Gönderen Konu: Fenerbahçe | Türkiye Süper Ligi (2021-22 Sezonu)  (Okunma sayısı 96594 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Ynt: Fenerbahçe | Türkiye Süper Ligi (2021-22 Sezonu)
« Yanıtla #645 : 05 Ekim 2021, 13:48:29 »
Vitor'a sallamadan ne kadar duracak diyordum, sırf diğerini eleştiriyoruz diye geldi ve yine başladı saçma sapan sallamaya. Kendi içinde herhangi bir tutarlılığı da yok. Sadece burada sabrımızı sınamak, küfür etmeden ne kadar yazabileceğiz onu görmek ve delirtmek için yazıyor.

TFF bizi şampiyon yapmayacak diyor ama buna rağmen Vitor ve başkana geçiriyor.

Sistem seni şampiyon yapmak istemiyorsa, kimi istiyorsa onu yapıyorsa, Vitor ne yapacak? TFF'yi kalaşnikoflarla basıp, herkesi tek tek vuracak mı, tehdit mi edecek, senet mi imzalatacak?
Yahu vallahi sabrına hayranım. Murat'ın bu hallerini biliyorsun ama ısrarla kendini yoruyorsun. Şimdi vitoru yerden yere vurup djordevici ovse herkes o kalkıp şu anda dediklerinin tam tersini söyler. Vitoru savunup, djordevici eleştirir.

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #646 : 05 Ekim 2021, 13:49:08 »
Trabzon: % 50 galibiyet, % 30 beraberlik, % 20 mağlubiyet
Alanya: % 80 galibiyet %15 beraberlik, % 5 mağlubiyet
Konya: % 90 galibiyet %7 beraberlik,% 3 mağlubiyet
Kayseri: % 60 Mağlubiyet % 20 beraberlik, % 20 galibiyet
Galatasaray: % 30 mağlubiyet % 50 beraberlik, % 20 galibiyet

Bu maçlarla ilgili benim oranlarım böyle

Not: galibiyetler kazanacağımız, mağlubiyetler yenileceğiz anlamında.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #647 : 05 Ekim 2021, 13:52:26 »
milli ara dönüşü çok kritik.trabzon alanya konya kayseri sonraki milli ara dönüşünde de galatasaray.bu maçlara tam kadro girmemiz lazım.bence bunlar içerisinde bizim için en zor maç alanya.çok iyi kapanıyorlar bizim de bu konuda sıkıntımız var.irfan sosa mesut üçlüsünün mutlaka dönmesi lazım.

Sakatlarımız döndü mü Allah'ın izniyle hepsini kazanacak gücümüz var.Gs ve Ts maçlarında izlediğim Alanya maçların ilk yarılarında kafa kafaya top oynamış ve hücum yapmıştı. İkinci yarılar ise daha çok kapanan taraflardı. Bizimle fizik güç olarak ölçüşemezler sebebi ise Ts maçı. Ts 10 kişi kaldı ama sanki Alanya 10 kişi kalmış gibi devam etti maçın geri kalanı.
« Son Düzenleme: 05 Ekim 2021, 13:55:54 Gönderen: Kubilay Can »

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #648 : 05 Ekim 2021, 13:53:09 »
Yahu vallahi sabrına hayranım. Murat'ın bu hallerini biliyorsun ama ısrarla kendini yoruyorsun. Şimdi vitoru yerden yere vurup djordevici ovse herkes o kalkıp şu anda dediklerinin tam tersini söyler. Vitoru savunup, djordevici eleştirir.

Suç senin İlhan abi, ne zamandır Telegol kıvamında kapışamıyoruz.

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Son Düzenleme: 05 Ekim 2021, 13:56:09 Gönderen: Kubilay Can »

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #650 : 05 Ekim 2021, 13:58:43 »
Daha önceleri en büyük sorun kanatlar diyordum ki hâlâ sorun ama şimdilik bir şekilde çeviriyoruz orayı, son maçlarda artık görüldü ki en büyük sorun Gustavo'nun yanında oynayan 8 numarada. 8 numarada hiçbir şekilde dikiş tutturulamadı. Sosa yaşlı ve gidecek, Meyer'in gençliğinden eser yok, MHY takımı atağa kaldırmakta yetersiz, İrfancan sürekli sakatlanıyor, Zajc yetmiyor.

Devre arası Sosa ile yollar ayrılacak gibi, boştaki Paulinho cuk oturur. Umarım yönetim şimdiden anlaşmıştır.

