fazla basit hata yapmaya başladı. Hatta bence voleybol literatürüne "saçma bir hata yaptıktan sonra kırıtarak yerine dönen Neslihan hareketi" diye bir şey kattı  ;D Sadece Fenerbahçe karşısındaki maçlarını izleyenler bir tek bize yapıyor zannediyor ama Nesli'nin gıcık kaptığınız hareketlerini her oynadığı maçta görebilirsiniz. Özellikle yaptığı bir şey yok. Dün de hakikaten tribün yakınında ısınırken ihtiyar tribününden birkaç kişiyle gülüştü. "Şşt şşt Neslihan" tezahuratına da güldü geçti.

Yani diyeceğim odur ki onu gaza getirecek bir antrenör, iyi bir pasör ve de ulaşabileceği bir hedef verirseniz Nesli çok çok kritik bir hamle olur. Eczacıbaşı'nda artık hiç bir hedefe ulaşamayacağının farkında. Nesli'nin ölüsü bile %35'lerde hücum eder. Seda gibi %15'lere düşmez. Defans yapar, blok yapar, servis atar. Bu sene ciddi bir böbrek rahatsızlığı geçirdi, hala tam iyileşemedi. Dünkü maçta da smaç servis atmadı hiç. O kötü paslara ve kötü takım oyunlarına rağmen de %50'yle top öldürdü. Respect! :)

Özlem Hanım İkna çalışmalarına beni de dahil et.Zira Nesli yi bende takımda görmeyi çok ama çok istiyorum  8)
Kim Yeon Koung,Fe Garay,Eda Erdem