Gönderen Konu: Fenerbahçe | Türkiye Süper Ligi (2021-22 Sezonu)  (Okunma sayısı 96598 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
Ynt: Fenerbahçe | Türkiye Süper Ligi (2021-22 Sezonu)
« Yanıtla #120 : 09 Ağustos 2021, 22:29:15 »
En azından şampiyon yapar takımı :D

Bu tür taraftara acımayacaksın daha sert cevap vereceksin.Kimse hocanın sistemine karışamaz.Ali Koç bile karışamaz.
Bence 5/5 yapacağız ama Kim’in acilen oynaması lazım.Novak ve Tisserand ilk hocayı sonra bizi kanser eder.

Ama takım çok iyi pas trafiği yapabiliyor ve oynanan oyun tam kapanan takım açmalık sistem.ADS’yi güzel zamanda yakaladık,sistemleri falan onların oturması süre alır baya.

Valencia biraz kalas bile olsa bu takımda banko oynamalı.Ferdi’ye verilen şanslar boşa veriliyor.

Vitor RvP olmasaydı takımı şampiyon yapabilirdi.RvP Vitor’ı mahvetti.
Dediğim gibi tahrik yok ortada,iki hocada bir şekilde takımı zirvede tutuyor.Onlarınki ne kadar kirli bile olsa işte tutuyor.Hem de F.T Kim’i istemiş takımına,diyoruz ya Scoutumuz oldu adam :D
5/5 yaparsak kağıt üstünde Alanya zor maç kalıyor valla müthiş tahmin :D tutarsa tebrik edicem

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #121 : 09 Ağustos 2021, 22:39:49 »
5/5 yaparsak kağıt üstünde Alanya zor maç kalıyor valla müthiş tahmin :D tutarsa tebrik edicem
Fenerbahçe zor maçları kazanır kolay takımlara takılır :D Klasik gerçeğimiz bu. :D :D
Sivas maçı ama cidden korkutuyor.Ama bu kez acemi Emre yerine kurt Vitor var :D

Mesut ilk maçlarda Survivor ritmindeydi ama şu an Survivor-Arsenal arası mekik dokuyor.Ona da aslında çok ihtiyaç var çünkü o kilit paslarla çok maçı rahatlıkla alırız.

Altay kardeşim lütfen topla kendini.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #122 : 09 Ağustos 2021, 22:44:14 »
Eline sağlık.İtalyanlar bile futbollarında devrim yaptılar,aynısını biz de yapabiliriz.
Kim geldiği zaman savunma daha çok toparlanır.Hem de bir tane daha savunmacı kanat bek ile beraber takım iyice rayına girer.
Vitor Çin liginden alışık böyle liglerde nasıl oynanması gerektiğine.Sıkıcı olsa bile en azından kazanca götürecek futbolu oynatacaksın.

Tom abi takımda merkez stoper yok,sol stoper merkezde oynuyor.Sabır etmek gerek,bu takım gol atar ama umarım Altay formda bir yıl geçirir.Pek formda göremedim kendisini.
iş biraz da taraftarda bitiyor özellikle dediğin gibi sabırlı olma konusunda.bizim taraftarımız futbolu hocadan da iyi bilir,yardımcısından da,sahada oynayan topçusundan da.futbolda yeni bir hocanın sistemini tamamıyla oturtması 2-3 ay alır biz henüz 1.aydayız.ben geçen yıl da kasım aralık dönemlerinde erol bulut için sürekli bunu yazmıştım beklemek lazım vs diye ama o süre dolunca ben de herkes gibi gitsin dedim.geçen yıl beşiktaş'ın,evvelki yıl başakşehir'in sezona ne kadar kötü,aciz durumda başlayıp sezonu nasıl bitirdiklerini çok iyi hatırlıyoruz.fenerbahçe için en sağlıklı tahminleri ekim-kasım'dan önce yapamayız.38 maç var ligde,diyelim ilk 3-4 maç kötü başladık 7.yiz puan durumunda,ne kaybederiz ki eğer hocanın istediği transferler yapılırsa? önemli olan süreci iyi yönetmek,bizim de fenerbahçe olarak patladığımız konu bu.sabır yok,baskı ve stres hat safhada.avrupa'yla makasın açılmasındaki en büyük sebep bu,ekonomi falan hikaye.doğru sistemi kuracağına inandığın bir hocayı getirmişsen ve ona sabır gösterirsen her şeyi yaparsın.umarım bizde de her şey çok güzel gider uzun süre sabretmek zorunda kalmayız bu da ayrı konu tabiki.

