Gönderen Konu: 2014 FIBA Dünya Erkekler Basketbol Şampiyonası  (Okunma sayısı 130574 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fbkolik

• Ziyaretçi

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
Ynt: 2014 FIBA Dünya Erkekler Basketbol Şampiyonası
« Yanıtla #391 : 05 Eylül 2014, 18:39:51 »
Yarın basketbola doyacağız. Art arda 4 maç... NBA'de Martin Luther günlerinde yapardı NTV bunu bir zamanlar. Üstelik bu defa maçlar uyku saatinde de değil. :)

17:00   ABD – MEKSİKA | BASKETBOL DÜNYA KUPASI 2.TUR | NTVSPOR | CANLI
19:00   FRANSA – HIRVATİSTAN | BASKETBOL DÜNYA KUPASI 2.TUR | NTVSPOR | CANLI
21:00   DOMİNİK CUM. - SLOVENYA | BASKETBOL DÜNYA KUPASI 2.TUR | NTVSPOR | CANLI
23:00   İSPANYA – SENEGAL | BASKETBOL DÜNYA KUPASI 2.TUR | NTVSPOR | CANLI

Pazar günü de aynı şekilde... Üstelik eşleşmelere bakınca, Pazar maçları daha bir şahane duruyor:

17:00   YENİ ZELANDA – LİTVANYA | BASKETBOL DÜNYA KUPASI 2.TUR | NTVSPOR | CANLI
19:00   SIRBİSTAN – YUNANİSTAN | BASKETBOL DÜNYA KUPASI 2.TUR | NTVSPOR | CANLI
21:00   TÜRKİYE – AVUSTRALYA | BASKETBOL DÜNYA KUPASI 2.TUR | NTVSPOR | CANLI
23:00   BREZİLYA – ARJANTİN | BASKETBOL DÜNYA KUPASI 2.TUR | NTVSPOR | CANLI
« Son Düzenleme: 05 Eylül 2014, 18:41:41 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #392 : 05 Eylül 2014, 18:43:47 »
Bakalım kaçta kaçını bileceğim. Favorilerimi yazıyorum:

-ABD
-Fransa
-Slovenya
-İspanya

Pazar gününün favorileri;

-Litvanya
-Yunanistan
-Avustralya
-Brezilya

Çevrimdışı Kutay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • kutay_erkan
« Yanıtla #393 : 05 Eylül 2014, 19:19:21 »
ABD - MEK: ABD, yoruma gerek yok.

FRA - HIR: Aslinda ikinci turda Hirvatistan'in performans artiracagini dusunuyordum. Ama Fransa onlar icin cok ters eslesme oldu. Gardlarda Fransa Lafayette ve Ukic'i sertlikle yipratacak, Batum ise Bojan'i cig cig yiyecek gibi hissediyorum. Pota altinda Tomic ve Zoric de hem gardlardan yardim alamayip hem de sertlige sertlikle cevap veremeyince Hirvatistan'in sansi iyice azalacak. Fransa diyorum.

DOM - SLO: Slovenya'yi hic izlemedim, Dominik'i bizim macta izledim. Dragic kardeslerin oldugu bir takimin Dominik'e kaybetmesi mucize olur. Slovenya.

ISP - SEN: Ispanya.

NZL - LIT: Litvanya'yi en son gecen sene izledim. Kalnietis'in eksikligi sikinti olsa da pota altindaki ikiz kuleleri Yeni Zelanda pota altinda cok sorun cikartacaktir. Mac hemen kopmaz gibi gelse de Litvanya.

SIR - YUN: Hirvatlar karsisindaki Yunanistan cok hos bir takimdi. Sirbistan'in dusuk tempo basketbolu bazen basarili olsa da rakibin bunu belki onlardan da iyi oynayan Yunanistan olmasi islerini zorlastiriyor. Ayrica macta guzel duellolar var, en basta Teodosic-Calathes olmak uzere. Bench katkisi ve koc farkiyla Yunanistan diyorum.

