Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Aralık 2015 - Mayıs 2017)  (Okunma sayısı 1322863 defa)

0 Üye ve 54 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kursad2fun

• Üye
  • Yer: Bodrum
Ynt: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #4140 : 21 Nisan 2017, 16:14:22 »
Ben de Kalinic'in takımda kalması gerektiğini düşünüyorum.. Hücumun tıkandığı ve savunma ile oyunda kalmak zorunda olduğumuz zamanlarda Ekpe'yi en iyi destekleyen oyuncu bence Kalinic'tir.. Ayrıca ender yakaladığımız fastbreak pozisyonlarını da iyi bitiriyor..

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #4141 : 21 Nisan 2017, 23:19:59 »
Biz bu Bennet'ı 1 yıllığına kiralayamaz mıyız? Atıyorum Giresun ya da Gaziantep tarzında bir takıma 25 dakika oynama garantisiyle kiralasak ve görsek bakalım napacak. Vay arkadaş draft 1.si adama yaptığımız muameleye bak ;D hani belki patlama yapar falan, aklımızı başımızdan alır ya da sıçar sıvar ve böylece biz de bir daha dönüp bakmayız.

Avrupada 5 numara açlığı varken Vesely'yi bırakmak büyük hata olur. Koskoca CSKA 5 numarasız götürüyor, biz bırakırsak anında kaparlar. Ayrıca Udoh-Vesely yan yanayken bizim savunmamız bambaşka oluyor, rakiplerin blok yeme korkusu 2 katına çıkıyor.

Bogdan-Udoh-Datome-Vesely-Kalinic kalması gerekenler.

Pero-Bennet-Sloukas gitmesi gerekenler.

Nunnaly için kararsızım ben. 3 numara diye aldık, 1.5 numara oynattık mecburen. İyi niyeti ve muhtemelen ucuza oynaması ve keskin şutörlüğü, savunmada kendini geliştirmesi vs diye düşününce önümüzdeki sene çok kolay adapte olup fazlaca katkı verebilir.

Çevrimdışı Cengizao

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #4142 : 21 Nisan 2017, 23:25:52 »
Bennett'i saymaya gerek yok. Üzücü bir kariyer hikayesinin sonuna dogru geliyor bu erken yasta. Umarim yeterince birikim yapmistir kendi hayati icin. Nunnally farkli ozellikleri olan bir oyuncuydu. Bu seneki proje ise onu tümüyle baska bir role adapte edip ikinci besin ceza sutu kesen, switchlerde de savunma ahengini sürdürebilen bir oyuncuya evirmekti. Sakatliklar sagolsun kendisine bir sezonda sanirim bes ayri rol tanimlamak zorunda kalmisizdir. Bizim ilk besiizin oyuncusu degil, asla da olamayacak. Ama kadro sagligi acisindan ideal bir sezon gecirseydik sabit bir rolu ve sabit bir katkisi olurdu ikinci beslerde. Tamamlayici oyuncu olarak kalmasini isterse koc eyvallah.
Antic, yasi geregi mac seciyor fakat ciddi maclarda gercekten cok onemli mental katkilar verdi. Vermeye de devam edecek. Teknik ekip bir yil daha Antic'i yilin sadece 3-4 macinda oynatabilmek icin takimda tutmayi nasil degerlendirir bilmiyorum. Onlarin planlamasina bagli
Ve Kalinic. Fikrinize saygim sonsuz ama sahsen ayni maclari mi izledik demeden edemedim. Hangi eksilerine binaen Kalinic'i göndermeyi düsünüyorsunuz ve daha önemlisi bizim alabilecegimiz ve Kalinic'in yaptiklarini tümüyle yapip yapamadiklarini da yapacak kimler geliyor akliniza?
Su Nba kaynakli enflasyonda elimizdeki cok cuzi miktarlara oynayan bu tamamlayici parcayi bir üst modeli icin elden cikartirken bütce dengesini nasil saglayacagiz?
Obradovic'in takimlari unorthodox savunma ve hücüm setlerine sahip. Kaymalari ezberlemek gercekten zor. Tüm bunlari gectim,  sadece spacingi ögrenmek bircok oyuncunun aylarini aliyor. Sut tercihi gibi kararlilik gibi oyuncunun temel mental yeteneklerini de gelistirmek gerekiyor bu sisteme adaptasyon icin. Bu gittikce de boyle olacak cünkü avrupa basketbolunun biricikligi olan o oyun bilgisi ve fundamentali yüksek oyuncu yetistirme gelenegi hiz-atletizm-sut yetenegi üclüsü ile takas ediliyor. Mutfak kültürü olan bir piyasaya fast food zincilerinin girip pratiklik ve fiyat avantajlariyla koca bir kültürü bitirmesi gibi bu durum.

