Gönderen Konu: Fenerbahçe | Kadın Voleybol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1811500 defa)

0 Üye ve 85 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı _FB1907_

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe / Kadın Voleybol Transfer Dosyası
« Yanıtla #3210 : 28 Nisan 2015, 12:49:53 »
Bu şube yatırımı fazlası ile hakediyor..Çok transfere ihtiyacımız yok.Bence yerli hedef transfer Kübra Akman olmalı..Kübra'yı alırsak yabancı ortaya bence gerek yok..Neriman da çok maliyetli olacağını sanmıyorum..Bosetti bence kalmalı..Lo Bianco'nun kalmasını isterim. Montano, Kristin, Bauer gidebilir..Ayrıca bazen saçmalamasına rağmen Abbo'yu seviyorum..Adam çalışkan detaycı birisi..Bence devam edilmeli..

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #3211 : 28 Nisan 2015, 14:37:20 »
barun da polen kardeşimizin Hırvat versiyonu :(

Cem şu yabancı rotasyonu şampiyonlar liginde ne yapar sence?
Kim, Skorupa, Barun, Bosetti.
Kim'in sırtına binip gidebildiğimiz kadar gideriz yine ve sonunda patlarız.
Rakiplerin Hill ve Koshleva takviyesi yapacağı konuşulurken hem de.

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #3212 : 28 Nisan 2015, 14:56:08 »
Kosheleva varken başkası alınmaz ne yapıyor bizimkiler anlamak mümkün değil.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3213 : 28 Nisan 2015, 16:07:27 »
Cem şu yabancı rotasyonu şampiyonlar liginde ne yapar sence?
Kim, Skorupa, Barun, Bosetti.
Kim'in sırtına binip gidebildiğimiz kadar gideriz yine ve sonunda patlarız.
Rakiplerin Hill ve Koshleva takviyesi yapacağı konuşulurken hem de.
yok yapamaz imkansiz
takimda bosetti varsa çapraz çok dominant olmalı
sko iyi pasördur. Orta oyuncuları ciddi mutlu eder ama
 double B ile sıradan takım oluruz. :(

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #3214 : 28 Nisan 2015, 16:21:26 »
yok yapamaz imkansiz
takimda bosetti varsa çapraz çok dominant olmalı
sko iyi pasördur. Orta oyuncuları ciddi mutlu eder ama
 double B ile sıradan takım oluruz. :(

Katılıyorum. Zira Bosetti hücumda güvenilmez bir el. Barun'u açıkçası doğru dürüst tanımıyorum bile. Tek Kim ile baş edemediğimizi 2 yıl önce gördük.
Şu anda 6 yabancımız var. Montano,Bauer,Kristin ve eğer giderse Lo'nun parasına 2 üst düzey yabancı alınamaz mı?
Şampiyon olursak inşallah oluruz ama seneye mükafatı böyle bir rotasyon olmamalı diye düşünüyorum ben.
Aynı senede 4 kez yendiğimiz takım gidip şampiyonlar ligi şampiyonu oluyorken seneye esas hedef Avrupa olmalı ve ona göre kadro kurulmalı.

Çevrimdışı Sisley Volley TV

• Üye
« Yanıtla #3215 : 28 Nisan 2015, 17:21:53 »
Nihayet yazacak fırsat buldum. Evet Skorupa ve Barun transferleri tek kelimeyle kepazelik. Aslında bu yakıştırmam birebir oyuncu karakterlerinden de kaynaklanmıyor. Tamamen günümüz voleybolunun getirmiş olduğu şartlar ve ülkemizdeki yabancı kısıtlamasından kaynaklanıyor.

Peki nedir bu şartlar ? En basiti şu ; oyuncu kalitesi inanılmaz düştü. Superstar seviyesinde ki tek pasör Lo Bianco. Tek smaçör Kim. (Kosheleva ve Larson bile Kim seviyesinde değiller) Tek çapraz Gamova. Hal böyle iken bu oyunda en belirleyici unsur kadro yapılanması oluyor. Yani manşet alan birbirinin çaprazı olan iki smaçör ve pasör çaprazı tercihlerini iyi yapan takımlar bir anda en tepeye oynuyor. Pasörün ise pek fazla esprisi kalmıyor. (tabi takımın içine edecek çapta bir pasör değilse) Fenerbahçe ve Vakıfbank takımlarının yedek pasörü konumundaki Nilay ile CL kupası alınabiliniyor. Hatta Gözde Yılmaz isimli pasör çaprazı ilede.

İşte tüm bu veriler ışığında şunu diyorum. Türkiye Ligindeki yabancı sınırınıda dikkate alarak öyle bir 3 yabancı seçmeliyiz ki hem ligde hemde Avrupa da birlikte oynatıp fark yapalım. Şurası artık ortak noktamız ki yabancı pasörü yalnızca Avrupa da kullanmak bize dezavantaj oluyor. Diyelim ki Skorupa'yı aldık. Ligde oynatıyoruz. Bosetti hücumda tıkandığında ne yapacağız ? Yine mi Kim'e sarılacağız. Çaprazda mecbur Türk oynatacağız. Polen'e ne kadar güvenebiliriz? Uzun lafın kısası yabancı pasör tercihi bizi yabancı bir çaprazdan mahrum bırakacak. ( Türkiye için) Türkiye'de oynatmadığın bir yabancıdan Avrupa için kolay kolay verim alamıyoruz. O halde kumar oynuyoruz ve oyunu bir çok faktörden etkilenecek bir takım yaratıyoruz. Bile bile lades okuyoruz. İşte kepazelik dediğim olay bu. Bile bile lades olmak.

