Gönderen Konu: 3 Temmuz Kumpası  (Okunma sayısı 165448 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
Ynt: 03 Temmuz Kumpası
« Yanıtla #375 : 17 Mart 2014, 17:03:27 »
Gülen'in açıklamaları fiyasko olmuş, özellikle Fenerbahçe bölümü, tek sorum var hocaya ;
Rasim'in bile geri adım attığı davanın, bugün en ateşli savuncusu olan Baransu kimin tetikçisi, o davanın savcıları kimin savcıları ?

tükürdüm ama yalayamıyorumun farklı versiyonu olmuş röportaj ..

Okuyordum tam bir baktım Büyük camia Kenetlenmiş asdfgh falan direk kapadım..Yahu neyi kime anlatıyorlar...O gün herkesin ortak çıkarıydı Aziz Yıldırımdan kurtulmak..Şimdi Fenerbahçeyi siyasetin en ortasına koymaları da bunun göstergesi...

Dava denilen şey zaten komple hikaye...

Sonrası malum...Fenerli bunu yemez..Yememeli...O gün HEPİNİZ ORDAYDINIZ!
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #376 : 26 Mart 2014, 17:48:52 »
UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino'ya düzenlediği bir basın toplantısında, Fenerbahçe'ye ceza verileceğine dair Trabzon başkanının açıklamaları sorulmuş ve bunlara şu cevabı vermiş: "03 Temmuz süreci bizim için kapandı. Trabzon başkanı, kendi kulübünün başkanıdır; UEFA Disiplin Kurulunun değil."

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #377 : 26 Mart 2014, 17:52:37 »
UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino'ya düzenlediği bir basın toplantısında, Fenerbahçe'ye ceza verileceğine dair Trabzon başkanının açıklamaları sorulmuş ve bunlara şu cevabı vermiş: "03 Temmuz süreci bizim için kapandı. Trabzon başkanı, kendi kulübünün başkanıdır; UEFA Disiplin Kurulunun değil."

Nasıl adi heriflerle uğraşıyoruz abi görüyorsun değil mi!
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Bülent

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @blntdgn84
« Yanıtla #378 : 26 Mart 2014, 19:04:49 »
Gamlı baykuş gibi davranmak benimde hoşuma gitmiyor ama uefa'nın keli şöyle birşeylerde söylemiş.

besbiyiksokagi @besbiyiksokagi  ·  1 sa. önce
G.Infantino ''Ülke federasyonlarının, UEFA'nın şike ve ırkçılık konusunda aldığı kararlara uyması gerekiyor'' Bunu nereye koyacağız şimdi...
...

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
  • Yer: Kütahya- Nazilli
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #379 : 28 Mart 2014, 11:17:00 »
Trab­zons­por yö­ne­tim ku­ru­lu üye­si Se­ba­hat­tin Ça­kı­roğ­lu, UE­FA’nın şi­ke da­va­sı­na iliş­kin ola­rak ön­ce­ki gün yap­tı­ğı, “Dos­ya ka­pan­mış­tır. Ha­cı­os­ma­noğ­lu, UE­FA Di­sip­lin Ko­mi­te­si Baş­ka­nı de­ğil Trab­zons­por Baş­ka­nı’dır” açık­la­ma­la­rı­nı yo­rum­la­dı. Son de­re­ce acı tes­pit­ler­de bu­lu­nan Ça­kı­roğ­lu, “Sa­yın İb­ra­him Ha­cı­os­ma­noğ­lu 15 gün ka­dar ön­ce ‘Ku­pa­mız Av­ru­pa’dan yo­la çık­tı” de­di. Hem Trab­zon hem de Tür­ki­ye aya­ğa kalk­tı. Bu açık­la­ma­lar, za­ten üzün­tü için­de olan, hak­kı ye­nil­miş gi­bi his­se­den Trab­zons­por ta­raf­tar­la­rı­nın yü­re­ği­ne ade­ta su serp­ti. An­cak siz kal­kıp “Ku­pa­mız ya­rın ge­li­yor. Haf­ta so­nu ge­li­yor. Ku­pa­mız Av­ru­pa’dan yo­la çık­tı” der­ken UE­FA Ge­nel Sek­re­te­ri In­fan­ti­no di­ye­cek ki ‘İb­ra­him Ha­cı­os­ma­noğ­lu UE­FA’nın de­ğil Trab­zons­por’un baş­ka­nı­dır.’ Açık­ça­sı şo­ke ol­duk. UE­FA’nın en yet­ki­li ağ­zı ge­re­ke­ni söy­le­miş­tir. ‘Had­di­ni bil’ de­miş­tir. Ta­raf­tar­la­rın kır­gın­lı­ğı bun­dan­dır” ifadelerini kullandı.

