Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Aralık 2015 - Mayıs 2017)  (Okunma sayısı 1322539 defa)

0 Üye ve 39 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Murat

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #2265 : 01 Temmuz 2016, 09:46:20 »
http://www.fiba.com/world/u17/2016/3...ore_statistics

Milli Takım tarihinde u17'e ilk defa katıldı ve yarı finale kaldı. Rakibimiz kuvvetle muhtemel İspanya olacak.

http://www.fiba.com/world/u17/2016/3...ore_statistics

Ahmet Can 14 sayı 14 ribaund ile oynadı.

Yalnız turnuva boyunca dikkat çeken bir istatistik var Ahmet Can adına 2/17 ( %11,8 ) Serbest Atış

9.6 sayı 12.2 ribaund ortalaması ile oynuyor.

Ahmet Can kardeşimizi hiç izlemedim. Görüntüsü bana oğuz savaşı hatırlattı. Gelişimi inşallah ona benzemez. İzleyen varsa Ümit bağlayalımmı sorusuna bir cevap verse. Teşekkürler,

Çevrimdışı Erdem2295

• Üye
« Yanıtla #2266 : 01 Temmuz 2016, 10:04:42 »
Kenanın geçen yıl Kskde oynadığı kadar oynama beklentisi yoksa takıma tekrar gelmesini isterim.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #2267 : 01 Temmuz 2016, 10:43:44 »
Son dönem olayları açıklamaları gözönünde bulundurursak. Şöyle bir kadro çıkar gibi..

PG - Bobby / Sloukas / Kenan
SG - Bogdan / Melih / Dzanan
SF - Datome / Kalinic / Erkan
PF - Vesely / Kuzmi / Barış
C  - Bargnani / Antiç / Semih

Semihin geleceğini düşünmüyorum, genç bir center ile rotasyonu tamamlarız. Kuzminskasın Obradoviçle çalışmak istediğini düşünüyorum. Bence Udoh kalmayacak, yerine NBA dan birini getireceğiz. Giden olmazsa (Yerli hariç) 1-2 transfer yapacağız söylemlerine uyan durum bu bence...
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı Murat

• Üye
« Yanıtla #2268 : 01 Temmuz 2016, 10:47:47 »
Ben Bargnaniye soğuk bakıyorum. Semih ise isteyeceği ücrete göre değerlendirilmeli. İşine sarılırsa faydalı olur.

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2269 : 01 Temmuz 2016, 10:51:03 »
Ahmet Can kardeşimizi hiç izlemedim. Görüntüsü bana oğuz savaşı hatırlattı. Gelişimi inşallah ona benzemez. İzleyen varsa Ümit bağlayalımmı sorusuna bir cevap verse. Teşekkürler,

Oğuz'un hiçbir zaman sahip olmadığı ribaund sezgisine ve sertliğe sahip diyebiliriz.

Çevrimdışı Murat

• Üye
« Yanıtla #2270 : 01 Temmuz 2016, 10:59:10 »
Oğuz'un hiçbir zaman sahip olmadığı ribaund sezgisine ve sertliğe sahip diyebiliriz.

Harika o zaman.inşallah NBA yapmayan, Oğuz'dan daha verimli bir Fenerbahçe kariyeri olan oyuncuya doğru gelişimini bekleyelim..

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2271 : 01 Temmuz 2016, 11:05:19 »
güzel dostum Etıryak geçen günlerde
Jordan Clarkson gelsin yazmıştı :)
4 yıl 50 milyon usd Lakers ile sözleşmesini yeniledi ..

kendisine selam olsun buradan :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2272 : 01 Temmuz 2016, 11:20:01 »
Kenan sözleşmesindeki opsiyonumuzu kullanmadık ,
artık Kenan rahatça Galatasaray'a gidebilir..

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2273 : 01 Temmuz 2016, 11:23:43 »
Yeni sezon yapılanması doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımız, Kenan Sipahi’nin sözleşmesindeki çıkış opsiyonunu kullanma kararı almıştır.

2013-2014 ve 2014-2015 sezonlarında Fenerbahçe formasını giyen Kenan Sipahi’ye, bugüne kadar vermiş olduğu katkılardan dolayı teşekkür eder, kendisine bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz.

