Gönderen Konu: 2014 FIBA Dünya Erkekler Basketbol Şampiyonası  (Okunma sayısı 130584 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
Ynt: 2014 FIBA Dünya Erkekler Basketbol Şampiyonası
« Yanıtla #495 : 09 Eylül 2014, 22:59:00 »
Devreyi 49-42 önde kapattık ama kısa rotasyonunun iki ana skoreri Harden ve Curry'den hiç katkı alamadığımız için koparamadık maçı.

Bir de hakemler var tabii... En ufak temasa faul çalıp, artistliği ve kendini yere atmaları ödüllendiren hakemler...  Savunma direncimizi ve hücum tempomuzu frenleyen düdükler bunlar.

Çevrimdışı Forza_FB

• Üye
« Yanıtla #496 : 09 Eylül 2014, 23:05:15 »
 Gs deyken kötü karaktersiz dopingçi; milli takımdayken iyi karakterli düzgün dememeli insan. İki taraftada aynıdır bir insan. FENERBAHÇE kompleksi milli takımdayken değişmiyor maalesef...

Çevrimdışı gfbcan

• Üye
« Yanıtla #497 : 09 Eylül 2014, 23:06:19 »
quote author=Hakan Yaman link=topic=66.msg68548#msg68548 date=1410292740]
Devreyi 49-42 önde kapattık ama kısa rotasyonunun iki ana skoreri Harden ve Curry'den hiç katkı alamadığımız için koparamadık maçı.

Bir de hakemler var tabii... En ufak temasa faul çalıp, artistliği ve kendini yere atmaları ödüllendiren hakemler...  Savunma direncimizi ve hücum tempomuzu frenleyen düdükler bunlar.
[/quote]

Reis sende iyi takım tutmuşsun he insan İspanya yı tutar da  zevk yapardı en azından finalde. Neyse biz T.C olarak her daim dostumuz ABD nin yanındayız başarılar:):):)

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #498 : 09 Eylül 2014, 23:11:17 »
Buyurun, istediğiniz kadar sevin veya savunun. Ne biz sizi, ne sen bizi değiştirebilirsin. Yani sizin Ergin'i savunmanız bizim problemimiz değil. "Aman biz fazla ileri gitmeyelim, Kevin Rankin bize inat şimdi Ergin'i savunmaya ya da sevmeye başlar" gibi bir paradoks yaşamıyoruz. Dileyen dilediğini sever ve buranın Fenerbahçe forumu olduğunu unutmamak kaydıyla dilediği kişiyi belli ölçülerde sever ve över.

Ergin Ataman biz eleştirdik diye zaten milli takımın başından kovulacak değil. Yani tedirgin olmanıza gerek yok. Uzun yıllar Ergin'i orada göreceksiniz. Rahat olun.

hakan bey ayrıldığımız nokta şu milli takım mevzu olunca farklı düşünmek gerekir diye düşünüyorum. milli takım konusundan ergin ataman' ı ayırmak gerekir.
dopingçi ergin ataman dediğinizde buna ortak olmuşsa bunu yapan ve organize eden efes pilsen camiası ve olayı örtbas eden federasyon 100 kat daha fazla suçludur.
ya bu sene yaşananları ne çabuk unuttu bütün fenerbahçeliler. bayanlar finalinde beşinci maç apaçık bir şekilde organize edilmişti federasyon ve gs tarafından o ortamda oynanan bir maçı hiçbir takım kazanamazdı. ayrıca yine bayanlar serisinin birinci ve ikinci maçında hakemlerin çaldığı ve çalmadığı faulleri skor yakınken çalınan teknik fauller ne çabuk unutuldu tamam takım rezaletti ama şampiyon olma ihtimali varsa da yok edildi herkesin gözü önüde şampiyonluk çalındı.
ya erkekler serisi yaşananlar gs tarafından şampiyonluğumuza gölge düşürülmek istendi. yine fedarasyon ne yaptı hala ceza açıklanmadı ne çabuk untutuk örtbas edildi gitti.
yönetim savunmadı hakkımızı, federasyon her türlü haksızlığın hukuksuzluğun içinde. fenerbahçeliler ergin ataman'a gelinceye kadar önce Turgay Demirel'i sorgulasınlar nedir kimdir neler yapıyor diye.
ergin ataman'ı savunan yok iki dakika konuşmasını dinleyen notunu verir,