Utanmadan hala diyor ki; Hacıosmanoğlu kurmaylarıyla oturup başka plan yapmalı.
Fenerbahçe'linin dostu yine bir Fenerbahçe'lidir.

Çevrimdışı haktan87

• Üye
  • Yer: ERZURUM
« Yanıtla #380 : 17 Nisan 2014, 11:19:53 »
El cezire haberi ilk duyuran haber ajansi.

Basbakan yine kumpas kurdu, it iti isirmaz tabiri ile cemaate yardimci oldu,

Simdi basbakan iyi adam diyen ekrandaki Fb'lileri gorelim, simdi ne diyecekdiniz!
"BEN FENERBAHÇEYE ikinci olmak için gelmedim"
Zeljko OBRADOVİC.

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #381 : 17 Nisan 2014, 14:06:01 »
Henüz başkana ulaşmış bir şey yok diyorlar ama beklenen bir karardı.
Kararın ele ulaşmasıyla birlikte Aziz Yıldırım'ın başkanlığı düşüyor olması acı.
Fenerbahçe'nin seçimle başa gelmiş başkanını mahkeme yoluyla gönderilmesi; suçun bile net bir şekilde belli olmadığı, niyet okumalar üzerinden verilen saçma sapan bir kararla bunların yapılması üzücü.
Hani meşhur bir söz var ya; 25 milyon Fenerbahçe'li diye...
Biz taraf olduğumuz için belki göremiyoruz bilemem ama eğer alınan bu kararda en ufak bir haksızlık varsa, 25 milyon Fenerbahçe'linin ahı kararı alan, uygulayanlardan çıksın.
Daha da birşey demiyorum.
...

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #382 : 17 Nisan 2014, 15:02:01 »
Henüz başkana ulaşmış bir şey yok diyorlar ama beklenen bir karardı.
Kararın ele ulaşmasıyla birlikte Aziz Yıldırım'ın başkanlığı düşüyor olması acı.
Fenerbahçe'nin seçimle başa gelmiş başkanını mahkeme yoluyla gönderilmesi; suçun bile net bir şekilde belli olmadığı, niyet okumalar üzerinden verilen saçma sapan bir kararla bunların yapılması üzücü.

çok haklısınız, şimdi Aziz Yıldırım giderse tekrar seçim mi olacak yoksa yerine yönetimden biri mi geçer? Prosedür hakkında bilgisi olan var mı?

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #383 : 17 Nisan 2014, 15:23:00 »
İşleyiş tüzüğe göre şöyle;

Alıntı
b)   Yönetim veya Denetim Kurullarının veya Genel Kurul toplantılarına katılma hakkına sahip üyelerin beşte birinin yazılı talebi ile Yönetim Kurulu’nun yapacağı çağrı üzerine olağanüstü toplanır.

Olağanüstü toplantı talebinde bulunan üyelerin kimliği ve genel kurula katılma haklarının olup olmadığı Sicil Kurulu’nca incelenir. Çağrı talebinde bulunan üyelerin imzalarının noterden tasdikli olması şarttır. Olağanüstü Genel Kurul toplantılarında, sadece toplantıyı gerektiren konu veya konular görüşülür.