TUR - AUS: Avustralya'yi hic izlemedim. Omer Baynes'e ustunluk saglayabilir ve ucluklerimizin girdigi bir gunde olursak, ki gruptan ciktigimiz icin oyuncular mental olarak daha rahat olacaktir, cekirge bir kez daha ziplar ve kazaniriz diyorum.

BRE - ARJ: Scola reyiz her ne kadar yillanmis sarap gibi devam etse de Varejao onu duzenden cikartabilecek tipte adam. Keza Splitter ve Nene de var. Ama bu macta ben Varejao ile baslanabilir diyorum. Ayrica Prigioni savunmada ne kadar yillarin cakali olsa da Huertas takimini rayinda tutmayi basaracaktir.

Amerika
Fransa
Slovenya
Ispanya

Litvanya
Yunanistan
Turkiye
Brezilya

Hakan abiyle ayni olmasin diye biz kazaniriz dedim :p
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #394 : 05 Eylül 2014, 19:57:06 »

Amerika
Fransa
Slovenya
Ispanya

Litvanya
Yunanistan
Turkiye
Brezilya

Hakan abiyle ayni olmasin diye biz kazaniriz dedim :p

Ben de seninle aynı düşünüyorum :)

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #395 : 05 Eylül 2014, 20:17:45 »
sende bu aralar Londra Kraliyet ailesine ait bir ukelalık seziyorum Besim :) 8) :) ahahahahahahahahaha
yahu sana takılmayı özlemişim benim değerli dostum, hemşehrim..

Dostum, kusura bakmayin: farkindayim, biraz fevri hareket ettim bu siralar ama hayatta hic tasvip etmedigim bir hareket tarzi bu.  Haksiz oldugunu dusundugum bir hususta, hayatta geri vites yapmam, sonuna kadar giderim.  Hatta kamuya acik bicimde, en genis okuyucu kitlesinin oldugu yerde dile getiririm ki, belki ileride geceklesecek ayni nitelikteki davranislarin da onune gecilmez olunur. 

Neyse, fazla da uzatmak istemiyorum.  Burada Dunya Sampiyonasi ile ilgili hususlari okumak isteyip, bunlari okumak zorunda kalan arkadaslardan da verilen rahatsizlik icin ben bizzat ozur diliyorum. 

Not: Kemal, yazi icin eline saglik. 
« Son Düzenleme: 05 Eylül 2014, 20:18:50 Gönderen: Besim »

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #396 : 05 Eylül 2014, 20:18:47 »
-her ne sebeple olursa olsun milli takımımızı desteklemeyen, başarısızlığına sevinen, başarısına üzülen varsa üzücü bir durum bu.

-milli takımımız iyi bir takım olduğu yada başka ellerde iyi bir takım olabileceği, kaliteli oyuncularımızın olduğu bence değil. ligimizi ve euroligi hatırlatırım benim gözüme batan türk oyuncu olmadı, yerli oyuncular çok kaliteliydi de 5+1 yabancı kuralı niye geldi.. ciciş denilen emir milli takımın en iyi oyuncusuysa zaten herşey ortada. amerika, ispanya, yunanistan, sırbistan, litvanya, fransa kafadan sayacağım bizden daha iyi takımlar bu takımlar harici de mutlaka düşününce vardır daha iyi takımlar. ya iyi bir oyun kurucu, iyi bir şutör kockoca ülkede yok daha ne. turnuvada iddialı olan amerika ispanya koçlarına türkiyeden bir oyuncu kadrona al dese kimi alır kimseyi almaz.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #397 : 05 Eylül 2014, 20:26:19 »
-her ne sebeple olursa olsun milli takımımızı desteklemeyen, başarısızlığına sevinen, başarısına üzülen varsa üzücü bir durum bu.

-milli takımımız iyi bir takım olduğu yada başka ellerde iyi bir takım olabileceği, kaliteli oyuncularımızın olduğu bence değil. ligimizi ve euroligi hatırlatırım benim gözüme batan türk oyuncu olmadı, yerli oyuncular çok kaliteliydi de 5+1 yabancı kuralı niye geldi.. ciciş denilen emir milli takımın en iyi oyuncusuysa zaten herşey ortada. amerika, ispanya, yunanistan, sırbistan, litvanya, fransa kafadan sayacağım bizden daha iyi takımlar bu takımlar harici de mutlaka düşününce vardır daha iyi takımlar. ya iyi bir oyun kurucu, iyi bir şutör kockoca ülkede yok daha ne. turnuvada iddialı olan amerika ispanya koçlarına türkiyeden bir oyuncu kadrona al dese kimi alır kimseyi almaz.