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #499 : 09 Eylül 2014, 23:54:53 »
ABD, Slovenya'yı çok kötü rencide etti.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #500 : 09 Eylül 2014, 23:59:14 »
1- Valanciunas'la eşleşmek için Ömer Aşık'a muhtaçsın. Ömer serumla oynuyormuş. Sen Valanciunas kenardayken Ömer'i de kenara alıp dinlendirmen gerek... İlk devre o kadar gereksiz süre verdin ki, maçı izlerken oğluma söylediğim, "Ömer bu maçın sonunu getiremez" cümlesiydi. En kritik yerde yaptığı stepsin de, son periyot yaşadığı bitirme sıkıntısının da tek nedeni ilk devre aldığı haddinden fazla süreydi.

2- Valanciunas kenara geldiği zaman Ömer'i oyunda tutmakta ısrar etmen için tek nedenin olabilir: Yine pota altını sürklase edecek başka bir uzun için... Oysa Lavrinovic kardeşler girdi ve onların tepe noktasından bir üçlük arayacağı malumken, sen tam bu noktada onları ödüllendirircesine Ömer'i oyunda tutuyorsun. Ömer sağlıklı haliyle bile dışarılara çıkıp şut savunmaz ki... Nitekim Darius'un ard arda attığı üç adet üçlüğün nedeni Ergin'in anlamsız biçimde boyalı bölgeyi kalabalık tutma ısrarıdır.

3- Ömer'in pili bitince bu defa en olmaz yerde, üstelik bu defa  Valanciunas sahadayken Kerem Gönlüm + 4 kısaya dönmek... Zaten bir anda fark yeniden çift hanelere fırlayıverdi. Üstelik son 5 dakikaydı. Adamlar üst üste iki eşleşme probleminden 4 sayı çıkardılar. Sen bu 4 kısa + power-forvet riskini alırın da, şutörlerin sıcak olur vs... Oysa maç boyu üçlük sokamamışken bunu en kritik yerde denemek... Hemde normal düzeninde yakalama şansı varken...

4- Barış Hersek'in karar hücumunda yaptığı stepsin sorumlusu da Ergin'dir. Maç boyu yüzüne bakmadığın adamı soğuk soğuk o dakika alırsan top kaybına oyuncu değil, sen sebep olursun.

5- Bir de dudaklarından bir küfür döküldü. Kameralar kısa bir süre onu gösterirken farkettim. Umarım kendi oyuncularından birisine değildir.

Direkt olarak Barışa küfretti ve hemen dışarı alıp Cediyi sürdü oyuna zaten.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #501 : 10 Eylül 2014, 00:04:27 »
43 sayı farkla, 119-76 kazandık. Uzunlar zaten yapacağını yapıyordu. İkinci devre Curry ve Harden'ın biraz kıpırdanmasıyla bir anda uçtuk. Daha sevindirici olan takımdaki tek gerçek small-forvet olan Rudy Gay'in (her ne kadar bu kadroda daha ziyade 4 olarak kullanlılsa da) benchten gelip katkı vermesi... Özellikle grup maçlarında çok kötüydü. Meksika maçında biraz kıpırdanır gibi olmuştu. Bu maç daha iyiydi. Kalan maçlarda onun ve Rose'un benchten getirecekleri çok önemli. Umarım her ikisi de bir vites daha arttırır. DeMar DeRozan'da turnuva başladı başlayalı belki varlığını hatırlattığı tek maçı oynadı. Güzel bir smaç ve devamında el üstü bir şuttan gelen basket... Umarım ona da bir öz güven gelir.

Litvanya sıkıntı çıkarabilecek bir rakip... Gardlara yapılacak baskı çok mühim... Topu uzunlara geçirmelerini ve uzunlar üzerinden oyun kurmalarını bozmak lazım. Yoksa Valanciunas set düzeninde çok caydırıcı olur ve diğer yandan Lavrinovic kardeşler tepe noktası üçlüklerinden çok ekmek yer.