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #123 : 09 Ağustos 2021, 22:57:34 »
Takimdaki bircok oyuncuyu daha once oynamadigi mevkide oynatiyor, ayrica 3-4-3 gibi hicbir oyuncumuzun oynamadigi ve kadromuza uygunlugu tartisilir olan bir sistemi oynatiyor.
Bu sekilde basarili olmamiz cok zor. Ayrica vitor saplantili bir insan oyuncu ve sistem adina tercihlerini gecmiste degistirmedi yine degistirmez.

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #124 : 09 Ağustos 2021, 23:23:02 »
Takimdaki bircok oyuncuyu daha once oynamadigi mevkide oynatiyor, ayrica 3-4-3 gibi hicbir oyuncumuzun oynamadigi ve kadromuza uygunlugu tartisilir olan bir sistemi oynatiyor.
Bu sekilde basarili olmamiz cok zor. Ayrica vitor saplantili bir insan oyuncu ve sistem adina tercihlerini gecmiste degistirmedi yine degistirmez.
Ferdi hariç daha önce oynamadığı mevkide oynayan kim var abi

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
« Yanıtla #125 : 10 Ağustos 2021, 10:07:20 »
Farklı sistem denemesi güzel ama savunma anlamında rakiplerin maden olarak işleyebileceği bir sol taraf zaafımız var. Ben olsam Koreli oynayana kadar Serdar'ı göbeğe çekip Attila'yı sola atar, kanat beke de Novak'ı koyarım. Novak'ın ağırlığını Attila kapatır, Novak da en azından kafa toplarına sağlam çıkıyor orada hasarı minimuma indiririz. Kolasinac'ı alabilirsek, Koreli anlatıldığının yarısı kadar iyi çıkarsa savunma işini çözeriz. Gustavo'nun da formunu bulması lazım temposu eskisi gibi değil.

İşin hücum tarafında bence iyiyiz. Kaybedilen topa verilen reaksiyon da iyi şu an. Pelkas ve Mesut'un rakip hatlar arasına sızıp aldığı toplar etkili. Osayi'nin attığı koşular bence durdurulamaz ancak koşu yoluna daha iyi paslar atılması lazım dün o pasları pek yapamadık. Ferdi hücumda çok etkili olamıyor dar alanlarda daha etkili olması lazım o yetenek onda var.

Sistem zor, kaliteli oyuncular lazım. İnşallah kadro tam anlamıyla kurulana kadar en az hasarla ilk haftaları geçeriz.
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2021, 10:14:07 Gönderen: Kubilay Can »

