Gönderen Konu: 2014 FIBA Dünya Erkekler Basketbol Şampiyonası  (Okunma sayısı 130581 defa)

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tiyofencenk

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: 2014 FIBA Dünya Erkekler Basketbol Şampiyonası
« Yanıtla #510 : 10 Eylül 2014, 10:06:55 »
Seneye form durumlarına göre şöyle bi kadro olabilir.

kenan doğuş melih
sinan cedi
emir cenk
ersan enes
ömer semih oğuz

enes ve erginli milli takım izlemeye doyulmaz gerçi😀 daha öncede yazmıştım. yüzsüz herif şu turnuvadan sonra bile devşirme isterim diye tutturacaktır.
Koydum Sevinçleri önüme, baktım hepsi Fenerbahçem

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #511 : 10 Eylül 2014, 10:18:11 »
Seneye form durumlarına göre şöyle bi kadro olabilir.

kenan doğuş melih
sinan cedi
emir cenk
ersan enes
ömer semih oğuz

enes ve erginli milli takım izlemeye doyulmaz gerçi😀 daha öncede yazmıştım. yüzsüz herif şu turnuvadan sonra bile devşirme isterim diye tutturacaktır.

ben olsam Berk'i de kadroya yazardım :)

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #512 : 10 Eylül 2014, 10:21:07 »
Yazmayayım diyordum ama dayanamadım. Ergin Ataman'ın kadro tercihi sonuna kadar tartışılabilir, doğru düzgün üçlük atabilecek adamları kadroya almaması büyük hataydı. Kadro olarak belki çok iyi değildik ama bence beklenenden öte bir yerde bitirdik ancak ben bunu Ergin Ataman'ın sayesinde olduğuna inanmıyorum. Yatsın kalksın Ömer'e Oğuz'a ve kendince sepetlemeye çalıştığı ancak zoraki takıma çağırdığı Emir'e dua etsin.
Ergin Ataman'ı başarılı bulanlara kısmen katılıyorum kağıt üzerinde öyle gözükebilir ancak karakter konusunda sınıfta kalmıştır. Önce Emir'i almamak için herşeyi yaptı, sonra paşa paşa kadroya aldı ekmeğini yedi. ABD maçı öncesi kazanmak için çıkıcaz maça dedi, maç sonrası zaten yenileceğimizi biliyorduk dedi :D Yeni Zelanda takımı bütün rakiplerine karşı haka dansı yaparken rakipleri saygı gösterip izledi bir tek bizim Ergin oyuncuları kenara çağırdı bu esnada, ona bile tahammül edemedi. Son maçta da Barış'a küfür ettiğini söylüyorsunuz daha ne diyeyim. Milli takım koçu olmuş ama halen daha adam olamamış.

Haka dansına yapılan saygısızlıktan acaba tek ben mi rahatsız oldum derken bu yorumu gördüğüme sevindim. Kan revan savaş gibi geçen rugby maçlarında bile rakipleri 1dakikalığına herşeye bi ara verip adamların dansını izleme saygısında bulunuyolar. Çok 1dakika insan olup milli değerlere geleneklere saygı gösterilebilinirdi, ama ne arar erginde...
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #513 : 10 Eylül 2014, 10:54:06 »
İspanya bence  abd yi yener.Çok daha güzel basketbol oynuyorlar bence.

Yenme kısmı değil, ama daha güzel oynama, daha doğrusu daha organize görünme kısmı doğal ve beklenen bir şey değil mi? Sonuçta bu İspanya kadrosunun ana iskeleti alt yapıları da sayarsak en az 15 senedir birlikte uluslar arası turnuvalarda mücadele etmiş, birlikte yüzlerce maç yapmış isimler... Diğer yandan yeni kurulmuş, ilk defa bir araya gelmiş, yaş ortalaması kolej takımından biraz hallice ve uluslar arası tecrübesi yok denecek kadar az bir başka ekip... Maç içinde zaman zaman belli problemler yaşayıp ilerleyen dakikalarda bunları doğaçlama olarak aşmaları da bu nedenle zaten. Yani 40 dakika aynı standartta oynayamama nedenleri...