Perşembe saat 22:00'da...

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #502 : 10 Eylül 2014, 00:22:41 »
Hakan abi Abd Litvanya'yı havyar niyetine yer ...

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #503 : 10 Eylül 2014, 00:58:10 »
Ben de öyle düşünüyorum, +30 bekliyorum
Bu oyun İspanyaya yeter mi bilemiyorum. İspanya o macın temposunu olabildigince düşürecektir ki bunu yapacak kısaları da uzunları da mevcut.

ABD oyuncuları bu kadar vurdumduymaz fauller yapacaklarsa işleri kolay olmayacak bence.
harden curry falan tuhaf tuhaf oynuyorlar anlamıyorum. Hadi hardendan beklersin de curry benim icin hayalkırıklıgı oldu
İstatistiklerden bagımsız bunlar arasında ne yaptıgını bilen tek adam irwing.

gözler westbrooku arıyor valla :D
« Son Düzenleme: 10 Eylül 2014, 01:03:28 Gönderen: Bukefalos »
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #504 : 10 Eylül 2014, 02:01:08 »
Ben de öyle düşünüyorum, +30 bekliyorum
Bu oyun İspanyaya yeter mi bilemiyorum. İspanya o macın temposunu olabildigince düşürecektir ki bunu yapacak kısaları da uzunları da mevcut.

ABD oyuncuları bu kadar vurdumduymaz fauller yapacaklarsa işleri kolay olmayacak bence.
harden curry falan tuhaf tuhaf oynuyorlar anlamıyorum. Hadi hardendan beklersin de curry benim icin hayalkırıklıgı oldu
İstatistiklerden bagımsız bunlar arasında ne yaptıgını bilen tek adam irwing.

gözler westbrooku arıyor valla :D

Ispanya klasigi yasanip, hakemler devreye girmedigi surece, ABD'yi yenmesine imkan yok. 

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #505 : 10 Eylül 2014, 09:11:09 »
İspanya bence  abd yi yener.Çok daha güzel basketbol oynuyorlar bence.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #506 : 10 Eylül 2014, 09:19:59 »
hak ederek değilde özel davetiyeyle gittiğimiz bu turnuvada çeyrek final başarıdır. bir emek vardır, emeğe saygı lütfen, başarılı olunmuştur teşekkür ederim. bu takım kesinlikle ve kesinlikle dünyanın en iyi 8 takımından biri değildir ama ilk sekize kalmıştır neresinden bakarsanız bakın başarıdır. cem beyin forumda aziz yıldırım için bir yerde geçen lafı vardır bu kadar eleştirmeyin bir yerden sonra savunmaya başlıcam diye bence aynı durum mevcut ben adını anmıyorum, beğenmeyende almasın. langford la ilgili de bir takım eleştiriler vardı bugun litvanya'nın kaç tane üçlük attığını görünce, bizim nasıl bir yüzdeyle attığımızı da görünce bir daha düşünmek gerek. her şeye rağmen emir için turnuva öncesi yaşanan durum kim olsa gelmek istemezdi. ama geldi takımın en önemli parçası oldu, hemen hemen bütün topları olumlu kullandı, hep doğru adamı buldu, iyi oynadı. yaptıkları emiri büyütür, büyütmüştür de, emirin herkesin takdirine ihtiyacı yoktur vicdanı olan herkes zaten kendisine teşekkür eder ben de teşekkür ederim kendisine. şans faktörü yokmudur şans faktörü de vardır ama sporda her zaman kazanan şanslıdır.
bu yaz gençlerde çok önemli başarılar elde edildi eğer bu oyuncular beklentilere cevap verip avrupanın en ünemli oyuncuları olurlarsa o zaman madalya imkanımız olur. aksi taktirde bu birkaç sene içersinde kimse hayal etmesin. bir elinizi vicdanınıza koyun yunanistan elendi biz yunanistan dan daha mı iyi takımız?
Hastasıyım bu emeğe saygı klişesinin. Ne emeğiymiş bu yahu? Doping yaparken de emek vermiştir epeyce, ona da saygı duyun o zaman.
Kara deryalarda bir FENERsin!

