Gönderen Konu: Fenerbahçe Kadın Basketbol EuroLeague (2015/16)  (Okunma sayısı 107694 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Murat

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: EuroLeague 1.Maç Dynamo Kursk-Fenerbahçe 14.10.2015 (19.00)
« Yanıtla #90 : 18 Ekim 2015, 11:10:06 »
Geçenlerde tam hatırlayamıyorum akşam 16-17:00 civarı 7'de 9 programı olabilir. Cumhurbaşkanlığı kupası sonrası maçın öyküsünü veriyor. Radyodan dinlerken maç öncesinde yemekte sanırım İsfendiyar beye sordular ne düşündüğünü. Hazret buyurdu; zor bir rakiple oynayacağız, son lig şampiyonu ve eurolig şampiyonu....vs derken ben radyoyu kapattım. Bilmem benden başka buna şahit olan oldu mu? Şubeyi yöneten hakim anlayış buysa "örtki ölem" durumundayız. Allah hayırlısını versin.

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
  • Yer: istanbul
  • DaR aGaCıNDa oLSaK BiLe SoN SöZüMüZ FeNeRBaHÇe
    • @aHaDeLi
Maya Moore-Candice Parker FB nin normalde olması gereken kıtadısıları,EU larda pek problem yok.Ama Lavander,Coleman yerine kesinlikle cok daha iyi isimler olmalıydı.Ayrıca GS gercekten o ABD Milli Takım Kadrosu ile bile CY ve sonrasında EM ile basarılı olamadıktan sonra gozunu bize dikti.Birsel,Esmeral,Olcay,Cansu,Nevriye teklifler gitti.MT da Cansu'nun aklını karıstırdılar,beynini yıkadılar ve aldılar Baskan ve Yoneticilerimiz'in soylemiyle, Nevriye'ye rekor para verdiler.O Nevriye ertesi sene basarı gelmese ya da yine sakat olarak sezonu bitirse yazılacaklar ortadaydı.

Velhasıl kelam 2 sene once Birsel'in tırnagı olamayacak Isıl oynamaya baslarken, artık takımı tasıyacak dedigimiz Birsel ortalarda yok.Ayrıca yetenekli yerli oyunculara da bakılmıyor ya da alınmıyor.Sonucta herseye ragmen Lavander cok iyi degil ama kotu de degil,Coleman icin fikrim yok bu takım 40 sayı atacak, Kursk'tan 30-40 sayı yiyecek takım degil,burada ben ilk macta kocu da hatalı buluyorum.Duzgun coaching ile ligde gecen sene kacırdıgımız sampiyonluk da dahil silme butun kupaları almamız gerekir.

Bütün dediklerine katılıyorum.ama esas dahada fazlaları var.
Mehmet Batur'un bu dediğinde herşey belli zaten ''ben anlamadım biz cappynin chicagodaki yedeği quigleyi alıyoruz bizim 10da 1i bütçemize sahip bjk cappyyi alıyor.'' Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az.