Elimizde Kim gibi bir oyuncu varken yapacağımız en mantıklı şey ( Bosetti kalacaksa ) çapraza (dominant demeyeceğim çünkü öyle çapraz kalmadı) iyisi ve kötüsü arasında fazla fark olmayan bize 3 setlik bir maçta 13-15 arası sayı kazandıracak , hücum yüzdesi çok kötü olmayacak , Montano gibi aptalca basit hatalar yapmayacak bir çapraz bulmak olur ki Boskovic ve Voronkova hamleleri bize cuk oturur. Yada Rhyluk ya da Melisa Vargas.

Bir de şu var. Neriman'ı alır ilk altıya koyarsın. İşte o zaman pasörü yabancı yapma lüksüne sahip olursun. Buda iş yarayan mantıklı bir hamle olur.

Ammaaa çaprazın veya manşetci smaçörlerden birinin Türk olmaması durumunda yapılan bir Skorupa tercihi salaklıktır. Rezilliktir. Bunun başka açıklaması yoktur. Keza elinde Polen varken onun önüne veya arkasına Barun'u almakta.

Yapılan yanlışlık , transfer dedikoduları doğruysa çok ciddi boyutlarda. Çünkü tek oyuncuyu sınırlayan değil tüm kadro esnekliğini sınırlayan hamleler yapıyoruz. Kendi kendimizi kilitliyoruz. Basitçe diyoruz ki ana silahımız Kim. Ona eşlik edecek olan Bosetti. Eğer Bosetti hücumda tıkanırsa ( pasör yabancı ) Kim'in hücumda ki yardımcısı Polen. Yani işimiz Polen'e kalıyor.

E bu sistem bu sene işimize yarıyor bak şampiyonluğa koşuyoruz diyenler olabilir. Tamam hakkını veriyorum iyi mücadele veriyoruz ama gazı alınmış bir Eczacıbaşı ve birbirini yiyip bitiren Vakıfın hallerinide hesaba katmak gerekir. Artı olarak CLde ki büyük hayal kırıklığı...

Yazının sonunda ise şunu söylüyorum. Gelecek sezon çok daha güçlü bir rakibimiz olacak.

Çevrimdışı otuzbeşbuçuk

• Üye
  • Yer: izmir
« Yanıtla #3216 : 28 Nisan 2015, 20:02:26 »
Centoni de fena bir seçim gibi durmuyor aslında istikrarlı bir oyuncu sezon boyu gamzeye rağmen takımını neredeyse tek başına sırtladı.

Çevrimdışı ertugrul_solomon

• Üye
« Yanıtla #3217 : 28 Nisan 2015, 20:18:59 »
Goncharova vardı bi aralar o nerde oynuyor, bize olmaz mı ??

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #3218 : 29 Nisan 2015, 23:49:58 »
besim adam değil zeki abi :)
Besim şimdi şarjörleri doldurmuştur biz ufaktan tüyelim :)

Seyahat nedeniyle iki gun foruma giremedik arkadan hancerlenmisiz.  Sene basindan beri Naz'i yerin dibine sokup, Lo Bianco'yu yucelten ben iken, Zeki Abi'nin Cem'i Lo Bianco hususunda takdir etmesi cok ama cok manidar.  Ben burada bir Naz Aydemir Fan Club dayanismasi goruyorum.  ;D
« Son Düzenleme: 29 Nisan 2015, 23:50:22 Gönderen: Besim »

• Üye
« Yanıtla #3219 : 30 Nisan 2015, 22:07:50 »
En sevdiğimiz dönem transfer dönemi başlar artık, inşallah daha iyi bir takım kurarız.

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #3220 : 30 Nisan 2015, 22:13:06 »
Koshelevayı almayan yönetim istifa etsin

• Üye
« Yanıtla #3221 : 01 Mayıs 2015, 15:17:52 »
Yok mu duyum vs. bişe .. Voleybol forumlarında Özge'nin bize gelebileceği yazılıyor.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #3222 : 01 Mayıs 2015, 15:23:03 »
Koshelevayı almayan yönetim istifa etsin

Koshaleva + Fabiana gelsin, Abo'nun kalmasına razıyım :)

Çevrimdışı Sisley Volley TV

• Üye
« Yanıtla #3223 : 01 Mayıs 2015, 16:08:25 »
Çok hayvani bütçelere sahip olacağımızı düşünmüyorum. Yabancı transfer olarak 2 sırp bize cuk oturur diyorum. Montano'nun yerine Boskovic , Bauer'in yerine Stevanovic. Nedenlerini yazmayacağım. Cem abi bu  konulardan , Kim'in nasıl verimli kullanılmasına ve etrafının gençlerle nasıl oluşturulmasına dair twitter da gayet güzel tespitlerde bulunmuş. Hakan Dinçay ve ekibi umarım abuk sabuk transfer girişimlerinde bulunmaz.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #3224 : 01 Mayıs 2015, 16:24:26 »
Gidecek 4 yabancının yerine 2 yabancı almakla hayvani bütçenin alakası yok. Gayet alınabilir ama tabi bekleyip görmek lazım.