Gönderen Konu: Fenerbahçe | Türkiye Süper Ligi (2021-22 Sezonu)  (Okunma sayısı 96587 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
  • Yer: Kütahya- Nazilli
    • özcanözdemir43
Ynt: Fenerbahçe | Türkiye Süper Ligi (2021-22 Sezonu)
« Yanıtla #510 : 24 Eylül 2021, 09:31:48 »
.
« Son Düzenleme: 24 Eylül 2021, 09:55:37 Gönderen: Özcan Özdemir »
Fenerbahçe'linin dostu yine bir Fenerbahçe'lidir.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #511 : 24 Eylül 2021, 10:04:08 »
Sanırım Mesut'u bir tek beğenen benim.
Adam gerçekten futbolu biliyor ama etrafındaki adamlar bilmeyince olan Mesut'a oluyor. Yıllar önce aynı benzetme Alex'e de yapılmıştı "Koşmuyor!". Benim bildiğim önce top koşacak sonra futbolcu. Biz topu koşturamıyoruz ki Mesut koşsa ne olacak. Mesut'tan faydalanabilmek için onu olabildiğince topla buluşturmamız gerekiyor.

Yanliz degilsin merak etme son 3 macta Mesut un ne kadar faydalı oldugu net.... Mesut tek topu oyle guzel oynuyor ki... sorun verdiği paslardan sonra ozellikle Samuel in ne yapacağını bilmemesi... adamin onune uzayip gitmesi icin top atiyor, o kontrol edip geriye donuyor ... vs
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #512 : 24 Eylül 2021, 11:17:18 »
Sanırım Mesut'u bir tek beğenen benim.
Adam gerçekten futbolu biliyor ama etrafındaki adamlar bilmeyince olan Mesut'a oluyor. Yıllar önce aynı benzetme Alex'e de yapılmıştı "Koşmuyor!". Benim bildiğim önce top koşacak sonra futbolcu. Biz topu koşturamıyoruz ki Mesut koşsa ne olacak. Mesut'tan faydalanabilmek için onu olabildiğince topla buluşturmamız gerekiyor.
Forumda 3-5 kişi varız beğenen :) Mesut kariyerinde hiç koşmadığı kadar koşuyor muhtemelen çünkü oynadığı takımların çoğu net topa sahip oluyordu, dediğin gibi onu topla buluşturmak ve etrafını pas ve koşu kalitesi iyi adamlarla doldurmak lazım bizim Ferdi ve Osayi adamın ayağına pas atamıyor bazen :D en iyi anlaşacağı adamlar İrfan ve Pelkas şuan bence
« Son Düzenleme: 24 Eylül 2021, 11:17:34 Gönderen: Samet_GFB »

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #513 : 24 Eylül 2021, 11:34:40 »
İlave olarak ta Osaiyi beğenmeyen de bir tek benim sanırım :)

Adam futbolu çalım atmak, adam geçmekten ibaret sanıyor. Ayağına gelen her topta illaki bir çalım atacak. Öyle ki yeri geliyor önünde adam olmadığı durumda bile sanki geri dönüp arkasından koşan rakibine çalım atıp tekrar koşacak !

Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı mrkene

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #514 : 24 Eylül 2021, 12:29:45 »
Uzun zaman sonra stada gitme imkanım oldu. Keşke gitmeseydim dedim bir an. Şu Giresun'a bile adam akıllı baskı kuramadık. İlk yarı tam bir fiyasko. Mhy hiç yoktu, mesut ilk yarı bizimle beraber izledi 1-2 pozisyon dışında. Allah'tan 2. Yarı da toparladı. Hatta 2. Yarının en iyisiydi belki. Ama maçın adamı bizim adımıza Kim Min'dir.  Çok özel bir adam, helal olsun geitrene , vesile olana.
 Maç neyse de asıl sorunumuz bizim bu sene taraftar olacak. Hem sosyal medyadaki aptal sürüsü hem staddakiler. Stadda uzun zamandır böyle rezalet tribün görmedim. Okul açıkta yok 3 farklı grup var + Maraton üsttekiler. Hepsi ayrı ayrı bağırıyor. Migros zaten bambaşka alem. Oyunu takip etme yok, afedersiniz ama sikimsonik arabesk besteler almış başını gidiyor.
Ya maçın son dakikaları, Giresun gol atmış. Hurra geliyor üstümüze Okul açık saldır fener diye bağıyor. Ya top ayağımıza değmiyor neredeyse bizimkiler saldır diyor. Islık çalmıyor mübarekler. Az taraftar var, ona rağmen senkronize olunamıyor. 30 saniyede bir başka beste söyleniyor. Ya biz büyüklerimizden başka bir tribün gördük ya bu arkadaşlar çok başka kafada. Tüm rakiplerin puan kaybetmiş ,takım ruhsuz tribün daha ruhsuz. Bu taraftar ve tribünle şampiyon olursak cidden +2 sayılsın. 