Aslında biz konuşuyoruz ama nece konuşuyoruz ,Konuşuyoruz ama Boşa konuşuyoruz.
Herşey Başkalarının kontrol altında,hesaplar ,Kitaplar hazırlanmış,Bizim Önümüzede  Senaryoyu koymuşlar Aaaa bir bakıyoruz bu seneryoda bizde oynamaya başlamışız.
Alan almış satan satmış misali.
Futbolda Süper gidiyorduk.Şampiyon olduk ama hedefimiz aynı kadroyu muhafaza edip üstünede Süper takviyelerle Avrupaya el atcaktık.Tak tak 3 Temmuz seneryosu kapımızı çaldı.Hala onla uğraşmaya devam edeceğiz.
Aynı durum Bayan Basketbolda.Belki ben yanılıyorum ama bana göre Bayan basketbol Aziz Başkan da dahil olmak üzere Futboldan sonraki göz ağrımızdı.2010 da Artık Nagmaglup şampiyon olmaya başladık.Fenerbahçenin Bu hakimiyetinden önce Galatasaray'ın müthiş bir atağı vardı.Şampiyonluklara amborgo koymuşlardı.3 Temmuz olayı gibi bayan basketboluna çomak sokmaya başladılar.
26 Mart 2005—  Türkiye’de yıllarca kupalara ambargo koyan, birçok şampiyonluğa imza atan Galatasaray Bayan Basketbol Takımı, ligin son haftasında Fenerbahçe’ye 64-49 yenildi. 100. yılını kutlayan Galatasaray’da, Bayan Basketbol Takımı tarihinde ilk kez küme düştü.
(Burda dip not;biz böyle tuzaklara geldiğimiz sürece devamlı takımı küçültmeye başlarsak sonumuz böyle olabilir.Ben korkuyorum.ama millet rahat.)
Düşünün şampiyonluğa ambargo koyan Galatasaray 100 yılında şampiyonluk beklerken küme düşecek son maç Fenerbahçe.ligin son haftasında Fenerbahçe’nin  64-49 yenmesiyle Tarihinde bir rekora imza attı.
Sonrada bizim yanılmıyorsam 9 kez arka arkaya şampiyonluklarımız geldi.
Ama biz nasıl aşamalar kattetik ve şampiyonlar olduk.Yabancı sınırlamasından dolayı önce yerli Hoca ve yerli oyunculara ağırlık verdik.Rotasyonumuzu hep geniş tuttuk.Öyle 10 kişiyle sezonu kapadığımızı hatırlamıyorum.İyi yabancılarlada süsledik.
Bu takıma ne olduysa kim kanına girdiyse önce yabancı hoca ve yerli oyunculara güven azaldı.Hatırlarsınız amotör şubelerde yerlilere ALT yapıya ağırlık vereceğiz diye ,Bu gençler Benç'ten öteye gidemediler.Kimsede sesini çıkarmadı.
Galatasaray alttan altan tüm oyuncularla gizli görüşüp bu takımı dağıtmaya çalıştı.Bana göre ufak tefekler hariç, ilk büyük vurgununu Bizimkilerinde hata sonucu Diana Taurasi'de yapıldı.Galatasaray bu operasyonu basınında yardımıyla 3 temmuzda olduğu gibi çok güzel kullandı.Arakasında Peny kaçtı başkası kaçtı,Neyriye Saziye yaprak dökümü başladı.Ama her satılan özellikle yerli oyuncuları dolduramadık ve doldurmadık.
İsfendiyar Bey Ve Didem hanımın eline verilen kadrolara bakın birde nerdeyiz şimdi bakın.İşin ilginci Başkan ve yönetim kuruluda maçlara gelmez oldular.En son Galatasaray'a kaptırdığımız kupadan sonra Aziz Başkan takımla ilgilenmez oldu.Kimse kusura bakmasın ama sanki bu branştan intikam alınıyor gibi.Kapatmaya kalksalar insanlar ayaklanacak.Zaten 3 temmuz uğraşısı var birde bununla uğraşmak istemediler.Yoksa Bayan basketboluna bakacak son adam İsfendiyar Beydir.

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
  • DaR aGaCıNDa oLSaK BiLe SoN SöZüMüZ FeNeRBaHÇe
    • @aHaDeLi
Ynt: Fenerbahçe Kadın Basketbol EuroLeague (2015/16)
« Yanıtla #92 : 21 Ekim 2015, 17:30:10 »
Dynamo Kursk'tan 28 aYI Fr yedik Galatasarayda onları yendiler.çok sinirlendim.Moralim bozuldu.İnşallah Kosiceyi yenerizde kendimize geliriz.Bizim takım çok iyi olmazsada bukadarda ezilecek takım değil sanıyorum.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
62-45 kazandık.
Rakipte Langhorne ve Kissova dışında süre alan 5 oyuncu 3/38 gibi inanılmaz derecede kötü bir isabetle oynadı.

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye

Fenerbahçe 62-45 Good Angels Kosice

Çeyrek Skorları:
1.Çeyrek: 11-12
2.Çeyrek: 17-13 (Fenerbahçe)
3.Çeyrek: 16-9 (Fenerbahçe)
4.Çeyrek:18-11 (Fenerbahçe)

Fenerbahçe: A. Quigley 18, B. Demirmen 14, E. Kobryn 9, A. Verameyenka 9, J. Lavender 5, T. Canıtez 3, Q. Hollingsworth 2, O. Çakır 2.

FENERBAHÇE

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye

Dün akşam Lavender i hiç beğenmedim. Vera keşke daha fazla sorumluluk alsa, O nu izlemek gerçekten çok keyifli.
FENERBAHÇE

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Maça Levander ve Q gibi iki kazma tip pivotla başlamak yanlış bir karardı. Nitekim hücumda kilitlenip kaldık.
İki maçlık ortalama skorumuz 51 sayı oldu. Skor yönünden gerçekten çok kısır bir takımız.

