Gönderen Konu: 2014 FIBA Dünya Erkekler Basketbol Şampiyonası  (Okunma sayısı 130579 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
Ynt: 2014 FIBA Dünya Erkekler Basketbol Şampiyonası
« Yanıtla #540 : 11 Eylül 2014, 00:54:18 »
Turnuva başlamadan evvel açtığım anketin ilk beş sırasına yazdığım takımların dördü yarı finalde... İkinci sırada İspanya, üçüncü sırada Fransa, dörtte Sırbistan ve beşte Litvanya vardı. Fransa'ya tek oy çıkmıştı: Umut'tan... Sırbistan'a da 1 oy çıktığını belirtmeliyim. Toplam 60 oy verildi. 35 Amerika, 22 İspanya, 1 Fransa, 1 Sırbistan ve 1 Arjantin.

Anketi güncelledik. Finalden evvel yeniden güncelleriz kısmetse.

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #541 : 11 Eylül 2014, 00:54:33 »
Şu Fransa'ya şapka çıkarılır hakikaten,helal olsun.İnanılmaz zekice oynayıp kazandılar,Tony Parker sürekli "Koçun sözleşmesi uzatılsın"diye yalvarıyordu adeta fransa federasyonuna,sonuna kadar haklıymış.

Artık Amerika'nın şampiyonluğu garanti gibi oldu ama şu İspanya galibiyetinden sonra keşke Fransa olsa.

Çevrimdışı onee

• Üye
  • Yer: İzmit-Denizli
    • orhanyet
« Yanıtla #542 : 11 Eylül 2014, 01:02:19 »
amerika büyük favori fransa mükemmel bir şekilde oynadı ispanyaya karşı ama ben bogdanovic ve bjelica reisten ötürü sürprizli kupon yapıp sırbistan diyorum.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #543 : 11 Eylül 2014, 01:05:30 »
Litvanya bir sürpriz yapar mı? 1992 Barcelona Olimpiyatlarında da ABD-Litvanya YARI FİNAL eşleşmesi olmuştu. 2000 Sydney Olimpiyatlarında da yarı finalde eşleşmişlerdi. 1992'de "ORJİNAL" Dream Team 50 küsur sayı fark atarak finale yürümüş; 2000'de ise Jasikevicus önderliğinde Litvanya son dakikaya kadar maçın içinde kalmış ve o güne kadar kaybetmek nedir bilmeyen ve bu tür turnuvalara tatil niyetiyle katılan Amerika'lı oyuncular ilk defa mağlubiyet korkusu yaşamıştı. Amerika o maçı sadece 2 sayı farkla kazanarak finale yürümüş ve finalde Fransa'nın rakibi olmuştu. Fransa maçı her ne kadar 9-10 civarında bir sayı farkıyla bitmiş olsa da, rahat kazanmıştı Amerika. Son dakikalar kapandığını hatırlıyorum farkın. Yanlış aklımda kalmadıysa fark 20'lere yaklaşmıştı, maç sonu eridi.

Acaba tarih tekerrür edecek mi? Amerika Litvanya'yı, Fransa Sırbistan'ı geçerse 2000 senesinin senaryosu olacak.
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2014, 01:07:24 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #544 : 11 Eylül 2014, 04:01:55 »
Amerika yine +20 yapar ama diğer maç çok denk.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #545 : 11 Eylül 2014, 09:58:17 »
abd-sırbıstan finali olur insallah..

ilk turda fransa-sırbıstan macı basabastı ama bu sefer ispanyollara koymanın sarhosluguyla bence genc sırbıstan aklıyla bu macı alabilir...

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #546 : 11 Eylül 2014, 12:21:32 »
Cok yakin Ispanyol dostlarim var ama bu mesele bambaska bir mesele.  Her zaman derim ve demeye de devam edecegim: Ispanyol basketbolcularinin tutum ve tavirlari kadar bu oyunu kirleten ve cirkinlestiren baska bir ulke yok (Pascal Dorizon ile gecen yillardan sonra, beni basketboldan sogutan ulkelerden biridir).  Genellestirmeler yanlistir ama nedense genellestirmenin bu kadar yakistigi!?! baska bir ornek daha yok. 