Tam olarak nerede izlediğimi hatırlamıyorum ama kaynak olarak Altan Tanrıkulu'nu gösteriyorlar, onu hatırlıyorum. Vitor'un kafasındaki kurguda, Gustavo'nun yanında hücumdan ziyade yine 'savaşçı orta saha' diye tabir edeceğimiz bir oyuncu düşündüğüne dair bir iddia var. Eğer bu iddia doğruysa, ki bu konuda özellikle iç saha maçlarında bu kurguyu eleştiririm, İrfan Can'ı oraya kaydırması zor gözüküyor. Genelde İrfan Can oraya çekilsin ya da hücumu daha çok düşünen biri olsun diyenler için söylüyorum.
« Son Düzenleme: 05 Ekim 2021, 13:59:42 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #651 : 05 Ekim 2021, 14:08:16 »
Suç senin İlhan abi, ne zamandır Telegol kıvamında kapışamıyoruz.
Baskette akli olan herkes az cok ayni fikirde bulusur zaten, futbolda ise arada elestirsem de bana gore takim cok umut vermese de bekleme modundayim. Önümüzdeki program sonrası kapisabiliriz  :)

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #652 : 05 Ekim 2021, 14:19:13 »
Bu takım kolay kolay derbi kaybetmez bence, devre arası bir kanat bek birde orta saha gelirse çok iyi olur ama birilerinin gitmesi lazım kontenjan dolu
« Son Düzenleme: 05 Ekim 2021, 14:20:16 Gönderen: Samet_GFB »

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #653 : 05 Ekim 2021, 15:35:15 »
Bundan yatırımı keseksin futbola biz yokuz deyip ligden çekileceğiz yada genç takımla çıkacağız.

Benim yada bana yakın yaştakiler daha iyi bilmeli.Galatasarayın attığı 3'üncü gol resmen siz olamazsınız demek.

Vitor ile yazdık görüşlerimi gerek yok.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #654 : 05 Ekim 2021, 15:50:10 »
Kemal Bey Sashayı babası bu kadar desteklemiyor diyor ama sayın Kemal Beyde Vıtor Perrıarıyı destekliyor ki teknik adamın bir önceki dönem ki başarısız tablosu ortadayken olabilir saygı duyuyorum.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #655 : 05 Ekim 2021, 16:08:30 »
Sevgili Tom abi, ben zaten Vitorcuyum bunu inkar etmiyorum.

Benim bazı ifadelerim burada birçok insana muhtemelen antipatik geliyordur. Ama benim için, ''Vitor'a tapıyor, Vitor'a toz kondurmuyor, Vitor'u babası olsa bu kadar sevmezdi, Vitor'un manevi kardeşi, Vitor örgütü üyesi'' diyebilirsiniz. Hiç gocunmam yani bundan.

Ayrıca Vitor'un ilk döneminde kendisine büyük haksızlık yapıldığını, Aziz Yıldırım'ın sürekli müdahalelerine maruz kaldığını ve uygulanan bu psikolojik şiddet nedeniyle istediklerini yapamadığını düşünüyorum.

Gördüğümüz kadarıyla Ali Koç'un kendisine tam desteği var. Ne isterse oluyor diyebiliriz, şimdilik. Bu böyle devam eder ve Vitor istenenleri yapamazsa o zaman manyak değilim, kendisini eleştiririm.

Elbette burada başarı ölçümüz ne olacak, o da önemli. Bu başka bir hikaye, onu zamanı geldiğinde uzun uzun konuşuruz.
« Son Düzenleme: 05 Ekim 2021, 16:09:38 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #656 : 06 Ekim 2021, 14:40:33 »
Tam olarak nerede izlediğimi hatırlamıyorum ama kaynak olarak Altan Tanrıkulu'nu gösteriyorlar, onu hatırlıyorum. Vitor'un kafasındaki kurguda, Gustavo'nun yanında hücumdan ziyade yine 'savaşçı orta saha' diye tabir edeceğimiz bir oyuncu düşündüğüne dair bir iddia var. Eğer bu iddia doğruysa, ki bu konuda özellikle iç saha maçlarında bu kurguyu eleştiririm, İrfan Can'ı oraya kaydırması zor gözüküyor. Genelde İrfan Can oraya çekilsin ya da hücumu daha çok düşünen biri olsun diyenler için söylüyorum.
Her maçta değil ama göbeğe iki deparli fizikli ortasaha koyabilen takımlara karşı en azindan Zajc la yada MHY ile sahaya çıkmak defansın yükünü çok arttırıyor.

Gustavo cok temasli oynayan oyuncu değil, daha çok tek hamle ile ya da pas açısına girip aliyor topu ... bunu da çok iyi yapıyor, katkisi yadsınamaz. Ama yanındaki oyuncu yumuşak savunmacı kimlikte olunca, geçip gidiyor yapili oyuncular...

