Gönderen Konu: 2014 FIBA Dünya Erkekler Basketbol Şampiyonası  (Okunma sayısı 130572 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
Ynt: 2014 FIBA Dünya Erkekler Basketbol Şampiyonası
« Yanıtla #330 : 04 Eylül 2014, 21:38:16 »
Ya takımın kötüyse ona göre gelirsin.. Şuan A Grubunda ya da B Grubunda olsa çoktan elenmiştin o ne olacak?

Avrupa'dan oynayan tek oyuncusu Kirk Penney olan takımı zar zor yeniyorsun, vasat bir Avrupa takımı olan  Finlandiya'yı zar zor yeniyorsun. Bunun yanında bir de en iyi oyuncusunun kötü oynadığı, en iyi 2. oyuncusunun ise oynamadığı maçta Ukrayna'ya kaybediyorsun... Buna rağmen bu takımın antrenorünü başarılı görüyorsan değerlendirme tarzın çok farklı derim.

Merak etme geçen sene Avrupa Şampiyonasında rezil olan takımın, bu senekinden farkı yok. Tek farkı orada grubun zordu. Burada ise kolaydı..

Ben Ergin Ataman kötü bir koç diye bir şey demedim zaten.. Ama ondan daha iyi yada ondan daha başarılı olabilecek bir koç var.
« Son Düzenleme: 04 Eylül 2014, 21:38:35 Gönderen: Utkan Şahin »
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #331 : 04 Eylül 2014, 21:44:41 »
Ya takımın kötüyse ona göre gelirsin.. Şuan A Grubunda ya da B Grubunda olsa çoktan elenmiştin o ne olacak?

Avrupa'dan oynayan tek oyuncusu Kirk Penney olan takımı zar zor yeniyorsun, vasat bir Avrupa takımı olan  Finlandiya'yı zar zor yeniyorsun. Bunun yanında bir de en iyi oyuncusunun kötü oynadığı, en iyi 2. oyuncusunun ise oynamadığı maçta Ukrayna'ya kaybediyorsun... Buna rağmen bu takımın antrenorünü başarılı görüyorsan değerlendirme tarzın çok farklı derim.

Merak etme geçen sene Avrupa Şampiyonasında rezil olan takımın, bu senekinden farkı yok. Tek farkı orada grubun zordu. Burada ise kolaydı..

Ben Ergin Ataman kötü bir koç diye bir şey demedim zaten.. Ama ondan daha iyi yada ondan daha başarılı olabilecek bir koç var.
aynı grupta aynı finlandiya ya rezil olmuştuk.bakış tarzım farklıysa nasıl farklı.kelimelerin arkasında bir şeyler gizlemeye gerek yok.merak etme en az senin kadar nefret ediyorum ergin den.ama gayet iyi bir antrenör.ve doğru söylemek gerekirse oynattığı basketbol ve gs deki kadro planlamaları falan gayet hoşuma gidiyor.ha benim bakış tarzım farklı ergin e obra dan iyi falan deyip o kadar yücelttim onu değil mi?sadece kendi fikrimi belirttim.
 ha bu arada ukrayna geçen sene çeyrek final oynadı.gladyr in olmaması da misula yı kral yaptı.gladyr olsa maçın farklı olmayacağının garantisini verebilir misin?
yeni zelanda sırbistan ı hazırlık maçında kaba tabirle dağıttı?hazırlık maçı bile olsa sırbistan gayet kasmıştı o maçta kendini?
« Son Düzenleme: 04 Eylül 2014, 21:49:17 Gönderen: active »

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #332 : 04 Eylül 2014, 21:59:16 »
Ben bu takımın takım oyunu oynaması gerektiğine katılmıyorum.Bu takımda bir yerlere gelecekse Emir'in Ömer'in sırtında bireysel performanslarla gelecek.Sete sette hiçbir şey üretemediğimizi gördük.Ne zaman bir oyuncu ekstra katkı veriyor o zaman oyunun içine giriyoruz.Oktay Mahmudi'nin yıldızlarla geçinemediğini ve onlara özgürlük vermediğini biliyoruz.Oktay Mahmudi olsa Emir'in bu kadar sorumluluk alabileceğini sanmıyorum ben.

Ayrıca Oktay Mahmudi takım oyunu oynatır diyoruz.Takım oyunu oynamak süre ister alışkanlık ister.Ergin Ataman turnuvadan sadece 4 ay önce takımı devraldı ve bu takım daha önce çok az birarada oynamış,rollerin netleşmediği bir takım.Bu yüzden Oktay Mahmudi kararı çok yanlış olurdu diye düşünüyorum.