Bence birinci durum ile ilgili bir ayirim yapmak lazim:

Evet, her ne olursa olsun, objektif olarak baktiginda kendi Milli Takimi'ni destekleme arzusuna sahip olmama uzucu bir sey katiliyorum.  Ote yandan, ben bunu tam olarak olmasa da, biraz ask mesk meselelerine benzetiyorum.  Hani biri size asik olur; siz ise ona karsi hicbir sey hissetmezsiniz.  Veya eskiden asik oldugunuz birine karsi olan duygulariniz degisir ve artik icinizde o duygudan eser kalmamistir.  Burada sizin yapabileceginiz hicbir sey yoktur.  Her ne kadar kendi icimizden hasil olan bir duygu olsa da, dis faktorler gibi tamamen bizim kontrolumuz disinda olan bir durumdur.  Analojiyi daha anlasilir kilmak icin meseleye donecek olursak, bu Milli Takimin basina getirdikleri kisi ve orada oynayanlar neticesinde, maalesef benim icimde bu takimi destekleme adina hicbir arzu mevcut degil.  Tamamen kontrolum disimda ve maalesef uzucu ama durum bu...  Ergin'in getirilebilecek antrenorler arasinda en iyisi olmasi vesaire, gordugunuz uzere, benim bahsettigim husustan tamamen bagimsiz, bambaska bir mesele...

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #398 : 05 Eylül 2014, 20:38:10 »
Bence birinci durum ile ilgili bir ayirim yapmak lazim:

Evet, her ne olursa olsun, objektif olarak baktiginda kendi Milli Takimi'ni destekleme arzusuna sahip olmama uzucu bir sey katiliyorum.  Ote yandan, ben bunu tam olarak olmasa da, biraz ask mesk meselelerine benzetiyorum.  Hani biri size asik olur; siz ise ona karsi hicbir sey hissetmezsiniz.  Veya eskiden asik oldugunuz birine karsi olan duygulariniz degisir ve artik icinizde o duygudan eser kalmamistir.  Burada sizin yapabileceginiz hicbir sey yoktur.  Her ne kadar kendi icimizden hasil olan bir duygu olsa da, dis faktorler gibi tamamen bizim kontrolumuz disinda olan bir durumdur.  Analojiyi daha anlasilir kilmak icin meseleye donecek olursak, bu Milli Takimin basina getirdikleri kisi ve orada oynayanlar neticesinde, maalesef benim icimde bu takimi destekleme adina hicbir arzu mevcut degil.  Tamamen kontrolum disimda ve maalesef uzucu ama durum bu...  Ergin'in getirilebilecek antrenorler arasinda en iyisi olmasi vesaire, gordugunuz uzere, benim bahsettigim husustan tamamen bagimsiz, bambaska bir mesele...

dediğin şey benim yukarıda yazılanlardan anladığımdan farklı. ergin hakkındaki eleştirilere % 100 katılıyorum, federasyona eleştirilere de katılıyorum, basın zaten allaha emanet, yayıncı kuruluş doğrudur kötü ve yanlış yayınlar ama bu yüzden milli takım desteklenmiyorsa önerim ülkemizin şöyle bir yakın tarihini düşünelim, hep beraber köprüye çıkıp atlamak lazım, sonra bu konuyu tekrar düşünelim. hayırlısı olsun.
« Son Düzenleme: 05 Eylül 2014, 21:17:58 Gönderen: Kevin Rankin »

