Gönderen Konu: 2014 FIBA Dünya Erkekler Basketbol Şampiyonası  (Okunma sayısı 130584 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • RWB0 & SC30
Ynt: 2014 FIBA Dünya Erkekler Basketbol Şampiyonası
« Yanıtla #300 : 04 Eylül 2014, 03:03:30 »
İspanya özdagı vere vere geliyor, fena :D
Ver Lester'e, yaz deftere

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #301 : 04 Eylül 2014, 08:54:44 »
şöyle açıklayayım. birincisi fenerbahçeli olarak transfer istemekte haklı, ikincisi transfer yapılacaksa şimdi istemekte haklı. çünkü geçen sene sene ortasında jackson gibi bir oyuncu aldık bu sene sene ortasında transfer yapmak istersek kaliteli adam nasıl bulacağız, yine bir jackson getirmeyeceğimiz ne malum. üçüncüsü transfer gizli yapılan bir iş hoca transfer yapmayacağız demiş olabilir ama fırsat çıkarsa kulubun imkanları da müsaitse hocanın istemem diyeceğini düşünmüyorum.
Tamam şimdi anladım.

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #302 : 04 Eylül 2014, 12:27:48 »
Ukrayna'nın ABD'ye yenileceğini düşünürsek grubu 3. bitirme şansımız yok.Ya 2 ya 4 bitireceğiz ya da eleneceğiz.Çapraz gruptan Slovenya, Litvanya, Avustralya üçlüsünden biriyle eşleşiyoruz.Litvanya ile eşleşmeyelim yeter.

2. bitirmek mi yoksa 4. bitirmek mi daha hayırlı olacak belli değil şu durumda.

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #303 : 04 Eylül 2014, 13:01:58 »
Kaybedersek ve Finlandiya kazanırsa eleniyoruz bu arada..
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #304 : 04 Eylül 2014, 14:18:50 »
Objektiflik boyun borcumuz ve yazmak zorundayım: Dün hakem desteği olmasa Türkiye kazanamazdı. Finlandiya'yı harcadılar.

Bu arada, Ntv Spor'un spikeri sayesinde (Kosova mı ne halttır) mideme kramplar girdi. Hamaset yapmak için o ne yalan dolan, o ne provakatif bir üsluptur arkadaş? Basketbolu bilmeden izleyen sıradan milli takım izleyicileri gerçek sanacak? "Çalmadı, görmedi" gibi ipe sapa gelmez yalan yanlış onlarca ifade... Hani, sanırsın ki, Türkiye çatır çatır oynuyor; ama hakemler hakkını yiyor. Dün Finlandiya'ya yapılanlar Türkiye'ye yapılsaydı belki sahadan çekilmeye kalkardı Ergin.

Keza ilk devresini önde kapatmak gibi "büyüüük" bir şerefe nail oldukları Amerika maçında da en ufak temasa düdük çalan hakemler maçın tam da Türkiye'nin istediği tempoda oynanması için ellerinden geleni yaptı. Avrupa'da basketbol sert oynanırmış. Yalanınızı şey yapsınlar; ne denir, sevsinler... İspanya'yla oynanan final maçında göreceğiz; sertliğe izin verilecek mi, yoksa İspanyol aktristlerin en ufak temasta Baretta'yla ateş edilmiş gibi kendisini sağa sola atmasına prim mi tanıyacaklar? Sertlik kime yarayacak; yumuşlaklık kime... O gün göreceğiz.
« Son Düzenleme: 04 Eylül 2014, 14:22:48 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #305 : 04 Eylül 2014, 14:53:29 »
Dün öyle pek hakem yanlışı yoktu abi.. Son çeyrekte sadece Koponen'e yapılan bir faulü çalmadılar..

Kosova konusunda sana fazlasıyla katılıyorum abi. Bir pozisyonda yanlış olduğunu görmesine rağmen utanmadan yalan söyledi.
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
« Yanıtla #306 : 04 Eylül 2014, 15:03:49 »
omer asık'ın pozisyonuydu galiba..
hakemler yanlıs karar vermeselerde macta bizim sertligimize daha cok goz yumdular..sadece sert takımı korudular diyelim..
esasında kararlarda hata yoktu..sadece finlilere daha lolay faul verdiler bize nazaran..

murat kosova konusuna katılıyorum...abartıyor...abuk sabuk cıglık atarak macı zevkli hale getireceigni sanıyor ama antipatık oldugunun farkında deigl boyle yaparak...