Fenerbahçe Spor Kulübü

açıklama da yukarıdaki gibi ..

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #2274 : 01 Temmuz 2016, 11:32:06 »
Nedense Kenan'a hiç bir zaman sıcak bakamamıştım.

Hani kaba bir tabir vardır "Olacak çocuk b.kundan belli olur" diye.   Kenan iyi niyetli, efendi, düzgün çocuk olabilir. Ama sporcu olarak üst düzey olacağına asla inanmıyorum.

Umarım bundan sonrası onun için hayırlı olur. Vermiş olduğu emekler için de teşekkürler.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı Sergen Kıral

• Üye
  • Yer: izmit
    • sergenkral
« Yanıtla #2275 : 01 Temmuz 2016, 11:40:06 »
Kenanı göndermek cok sacma bence , gecen yıl maccabi macında en kritik yerde kenan sahadaydı berki kullanabilirmisiniz aynı durumda , saha gorusu ve fizik acisindan berkten cok daha ustun bir oyuncu , hep yıldız olması beklendi olmadı ,beklenti dusurulup rol oyuncusu olabilirdi

Çevrimdışı Sergen Kıral

• Üye
  • Yer: izmit
    • sergenkral
« Yanıtla #2276 : 01 Temmuz 2016, 11:41:57 »
Son olarakta 35 yasinda erkana turk kontenjanı dolsun diye alıyoruz kenanı gönderiyoruz anlam veremedim.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #2277 : 01 Temmuz 2016, 11:45:04 »
Bu forumda adına konu açılan ilk, uzun süre de tek basketçiydi.Çok umut besleniyordu.Nerden nereye...

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #2278 : 01 Temmuz 2016, 11:47:13 »
Kenan'ın dönmemesine sevindim. Berk'ten de bir beklentimiz yok. Nedense Kenan'ın takıma hep bir negatif enerji veriyor havası vardı.
Bendeki yeri apayrı! olan Zoriç'ten sonra takımda istemediğim diğer oyuncuydu. Kendisine bundan sonra ki kariyerinde gs de oynamadğı sürece başarılar dilerim.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı kursad2fun

• Üye
  • Yer: Bodrum
« Yanıtla #2279 : 01 Temmuz 2016, 11:52:54 »
Fenerbahçe'nin futbolda da basketbolda da altyapıya, gençlere yatırım yapmaması gerektiğine inanıyorum.
Yabancı sınırlaması olduğu için kadroda, süre alabilecek 2-3 tane yerli rotasyon oyuncusu olması yeterli. Yerli oyuncu olarak takımda tutulacak oyuncuların gelecek vaat eden gençler olması gibi bir şart yok bence..

Sahada benzer performans vermeleri halinde 36 yaşındaki Ermal ile Berk/Kenan/Egehan benim için aynı.. Ben o an için verecekleri katkıya bakıyorum.. 2 sene sonra yıldız olacak argümanı maalesef bir şey ifade etmiyor. Potansiyeline ulaşan oyuncu NBA yapıyor ve gerçekten katkı alacağın anda elinden kaçırıyorsun.. Ayrıca toplama takım başarısız olur klişesi futbol için genelde doğru olsa da basketbolda başarı için öyle 3-4 yıllık bekleme süresine ihtiyaç yok.. Üst düzey bir koç ve yetenek/karakter/profesyonellik anlamında belli bir seviyenin üzerinde olan 3-4 kişilik bir oyuncu grubunu yakaladığın zaman 1-2 yıl içerisinde sonuç almaya başlıyorsun.

Fenerbahçe özelinde bakınca, Avrupa'daki en iyi koça sahibiz.. Geçen yıl Datome/Bogdan/Ekpe/Vesely çatısı bizi Final4 finaline taşıdı.. Maalesef her yıl ana iskelet değişti ama biz gidenlerin yerlerine doğru isimleri koymayı başardık. Koyduğumuz bu isimler de hep 28-30+ yaş bandında oldu.. Obradoviç ve MG olduğu sürece bence kadroda hiç genç oyuncu olmasın, sakıncası yok.. Hatta Ekpe/Vesely gidecekse yerlerine Duncan/Gasol gelsin.. Onlar gidince de Gallinari ile Howard gelsin.. :)

« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2016, 12:08:20 Gönderen: Cem Ağrak »