Sadece İspanya değil, turnuvaya katılan takımların çoğu, buna Türkiye'de dahil, sahada Amerika'dan daha organize görünüyordu. Amerika ise sadece mücadele ve hırsını fiziksel-bireysel yeteneklerle birleştirerek bunu aştı. Zaten bu kadro İspanya kadar senelerin birlikteliği ve tecrübesine sahip olsa şu an turnuvanın şampiyonunu oynamadan kafadan ilan etmek gerekirdi. Yani İspanya'nın sahada daha düzgün, organize ve derli toplu durması anormal bir şey değil; eşyanın tabiatı gereği olması gereken... Ama bu Amerika'ya yeter mi? Bunu o gün göreceğiz. Belli başlı bir kaç etmen şampiyonu tayin edecek. Onları o gün konuşuruz.

Sonuçta İspanya'da bir NBA takımı sayılır; NBA takımlarında öyle rol oyuncusu filan değil, ana rotasyonda ilk beşin ayrılmaz parçası ve takım yıldızı olarak görev yapan tam beş aktif NBA oyuncusuna sahipler. Bunlara senelerce oranın tozunu yutan Rudy ve Rodrigez'i, bir sene "bende varım" diyen Navarro'yu da eklerseniz, İspanya'nın Amerika'dan sonra turnuvada NBA'i temsil eden ikinci takım olduğunu fark edersiniz. Bu neyi değiştirir peki? Çok şeyi... Çünkü karşıdakileri tanımak, ne yapacaklarını bilmek senin hamle şansını arttırır. Tabii aynısı Amerika için de geçerli... Öz güven kısmı da İspanya adına diğer artısıdır. Şu, bu derken bir kaç ufak detay turnuvanın şampiyonunu belli edecek.
« Son Düzenleme: 10 Eylül 2014, 10:56:35 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı cembut

• Üye
« Yanıtla #514 : 10 Eylül 2014, 11:15:22 »
Ergin Ataman maç sonu açıklamalarında suçu hakemlere bularak kendini bize tekrar hatırlattı. Çirkeflikte sınır tanımıyor. Hernekadar bazı maçlarda hakem hatası olsada (özellikle Avustralya maçımız) hakemler yüzünden elenmedik. Oynadığımız ilk ciddi rakipte gücümüz ortaya çıktı. Bana göre milli takım basketbol adına üst düzey işler yapmadı ama gidebileceği yere kadar gitti. Bunu yaparkende şans yardımı oldu mesela İspanyanın grubunda olsak çok farklı bir durum oluşurdu. O yuzden bu turnuvada Gergin başarılı demek bana hiç doğru gelmiyor.

Ömer Aşık ,Preldzic ve birazda Sinanın gayreti benim en çok takdir ettiğim şeyler oldu.Oguz SAvaşın da üst düzey pivotlara karşı durumu çok üzücü..

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #515 : 10 Eylül 2014, 12:24:07 »
Bence, Ergin Ataman en kariyerli yerli hocalardan biridir, belkide en kariyerlisidir. Ama, ne bize gelmesini isterim (bugün gazetede gördüm bir takım ezik, hulooo cu taraftar surusu meloyu desteklemeye gitmiş, beraber meşale yakmışlar, dünde başkanları kendilerine yakışan futbolcu olduğunu söylemiş, çok şükür bölye değilim, değiliz) nede milli takımda kendisini desteklerim. Dopingi o mu organize etti onuda bilemem. Karakter olarak savunacağım hiçbir tarafı da yok.
Taktik olarak da bakarsak, güveneceğin tek şutör olmadan (belki biraz Cenk) gidersen, ciddi maçlarda güvenip süre veremeyeceğin adamları (her iki Barış mesela) kadroya alırsan söyleyecek sözün olmaz.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #516 : 10 Eylül 2014, 13:28:01 »
Pardon abi yanlış anlamayın cevap verdiğiniz kişiyi tanımam etmem de adam doping yaptığını falan mı savunmuş sadece milli takımın emeğine yeterince saygı duyulmadığını belirtmiş.Hemen konuyu farklı yerlere çekmeye çalışıyorsunuz.Ergin ataman var diye milli takımı desteklemek Ergin hayranlığı mı yani?
ya da Ergin ne yaparsa hatta doping yaparsa bile arkasındayız demek mi?
 Seni kast etmiyorum ama ne yazık ki galiba bazı kesimler Ergin in olduğu milli takımı ve aynı anda Fenerbahçe yi tutmayı ikiyüzlülük olarak nitelendiriyor.
Beni de kasdedebilrsin kardeşim, önemli değil. Ben açık açık da söylerim milliyetçilik tarzı şeylerle alakam olmadığını, burada alakası olan da çok fazla arkadaşım vardır, bizde sıkıntı olmaz bu tarz şeyler. Bu bakımdan da bazı arkadaşlara göre iki yüzlülük oluyor olabilir, bana göre de olabilir. Kimseyi tu kaka ilan etmeye de gerek yok bu durumda.