Finlandiya'yı da öyle küçümsememek lazım.Tamam vasat bir takım ama öyle bir lanse ediliyor ki basketbolla hiç alakası olmayan bir ülke gibi.Bu Finlandiya takımı geçen sene büyük bir kısmın neredeyse kusursuz dediği şampiyonluğun en büyük adaylarından gösterdiği Spanoulisli Yunanistan'ı yenmedi mi ?

Kısa vadede şu takımın başına gelebilecek en ideal yerli isim(yabancı koç gelecekse Fratelloyu isterdim) isim Ergin Atamandı.Oktay Mahmudi'den çok daha iyi koç.Karşılaşmalarında Oktay Mahmudi'nin Ergin Ataman'a üstünlük kurduğu maç sayısı çok azdır.Her ne kadar karekterini beğenmesekte Ergin Ataman en iyi yerli koç.Zaten bu da Türk basketbolunun ayıbıdır.3 tane üst seviye yerli koç sayamıyoruz.
anlatmak istediğim aynen buydu...

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #333 : 04 Eylül 2014, 22:16:49 »
aynı grupta aynı finlandiya ya rezil olmuştuk.bakış tarzım farklıysa nasıl farklı.kelimelerin arkasında bir şeyler gizlemeye gerek yok.merak etme en az senin kadar nefret ediyorum ergin den.ama gayet iyi bir antrenör.ve doğru söylemek gerekirse oynattığı basketbol ve gs deki kadro planlamaları falan gayet hoşuma gidiyor.ha benim bakış tarzım farklı ergin e obra dan iyi falan deyip o kadar yücelttim onu değil mi?sadece kendi fikrimi belirttim.
 ha bu arada ukrayna geçen sene çeyrek final oynadı.gladyr in olmaması da misula yı kral yaptı.gladyr olsa maçın farklı olmayacağının garantisini verebilir misin?
yeni zelanda sırbistan ı hazırlık maçında kaba tabirle dağıttı?hazırlık maçı bile olsa sırbistan gayet kasmıştı o maçta kendini?

Ukrayna özelinden başlayayım. Tabiiki veremem. Ancak Jeter ın vasat olduğu bir günde sen Ukrayna'yı yenemiyorsun daha neyin doğru basketinden bahsediyorsun?

Benim söylemediğim şeyleri kafanda kurup yazıyorsun o tarafları es geçiyorum..

Finlandiya geçen sene rezil oldun. Bu sene ise şansa kadare kazandın.. Koponen o faulleri soksa bugün her şey bitmişti zaten...

Ergin Ataman cidden dediğiniz ya da düşündüğünüz kadar iyi koç olsa saçma bir şekilde bugünü kurtarmaya çalışmak yerine bu turnuvada gelecek için uğraşırdı..

Bu arada kadro mühendisliğinde deha ilan ettiğiniz Ergin Ataman'ın milli takım kadrosu nerden baksan elinde kalıyor..
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #334 : 04 Eylül 2014, 22:22:39 »
Ben bu takımın takım oyunu oynaması gerektiğine katılmıyorum.Bu takımda bir yerlere gelecekse Emir'in Ömer'in sırtında bireysel performanslarla gelecek.Sete sette hiçbir şey üretemediğimizi gördük.Ne zaman bir oyuncu ekstra katkı veriyor o zaman oyunun içine giriyoruz.Oktay Mahmudi'nin yıldızlarla geçinemediğini ve onlara özgürlük vermediğini biliyoruz.Oktay Mahmudi olsa Emir'in bu kadar sorumluluk alabileceğini sanmıyorum ben.

Ayrıca Oktay Mahmudi takım oyunu oynatır diyoruz.Takım oyunu oynamak süre ister alışkanlık ister.Ergin Ataman turnuvadan sadece 4 ay önce takımı devraldı ve bu takım daha önce çok az birarada oynamış,rollerin netleşmediği bir takım.Bu yüzden Oktay Mahmudi kararı çok yanlış olurdu diye düşünüyorum.

Finlandiya'yı da öyle küçümsememek lazım.Tamam vasat bir takım ama öyle bir lanse ediliyor ki basketbolla hiç alakası olmayan bir ülke gibi.Bu Finlandiya takımı geçen sene büyük bir kısmın neredeyse kusursuz dediği şampiyonluğun en büyük adaylarından gösterdiği Spanoulisli Yunanistan'ı yenmedi mi ?