Bennet'i NBA'de degil burada tanidigimizi farz edelim. TBL takimlarindan biri ile uc dört ay calistirsak o yapilarda kendisine yer bulur. Sutu ve atletikligi olan bir undersize uzun olarak burda bahseder, Oly ve CSKA sulanmadan ligimizdeki degerleri kesfedelim diye burada tartisirdik. Ama ne var ki Bennett portfolyosundaki ozellikleri ile umut verse de mental yapisi el vermedigi icin eleniyor.
Vasat sevici degilim ama gercekten anlamaya calistigim icin bu kadar uzun yaziyorum. Kalinic'in gitmesini istemenize sebep olan ne?

Clyburn yüzünden. Aynı tip 2 oyuncu ile devam edeceğimizi sanmıyorum. Datome ile Clyburn 3 numarayı çeşitleyecek zaten.

Çevrimdışı IsaacCabrera

• Üye
    • IsaacCabrera
« Yanıtla #4143 : 22 Nisan 2017, 00:46:24 »
Sözleşmesi bitecekler

Pero - bitiyor
Nunnally - bitiyor +1 opsiyonu var
Datome - bitiyor +1 opsiyonu var
Kalinic - bitiyor +1 opsiyonu var
Bennett- bitiyor +1 opsiyonu var

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4144 : 22 Nisan 2017, 14:30:35 »
Datome, Bogdan, Udoh kesin kalmali

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #4145 : 22 Nisan 2017, 14:36:28 »
Bogdan, Udoh, Vesely, Datome, Kalinic, Sloukas ve Dixon kesin kalsın isterim. Diğerleri içinde koç ve menajerimiz ne karar verirse o doğrudur derim :)

Çevrimdışı guadalajara

• Üye
  • Yer: karabük
« Yanıtla #4146 : 22 Nisan 2017, 15:27:46 »
Bütçe artacaksa hazır oyuncu gelsin. Nanıli ve Bennet uğraşmayalım.
İlk hedefte wanamaker ve Melli olsun.
Pero dayı kalsın bizde bıraksın hatta teknik ekipte görev alsın sonra menajer falan olsun. Çok büyük bir mentör,  faydalanmak lazım

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aziz İSTİFA!!!

Çevrimdışı Del Piero

• Üye
  • Yer: Milano
« Yanıtla #4147 : 22 Nisan 2017, 15:38:07 »
Bogdan nba yapar, antic, bennet, nunnally gider.

Wanamaker, anderson, moerman, birkan, furkan gelsin dackadan.

Hic başka seyle ugrasmaya gerek kalmaz.

Sloukas-Dixon
Wanamaker-Melih
Datome-Anderson-Birkan
Moerman-Kalinic
Udoh-Vesely-Furkan

4 tane yerli, bogdan yerine wanamaker-anderson ikilisi.

Guard pozisyonundaki zaaf da kapanir, wanamaker ile.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #4148 : 22 Nisan 2017, 15:50:53 »
Programı izlemedim ama sanırım ntvsporda ihsan bayülken sloukas sene sonu oly ye dönebilir gibi bişey demiş, ama sanırım bizim sloukasla olan kontratımız opsiyonsuz 3yıldı, yani hala 1yıl daha kontratımız var. Bu seneyi çifte şampiyonlukla geçirelim de gelecek sezon için zaten koç neylerse en güzelini eyler şüphemiz yok.

