Gönderen Konu: Fenerbahçe | Altyapı Haberleri  (Okunma sayısı 64299 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
Ynt: Fenerbahçe Altyapı Haberleri
« Yanıtla #165 : 22 Şubat 2021, 18:39:01 »
5 numara... benimde hirsi hosuma gitti, ama biraz fazla agresif geldi kendi takim arkadaşlarına karşı...

Dengelemesi lazim biraz hırsını

Hocam, sen iyi takip ediyorsun gencoları belli oldu :D Agresifliği konusunda katılıyorum, epey hırslı saha içinde. Doğuştan Fenerbahçeli olunca böyle oluyor demek.. Gs maçında bir ara takım kontrolü kaybeder gibi olduğunda onun hırsı epey fark yaratmıştı. Keşke futbol takımındaki abileri de öyle olsa diyor insan..
« Son Düzenleme: 22 Şubat 2021, 18:39:16 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #166 : 22 Şubat 2021, 20:25:13 »
Hocam, sen iyi takip ediyorsun gencoları belli oldu :D Agresifliği konusunda katılıyorum, epey hırslı saha içinde. Doğuştan Fenerbahçeli olunca böyle oluyor demek.. Gs maçında bir ara takım kontrolü kaybeder gibi olduğunda onun hırsı epey fark yaratmıştı. Keşke futbol takımındaki abileri de öyle olsa diyor insan..

Kesinlikle ...
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #167 : 22 Şubat 2021, 20:53:25 »

Bu arada Yiğit Onan için ne diyorsun? Bana tam Metecan in o yaşlardaki halini hatırlatıyor.... Neye evrilecegi biraz belirsiz geldi bana. Metecan en son evrilemeyip 3le 4 numara arasında ortada kaldı.... umarim bu kalmaz.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #168 : 23 Şubat 2021, 07:46:57 »
Katliyorum. Gorunen bir sekilde basladi, artik kervan yolda duzulecek...

Youtube dan izleyebilmek buyuk sans... Kemal bey sende program vs varsa buradan paylasir misin? En azindan biraz izlenme orani kazanilirsa hem cocuklar icin de motivasyon olur. Hemde bir nevi destek. Belki bir iki kisi daha eklenir izleyecek.

Nasıl izliyorsun emre hocam ? hangi kanaldan ? buradan yada özel mesaj vs ile paylaşabilir misin ?

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #169 : 23 Şubat 2021, 07:50:05 »
Bu arada Yiğit Onan için ne diyorsun? Bana tam Metecan in o yaşlardaki halini hatırlatıyor.... Neye evrilecegi biraz belirsiz geldi bana. Metecan en son evrilemeyip 3le 4 numara arasında ortada kaldı.... umarim bu kalmaz.
Ömer Onan, hırslı ve çalışkan bir oyuncuydu. O sayede savunmasını üst seviyede tutup şutunu da çok geliştirdi. Yiğit de babasının azmine ve disiplinine sahipse en az aynı seviyelere çıkabilir.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #170 : 23 Şubat 2021, 10:10:00 »
Ömer Onan, hırslı ve çalışkan bir oyuncuydu. O sayede savunmasını üst seviyede tutup şutunu da çok geliştirdi. Yiğit de babasının azmine ve disiplinine sahipse en az aynı seviyelere çıkabilir.

Fizik olarak cok farkli, o kesin. Babasinin hizina da sahip degil. Ama bir yandan uzuna gore top kontrolu daha iyi ve eli yumsak.... forvet icin ince.... Guard icin uzun, ve daha yavas ... Forvet olacaksa fizik calismali, guard olacaksa dribling vs vs

Metecan la kiyaslama nedenim; Metecan in o yaslarindaki oyununu da hatirlattigindan, biraz cekimserim. Tam onun gibi iki poisyonu da biraz biraz yapiyor. Hem forvet, hem Guard.... Metecan da hep arada kaldi, ikiside olamadi. . Metecan gibi zamanla oturur diye beklemek sanki cok mantikli degil. Bir pozisyona tam anlamiyla bu yaslarda evrilip (yani hem fizik, hem oyun tarzi olarak), oyununa o sekilde yon vermesi daha mantikli olabilir.

Bu arada vaktin varsa youtube dan maclari takip edebilirsin,Kemal'in soyledigi 5 numara Emre nin hirsi ve oyunu daha Omer Onan tarzi. Boyle giderse ciddi hayran kitlesi olusturabilir, basta Kemal Erdem  :) :) Tabi biraz zabdedebilmek kaydiyla, mac icinde cok sinirlenip cildiriyor. Arada bir abi tokati gerekli gibi.

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #171 : 23 Şubat 2021, 11:36:10 »
Nasıl izliyorsun emre hocam ? hangi kanaldan ? buradan yada özel mesaj vs ile paylaşabilir misin ?

Maç günleri maç saati gelince, tbf nin youtube kanalında canlı yayın linki çıkıyor. Ayrıca twitterda fenerbahçebeko hesabı da maç saati geldiğinde twit atıyor, maç başlıyor izlemek için linke tıklayınız gibilerinden.
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #172 : 23 Şubat 2021, 15:03:20 »
Maç günleri maç saati gelince, tbf nin youtube kanalında canlı yayın linki çıkıyor. Ayrıca twitterda fenerbahçebeko hesabı da maç saati geldiğinde twit atıyor, maç başlıyor izlemek için linke tıklayınız gibilerinden.
teşekkürler.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #173 : 23 Şubat 2021, 15:13:38 »

gormedim afedersin bu mesaji.

https://www.youtube.com/c/TBF

Bu linke gidip takibe basarsan gelecek maclardan haberin oluyor. Bir de eski maclar da var yine kanalda "Garanti BBVA Basketbol Gençler Ligi Erkekler 2021" basligi altinda. Sabahlari kahve ile guzel gidiyor.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #174 : 23 Şubat 2021, 15:28:10 »

Birebir aynı düşünüyorum, çünkü ileride nasıl bir fizik yapısı olacak belirsiz. BGL'de en çok soru işareti bu tip uzunlar için oluyor. Emre'de niye aynı şey olmuyor diye insanların aklına takılabilir. Emre'nin şu an rakip guardlara karşı fiziksel üstünlüğü var zaten. O biraz daha fiziğini geliştirip, BSL seviyesinde ideal noktada olacak. Şu an bile BSL'de süre verilirse fiziksel olarak sırıtmaz, güçlü kalır. Onun fiziksel gelişimi de ne el hassasiyetine ne de şut mekaniğine zarar verecek boyutta olmaz. Ama Yiğit'in, ki zaten BSL maçlarında az da olsa gördük, fiziksel olarak güçsüz kaldığı bölümler oldu. Fiziksel gelişimini tamamladığında (ya da gelişimine nasıl karar verecek bilemiyoruz)  3 numara için biraz yavaş, 4 numara için de biraz güçsüz kalma ihtimali var.

Yiğit'le ilgili çok fazla kredi verildiğini söylemiştim. Bu eleştiriyi de aslında tamamen onun iyiliği için yapıyorum. BGL'de bir oyuncuyu öne çıkarmak için verilen her insiyatif ve kredi, ileride BSL'de duvara çarpmalarına neden oluyor. Orada istediği gibi top kullanan genç oyuncu, A takım rotastonuna dahil olunca haliyle o kadar top kullanamıyor ve topsuz oyundaki bütün eksikleri ortaya çıkıyor. Buna en azından genç takım koçlarının bir çözüm bulması gerekiyor.

Emre'nin bir şansı da bu olacak, çünkü topsuz oyunda da enerjisini nasıl kullanacağını ve neler yapabileceğini BGL'de çok iyi görüyor.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #175 : 23 Şubat 2021, 15:34:27 »
Arkadaslar su anda guruplardaki mac programi da bu alttaki gibi. Sonraki maclarimiz 16-17-18 Martta

Tarih   Saat   Maç No   Hafta   A Takım   Sonuç   B Takım
16.2.2021   10:00   BGL821   01. Hafta   FENERBAHÇE BEKO   93 - 59   LOKMAN HEKİM FETHİYE BELEDİYE SPOR
17.2.2021   20:00   BGL830   02. Hafta   FENERBAHÇE BEKO   78 - 65   GALATASARAY
18.2.2021   17:30   BGL834   03. Hafta   FENERBAHÇE BEKO   100 - 65   ALİAĞA PETKİM SPOR
16.3.2021   12:30   BGL852   04. Hafta   OGM ORMANSPOR   -   FENERBAHÇE BEKO
17.3.2021   15:00   BGL858   05. Hafta   TEŞVİKİYE   -   FENERBAHÇE BEKO
18.3.2021   10:00   BGL861   06. Hafta   FENERBAHÇE BEKO   -   DARÜŞŞAFAKA SPOR KULÜBÜ
13.4.2021   17:30   BGL884   07. Hafta   FRUTTİ EXTRA BURSASPOR   -   FENERBAHÇE BEKO
14.4.2021   12:30   BGL887   08. Hafta   FENERBAHÇE BEKO   -   TÜRK TELEKOM
15.4.2021   20:00   BGL895   09. Hafta   TARSUS AMERİKAN KOLEJİ   -   FENERBAHÇE BEKO

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #176 : 23 Şubat 2021, 15:38:23 »
Fiziksel gelişimini tamamladığında (ya da gelişimine nasıl karar verecek bilemiyoruz)  3 numara için biraz yavaş, 4 numara için de biraz güçsüz kalma ihtimali var.

Tam olarak Metecan da vermek istedigim ornek buydu. Karar verilmedi biliyorsun Metecan da o yaslarda. Ve simdi bana sorarsan hala Metecan'i takimda nereye koyacagimi bilmiyorum....

Fiziksel olarak artik karar verecegi yonde vucudunu gelistirmesi lazim.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #177 : 23 Şubat 2021, 15:52:02 »
Tam olarak Metecan da vermek istedigim ornek buydu. Karar verilmedi biliyorsun Metecan da o yaslarda. Ve simdi bana sorarsan hala Metecan'i takimda nereye koyacagimi bilmiyorum....

Fiziksel olarak artik karar verecegi yonde vucudunu gelistirmesi lazim.

Abi, sadece Yiğit için demiyorum yanlış anlaşılmasın, o yaşlardaki birçok oyuncunun temel eksikliği kendileri de zaten ne olacaklarına tam olarak karar veremiyorlar. İyi bir gazetecinin, doktorun, öğretmenin, mimarın vs vs bir rol modeli mutlaka olur. Bu illa birebir onu kopyalamak anlamına gelmez. Temel ilkeler, tarz gibi. Bunun üzerine bir şeyler koymaya, daha iyi olmaya çalışırsın. Ben gençlerle konuştuğumda bazen doğuştan 'yıldız' doğmuşlar hissine kapılıyorum. Çoğu oturup maç izlemiyor mesela, arkadaş bu senin işin yani oynadıktan sonra bitmiyor. Belki kazanacağın, kendine artı katacağın şeyler göreceksin. Bu kadar ilgisiz olunca bazıları (hepsini demiyorum) sudan çıkmış balığa dönmeleri de uzun sürmüyor. Sonra iş işten geçiyor.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #178 : 23 Şubat 2021, 16:00:04 »
Abi, sadece Yiğit için demiyorum yanlış anlaşılmasın, o yaşlardaki birçok oyuncunun temel eksikliği kendileri de zaten ne olacaklarına tam olarak karar veremiyorlar. İyi bir gazetecinin, doktorun, öğretmenin, mimarın vs vs bir rol modeli mutlaka olur. Bu illa birebir onu kopyalamak anlamına gelmez. Temel ilkeler, tarz gibi. Bunun üzerine bir şeyler koymaya, daha iyi olmaya çalışırsın. Ben gençlerle konuştuğumda bazen doğuştan 'yıldız' doğmuşlar hissine kapılıyorum. Çoğu oturup maç izlemiyor mesela, arkadaş bu senin işin yani oynadıktan sonra bitmiyor. Belki kazanacağın, kendine artı katacağın şeyler göreceksin. Bu kadar ilgisiz olunca bazıları (hepsini demiyorum) sudan çıkmış balığa dönmeleri de uzun sürmüyor. Sonra iş işten geçiyor.

ya ibrahim kutluay bile diyor ya; "ogluma su oyuncuyu izle, sut mekanigine bak vs diyorum, umursamiyor"... Sanirim daha bagimsiz bir nesil oldugu icin.... Bizim zamanimizda bu kadar degildi... Lise maclarinda Zaza, Mustafa Agbi vs konusup muhabbet ederdik. Ustelik 1. ligde sure aliyorlardi o zamanlar, ama yildiz havasi yoktu, daha ayaklari yere basiyordu sanki.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #179 : 23 Şubat 2021, 16:07:37 »
ya ibrahim kutluay bile diyor ya; "ogluma su oyuncuyu izle, sut mekanigine bak vs diyorum, umursamiyor"... Sanirim daha bagimsiz bir nesil oldugu icin.... Bizim zamanimizda bu kadar degildi... Lise maclarinda Zaza, Mustafa Agbi vs konusup muhabbet ederdik. Ustelik 1. ligde sure aliyorlardi o zamanlar, ama yildiz havasi yoktu, daha ayaklari yere basiyordu sanki.

Fenerbahçe'de yetişen oyuncular kadar şanslı bir nesil yok aslında. Obradovic gibi bir efsane, Vesely'ler, Bogdanıvic'ler, Datome'ler, şimdi Guduric, Kokoskov vs vs. Hepsi örnek alınası figürler. Ben şu an genç oyuncu olsam Vesely'nin, Guduric'in kapısında yatarım bir şeyler öğrenmek için.