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #307 : 04 Eylül 2014, 15:50:46 »
omer asık'ın pozisyonuydu galiba..
hakemler yanlıs karar vermeselerde macta bizim sertligimize daha cok goz yumdular..sadece sert takımı korudular diyelim..
esasında kararlarda hata yoktu..sadece finlilere daha lolay faul verdiler bize nazaran..

murat kosova konusuna katılıyorum...abartıyor...abuk sabuk cıglık atarak macı zevkli hale getireceigni sanıyor ama antipatık oldugunun farkında deigl boyle yaparak...
Basket attığımız pozisyonlarda bir bağırış çığırış kıyamet sanki ne oluyor yav :) Neyseki bu sene EL maçlarında olmayacaklar :)

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #308 : 04 Eylül 2014, 16:16:18 »
Yeni Zellanda iyi başladı.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #309 : 04 Eylül 2014, 16:20:23 »
Dün oynanan Amerika-Dominik maçının yayını olmamış, linklerden izlemiştik. Olur da maçı izlemek isteyen olursa;

1. devre:

Men Basketball 2014 USA VS Dominican Republic 1st Half HD

2. devre:

Basketball World Cup 2014 USA VS Dominican Republic 2nd Half

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #310 : 04 Eylül 2014, 16:26:07 »
Biraz önce Koponen  sakatlanır gibi oldu. İsmail Şenol bayram edecekti. Bunlar bu kadar mı ahlaksız? Hamaset insanı insanlığından bu kadar mı çıkarıyor? Hani ırkçılığın başka bir tanımı var mı? Kendi "ulusal çıkarın" olduğunu iddia ettiğin bir takım anlamlı veya anlamsız şeyler için başka bir insanın zarar görmesini, sakatlanmasını veya ölmesini "zafer" kabul etmek...

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #311 : 04 Eylül 2014, 16:56:34 »
Hakan abi yavşak çok var memlekette.
sen vakit ayır ara sıra twittera filan gir istemediğin kadar var.

Çevrimdışı _FB1907_

• Üye
« Yanıtla #312 : 04 Eylül 2014, 17:12:18 »
Ergin Ataman'ın yıpratılmaması için medyadaki sözüm ona yazarlar ve muhabirler iyi yönlendirilmişler. Nerdeyse toz kondurmuyorlar  dopingçiye. Zamanında Aydın Örs yüzünden haksız ön yargı oluşan Tanjeviç'in kendi oyuncularını kayırdığı bir milli takım oluşumu hiç görmemiştim. Gerek Fenerbahçe coach luğunu yürütürken gerek milli takım coach luğunu yaparken rakip takım taraftarı için negatif bir söylem ve eylem içinde hiç görmedim.

Bu takım kadrosunda Serhat ve Melih Mamutoğlu nun forma bulamaması milli takımın başarısı için görev yapan bir coach'un içindeki nefretin görevinin önüne geçmesidir. Son iki maç da dışarıdan adeta çember döven oyuncuları gördükçe her girmeyen şut için Gergin'e küfretmek den ben yoruldum.

Milli takım da Ömer Aşık ve Emir gerçekden çok özverili bir performans gösterip takımın ayakta kalmasını sağlayan en önemli oyuncular olarak göze çarpıyor. En büyük eleştirim Kerem Tunçeri'ye olacak hadi Gergin seni milli takıma davet etti sen bu halinle genç oyuncuların önünü kapatma bencilliğini bu yaşta nasıl gösterebiliyorsun. Milli takıma büyük hizmetleri olmuştur doğrudur ama böyle bir turnuva da hiç bir yönden katkı veremiyecek bir durumda olmasına rağmen forma almasını ben kabul edemiyorum.

Aynı şekilde Kerem Gönlümün de coach kontenjanından milli formayı giydiğini düşünüyorum. Basketbol hayatı boyunca topun değerini bilmeden oynayan Sinan Güler'in oyunu yönlendirme rolü üstlenmesi de ayrı bir coach luk dehası olsa gerek. Adam Emir varken bile kendi yönlendirmeleri ile kaç top kaybı yaptığını hatırladıkça tüylerim diken diken oluyor. Ceza şutlarını da sokamaması ayrı bir sıkıntı. Sözün kısası turnuva sonrası Gergin den başlayacak veteran oyunculara uzanacak bir temizlikle, yeniden herkesin Milli takımı olmasını ümit ediyorum.

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #313 : 04 Eylül 2014, 17:31:06 »
3.çeyrekte fark 20'ye çıkmıştı ama 12-0'lık seri geldi.Zelanda kazanırsa garantiliyoruz.

Çevrimdışı HakeemOlajuwon

• Üye
« Yanıtla #314 : 04 Eylül 2014, 17:31:37 »
Basket attığımız pozisyonlarda bir bağırış çığırış kıyamet sanki ne oluyor yav :) Neyseki bu sene EL maçlarında olmayacaklar :)
Osman'la, İsmet badem falan gelirse napcaz hiç bilmiyorum, gelen gideni aratmaz inşallah :D