Olağan Genel Kurul toplantılarında, Kulüp Başkanı ile Kulüp Organlarının seçimi üç yılda bir ; mali, idari ve sportif konuların müzakeresi ve ibrası ile ilgili Genel Kurul toplantıları ise her yıl yapılır. Ancak,

Olağan Genel Kurul toplantısına üç ay veya daha az bir zaman kala her ne sebeple olursa olsun Kulüp Başkanlığı’nın boşalması veya Yönetim Kurulu’nun üye sayısı, yedek üyelerin de kurula davetine rağmen salt çoğunluğun altına düşmesi halinde, toplanacak ilk Olağan Genel Kurul’da Kulüp Başkanı veya yeni Yönetim Kurulu üyeleri seçilir. İstifa etmemiş üyeler seçime kadar görevlerine devam ederler. 

Bu durumda seçilecek yeni Başkan veya Yönetim Kurulu’nun görev süreleri, olağan seçim Genel Kurul toplantısına kadardır.

Yönetim Kurulu’nun istifalar nedeniyle salt çoğunluğun altına düşmesi veya başkanlığın boşalması, olağan genel kurul toplantısına üç aydan fazla bir süre kala olmuş ise; Genel Kurul, tüzüğün 36/b maddesine göre bir ay içinde olağanüstü toplantıya çağrılır.

Okuduğumu yanlış anlamıyorsam Mayıs ayında olağan genel kurulda seçim yapılacak.
O zamana kadar başkan vekili(Abdullah Kiğılı) kulübün başında yer alacak.
...

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #384 : 17 Nisan 2014, 15:42:16 »
sanırım başkan 16 yıllık kariyerine bu yaz hoş olmayan bir şekilde veda edecek. ü
en azından şampiyon olarak bırakacak olması güzel . denk gelebilirse 5 / 5 kupa ile bırakırsa onun adına daha güzel ve efsane olur.
keşke bu olaylar olmasaydı ama kaçınılmaz sonun bu olacağı ne yazık ki belliydi
ne diyelim ki hayırlısı olsun

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #385 : 17 Nisan 2014, 16:14:19 »
İşleyiş tüzüğe göre şöyle;

Okuduğumu yanlış anlamıyorsam Mayıs ayında olağan genel kurulda seçim yapılacak.
O zamana kadar başkan vekili(Abdullah Kiğılı) kulübün başında yer alacak.

Evet anlaşılan Başkan'ın tutuklanması halinde 1 ay içinde genel kurula gidip yeni başkan seçilmesi lazım, Ali Koç'un böyle bir durumda elini taşın altına koyması gerekir artık, yoksa hem kendisine güvenenlerin güvenini boşa çıkarmış olur hem de kulüp Aziz Yıldırım'ın ayağını kaydırmaya çalışan ve başaran odakların kontrolü altına girebilir :\

Çevrimdışı Cnbaz

• Üye
    • @Mhsinusta
« Yanıtla #386 : 17 Nisan 2014, 18:01:44 »
Benim merak ettiğim bir husus var. Başkan 6 aylık ceza erteleme talebinde bulunursa, tüzük yine işleyip başkanlığını düşürür mü ? Yoksa 6. ayın sonunda mı başkanlığı düşüyor ?

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #387 : 17 Nisan 2014, 19:04:04 »
Hukukçuların söylediklerinden anlayabildiğim kadarıyla onamaya yapılan itirazın başsavcılıkça reddedilmesi akabinde başkanlık öyle ya da böyle düşüyormuş.

Hürriyet gazetesindeki hukukçu vatandaşın söylediğini yanlış anlamadıysam erteleme talebi için suça verilen cezanın en fazla 3 sene olması lazımmış.
Aziz Yıldırım orgüt suçundan hüküm giydiği ve 6 sene civarı bir ceza aldığı için erteleme talebi ona yaramıyormuş.
...

Çevrimdışı TitoSantana

• Üye
  • Yer: Adana
« Yanıtla #388 : 17 Nisan 2014, 21:07:09 »
Bu adalet ise ben de Astronot'um.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #389 : 18 Nisan 2014, 15:08:58 »
Çok acayip yorumlar görüyorum twitter'da ya bende bi gariplik var ya başkaları garip
Ne diyelim ki hayırlısı olsun
Ama çok sıktı bu süreç
Ne olursa olsun spor  yüzünden hapis yatmamalı kimse
Spordan men cezası filan versinler yahu ama hapis işi ağır ve üzücü
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2014, 15:10:21 Gönderen: Cem Ağrak »