Gönderen Konu: Fenerbahçe | Kadın Voleybol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1811460 defa)

0 Üye ve 85 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

active

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe / Kadın Voleybol Transfer Dosyası
« Yanıtla #2940 : 22 Ağustos 2014, 22:55:39 »
Eğer boştaysa Sherdan iyi olur bence
bildiğim kadarıyla krasnodar da ve onların 1556. smaçörü falan.ama boştaysa iyi olabilir.fena oyuncu değil.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #2941 : 23 Ağustos 2014, 01:15:42 »
Oyuncu alacagiz belli ki...

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
« Yanıtla #2942 : 23 Ağustos 2014, 01:16:35 »
Allah askina bu Krasnodar da kaç smaçör var...
Her mevkiye smaçör koyma meraklari falan mi var.

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2943 : 24 Ağustos 2014, 07:06:31 »
Oncelikle Logan Tom yaslı bir oyuncu degil 81 dogumlu ve 33 yasında,saglıklı ise 3-5 sene daha isterse oynayabilir.FB de oynadıgı donemde liberodan cok daha iyi muhtesem bir defans yapıyordu.Ama o zaman bile hucumda nerdeyse sıfırdı.Bosetti'yi dusunursek İtalya Ligi'nin MVP'si ve rol oyuncusu degil hem defans hem de hucumda cok sey bekledigimiz bir oyuncuydu.Bana gore su ana kadar sozlesmenin dondurulmaması ya da fesh edilmemesi cok buyuk yanlıstır.Cunku Bosetti'nin en onemli ozelligi cok iyi sıcramasıydı.1.76 boyunda ve son derece kısa bir oyuncu ama o sıcrama kabiliyeti ile hucum ve blokta son derece etkiliydi.5 aydan bahsediliyor.Velev ki uzadı ve sene bitti ya da sıcramasında problem oldu,formunu bulamadı.Cok buyuk ve gereksiz bir risk alıyoruz.

Ayrıca Kristin Hilldebrand sıradan bir oyuncu degil,ABD Milli Takımının kaptanı ve gayet de iyi bir oyuncu yani her mac 10-15 sayı yapabilecek potansiyeli olan bir oyuncu hafife almamak gerekir.Nacizane dusuncem cok yabancının olması ligde cok fazla sakatlıklar olmadıgı surece hicbir onem arz etmiyor.Dunya'nın en iyi 6 yabancısı da olsa bu ucube sistemlerle 2+1,3 gibi cogu tribunde gocuguyla oturacaktır.Dunya'nın belki de en iyi ortası Fabiana ligde 1 mac oynayamadı.Logan Tom sezonun cogunu tribunde gecirirken o oynarken Sokolova tribune cıktı.Hem yabancı smacore dayalı ama inanılmaz dar yerli kadrolarıyla mucadele ettik.Ve 2011 Seda sakatlındı Yagmur girdi.Ve o gunden beri CL goremedik.Ustune bana gore Turkiye'de butun dengeleri degistiren Naz CL olmayınca cekti gitti.Bu sene de Garay sakatlandı ve belki son maca kalacak final serisi gitti.Ve biz hala yola sadece ve sadece tek bir yerli smacorle cıkıyoruz.Meliha sakatlandı ya da kotu oynadı bitti.Her sartta Meliha yanına en az 1 yerli smacor zaten sarttı.Simdi Bosetti yerine de ciddi bir smacor sart Werblinska,Jaque gibi olmazsa yatırım bosa gidebilir.