(Edit:ntvspor değil sanırım basketball.com.tr nin yayınında demiş)

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2017, 16:17:08 Gönderen: sinanyucel »
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #4149 : 23 Nisan 2017, 08:02:42 »
Sözleşmesi bitecekler

Pero - bitiyor
Nunnally - bitiyor +1 opsiyonu var
Datome - bitiyor +1 opsiyonu var
Kalinic - bitiyor +1 opsiyonu var
Bennett- bitiyor +1 opsiyonu var

Yukarida okuduklarim hakkinda toplu bir yorum yapayim;

Pero Obra nin teknik ekibine katilmali (gonul ister) ...

Datome-Kalinic kesin kalmali .....

Sloukas in gidecegini sanmam ... ama bu Wanamaker hikayesinden gider giderse... onu da hic istemem... bu sene izledigim Wanamaker cok sahsi oynuyor, top paylasmayi sevmiyor ... bu sekilde oynarsa bize uymaz ...

Bogi giderse cok uzulurum ama hocam oyunu yine bozup bir cozumunu bulur ... yok gitmeyip kalirsa NBA yildizi gelse istemem yerine...

Clyburn u bende begeniyorum ama sezona bakinca Anderson un evrildigi rol de guzel... savunma pas ve rebound agirlikli oynadi, yedekligi onemsemedi ... eger birlesme olursa zor secim olur sanki ...

Nunnaly... Hoca ne degerlendirirse kabul ...
Bennet... Hoca ne degerlendirirse kabul ama sanki yerine Jefferson, Gill yada Kadji bile daha cok katki verir gibi ...
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #4150 : 23 Nisan 2017, 12:23:23 »
Bogdan-Udoh ikilisi kalsın, gerisi için ağzımı açmam.

Not: Bennett'i de seviyorum, neden bilmem.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #4151 : 23 Nisan 2017, 13:51:04 »
Bogdan nba yapar, antic, bennet, nunnally gider.

Wanamaker, anderson, moerman, birkan, furkan gelsin dackadan.

Hic başka seyle ugrasmaya gerek kalmaz.

Sloukas-Dixon
Wanamaker-Melih
Datome-Anderson-Birkan
Moerman-Kalinic
Udoh-Vesely-Furkan

4 tane yerli, bogdan yerine wanamaker-anderson ikilisi.

Guard pozisyonundaki zaaf da kapanir, wanamaker ile.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
Abi bence bu kadro yetersiz olur. Bu sene olsaydı okay ama birleşme sonrası daha iyi bir takım bekliyorum ben şahsen..
Xxxx(Önemli) - Dixon - Sloukas(Theodore)
Bogdan(Wanamaker) - Melih
Datome - Anderson - Birkan
Melli,Bjelica, Shangelia , Clark hepsi olur - Kalinic
Udoh -  Vesely - Furkan

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #4152 : 23 Nisan 2017, 17:33:44 »
sloukas- bobby dixon
bogdan- mike james
datome- kalinic
printezis-stimaç
udoh- vesely

nunnally yerine mike james
antiç yerine printezis
bennett yerine stimaç

şampiyon kadrodan 3 kişi gidiyor 3 kişi geliyor tertemiz.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #4153 : 24 Nisan 2017, 09:45:50 »
sloukas- bobby dixon
bogdan- mike james
datome- kalinic
printezis-stimaç
udoh- vesely

nunnally yerine mike james
antiç yerine printezis
bennett yerine stimaç

şampiyon kadrodan 3 kişi gidiyor 3 kişi geliyor tertemiz.

Emin Stimac in bu seneki performansi cidden iyi.. inkar etmiyorum ... Hatta Banvit te de bir donem boyle oynamisti.

Ama yine de Euroleague performansini hatirlayinca .... takimda gormek istedigim son 4 numara olur ...

Gel suraya kalinic i geri yaz... kalinic in yerine de dacka dan Anderson veya Clyburn yaz anlasalim :)

PS: Printezis in zor olacagini dusundugumden Melli de olabilir diyorum 4 numaraya ... Ama hangisi gelirse gelsin takim seviye atlar, orantisiz guc olur rakip takimlara...
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı İbrahim Awwad

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #4154 : 24 Nisan 2017, 20:04:41 »
Serrod/Sloukas-Dixon-Berk
Bogdan/Mike James/Wanamaker-Nunnally-Melih
Datome-Clyburn-Birkan
Melli-Kalinic
Udoh-Vesely-Ahmet

9 yabancı 5 yerli.