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye

Olcay ın takıma savunma açısından büyük katkısı oldu. Hücumda dağınıklığını yenebilse takıma katkısı daha da fazla olacak.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
EuroLeague 3. Maç ESBVA-LM - Fenerbahçe 28.10.2015 (22.00)
« Yanıtla #98 : 22 Ekim 2015, 09:58:17 »

EuroLeague de 3. maçımız Fransa deplasmanında;

28 Ekim Çarşamba

Tsi 22.00 ESBVA-LM - Fenerbahçe   

« Son Düzenleme: 26 Ekim 2015, 16:01:21 Gönderen: Anka »
FENERBAHÇE

Çevrimiçi furkan

• Üye
Ynt: EuroLeague 3. Maç ESBVA-LM - Fenerbahçe 28.10.2015 (21.00)
« Yanıtla #99 : 22 Ekim 2015, 12:41:00 »
Başlama saati 22.00 olacak, bu hafta Avrupa'da saatler geri alınıyor, bizde ise iki haftalık gecikmeyle alınacak, bu nedenle aradaki saat farkı 2 hafta boyunca 2 olacak.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
lavender kesinlikle kazma oyuncu degil..hatta belli seviyenin ustunde amerikalı pivot...

kobryn benim beklentimin altında kaldı..kobryn yerine daha hareketli 3-4 oyuncusu alınabilirdi eu oyuncusu...boylece daha rahatlardı kısa rotasyonu...

ama surası kesin seneye sanders ne yapı edip koparılmalı agu'den...quanitra ile takasa mı veirlir bilmem alınmalı...

coleman gelince 3 numarada neler yapacak merak ediyorum..umarım beklentilerin ustune cıkar..

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
Maya Moore-Candice Parker FB nin normalde olması gereken kıtadısıları,EU larda pek problem yok.Ama Lavander,Coleman yerine kesinlikle cok daha iyi isimler olmalıydı.Ayrıca GS gercekten o ABD Milli Takım Kadrosu ile bile CY ve sonrasında EM ile basarılı olamadıktan sonra gozunu bize dikti.Birsel,Esmeral,Olcay,Cansu,Nevriye teklifler gitti.MT da Cansu'nun aklını karıstırdılar,beynini yıkadılar ve aldılar Baskan ve Yoneticilerimiz'in soylemiyle, Nevriye'ye rekor para verdiler.O Nevriye ertesi sene basarı gelmese ya da yine sakat olarak sezonu bitirse yazılacaklar ortadaydı.

Velhasıl kelam 2 sene once Birsel'in tırnagı olamayacak Isıl oynamaya baslarken, artık takımı tasıyacak dedigimiz Birsel ortalarda yok.Ayrıca yetenekli yerli oyunculara da bakılmıyor ya da alınmıyor.Sonucta herseye ragmen Lavander cok iyi degil ama kotu de degil,Coleman icin fikrim yok bu takım 40 sayı atacak, Kursk'tan 30-40 sayı yiyecek takım degil,burada ben ilk macta kocu da hatalı buluyorum.Duzgun coaching ile ligde gecen sene kacırdıgımız sampiyonluk da dahil silme butun kupaları almamız gerekir.

Abi beni yanlış anlama O dediğin 2 oyuncunun maliyeti 2.5 milyon dolar..Zaten takıma harcanan para neredeyse bundan biraz fazla..Yani kolay değil be Hüseyin abi..
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
lavender kesinlikle kazma oyuncu degil..hatta belli seviyenin ustunde amerikalı pivot...

kobryn benim beklentimin altında kaldı..kobryn yerine daha hareketli 3-4 oyuncusu alınabilirdi eu oyuncusu...boylece daha rahatlardı kısa rotasyonu...

ama surası kesin seneye sanders ne yapı edip koparılmalı agu'den...quanitra ile takasa mı veirlir bilmem alınmalı...

coleman gelince 3 numarada neler yapacak merak ediyorum..umarım beklentilerin ustune cıkar..

Kazma oyuncu demedim. O tipte dedim. Fizik olarak Q ile Levander aynı tip oyuncular. Bu ikisinin olduğu 5 ile başlamak hatadır.
Ayrıca Kobryn dün Levander'den daha etkiliydi.

Zaten +/- index ratinginde Q ve Levander oyunda iken takım +2 , -2 iken Vera + Kobryn oyunda iken  +18 , + 16 yapmış.
« Son Düzenleme: 22 Ekim 2015, 13:10:38 Gönderen: iloturo »

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
Lavender dünkü maçta kötüydü ..ama genelde belli seviyede oynayacaktır..quanitra kesinlikle kazma..o yoruma katiliyorum..
Ligde kobryn dışarıda kalacaktır..
Ama keşke kısa rotasyonu için avrupalı biri daha olsa el için..yada Coleman üst düzey oynasa gelince..
Maya moore'u alamayanlar utansın ne diyelim.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
Bayan Basketbolda Kurulacak en iyi kadro şu şekilde olur...

Birsel-Olcay-
Quigley-Daboviç
Dewanna Bonner-Burcu Çiğil
Vera-Tuğçe
Lara Sanders-Natalia Vieru
HaBaBaM GüM GüM GüM