Bir Appiah gelmez artık kabul etmek lazım ama bari bir johnson olsa. Duran toplarda kafaya da çıkabilen sert bir savunmacı ortasaha bence de çok fayda sağlardı ...
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #657 : 06 Ekim 2021, 17:27:41 »

O bölgede BJK'de Pjanic, GS'de Cicaldau, TS'de Hamsik oluyor da bizde niye böyle bir kreatif orta saha olmuyor sormak lâzım. Dediğin gibi bir oyuncu düşünülüyorsa, bu yeniden Topal-Jozef ikilisine sâhip olmak demektir ve yaratıcılıktan uzak, bizleri kanser eden bir oyun izleriz yine. İç sahada böyle orta sahalarla oynanmaz, uzun vâdede de şampiyonluk gelmez. İnşallah doğru değildir.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #658 : 06 Ekim 2021, 18:16:00 »
Vitor Perreırada düşüşte.Her geçen maç kötüye gidiyoruz

Artı Galatasarayın attığı verilen gol rugby golü.Rezalet.Bu sistem ağzımızla kuş tutsak şampiyon yapmaz bizi.

Sistem kimi istiyorsa o olur.Ama biz içinde yokuz o sistemin.

Ah başkan ah yanlış ata oynadın.Umarım yanılırım.

Abi bize karşı kurulan sistem konusunda burda en çok yazanlardan birisi benimdir ve belki bana ''paranoyak'' bile denmiş olabilir ama paranoya yaptığımı hiçbir zaman düşünmedim. TFF Kurulları içinde bize karşı olan çok fazla insan olduğuna inanıyorum hâlâ ve karar mekanizmasında bu kişiler var. MHK'yi de yönlendiren bunlar. Bu sistemin algı operasyonlarını yürüten sac ayağı da TS-GS destekçisi yazılı ve görsel medya. Bunlar A Spor-Fotomaç-Erman Toroğlu-Zeki Uzundurukan isimli kurumlar ve kişiler. Balık hâfızalı olmayalım, 2 sezon önce ''Zorlu Center'' algısını piyasaya yayan kişi Erman denen şerefsiz köpekti. Geçen sezon ''Rıdvan Dilmen Sezonu'' isimli algıyı yapanlar da bu kahpe çocuklarıydı. Fotomaç'ı her gün aç bak, bu sezon da şu an yaptıkları ''Mesut Özil-Perreira kavgası'' yalanıyla takımın ritmini bozmaya çalışmak. Altay'ın değerini düşürmeye çalışıp Uğurcan'ın değerini yükseltmeye çalışmak ya da Hıncal Uluç denen bunak ibnenin söylemleri konularına girmiyorum bile. Daha bu konularla ilgili 1 metre uzunluğunda yazabilirim ama söylemek istediğim bunlar değil.

Demek istediğim şu; bu yapıyla uğraşmak, bu düşman yapıyı dağıtıp yok etmek Ali Koç'un görevi. Geldiğinden beri 3 yıldır hiçbir şey yapmadı ya da yapamadı Ali Koç. ''TS şampiyon olsun, algılara rağmen TS olamazsa GS olsun, GS de olmazsa BJK şampiyon olsun ama ne olursa olsun FB şampiyon olmasın'' diyerek götünü yırtan bu orospu çocuklarını Ali Koç yok edemiyorsa, takımı şampiyon yapmak için güçlü bir kadro kurmak ve Vitor'u bunlara yem ettirmeden korumak zorunda.

Şampiyonluk görmek istiyorsak, şu an bir şeyler yapmaya çalışan Vitor'u desteklemek ve korumak zorundayız. Son 3 yılda ilk defâ bu kadar ümitliyim. Biz iyi oynarsak, maçları kazanırsak bu yapı önümüzde duramaz, çâresizce şampiyonluğumuza şâhit olmak zorunda kalır.

Sen ne kadar iyi olursan önünde o kadar duramazlar. Sen başarısız olursan sistemin sana tokat atması kolaylaşır. Ali Koç bu yapıyı dağıtamıyorsa, o zaman bu takıma Pjanic/Hamsik ayarında 8 numara ile sağ ve sol kanat alacak, takımı kusursuz yapıp gerisini Vitor'a bırakacak. En ufak bir tökezlemede aportta bekliyor bak ibneler, bunları konuşturmadan taş gibi oynayıp maçları kazanmalıyız.

Haa bak, yine algı operasyonları deneyeceklerdir şikeydi/hakemdi vs ama biz iyi olduğumuz sürece herkes ''bırakın bu dedikoduları, adamlar taş gibi oynuyor'' der ve bu operasyonlar tutmaz. Şu an lider olan ve son 3 yılın en umut vaat eden oyununu oynayan bu takımın ve Vitor'un sonuna kadar arkasında olmalıyız. Onu korumak da en çok Ali Koç'a düşüyor ama ne yazık ki kendisi fazlasıyla pısırık bir Başkan.