Öte yandan, bahsedilen emek Ergin'in emeği, benim de bahsettiğim o. Her türlü karakter problemine rağmen iyi koç olduğunu düşünürdüm ama adam resmen takımı sabote etti bu turnuvada. Ne emeğinden bahsediyoruz ki? Set bile çizmeden, Emir'i ateşe atan bir koçtan bahsediyoruz. Ne emeği? Mis gibi fikstürle, bir ay önce şampiyon olmuş ümitlerle gençleri ileriye hazırlama, turnuva tecrübesi tattırma şansı varken bir tek Cedi'yi alan bir koç. Neredeymiş o emek?
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Leggenda di Trieste

• Üye
  • Yer: Pendik
« Yanıtla #517 : 10 Eylül 2014, 15:01:22 »
Bence, Ergin Ataman en kariyerli yerli hocalardan biridir, belkide en kariyerlisidir.

Belkidesi bile çok yersiz olmuş.
Karaktersiz oluşu bunca insanı milli takımdan soğutuşu bile bütün kariyerini benim gözümde sıfırlar.
Ayrıca eskileri bilmem ama benim bildiğim en kariyerli hoca Aydın Örs tür.

Çevrimdışı onee

• Üye
  • Yer: İzmit-Denizli
    • orhanyet
« Yanıtla #518 : 10 Eylül 2014, 17:57:59 »
ya ben bu emege saygi ceyrek fibal basari falan lafini hic anlamıyorum.milliyetci degilim milli takimlara hic anlam veremem uyuzum.herkesin dusuncesine inancina saygim var ama ergin atamanin yerine baska bir antrenor olsa en az bin kere yerin dibine sokulurdu.bu kadro yapisiyla oyun anlayisiyla.ben katılmıyorum basari olduguna.abd ispanya birinci sinif takim litvanya sirbistan yunanistan hirvatistan(tartisilir bu turnuvadaki maclariyla) ikinci klasman takimiysa turkiye ucuncu klasman.Avusturalyayi yenmek basari degildir bence ayni klasman takimiyiz.litvanyayi yenmek basari olabilirdi.o yuzden net basarisisiz.fenerbahceden izledigim maclar da en iyi olan emirdi.oguz eh isteydi bence.sinan ender idare ederdi digerleri zaten niye ordaydi anlamadim.kadro yapisi sacmaydi.
yani su ornekle bitiriyim kendimizi gormek acisindan: dun futbolda izlandanin bizi yenmesi basari degildi.cunku biz o derece kotu takimiz.basketbol milli takimi da boyle.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #519 : 10 Eylül 2014, 18:08:30 »
İspanya bence  abd yi yener.Çok daha güzel basketbol oynuyorlar bence.

Sonucta Dunya Sampiyonasi bu.  Hem de Ispanya'nin evsahibi avantaji var.  Ustune bir de ABD'nin getirdigi kadroyu ve takim olarak oynama noktalarindaki noksanliklari da goz onune alirsak, her sey olabilir: ABD'yi tuttugumdan morali yuksek tutmak icin ben de her daim yuksekten atiyorum. 

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #520 : 10 Eylül 2014, 18:10:44 »
Yazmayayım diyordum ama dayanamadım. Ergin Ataman'ın kadro tercihi sonuna kadar tartışılabilir, doğru düzgün üçlük atabilecek adamları kadroya almaması büyük hataydı. Kadro olarak belki çok iyi değildik ama bence beklenenden öte bir yerde bitirdik ancak ben bunu Ergin Ataman'ın sayesinde olduğuna inanmıyorum. Yatsın kalksın Ömer'e Oğuz'a ve kendince sepetlemeye çalıştığı ancak zoraki takıma çağırdığı Emir'e dua etsin.
Ergin Ataman'ı başarılı bulanlara kısmen katılıyorum kağıt üzerinde öyle gözükebilir ancak karakter konusunda sınıfta kalmıştır. Önce Emir'i almamak için herşeyi yaptı, sonra paşa paşa kadroya aldı ekmeğini yedi. ABD maçı öncesi kazanmak için çıkıcaz maça dedi, maç sonrası zaten yenileceğimizi biliyorduk dedi :D Yeni Zelanda takımı bütün rakiplerine karşı haka dansı yaparken rakipleri saygı gösterip izledi bir tek bizim Ergin oyuncuları kenara çağırdı bu esnada, ona bile tahammül edemedi. Son maçta da Barış'a küfür ettiğini söylüyorsunuz daha ne diyeyim. Milli takım koçu olmuş ama halen daha adam olamamış.