Gecen seneyi kaybettik.Bunda en buyuk etken Gui'nin "zıplamanıza gerek yok onunde durun yeter" dedigi Aneta Havlickova ve her zamanki dar rotasyondu.Simdi sapkadan Kubra cıktı.Vakıf isterse bir maca Naz-Bahar-Kubra-Gozde-Guldeniz-Gizem-Ceren ve 2 orta 1 smacor/pç cıkarken diger maca Naz-De Kruif-Rasic-Gozde-Guldeniz-Sheilla-Gizem Orge ile cıkabilir.Ayrıca bizde 1 tane guvenebilecegimiz libero varken Vakıf'ta 2 tane var.Dilara Bagcı ya da Buse Kayacan bile kiralanabilirdi.Elimizde Elif var.Ki cok begendigim bir pasor de degil Naz gibi 1.86 iken ne Naz'ın attıgı pası atabiliyor ne onun yaptıgı blogu yapabiliyor ne de dublajı yapabiliyor.Ustelik 84 dogumlu olup yaslı olmamasına ragmen inanılmaz agır ve cok cabuk yoruluyor.Bana gore en kritik yerde Garay'a attıgı 2 kotu pasla TK gitmesinde buyuk etkisi vardır.Ve maalesef baska bir Naz da yok.Bu takıma en az 1 Ezgi Dagdelenler olur baskası olur yerli smacor ve 1 tane de klas bir yabancı smacor sart yoksa sonu husran olabilir.İnanılmaz guclu 2 rakiple oynayacagız.Alınmazsa yine Alisha Glass'ın pç denenmesi gibi belki Polen smacor denenecek belki Eda pç denenecek.Ayrıca bu sene cok daha guclu bir Ecz. ve inanılmaz bir kadro derinligine sahip,adeta 2 takımı cok rahat cıkarabilecek Vakıf ile mucadele edecegiz.Artık susadıgımız Sampiyonluk,CL ve Dunya Klupler icin su 2 elzem transfer yapılsın.

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #2944 : 24 Ağustos 2014, 09:18:33 »

Libero olarak Merve den sonra Melis ve Erçe ye güvenilmesi bence çok doğru bir karar.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
« Yanıtla #2945 : 24 Ağustos 2014, 09:36:27 »
geçen sene garay sakatlığı olmasa ve aneta sezon içindeki formunu son maçlarda da sürdürseydi şampiyon olabilirdik. aneta gönderileceğini anladı o yüzden morali bozuldu şeklinde yorumlar vardı beni çok üzmüştü. fiziği üzünden eleştirilse de iyi oyuncuydu hayırlısı olsun onun için, aynı şekilde fe garay için de.

bosetti için 3 ay deniyordu şimdi 5 ay deniyor ama hazır olup oynamaya başlaması için verilen kesin tarih verilmesi zor, kendi açıklaması da vardı tarih veremem şeklinde. 5 ay sonra hazır olacaksa sezonun final bölümünde takımda olur.

kadromuz eksikleri de olsa en sona ulaşabilecek kalitesi var. kim'in transfer sezonu başlar başlamaz 2 sene sözleşmesinin uzatılması bile büyük olay. ben umutluyum hayırlısı.

Çevrimdışı otuzbeşbuçuk

• Üye
  • Yer: izmir
« Yanıtla #2946 : 24 Ağustos 2014, 22:14:53 »
Ben jagueyi beğeniyorum grand prixde Brezilyanın en istikrarlı smaçörüydü. En azından ne alabileceğini az çok tahmin edebilirsin.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2947 : 24 Ağustos 2014, 22:26:46 »
Jaq in Brezilya performansı  baz almak benim gözümde tam bi kriter değil onların kendi sistemleri içinde oyuncuları olduklarından fazla parlatabiliyorlar bkn garay...

Ben Jaq hamlesinin (öyle bir hamle beklemiyorum) çok doğru görmüyorum.
Besim gelirse tum nefretini kusar zaten :) :)
« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2014, 22:27:16 Gönderen: Cem Ağrak »