Çevrimdışı _FB1907_

• Üye
« Yanıtla #126 : 10 Ağustos 2021, 12:05:42 »
Hazırlık maçlarında ilk alındığında bende ciddi soru işaretleri oluşan topa vuruş  sitilini pek beğenmediğim , Serdar Dursun hakkında yanıldığımı belirtmek isterim. Bazı oyuncular vardır takım performansını yukarı çeker bazı oyuncular vardır yetenekli olmasına rağmen saha da yanlış tercihlerle takım performansını aşağı çeker. Bu arkadaş seyrettiğim her maçın da rakip stoperleri yıpratma, hücum pres, hava toplarını indirme, topu saklama, duvar olma, gücü sayesin de yan toplar da ceza sahasın da etkili bir alan oluşturma, defansa hava toplarında yardım bakımından ben etkili performans gördüm. Bu performansı Vedat Muriç  gösterse medya da ve taraftar da  'Kral geri döndü' nidalarını duyabiliyorum. Evet oyuncu gösterişli bir oyuncu değil. Hatta topa vuruş tekniği bence biraz sıkıntılı ama oyuncu takıma katkı anlamında kendini pozitif gelişirmiş saygı duymak gerekir. Bence yıllardır forvet eksikliği çeken milli takım da bu oyuncuyu nasıl bu kadar gözden kaçırmışlar ilginç. Halbuki bu oyuncunun 3-4 maç ta takıma etkisini görmek yeterli.

Bu arada forvete alınacak isim için benim favori adayım Boupendza .Raket gibi bir sol ayağı var. Sol forvet de oynayabilir. Maçına göre Serdar veya Valencia le iyi bir ikili de olabilirler.

Miha nın performansını inşallah  Mert Hakan, Ozan, İrfan Can da iyi analiz  eder. Kendileri daha yetenekli olmasına rağmen saha da  doğru karaları veren takımın performansını yükselten oyuncuya formayı kaptırdılar. Pareira'ya ilk geldiğinde de pozitif iyi bir insan olduğundan dolayı bir sempatim vardı. İnşallah başarılı olur . Malesef futbol da her şey başarıya endeksli olduğundan yılların  şampiyonluk stresinin faturasını ödemez inşallah.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #127 : 10 Ağustos 2021, 12:32:15 »
Genel olarak Osayi'nin getirdiği toplarla gelişti çoğu atağımız ama gidecekse fazla yorumlamaya gerek yok onu. Ferdi konusunda ben de kararsızım, fizik olarak güven vermiyor bana. İleride eskiye göre daha kalabalık olmamız artı, dönen toplarda kabak gibi açık vermemiz eksi. Ama bu sistemde savunma 3-5 maçla değil anca 3-5 ayda oturur maalesef.

Bir de acil olarak değil ama çabuk çabuk bir golcü almamız lazım.

Sadece fizik mesele değil Kemal, kişilik olarakta o mücadelenin adami degil. Bak pelkas a yerden bitme ama kendinin iki kati adamları yere vuruyor gerektiğinde... Biraz hirs da eksik Ferdi de.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #128 : 10 Ağustos 2021, 12:35:58 »
Bu arada bence Osayi nin oynadığı bölgede kendi sahamızda kesinlikle Valencia oynamalı... cok daha faydali olur.

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #129 : 10 Ağustos 2021, 12:50:39 »
Ferdi hariç daha önce oynamadığı mevkide oynayan kim var abi

Mesela samuel kanat degil, irfancandan basari istiyorsan orta sahada oynatacaksin sagacik yada solacik degil, ayni sekilde pelkas forvet arkasi, novak sol kanat oynamiyor muydu, valencia forvet oyuncusu kanat oynatiliyor. Zaten yeni bir sistem getiriyorsun bunda israr edicem diye ozeliklerine uymayan mevkilerde oynatirsan oyunculari basari zorlasir.

Guclu takimlara karsi zirlaniriz ayrica rakibin zayif yonlerini gorup buna gore taktik gelistirecek kapasitede hocalar da var ulkede

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #130 : 10 Ağustos 2021, 13:14:12 »
Mesela samuel kanat degil, irfancandan basari istiyorsan orta sahada oynatacaksin sagacik yada solacik degil, ayni sekilde pelkas forvet arkasi, novak sol kanat oynamiyor muydu, valencia forvet oyuncusu kanat oynatiliyor. Zaten yeni bir sistem getiriyorsun bunda israr edicem diye ozeliklerine uymayan mevkilerde oynatirsan oyunculari basari zorlasir.