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
  • Yer: Kütahya- Nazilli
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #515 : 24 Eylül 2021, 15:21:02 »
Uzun zaman sonra stada gitme imkanım oldu. Keşke gitmeseydim dedim bir an. Şu Giresun'a bile adam akıllı baskı kuramadık. İlk yarı tam bir fiyasko. Mhy hiç yoktu, mesut ilk yarı bizimle beraber izledi 1-2 pozisyon dışında. Allah'tan 2. Yarı da toparladı. Hatta 2. Yarının en iyisiydi belki. Ama maçın adamı bizim adımıza Kim Min'dir.  Çok özel bir adam, helal olsun geitrene , vesile olana.
 Maç neyse de asıl sorunumuz bizim bu sene taraftar olacak. Hem sosyal medyadaki aptal sürüsü hem staddakiler. Stadda uzun zamandır böyle rezalet tribün görmedim. Okul açıkta yok 3 farklı grup var + Maraton üsttekiler. Hepsi ayrı ayrı bağırıyor. Migros zaten bambaşka alem. Oyunu takip etme yok, afedersiniz ama sikimsonik arabesk besteler almış başını gidiyor.
Ya maçın son dakikaları, Giresun gol atmış. Hurra geliyor üstümüze Okul açık saldır fener diye bağıyor. Ya top ayağımıza değmiyor neredeyse bizimkiler saldır diyor. Islık çalmıyor mübarekler. Az taraftar var, ona rağmen senkronize olunamıyor. 30 saniyede bir başka beste söyleniyor. Ya biz büyüklerimizden başka bir tribün gördük ya bu arkadaşlar çok başka kafada. Tüm rakiplerin puan kaybetmiş ,takım ruhsuz tribün daha ruhsuz. Bu taraftar ve tribünle şampiyon olursak cidden +2 sayılsın. 

Dakika 80 de nasıl koyduk tezahürati yapıldı değil mi? Yanlış duymadiysam. Benimde en çok garibime giden bu oldu sanki biz küçük takımiz da öndeyiz  gibi tezahürat yapıldı.
Fenerbahçe'linin dostu yine bir Fenerbahçe'lidir.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #516 : 24 Eylül 2021, 16:19:19 »
İlave olarak ta Osaiyi beğenmeyen de bir tek benim sanırım :)

Adam futbolu çalım atmak, adam geçmekten ibaret sanıyor. Ayağına gelen her topta illaki bir çalım atacak. Öyle ki yeri geliyor önünde adam olmadığı durumda bile sanki geri dönüp arkasından koşan rakibine çalım atıp tekrar koşacak !
Yok yine yanliz degilsin :)) yine 3-5 kişi varız

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #517 : 24 Eylül 2021, 16:24:06 »
Forumda 3-5 kişi varız beğenen :) Mesut kariyerinde hiç koşmadığı kadar koşuyor muhtemelen çünkü oynadığı takımların çoğu net topa sahip oluyordu, dediğin gibi onu topla buluşturmak ve etrafını pas ve koşu kalitesi iyi adamlarla doldurmak lazım bizim Ferdi ve Osayi adamın ayağına pas atamıyor bazen :D en iyi anlaşacağı adamlar İrfan ve Pelkas şuan bence

Zajc la mac içinde paslasmasi da çok iyi....
Ben osayi yerine valencia (forvette daha basarili olsa da... elde orada olabilecek en iyi alternatif olduğundan) forvette serdar dursun la bir maçı izlemek isterdim

Yani

Valencia zajc gustavo ferdi
             Mesut İrfan
              S.Dursun(berisha)

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #518 : 24 Eylül 2021, 16:35:54 »
Adettendir, 3-4-1-2'de bu kadroyu görmek isterim:

Altay
Tisserand-Kim-Szalai
Valencia-Zajc-Gustavo-Ferdi
Mesut
Rossi-Berisha

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #519 : 24 Eylül 2021, 16:43:38 »
Zajc la mac içinde paslasmasi da çok iyi....
Ben osayi yerine valencia (forvette daha basarili olsa da... elde orada olabilecek en iyi alternatif olduğundan) forvette serdar dursun la bir maçı izlemek isterdim

Yani

Valencia zajc gustavo ferdi
             Mesut İrfan
              S.Dursun(berisha)
Sosa-Zajc-İrfan-Pelkas bunlarla iyi anlaşıyor abi anlaşması da normal Berisha biraz ısınsa oda sırtını dönük al ver yaparda toparlaması lazım

Ben Osayi ve Ferdi'nin savunma yönlerinin baya geliştiğini düşünüyorum değişik kademelere giriyorlar dün Ferdi ilk yarı golü önledi resmen
hücumda da sıkıntısı yok Ferdinin fakat Osayi'de biraz sıkıntı var hücumunu geliştirmesi şart alan bulursa etkili oluyor bulamazsa patlıyor Başakşehir alan vermedi patladı mesela :)
Sezon başı bende Valencia kanat beki oynar diyordum baya gol atarak girince hocada denemedi, Pereira İrfan'ı da mesela orta sahada denemiyor hiç bazı konularda takıntılı gibi