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2948 : 24 Ağustos 2014, 23:10:23 »
Brezilya'lı oyuncuları cok sevdigim soylenemez.Dususte olan Paula Pequeno'yu aldık.Eger biraz Rusya'da izlenseydi alınmazdı.Ama iyi kotu oynadı.En kritik zamanda sakatım dedi cekti gitti.Muzmin sakat Mari'yi aildık.Oynamadıgı gibi salonu suladılar gibi garip bir acıklama yaptı.Sadece havuzda cekilmis resimlerini gorduk.Bir de paramın tamamını alamadım.FB buyuk klup odeyecektir dedi.Garay sezon sonuna dogru devamlı Brezilya'ya gidicem dedi.Herhalde Krasnodar Brezilya'ya yeni baglandı.Fabiana ise istisnadır.Onu sevdik.
Ama su var Garay Milli Takım'daki hucum gucunu gormesekte inanılmaz komple bir oyuncu idi.Butun sezon Resat Hoca'nın ovguler dizdigini gorduk.Jaque WGP'de muhtesemdi.Ustelik de ne Bosetti gibi 1.76 ne de Garay gibi 1.79 ustune de inanılmaz tecrubeli bir isim ben bu Jaque'nin ısrarla alınmasını isterim.Ayrıca bırakın biri,2 tane bile yerli smacor alınsa neden alındı demem.Smaclar,plaseler bana gore Jaque dokturdu.FB ye yakısır ve cok faydalı bir isim olur.

Çevrimdışı Zihinbaz13

• Üye
  • Atam İzindeyiz. Biz de Fenerbahçeliyiz...
« Yanıtla #2949 : 24 Ağustos 2014, 23:15:20 »
Valla Jaqe yi her koşulda isterim. Performansı ortada. Hoş zaten biz hücum opsiyonundan çok manşet alıp defans yapan oyuncu arıyoruz. Hücum gücümüz yeterince iyi zaten.Kim Montano,Bauer,formda bir Eda gayet iyi. Varsın Jaqe hücum edemesin. Garay çok mu hücum ediyordu bizde ama manşeti ile Kim i defansı ile Diğer oyuncuları rahatlatıyordu.
Kim Yeon Koung,Fe Garay,Eda Erdem

Çevrimdışı Sisley Volley TV

• Üye
« Yanıtla #2950 : 24 Ağustos 2014, 23:19:12 »
Rufat ,

Alla Hasanova şu an ne yapıyor? Federasyonda mı görevli ?
Kendisi, bayan voleybolunu sevmemde ki en büyük etkenlerden birisidir. Birden aklıma geldi sorayım dedim.

Çevrimdışı otuzbeşbuçuk

• Üye
  • Yer: izmir
« Yanıtla #2951 : 24 Ağustos 2014, 23:28:41 »
Jaq in Brezilya performansı  baz almak benim gözümde tam bi kriter değil onların kendi sistemleri içinde oyuncuları olduklarından fazla parlatabiliyorlar bkn garay...

Ben Jaq hamlesinin (öyle bir hamle beklemiyorum) çok doğru görmüyorum.
Besim gelirse tum nefretini kusar zaten :) :)
Hücum konusunda son derece haklısın o kadar silahı olan bir takımda hücum yüzdeniz ister istemez iyi olacaktır ancak manşet ve defans oyuncu hangi takımda oynarsa oynasın çok fazla değişmez. Jaquenin wgp deki manşet ve defans istatistikleri bu konuda en iyi birkaç oyuncudan biri olduğunu gösteriyor(tartışmasız garaydan da iyi)
O yüzden şu an boşta olup alınabilecek en iyi oyuncu olduğunu düşünüyorum tabi öbür vatandaşları gibi arıza çıkarmazsa...

Çevrimdışı Rufat Sharafli

• Üye
« Yanıtla #2952 : 24 Ağustos 2014, 23:39:02 »

Rufat ,

Alla Hasanova şu an ne yapıyor? Federasyonda mı görevli ?
Kendisi, bayan voleybolunu sevmemde ki en büyük etkenlerden birisidir. Birden aklıma geldi sorayım dedim.

Abi pek bilgim yok, ama bildigim kadariyla federasyonda gorevli degil. Bizim ulkede oyle seyler pek olmaz :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #2953 : 25 Ağustos 2014, 01:58:06 »
Valla bence Jaque falan olmaz..
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Bülent

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @blntdgn84
« Yanıtla #2954 : 25 Ağustos 2014, 06:30:27 »
Valla bence Jaque falan olmaz..

Logan Tom'a hatta genel olarak voleybola senin sayende aşina olmuş birisi olarak dm'den bahse konu isim için haber vermezsen hatrım kalır hocam. :P
...