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #659 : 06 Ekim 2021, 23:36:32 »
Bundan yatırımı keseksin futbola biz yokuz deyip ligden çekileceğiz yada genç takımla çıkacağız.

Benim yada bana yakın yaştakiler daha iyi bilmeli.Galatasarayın attığı 3'üncü gol resmen siz olamazsınız demek.

Vitor ile yazdık görüşlerimi gerek yok.

diğer foruma yazdıklarımı buraya da kopyalayayım:

İyi oynamıyoruz propagandası ve Daum dönemi dersi

Arkadaşlar ben bu filmi defalarca izledim‚ buna burada bazı arkadaşlar da bilinçli veya bilinçsiz şekilde alet oluyorlar.

İyi ve göze hoş gelen futbola ekstra puan verilmiyor ve biz o aşamayı çoktan geçtik‚ bu sene en önemli amaç şampiyon olmak ve bunu başarmanın en önemli noktası da lig sonuna kadar yarışın içinde kalmak‚ daha önceleri defalarca yazdığım gibi bu ülkede lig son 10-15 hafta başlar orada ivme kazanan fiziksel ve psikolojik direnç gösteren algı yönetimine karşı koyan takımlar yarış içinde kalır ve ipi göğüsler.

Bunu özellikle sosyal medyada‚ twitter´da sürekli dile getiriliyor‚ bunun aynısını Daum döneminde ve Zico ilk yılında da yapılmıştı Fenerbaheç yeniyor puan alıyor ama keyif vermiyor göze hoş gelen futbol oynamıyor..vs buradaki ana amaç şudur‚ ekşiden altın yapıyorum:
Alıntı

- olası bir puan kaybında‚ moral olarak normalde 1 etkisi olacak iken 3 etkisi olacak. takım karışmaya başlayacak‚ bunu tetiklemek istiyorlar.
- olası bir hakem hatasında (lehte veya aleyhte) bir mazeret olarak kullanılacak. "zaten kötü oynuyordunuz" veya "hakem olmasa hayatta kazanamazdınız" gibi...
- kendi takımına‚ puan kaybetse dahi umut verebilmek (en masum madde bu)
- teknik direktöre -puan alsa dahi- güzel futbol (!) oynatabilmesi için‚ veya daha iyi oynatabilmesi için taraftarlar ile baskı oluşturmasına çalışmak
geçen sene ve evvelki sene lig başında fenerbahçe en iyi topu oynuyordu güya‚ ersun yanal zamanında ilk devre bittiğinde şampiyonluğun en büyük adayıydı‚ başakşehir maçında harika oynamıştı... ne oldu? 3 hafta hakem kıyımı ile ne şampiyonluk kaldı ne bir şey... iyi oyun falan kimsenin umurunda olmadı sonrasında... "ilk yarı çok iyi oynadınız alın size 6 puan" veya "hakemler sizin 16 puanınızı çaldı‚ hadi 8 ini geri verelim" demedi kimse...
o yüzden en önemli şey ne biliyor musun? 3 puan... aldın mı 3 puanı? gerisi fasa fiso.

Bunu Daum´a yaptılar ve Denizli sonrası gönderdi sağolsun Aziz Yıldırım aynısını avrupada en başılı olduğumuz sene sonrası Zico´ya yaptı neymiş ligde kötü oynuyormuşuz sonraki şampiyonluğa kadar 3 yıl kaybettik her seferinde. Halbuki Daum kalsaydı15 senede en az 8 şampiyonluğumuz daha vardı.

Biz değil miydik takım mücadele etsin en azından bunu görelim e şimdi  mücadele var‚ zor gidiyormuşuz herhalde yepyeni genç bir takım var bir sürü sakat oyuncumuz vardı‚ nerdeyse bir 11 kuracak kadar‚ geçen sene üstüne tempo zor geldi hazır olmayan bazı kas sistemlerine‚ daha playstation´da hangi takım ile oynadıkları ne yediklerini bile bilemez bazı oyuncular futbol bu bilgisayar oyunu değil ki ülkeye adapte olacak arkadaşlık bağları oluşacak takımdaşlık oluşacak bu bir süreç.

Onun için ey Fenerbahçe´li uyanık ol geçen sene sivas maçını bile kazansak şampiyon olabileceğimiz unutma Erol Bulut ile bile kör topal gitsek de yarışın içinde kalmanın ne kadar önemli olduğunu unutma.