Kısa vadede şu takımın başına gelebilecek en ideal yerli isim(yabancı koç gelecekse Fratelloyu isterdim) isim Ergin Atamandı.Oktay Mahmudi'den çok daha iyi koç.Karşılaşmalarında Oktay Mahmudi'nin Ergin Ataman'a üstünlük kurduğu maç sayısı çok azdır.Her ne kadar karekterini beğenmesekte Ergin Ataman en iyi yerli koç.Zaten bu da Türk basketbolunun ayıbıdır.3 tane üst seviye yerli koç sayamıyoruz.

Bir kere takım oyunu konusunda çok farklı düşünüyoruz..

Bizim takımla aynı benzerde değil ancak çarpıcı bir örnek olması için 2000 lerin başındaki Sixers'ı sana takım oyunu olarak gösterebilirim..

O Finale çıkan takım tam bir takım oyunudur bana göre.. Takımda herkesin neler yapacağı belirliydi ve buna göre hareket ediliyordu. Sayı Iverson atarken diğer oyuncularda başka görevleri yerine getiriyordu.

Benim kişisel olarak takım oyunundan anladığı budur.. Takımda rollerin net bir şekilde dağıtılması ve takım olarak yapılması.. Yıldızlarla da gayet takım oyunu oynayabilirsin...

Oktay Mahmudi, ile yukarıda ki oyunu daha net oynardık bana göre..

Sen Blatt ı çok seversin.. Blatt kişisel tarihinde Messina ya 7 kere kaybetti. Şimdi Blatt, Messina dan daha kötü bir koç mu sence?

Ergin Ataman, şu grup kolaylığıyla yarı final yapsa bile benim gözümde başarısızdır. Gerçekten elit bir koç olsaydı bugün için uğraşmazdı.. Bu takım bu temellerle daha fazla gidemez çünkü..

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #335 : 04 Eylül 2014, 22:24:14 »
Oktay Mahmudi, uzun sürede takımdaki oyuncularla sıkıntı çeken bir koç.. Yıldız oyuncu sevmeyen daha takım oyununu seven bir koç.. Aynı bu takımda olması gerektiği gibi..

Oktay ile Ergin arasındaki farkı burada tartışırız ancak çok övdüğün Ergin Ataman yüzünden bu takım Ukrayna maçını kaybetti. Saçma bir şekilde iki uzuna dönmesiydi maç zaten kazanılacaktı.

Kısa sürede Ergin Ataman bu takıma ilaç olurdu.

Murat Didin bence her ikisinden de daha iyi, Çetin Yılmaz takım çalıştırmıyor galiba iyi hocadır. Aydın Örs hepsinden de daha iyi hem hocadır, hem de insan gibi insandır :)

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #336 : 04 Eylül 2014, 22:26:24 »
Aydın hocayı bende isterim gelmesini ama ne Federasyon ne de kendisi istemez.. Murat Didin ise ben pek beğenmiyorum abi..  Çetin Yılmaz en son Efes'ten ayrıldığında takım çalıştırmıyacağım demişti..

Benim derdim zaten Oktay ın filan gelmesi değil. Arkadaş sormuş bende seçenek olarak sundum.

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #337 : 04 Eylül 2014, 22:27:21 »
Ukrayna özelinden başlayayım. Tabiiki veremem. Ancak Jeter ın vasat olduğu bir günde sen Ukrayna'yı yenemiyorsun daha neyin doğru basketinden bahsediyorsun?

Benim söylemediğim şeyleri kafanda kurup yazıyorsun o tarafları es geçiyorum..

Finlandiya geçen sene rezil oldun. Bu sene ise şansa kadare kazandın.. Koponen o faulleri soksa bugün her şey bitmişti zaten...

Ergin Ataman cidden dediğiniz ya da düşündüğünüz kadar iyi koç olsa saçma bir şekilde bugünü kurtarmaya çalışmak yerine bu turnuvada gelecek için uğraşırdı..

Bu arada kadro mühendisliğinde deha ilan ettiğiniz Ergin Ataman'ın milli takım kadrosu nerden baksan elinde kalıyor..
tamam melih i almaması hat bence de.hiçbir şeyi kafamda kurmuyorum.neyi gördüysem onu söylüyorum.sen kendi kafandan kuruyorsun.deha mı dedim ben beğeniyorum mu dedim?
ha sanki elimizde de rudy ler spanoulis ler var da biz bu kadroyla geliyoruz hay allah ım ya!