Ben bu turnuvada basari filan gormedim, kimse kusura bakmasin.  Kadro darligi gibi hususlari da bence bahane gostermemek lazim.  Tirt takimlara karsi, en tirt galibiyetleri aldik.  Ilk turda elenmememiz tamamen sans: teknik kadroyla filan alakasi yok.  Finlandiya kocunun yetersizligi olmasa; veya Emir'in el ustu uclugu olmasa ben gorurdum basariyi. 

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #521 : 10 Eylül 2014, 18:14:01 »
Tartışmaya girmek istemiyorum ancak bir yerde Lavrinovic'ın üçlüğü konusunda yorum da bulunulmuş.

Lavrinovic, bu turnuva da bizim maça kadar %58 ile üçlük yüzdesiyle oynadı..

Ve sen o Lavrinovic'i ayakları yavaş Oğuz ile tutmaya çalıştın.

Aynı kaybettiğin Ukrayna maçında yaptığın gibi.

Yaşasın Ergin Ataman! Büyük koç valla !
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #522 : 10 Eylül 2014, 20:40:43 »
Cenk'in adami Finlandiya macinda Cenk'i kacirmasa, veya Koponen iki serbest atisindan birini soksa, cok farkli seyler konusuyor olurduk. Cok sonuc odakli bir milletiz.

Simdi olay sogudu, daha saglikli bakabiliyoruz. Turnuvada oyunu gorunce umarim eleniriz bir an once dedim. Daha sonra ne yazik ki gaza geldim ama elensek bizim icin daha iyiydi? Neden mi:

Basketbolun temel dogrularindan bu kadar uzak, savunmada surekli adam kaciran, hucumda oyuncularin bireysel yeteneklerine bagimli bir oyunla uzun vadede basari hayal. Ergin Ataman dusmanligi yaptigimi dusunenler Hirvatistan'a baksin. Milli takim bu oyunla devam ederse maksimumu Hirvatistan'dir.

Ayrica takimda yetenek seviyesi dustukce (Hirvatistan vs biz) daha planli ve enerjik olarak bunu kapatmak gerekir. Ikinci kisimda iyiyiz ancak planli oynamaktan anladigimiz penetre-pas-ucluk seklinde. Mac icinde rakibin hamlelerini gozetmek yok, ters eslesmeleri degerlendirmek yok, savunmadaki sacmaliklar zaten yazilmis. Ondan sonra takimin kotu bir basketbol oynadigini soyleyenler milli takim dusmani, vatan haini oluyor. Benim Ergin Ataman'i milli takima yakistirmamam icin bu yaz "asil sampiyon biziz" demesi bile yeterli ama yukaridaki elestirilerimin sebebi degil. Takim planli bir sey yapmaya calismadi bu turnuvada.
« Son Düzenleme: 10 Eylül 2014, 20:41:48 Gönderen: Kutay »
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #523 : 10 Eylül 2014, 20:41:01 »
Sırbistan, Brezilya'yı 84-56 ile tartakladı geçti. Bogdan'ı izlemek cidden keyif. Aynı anda bu kadar liderlik ve takım oyunculuğu vasıfları taşıması birkaç sene sonrası için beni inanılmaz umutlandırıyor.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #524 : 10 Eylül 2014, 20:45:47 »
Sırbistan Brezilya'ya ayıp etti. İlk devresi kafa kafaya geçen maçın 3. periyodunda farkı bir anda çift hanelere çıkaran Sırplar, bu noktada Brezilya aleyhine çalınan iki teknik faulün ardından bir pozisyonda 7 sayı üreterek maçı koparma noktasına getirdi. Teknik fauller sonrası morali bozulan ve oyundan tamamen düşen Brezilya beyaz bayrak çekti ve maçın devamı Sırpların tek taraflı şovu olarak sahnelendi. Yine de FİBA'nın bu Sırp sevgisi can sıkıcı bir şey. Teknik faulleri göremedim, itirazdan kaynaklıydı ama işin içinde Sırplar olunca 2002 finalinde Arjantin'i katleden satılık hakemleri hatırlıyor ve illa bir şüphe duyuyorum. Hoş, Sırplar zaten maçı kazanacak taraftı; sahadaki duruşları bunu gösteriyordu. Ama o teknikler olmasa bence bu kadar kolay olmazdı. Sonuçta bu oyunda moral payı çok önemli bir kriter.