Guclu takimlara karsi zirlaniriz ayrica rakibin zayif yonlerini gorup buna gore taktik gelistirecek kapasitede hocalar da var ulkede
Abi şimdi yazacaklarımı bilmiş yada saygısızlık anlama ama sen olayı başından kaçırıyorsun bir kere Fenerbahçe 3-4-2-1 oynuyor
Osayi İngiltere'de hücumun her bölgesinde oynadı 4-2-3-1de ve 4-3-3 kanat oynadı hatta santrafor bile oynadı
Pelkas ve Mesut iç oynuyor yani iki 10 numara senin dediğin gibi olsa hem Novak hem Ferdi çıktığında Pelkasla takım tıkanırdı öyle bir şey yok
Novak Trabzon'a gelirken onu izleyen Mehmet Yılmaz ve oyuncuyu üçlünün solunda stoper oynarken izliyorlar her iki sistemde de oynuyor yani şuan çok ağır oraya Szalai geçecek muhtemelen
İrfan nerde iyi nerde kötü kişiden kişiye değişir bir şey diyemem
Pereira geçen sene tek sistem denememiş zaten kulüpte hocayı savunmak için açıklamada gösterdi esnek taktik anlayış diye hazırlık maçlarının sonlarında 4lüye döndü dünkü gibi
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2021, 13:19:25 Gönderen: Samet_GFB »

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #131 : 10 Ağustos 2021, 14:11:08 »
Sadece fizik mesele değil Kemal, kişilik olarakta o mücadelenin adami degil. Bak pelkas a yerden bitme ama kendinin iki kati adamları yere vuruyor gerektiğinde... Biraz hirs da eksik Ferdi de.
ferdi’nin bazen atılan paslara zaten yetişemem düşüncesiyle hiç koşmamasına çıldırıyorum.hırs da eksik ruh da maalesef katılıyorum sana abi.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #132 : 10 Ağustos 2021, 14:58:34 »
Messi ama ağlak çıktı.Ronaldo ağlamadı bu kadar.Ulan milyon dolar alacaksın yine bu yaşta.Beğenmiyorsan Arjantindeki gariban ailelere dağıt.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #133 : 10 Ağustos 2021, 15:42:59 »
kolasinac da gelirse yabancı forvet transferini de hesaba katarsak ilk 11’de altay ve mesut olmak üzere 2 yerli oyuncu oluyor.3.türk oyuncu için osayi yerine burak kapacak’ı deneyelim derim ben ilk 11’de şans vermek lazım.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #134 : 10 Ağustos 2021, 16:13:41 »
kolasinac da gelirse yabancı forvet transferini de hesaba katarsak ilk 11’de altay ve mesut olmak üzere 2 yerli oyuncu oluyor.3.türk oyuncu için osayi yerine burak kapacak’ı deneyelim derim ben ilk 11’de şans vermek lazım.

Ben defansta Serdar neden denenmiyor sasiriyorum...

Bu arada Ozan sagda denenebilir yine ornek olarak. Adam Sag bek bile oynadi sonucta... Yasi genc fizigi musait...

Irfan da var elde (ozellikle Pelkas satilirsa), senin dedigin gibi Burak ta artik izlenebilir.

Bence gideceklerden sonra daha netlesir durum... Gelecekler den daha onemli kimlerin gidecegi.

Low fenerdeyken mac icinde degisen dizilimleri cok severdi. Mac icinde masayi dagitip yeniden kurmayi iyi becerirdi... Perraira nin da azcik akli varsa bunu yapar. Bu takim 4-4-2 yi zaten biliyor.... 3-4-2-1 zaten 3-4-1-2 ye kolay degisiyor.

Mac icinde duruma gore ya da sakatlik ve cezalilara gore degistirmeli. Su anda ogrenme doneminde oldugu icin israrinda hakli ama bakalim sene icinde nasil devam edecek.