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #338 : 04 Eylül 2014, 22:33:25 »
Deha yı sen dedin demedim.  Orada çoğul bir ifade var.. 

Ellimizde Rudy ler Spa lar yok ama gelecekte öyle olabilecek oyuncular var.. Yeterki sen güven ve süre ver..

Sırplar, Litvanyalılar zaman zaman bunu hep yapıyor. Belirli turnuvuları gözden çıkartıp gelecek için bir kadroyla geliyorlar. Bugün 1994-1996 arasından 6 oyuncu ile gelsek üstüne Ömer, Emir gibi oyuncuları koysak bundan daha kötü de olmazdık.  Hadi diyelim oldu. Geleceği kazanırdık.
« Son Düzenleme: 04 Eylül 2014, 22:33:47 Gönderen: Utkan Şahin »

Çevrimdışı _FB1907_

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #339 : 04 Eylül 2014, 22:49:50 »
çok merak ediyorum ergin ataman ı ben de savmem milli takım desteklerim orası ayrı da.acaba ergin ataman dan daha iyi şu takımın başına kim geçebilir.bana sadece bir örnek verin
 tamam kerem tunçeri çok iyi oynamıyor.ama barış ermiş gibi yarı sahada driplingi de kesemiyor en azından.ha melih konusunda katılıyorum.hiç değilse barış yerine melih i alırdım.
 ama sadece üstteki soruma bir cevap bekliyorum.

Ya yazdıklarımı dikkatlice okumamızsın ya da goy goy yapmak niyetin. Bir kere en azından farklı takımlarda bile bu kadar doping tespit edilen bir coach'un Milli takımın başında  olması bile düşündürücüdür. Yaşın genç olduğu için herhalde hatırlamadın. Ben Ergin Ataman'ın  milli takım kadrosunu oluştururken renk faktörünün  takımın başarısından bile ön planda tutduğunu düşünüyorum. Melih Mamutoğlu eğer GS de oynasaydı, oyun felsefesi dış şutlara dayalı Ataman'ın as oyuncusu olurdu.

Ederin den fazla değer gösterilen ,savunma özürlü Cenk Akyol'a babası olsa bu kadar forma imtiyazı tanımaz. Bitik Tunçeri'nin yerine sana katılmıyorum, Barış'a hatta hiç tutmadığım Doğuş'a bile gözü kapalı forma verilebilirdi. Coach olarak turnuva öncesi de belitmiştim. Murat Didin gerek tecrübe gerek oyunculara yaklaşımı gerekse oyunu iyi etüde etmesi ile  benim adayımdı. Genç Coach olarak okul arkadaşım Ufuk Sarıca'nın geleceğinin parlak olduğunu düşünüyorum. Ayrıca Oktay Mahmudi de şu an Gerginin performansını aratacağını hiç düşünmüyorum.

Çevrimdışı HakeemOlajuwon

• Üye
« Yanıtla #340 : 04 Eylül 2014, 23:07:35 »
Sevgili İsmet Badem'in de dediği gibi, Furkan Aldemir milli takımımızım en iyi oyuncusu, turnuvada aldığı her dakikayı mükemmel değerlendiriyor :D

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #341 : 04 Eylül 2014, 23:14:45 »
Ya yazdıklarımı dikkatlice okumamızsın ya da goy goy yapmak niyetin. Bir kere en azından farklı takımlarda bile bu kadar doping tespit edilen bir coach'un Milli takımın başında  olması bile düşündürücüdür. Yaşın genç olduğu için herhalde hatırlamadın. Ben Ergin Ataman'ın  milli takım kadrosunu oluştururken renk faktörünün  takımın başarısından bile ön planda tutduğunu düşünüyorum. Melih Mamutoğlu eğer GS de oynasaydı, oyun felsefesi dış şutlara dayalı Ataman'ın as oyuncusu olurdu.