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #547 : 11 Eylül 2014, 17:48:05 »
Cok yakin Ispanyol dostlarim var ama bu mesele bambaska bir mesele.  Her zaman derim ve demeye de devam edecegim: Ispanyol basketbolcularinin tutum ve tavirlari kadar bu oyunu kirleten ve cirkinlestiren baska bir ulke yok (Pascal Dorizon ile gecen yillardan sonra, beni basketboldan sogutan ulkelerden biridir).  Genellestirmeler yanlistir ama nedense genellestirmenin bu kadar yakistigi!?! baska bir ornek daha yok. 

Aynı şey futbolda da var Besim, Barcelonadan başlar milli takımlarına kadar gidersen en küçük bir müdahalede hemen burunlarını tutarak yerde kıvranan ( bana dirsek attı numarasıyla ) adamları gördükçe iğreniyor insan bunlardan :)

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #548 : 11 Eylül 2014, 22:56:42 »
Cousins vursa haklıydı.Murat ile İhsan Cousins e saydırıyorlar da Valanciunas ın yaptığı normal değildi.
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2014, 23:03:50 Gönderen: active »

Çevrimdışı Undisclosed Desires

• Üye
  • Yer: İstanbul-İzmir
« Yanıtla #549 : 11 Eylül 2014, 22:59:43 »
Cousinsin hakkı yendi valla adamın bir kere adı çıktı malum.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #550 : 11 Eylül 2014, 23:04:57 »
Harden, Rose ve Curry, yani üç ana skor opsiyonu o kadar kötü ve takımdan kopuk oynuyor ki, ilk devre bir türlü ritm bulamadık. Umarım görmek istediğimiz akıcı basketbolu ikinci devre seyredebiliriz.

Çevrimdışı TitoSantana

• Üye
  • Yer: Adana
« Yanıtla #551 : 11 Eylül 2014, 23:21:48 »
Evet bariz ofsayt'a düştüm, komplo teorim çöp oldu: Nedense takmışım, D.Lavrinoviç oyuna girip üçlükleri atmaya başlayınca, onu Gasper Vidmar ile karıştırıp "Fenerdeykene niye böyle oynamıyordun lam?" diye adama sardım maç sonuna kadar.  :(

Hatta, TV'nin sesini duyunca "İyi, maç varken biz de Face takılırız" diye misafirliğime gelen komşunun cimbomlu minik kızları devre arasında selameti sıvışmakta buldular :)  *

Sonuç olarak Teori çöplüğe gitti: Ömr-ü hayatımda ilk defa Kamuya açık bir platformda komlo teorisi kurdum, sonuç skandal oldu  :-\

Komple teorimle ilgili mesajımı editlemiyorum ki; Ha bu baa ders olsun daa..

Ancak, Aziz baba hakkında yazdıklarım geçerlidir.

* Küfür yoktu, lam kelimesinden başka, olsa gelmezler zaten :)

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #552 : 11 Eylül 2014, 23:57:29 »
Bekledigim gibi 30larda biten bir mac oldu.

Finalde fransa gelirse buna benzer bir mac olur,
Sırbistan gelirse biraz ters gelebilir o da teodosicin gününe baglı.

Arızaya baglarsa, sırbistanı oyunda tutabilir
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #553 : 12 Eylül 2014, 00:05:40 »
Harden, Rose ve Curry, yani üç ana skor opsiyonu o kadar kötü ve takımdan kopuk oynuyor ki, ilk devre bir türlü ritm bulamadık. Umarım görmek istediğimiz akıcı basketbolu ikinci devre seyredebiliriz.

Beklediğimiz o akıcı basketbolu Harden'ın sahneye çıkması ve Tek Kaş'ın ilk devre kolayca yenen turnikelere boyalı bölgeyi karartarak "hayır" demesi sayesinde  3. periyot seyredebildik. Bu periyodun skoru sanırım 27-8'di. Dördüncü periyot formaliteden oynandı.

Maç bitimi yanlış görmediysem Lavrinovic ile Cousins arasında bir gerginlik vardı.

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
« Yanıtla #554 : 12 Eylül 2014, 04:27:39 »
Normalde hep ABD'yi destekledim. Çünkü finalde karşılarına İspanya'nın çıkacağına herkes gibi ben de emindim. Ancak işler değişti. Şimdi Bogdan ve Bjelica için Sırbistan'ın şampiyon olmasını istiyorum. Eğer Fransa Sırbistan'ı elerse yine ABD'yi isterim.

Sırbistan - ABD finali olursa daha zevkli geçer bence.
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic