Gönderen Konu: Fenerbahçe | Altyapı Haberleri  (Okunma sayısı 64050 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cemagrak

• Ziyaretçi
Fenerbahçe | Altyapı Haberleri
« : 28 Kasım 2013, 17:29:39 »
geleceğimiz onlar , onları konuşmadan olmaz.
« Son Düzenleme: 21 Eylül 2021, 10:27:12 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

Çevrimdışı finkployd

• Üye
  • Yer: Ankara
Ynt: Fenerbahçe Ülker Alt Yapı haberler
« Yanıtla #1 : 03 Aralık 2013, 18:40:31 »
Nedim Buza'nın bizim oyuncumuz olup olmadığını herkes gibi ben de tam bilmiyorum ama ''Fenerbahçe Ülker Alt Yapı haberler'' başlığında yazayım dedim. Değilse bile Allah yazdırmış olsun :)

Nedim Buza jenerasyonunun en yetenekli üç numaralarından. Savunmada zaafları olsa da hücumda çeşitli silahlara sahip bir oyuncu. Şut mekaniği Bogdanovic'i andırıyor. Potaya gidişleri de oldukça etkili. Günün birinde Obradovic ile birlikte bu klüp için oynarsa 202 cm boyu ve çabuk ayaklarıyla adam değişmeli savunmamızda koç tarafından verimli kullanılır bence.

KK Spars Sarajevo takımında bu sezon 15 dakika ortalamayla 6.6 sayı, 3.3 ribaunt ortalamaları yakaladı. Yine Eurohopes' u referans alırsak Metecan'ın 13. olduğu listede Nedim Buza en değeli 7. oyuncu gözüküyor 95 jenerasyonunda. Tabii bu listede Kenan'ın 3. sırada olduğunu atlamayalım.

Nedim Buza 31 points vs Unicaja Malaga (6-8 three points)

Çevrimdışı kmx

• Üye
« Yanıtla #2 : 05 Aralık 2013, 22:12:06 »
Buza sezon başı kamplara katıldı ancak kadromuza katmadık. Bu iş Obra ya da Mirsad'ın onay vermesi ile birkaç saatte biter o ayrı. Yetenekli bir oyuncu ve duyduğuma göre uzun vadeli bir plan yapılıyor oyuncuyla ilgili

Çevrimdışı bugra

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #3 : 07 Aralık 2013, 12:48:40 »
Mehmet Alemdaroğlu, ki kendisi 2012'de U16'yı kazanan Yıldız Milli Takım'ın 4 numara pozisyonunda ilk 5 oyuncusuydu, Daçka Doğus'a transfer olmuş deniyor. Ama 2012 yazından beri sakatlıklar vs. derken kendisini hiç ortalıklarda göremedik. Ben Fenerbahçe'nin büyük bir kaybı olduğunu düşünmüyorum.

Çevrimdışı CanAndrea

• Üye
« Yanıtla #4 : 17 Aralık 2013, 23:27:24 »
Fikret Doğan'dan sonra kim giderse gitsin şaşırmazdım ve ilk firar Alemdaroğlu oldu. Gidişi tabii ki kayıptır sonucta milli takım oyuncusu ve avrupa şampiyonlugu apoleti var ama arkasından ağlanılacak bi durum yok ortada. Alttan Ayberk-Ercan-Ömer Faruk-Tarık Aşık gibi ( 4-5 ) isimler geliyor. Serdar Apaydın (!) eşliğinde gelişimlerini titizlikle takip etmek gerek
''This is joke''

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #5 : 21 Aralık 2013, 11:18:20 »

Fenerbahçe Ülker 51-48 Galatasaray (Yıldız Erkek)

Fenerbahçe Ülker Yıldız Erkek Basketbol Takımımız, ligde Galatasaray ile karşılaştı. Takımımız, Caferağa Spor Salonu'nda oynanan maçtan 51-48 galip ayrıldı. Maçın periyotları ve oyuncularımızın kaydettiği sayılar ise şöyle:

PERİYOTLAR:
1.PERİYOT: 16-4
2.PERİYOT: 15-16
3.PERİYOT: 14-12
4.PERİYOT: 6-16

SAYILAR: Emre 1, Burak 5, Berke 2, Kaan Erol 6, Berkay 2, Emir 6,Doğancan 24, Efe 5

FENERBAHÇE

Çevrimdışı Tolga Gümüş

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • tolgagumus_
« Yanıtla #6 : 21 Aralık 2013, 13:01:01 »
Genç ve Yıldız takım maçları bizim burada Çetin Emeç'te de oynanıyor. Altyapı basket sitesi yayın yaparken maçları oradan takip eder sıkça giderdim ancak şimdi alt yapı maç programını bulamadığım için gidemiyorum. Eğer programı bulabileceğim bir site varsa benimle paylaşırsanız sevinirim. En azından maçları canlı takip etme fırsatım varken salondan izleyip buraya alt yapı oyuncularımızla ilgili daha doğru yorumlar yazabilirim.
"Ben Fenerbahçe'ye ikinci olmak için gelmedim." - Zeljko Obradovic

Çevrimdışı exex

• Üye
« Yanıtla #7 : 03 Ocak 2014, 12:05:01 »
NİJT turnuvası bugün başladı. Turnuva hakkında genel değerlendirme burada mevcut :  http://www.superbasket.org/?p=725

Bizim ilk maç Madrid ile yayın varmı bilmiyorum fakat takip etmek isteyenler maçları istatiksel olarak buradan takip edebilirler : http://www.euroleague.net/events/nike-international-junior-tournament/l-hospitalet

Çevrimdışı exex

• Üye
« Yanıtla #8 : 03 Ocak 2014, 13:07:22 »
maça iyi başladık 2-6 

Çevrimdışı finkployd

• Üye
« Yanıtla #9 : 03 Ocak 2014, 14:50:47 »
Son 4:30 a 8 sayı geride girdiğimiz maçı bitime 3 saniye kala Berk-Ayberk alley oop'u ile uzatmalara taşımayı başarsak da uzatmalarda hiç bir varlık gösteremeyip (20-4) 85-69 kaybettik nijt turnuvasının ilk maçını.

Bizim adımıza olumlu anlamda Berk'in 22 sayı 6 asist 6 ribaunt 4 top çalmalık istatistiği dikkat çekiciydi. Bu seviyenin üstünde olduğunu bir kez daha gösterdi Berk.

Maçı neden kaybettik sorusuna gelirsek Real Madrid 66 ribaunt alırken, biz 33 ribaunt alabildik. Haliyle Berk'in çabası bu farkı kapatmaya yeterli olmadı. Aynı zamanda Berk 43:44 dk sahada kaldı, epey yoruldu ve uzatmalarda efektifliğini kaybetti. Bunun yanında Ayberk'ten ve Egehan Arna'dan beklediğimiz performansı alamadığımızı söyleyebiliriz maçla ilgili.

Çevrimdışı exex

• Üye
« Yanıtla #10 : 03 Ocak 2014, 18:32:02 »
Son 4:30 a 8 sayı geride girdiğimiz maçı bitime 3 saniye kala Berk-Ayberk alley oop'u ile uzatmalara taşımayı başarsak da uzatmalarda hiç bir varlık gösteremeyip (20-4) 85-69 kaybettik nijt turnuvasının ilk maçını.

Bizim adımıza olumlu anlamda Berk'in 22 sayı 6 asist 6 ribaunt 4 top çalmalık istatistiği dikkat çekiciydi. Bu seviyenin üstünde olduğunu bir kez daha gösterdi Berk.

Maçı neden kaybettik sorusuna gelirsek Real Madrid 66 ribaunt alırken, biz 33 ribaunt alabildik. Haliyle Berk'in çabası bu farkı kapatmaya yeterli olmadı. Aynı zamanda Berk 43:44 dk sahada kaldı, epey yoruldu ve uzatmalarda efektifliğini kaybetti. Bunun yanında Ayberk'ten ve Egehan Arna'dan beklediğimiz performansı alamadığımızı söyleyebiliriz maçla ilgili.

Maçtan önce okudugum değerlendirmede bu eksiklikten bahsedilmişti. Rakipteki 2 siyahi oyuncudan Jonathan Kasibabu  20  , Waly Niang 13 rib. almış .Daha kötüsü sanırım  yaş küçültülerek oynatılıyormuş siyahi oyuncular.(2 - 3 yaş )Günahları boyunlarına :D

Çevrimdışı exex

• Üye
« Yanıtla #11 : 03 Ocak 2014, 18:50:32 »
2.maçımız birazdan  Union Olimpija  takımıylayış.

Çevrimdışı finkployd

• Üye
« Yanıtla #12 : 03 Ocak 2014, 18:50:59 »
Maçtan önce okudugum değerlendirmede bu eksiklikten bahsedilmişti. Rakipteki 2 siyahi oyuncudan Jonathan Kasibabu  20  , Waly Niang 13 rib. almış .Daha kötüsü sanırım  yaş küçültülerek oynatılıyormuş siyahi oyuncular.(2 - 3 yaş )Günahları boyunlarına :D

Yaş küçültme olayı muhtemelen doğrudur ben Enes Kanter'den beri böyle bi dominasyon görmedim :D İkisi neredeyse bizim takım kadar ribo çekti. İşin kötü yanı 19:00 da UNION OLIMPIJA LJUBLJANA ile maçımız var, Berk ile Ayberk çok yorgun olacak sabah ki maçı alsak geniş geniş oynar yarına dinlendirme şansı bulurduk onları.
« Son Düzenleme: 03 Ocak 2014, 19:07:42 Gönderen: finkployd »

Çevrimdışı exex

• Üye
« Yanıtla #13 : 03 Ocak 2014, 19:25:18 »
21 - 19 ilk periyot biz önde bitirdik

Çevrimdışı exex

• Üye
« Yanıtla #14 : 03 Ocak 2014, 19:26:43 »
Yaş küçültme olayı muhtemelen doğrudur ben Enes Kanter'den beri böyle bi dominasyon görmedim :D İkisi neredeyse bizim takım kadar ribo çekti. İşin kötü yanı 19:00 da UNION OLIMPIJA LJUBLJANA ile maçımız var, Berk ile Ayberk çok yorgun olacak sabah ki maçı alsak geniş geniş oynar yarına dinlendirme şansı bulurduk onları.

maç iyi başladı bizim için Olimpia maçı :)  Yani bu kondisyon bu fizik gücü bu yaştaki bir siyahiler için imkansıza yakın :)