Ederin den fazla değer gösterilen ,savunma özürlü Cenk Akyol'a babası olsa bu kadar forma imtiyazı tanımaz. Bitik Tunçeri'nin yerine sana katılmıyorum, Barış'a hatta hiç tutmadığım Doğuş'a bile gözü kapalı forma verilebilirdi. Coach olarak turnuva öncesi de belitmiştim. Murat Didin gerek tecrübe gerek oyunculara yaklaşımı gerekse oyunu iyi etüde etmesi ile  benim adayımdı. Genç Coach olarak okul arkadaşım Ufuk Sarıca'nın geleceğinin parlak olduğunu düşünüyorum. Ayrıca Oktay Mahmudi de şu an Gerginin performansını aratacağını hiç düşünmüyorum.
sen de herhalde benim yazdıklarımı okumamışsın.ben de melih in kadroda olması gerktiğini söyledim.ama savunma meslesine gelirsen melih de savunma özürlü.cenk i eleştirmişsin ama cenk onların final serisinde en iyilerinden biriydi.bizimi obra bile bir röportajında onu bayağı övmüştü.
ilk yazdığın mesaja gelince yazdıklarını okudum goygoydan nefret ederim mesajlarımı okuyabilirsin.
« Son Düzenleme: 04 Eylül 2014, 23:15:32 Gönderen: active »

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #342 : 04 Eylül 2014, 23:19:25 »
Deha yı sen dedin demedim.  Orada çoğul bir ifade var.. 

Ellimizde Rudy ler Spa lar yok ama gelecekte öyle olabilecek oyuncular var.. Yeterki sen güven ve süre ver..

Sırplar, Litvanyalılar zaman zaman bunu hep yapıyor. Belirli turnuvuları gözden çıkartıp gelecek için bir kadroyla geliyorlar. Bugün 1994-1996 arasından 6 oyuncu ile gelsek üstüne Ömer, Emir gibi oyuncuları koysak bundan daha kötü de olmazdık.  Hadi diyelim oldu. Geleceği kazanırdık.
bir şey daha söylemek istiyorum.ben de antrenör olsam yalan yok günlük başarı isterim.96 lı 97 li oyuncularla bu turnuva yürümezdi ve eminim yanlış anlama seni kastetmiyorum takım full 96 97 li olsa şu gruptan çıkamasak yine de ergin e laf edilmezdi.
 Neyse yazacağın bir şey varsa yaz kardeşim.ben de tartışmayı fazla uzattım kusura bakma bir konuda canım sıkkındı biraz moralim yerine geldi.seni ya da başka birini kırmamışımdır umarım :)

Çevrimdışı _FB1907_

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #343 : 04 Eylül 2014, 23:34:00 »
sen de herhalde benim yazdıklarımı okumamışsın.ben de melih in kadroda olması gerktiğini söyledim.ama savunma meslesine gelirsen melih de savunma özürlü.cenk i eleştirmişsin ama cenk onların final serisinde en iyilerinden biriydi.bizimi obra bile bir röportajında onu bayağı övmüştü.
ilk yazdığın mesaja gelince yazdıklarını okudum goygoydan nefret ederim mesajlarımı okuyabilirsin.

Sen yazdıklarının farkında değilsin. Ergin Ataman'ın yerine bana bir tane Coach söylermisin ukalalığını yazan sen değilmisin. Madem Gergin'in avukatlığına soyundun ben de sana örnekleri sundum. Bu ülkede milli takımın başına getirilecek en son coach Gegin dir.Ha Gergini beğenmişsin ha Terimi hiç farkı yok Aynı amaca hizmet ediyorlar.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #344 : 04 Eylül 2014, 23:46:15 »
Dopingci bir adama, doping yaparak Fenerbahçe'den şampiyonluk çalan bir emek hırsızına, bu sene şampiyonluğumuzu karalamak için her naneyi yiyen, yetmezmiş gibi "avans verdik" diyecek kadar Fenerbahçe'yi aşağılayan bir ahlaksız yaratığa yakışacak Milli Takım olmaz olsun...

Bir zamanlar bana "bir Fenerbahçe forumunda Ergin Ataman'ın Türk Milli Takımının başına yakıştırılacağını okuyacaksın" deseler "hastirin lan olur mu öyle şey" der ve sonra samimiyet durumuna göre devamını getirirdim ama artık şaşırmıyorum. Bu gözler olmaz denilen neleri ve neleri gördü.

Ergin Ataman'ın çalıştırdığı Milli Takımın da, Ergin'in de, onun oynattığı basketbolun da... ( Cümlenin üç noktadan gerisini canınız nasıl isterse doldurun. "Ellerinden öperiz" de diyebilirsiniz. "Eşi benzeri yoktur" da diyebilirsiniz... Ya da benim dediklerimi.... Paşa gönlünüz bilir.)
« Son Düzenleme: 04 Eylül 2014, 23:50:39 Gönderen: Hakan Yaman »