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #399 : 05 Eylül 2014, 20:46:41 »
Destek, yani sevgi işi aklın değil; gönlün muhatap olduğu bir şeydir. Yani sevgi ve destekten kasıt kalbe karşı bir tekliftir; akıla değil. Oysa yakın tarihi vs düşünmek denilen olguda teklife muhatap olan akıldır. Politik seçimlerde akıl önemli rol oynar, oynaması gerekir. Oysa sevmek gereken noktalarda kalpte bir karşılığı yoksa, ayna küflendiyse elden bir şey gelmez. Bu iş düşünme ve akıl işi değil; sevgi zorla olmaz.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #400 : 05 Eylül 2014, 20:52:38 »
Destek, yani sevgi işi aklın değil; gönlün muhatap olduğu bir şeydir. Yani sevgi ve destekten kasıt kalbe karşı bir tekliftir; akıla değil. Oysa yakın tarihi vs düşünmek denilen olguda teklife muhatap olan akıldır. Politik seçimlerde akıl önemli rol oynar, oynaması gerekir. Oysa sevmek gereken noktalarda kalpte bir karşılığı yoksa, ayna küflendiyse elden bir şey gelmez. Bu iş düşünme ve akıl işi değil; sevgi zorla olmaz.

Mesajımı şöyle örneklendireyim: Amerikan emperyalizminin ideolojik olarak can düşmanıyım. Amerika'nın canını acıtan her şeyi insanlığın büyük dilimi lehine bir artı olarak düşünür ve desteklerim. Amerika'ya karşı oluşan ittifakları politik olarak desteklerim. Aklım ve düşüncem bunu emreder. Ama Amerikan basketbolunu ve NBA'i çok seviyorum. NBA benim ayrılmaz bir parçam. Amerika yok olsun ama NBA kalsın. 1992 Barcelona Olimpiyatlarında TRT'nin sadece bir kaç maçını yayınladığı Dream Team olmasaydı basketbol hayatımda asla böyle bir tutku olmazdı. Bu da benim değiştirmenin elimde olmadığı kişisel hislerim. Akli değil, duygusal... İzahı yok.
« Son Düzenleme: 05 Eylül 2014, 20:52:58 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı Bülent

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @blntdgn84
« Yanıtla #401 : 05 Eylül 2014, 21:03:08 »
Bakalım kaçta kaçını bileceğim. Favorilerimi yazıyorum:

-ABD
-Fransa
-Slovenya
-İspanya

Pazar gününün favorileri;

-Litvanya
-Yunanistan
-Avustralya
-Brezilya

Uydum imama. :)

Belki bir ihtimal Sırplar Yunanistan'ı geçebilir.
...

Çevrimdışı Ereng.

• Üye
  • Yer: Kayseri
« Yanıtla #402 : 05 Eylül 2014, 21:07:05 »
Çok ciddi soruyorum , Milli Takım'ın bu gruptan çıkması başarı mı ?

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #403 : 05 Eylül 2014, 21:12:14 »
Yeni Zellanda ve Finlandiya maçlarını Türk Milli Takımı mı kazandı; yoksa oynadığı rakipler mi ellerindeki maçı çapları nedeniyle hediye etti?

Bu sorunun cevabı verilirse zaten gruptan çıkmanın başarı değil, bilakis bu şekilde ıkına sıkına çıkmanın skandal olduğu anlaşılır.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #404 : 05 Eylül 2014, 22:48:18 »
Dostum, kusura bakmayin: farkindayim, biraz fevri hareket ettim bu siralar ama hayatta hic tasvip etmedigim bir hareket tarzi bu.  Haksiz oldugunu dusundugum bir hususta, hayatta geri vites yapmam, sonuna kadar giderim.  Hatta kamuya acik bicimde, en genis okuyucu kitlesinin oldugu yerde dile getiririm ki, belki ileride geceklesecek ayni nitelikteki davranislarin da onune gecilmez olunur. 

Neyse, fazla da uzatmak istemiyorum.  Burada Dunya Sampiyonasi ile ilgili hususlari okumak isteyip, bunlari okumak zorunda kalan arkadaslardan da verilen rahatsizlik icin ben bizzat ozur diliyorum. 

Not: Kemal, yazi icin eline saglik. 

ya saçmalama Allah aşkına takılıyorum sana :)