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #507 : 10 Eylül 2014, 09:45:17 »
Hastasıyım bu emeğe saygı klişesinin. Ne emeğiymiş bu yahu? Doping yaparken de emek vermiştir epeyce, ona da saygı duyun o zaman.
Pardon abi yanlış anlamayın cevap verdiğiniz kişiyi tanımam etmem de adam doping yaptığını falan mı savunmuş sadece milli takımın emeğine yeterince saygı duyulmadığını belirtmiş.Hemen konuyu farklı yerlere çekmeye çalışıyorsunuz.Ergin ataman var diye milli takımı desteklemek Ergin hayranlığı mı yani?
ya da Ergin ne yaparsa hatta doping yaparsa bile arkasındayız demek mi?
 Seni kast etmiyorum ama ne yazık ki galiba bazı kesimler Ergin in olduğu milli takımı ve aynı anda Fenerbahçe yi tutmayı ikiyüzlülük olarak nitelendiriyor.

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #508 : 10 Eylül 2014, 09:51:46 »
Yazmayayım diyordum ama dayanamadım. Ergin Ataman'ın kadro tercihi sonuna kadar tartışılabilir, doğru düzgün üçlük atabilecek adamları kadroya almaması büyük hataydı. Kadro olarak belki çok iyi değildik ama bence beklenenden öte bir yerde bitirdik ancak ben bunu Ergin Ataman'ın sayesinde olduğuna inanmıyorum. Yatsın kalksın Ömer'e Oğuz'a ve kendince sepetlemeye çalıştığı ancak zoraki takıma çağırdığı Emir'e dua etsin.
Ergin Ataman'ı başarılı bulanlara kısmen katılıyorum kağıt üzerinde öyle gözükebilir ancak karakter konusunda sınıfta kalmıştır. Önce Emir'i almamak için herşeyi yaptı, sonra paşa paşa kadroya aldı ekmeğini yedi. ABD maçı öncesi kazanmak için çıkıcaz maça dedi, maç sonrası zaten yenileceğimizi biliyorduk dedi :D Yeni Zelanda takımı bütün rakiplerine karşı haka dansı yaparken rakipleri saygı gösterip izledi bir tek bizim Ergin oyuncuları kenara çağırdı bu esnada, ona bile tahammül edemedi. Son maçta da Barış'a küfür ettiğini söylüyorsunuz daha ne diyeyim. Milli takım koçu olmuş ama halen daha adam olamamış.

Çevrimdışı tiyofencenk

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #509 : 10 Eylül 2014, 10:02:22 »
Yazmayayım diyordum ama dayanamadım. Ergin Ataman'ın kadro tercihi sonuna kadar tartışılabilir, doğru düzgün üçlük atabilecek adamları kadroya almaması büyük hataydı. Kadro olarak belki çok iyi değildik ama bence beklenenden öte bir yerde bitirdik ancak ben bunu Ergin Ataman'ın sayesinde olduğuna inanmıyorum. Yatsın kalksın Ömer'e Oğuz'a ve kendince sepetlemeye çalıştığı ancak zoraki takıma çağırdığı Emir'e dua etsin.
Ergin Ataman'ı başarılı bulanlara kısmen katılıyorum kağıt üzerinde öyle gözükebilir ancak karakter konusunda sınıfta kalmıştır. Önce Emir'i almamak için herşeyi yaptı, sonra paşa paşa kadroya aldı ekmeğini yedi. ABD maçı öncesi kazanmak için çıkıcaz maça dedi, maç sonrası zaten yenileceğimizi biliyorduk dedi :D Yeni Zelanda takımı bütün rakiplerine karşı haka dansı yaparken rakipleri saygı gösterip izledi bir tek bizim Ergin oyuncuları kenara çağırdı bu esnada, ona bile tahammül edemedi. Son maçta da Barış'a küfür ettiğini söylüyorsunuz daha ne diyeyim. Milli takım koçu olmuş ama halen daha adam olamamış.
Milli takım ve koçu çok güzel özetlemişsiniz daha da erginin milli takımını konuşmaya gerek yok bence.
Koydum Sevinçleri önüme, baktım hepsi Fenerbahçem