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
« Yanıtla #520 : 24 Eylül 2021, 16:50:18 »
Serdar Dursun'un form durumu, sezonun gidişatı için düşünülenden çok daha önemli bana göre. Vedat Muriç kadar öz verili, takıma çok faydalı. Belki Vedat kadar zor goller atamaz ama ondan daha fazla gol şansına sahip.
« Son Düzenleme: 24 Eylül 2021, 16:52:19 Gönderen: Kubilay Can »

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #521 : 24 Eylül 2021, 16:50:52 »
Samet'e bir miktar kırgınım bu konuda. Bana Uğur Meleke'lik yaptıracak şimdi. Dün ilk golde asisti Rossi, ikinci golde de Berisha yaptı. Her ikisinin de yaptıkları koşu golün hazırlayacısı oldu. Tabii bizde birinin adam yerine konması için gol atması gerekiyor. Yoksa ne yaptıkları koşu ne açtıkları alan ne de verdikleri pas kimsenin umrumda değil. Umarım en kısa sürede golle buluşurlar da diğer yaptıkları tabelacılar için bir anlam kazanır.

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
« Yanıtla #522 : 24 Eylül 2021, 16:53:57 »
Samet'e bir miktar kırgınım bu konuda. Bana Uğur Meleke'lik yaptıracak şimdi. Dün ilk golde asisti Rossi, ikinci golde de Berisha yaptı. Her ikisinin de yaptıkları koşu golün hazırlayacısı oldu. Tabii bizde birinin adam yerine konması için gol atması gerekiyor. Yoksa ne yaptıkları koşu ne açtıkları alan ne de verdikleri pas kimsenin umrumda değil. Umarım en kısa sürede golle buluşurlar da diğer yaptıkları tabelacılar için bir anlam kazanır.

Kemal abi Rossi ve Berisha iyi oyuncular ancak aradığımız adamlar değiller. İkisi de 10 gol atsın öpüp başımıza koyalım.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #523 : 24 Eylül 2021, 17:01:40 »
Kemal abi Rossi ve Berisha iyi oyuncular ancak aradığımız adamlar değiller. İkisi de 10 gol atsın öpüp başımıza koyalım.

Bu eleştirine net saygı duyarım. Hatta oyunculara ve beğenenlere laf arasında sokup çıkarmadan eleştiri nasıl yapılır diye de foruma çerçeveletirim.

Rossi'nin 3'lünün iki kanadında da verimli olacağını düşünüyorum. Beklenti konusundaki söylediğin çok önemli aslında. Bak buradan gidersek ortaya güzel bir şey çıkar. Rossi'den beklenti eğer doğrudan 20 gol ise zaten bu onu hedef haline getirir. Ama sistem içinde alan açıp, dün yaptığı gibi gole yönelik ortalar ise bunu karşılar. Rossi, dün olduğu gibi gole yönelik bu pasları yapsın, araya da 8-10 gol sıkıştırsın bana yeter.

Berisha konusunda farklı düşünüyorum. Burada Vitor'un bir karar vermesi lazım, farklı yerlerden ziyade doğrudan en uçta oynatması gerektiğini düşünüyorum. Bunda da ısrar etmeli. Bir maç 11 başlatıp, bir maç son yarım saat oyuna alarak istenen ritmi tutturması çok zor. Doğrudan 3-4-3'e dönüp Valencia-Berisha-Rossi yaparsa orayı ve birkaç maç eleştirilere kulak tıkayıp denerse, istenen sonucu verir. Vitor'a da şundan dolayı kızamıyorum, ortada deneme/yanılma sürecine ayıracak zamanı yok. Mutlak şampiyonluk beklentisi onu da farklı ısrarlardan alıkoyuyor.

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #524 : 24 Eylül 2021, 17:01:42 »
Ne Rossi'si ne Berisha'sı abi e anlatıyorsun :D iki golde de kaleci hatası var derler :)

1 saat M.Demirkol'u dinledim oda asistle başlamaları iyi diyor. Berisha olacak bu adam Almaya'da Bayern-Dortmund hariç kime gitse şaşırmazdık diyor taraftara da bir şey diyemiyorum yıllardır golcü özlemi var ama az daha sabır lige alışsın farkını koyacak yazdığın kadrodaki gibi belki de çift forvet verimini artıracak hemen bir gol atarsa rahatlayacağını düşünüyorum

Rossi'nin bu sene verim verip veremeyeceğini kestiremiyorum Mls çok ayrı lig Larin'de bunu yaşadı bir sene Belçika'ya kiralandı topladı geldi eğer alacaksak Rossi'yi yatırım transferi olur seneye daha faydalı olur gibi geliyor bana, tabi Larin'e kıyasla daha iyi topçu belkide 1-2 maça adapte olur