Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Aralık 2015 - Mayıs 2017)  (Okunma sayısı 1322797 defa)

0 Üye ve 53 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Av.Asım

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #2610 : 12 Temmuz 2016, 01:35:11 »
"NBA’de Sacramento Kings forması giyen Quincy Acy, kişisel Instagram hesabından aynı kolejin formasını giydiği Ekpe Udoh’un salondaki çalışma görüntülerini yayınladı ve altına “Bir Amerikalının Avrupa basketbol tarihinde aldığı en büyük kontratı aldı… Ve ertesi gün hala salonda. Büyük kardeşim Ekpe Udoh’u tebrik ederim. Tırnaklarınla kazıyıp çalışmaya devam et. Seninle gurur duyuyorum adamım” notuyla paylaşarak Udoh’u hem yeni kontratından hem de çalışma etiğinden dolayı tebrik etti." Eurohoops

Ne verdik ki acaba Ekpe'ye de bir Amerikalın Avrupa basketbol tarihinde aldığı en büyük kontral oldu? :D

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #2611 : 12 Temmuz 2016, 02:07:41 »
Basketbol tarihinin demek abartı olmuş. Josh Childress'tan fazla değildir herhalde.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #2612 : 12 Temmuz 2016, 02:27:22 »
Abi caktormauin ama quincu acy, nba den çıksa tam aradigimiza yakın 4 numara..ekpe gibi savaşçı..keşke kontratı olmasa ve gelse.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı bugra

• Üye
« Yanıtla #2613 : 12 Temmuz 2016, 07:56:44 »
"NBA’de Sacramento Kings forması giyen Quincy Acy, kişisel Instagram hesabından aynı kolejin formasını giydiği Ekpe Udoh’un salondaki çalışma görüntülerini yayınladı ve altına “Bir Amerikalının Avrupa basketbol tarihinde aldığı en büyük kontratı aldı… Ve ertesi gün hala salonda. Büyük kardeşim Ekpe Udoh’u tebrik ederim. Tırnaklarınla kazıyıp çalışmaya devam et. Seninle gurur duyuyorum adamım” notuyla paylaşarak Udoh’u hem yeni kontratından hem de çalışma etiğinden dolayı tebrik etti." Eurohoops

Ne verdik ki acaba Ekpe'ye de bir Amerikalın Avrupa basketbol tarihinde aldığı en büyük kontral oldu? :D

Acy'nin uydurmasi. Mevcut abd'liler icinde en yuksek.
Gecmisten ilk aklima gelen Josh Childress, Oly'den 4m euro almisti senelik.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2614 : 12 Temmuz 2016, 08:16:40 »
Kenny Gabriel, kendisi Cem hocamın has adamlarındandır :)
Bu Yeni  gördüm :) dünyanın en kötü savunma yapan oyuncusu kendisi, bıyıklarına da uyuz oluyorum ;)

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #2615 : 12 Temmuz 2016, 08:49:15 »
Acy'nin uydurmasi. Mevcut abd'liler icinde en yuksek.
Gecmisten ilk aklima gelen Josh Childress, Oly'den 4m euro almisti senelik.

Dominique Wilkins'te Panathinaikos'a tarihinin ilk EL şampiyonluğunu kazandırdığı sezon (1996) 7 milyon dolara yakın para almıştı diye hatırlıyorum. Geçmiş gün yanılıyor olabilirim ama o dönem zaten oyuncu fiyatları tavan yapmıştı. Özellikle Yunan takımlarının piyasayı uçurduğu bir dönemdi. Tabii aynı parayı Dominique gibi bir NBA efsanesi ve sayı kralına vermekle, Childers gibi Atlanta Hawks'ta bile ilk beş başlayamayan bir yedek NBA oyuncusuna vermek aynı şey değildi.

Childers olayının şaşırtma sebebi NBA'de geleceği olduğu varsayılan genç bir oyuncunun alışılmış teamülleri yıkarak NBA'i değil, para için Avrupa'yı seçmesidir. Bu ilk defa olan bir şeydi. Gerçi hakkını yemeyelim, Olympiakos'un yıllar sonra ilk defa Euroleague finali oynamasında payı büyüktür. Vesely ve McCalebb'li Partizan'la oynadıkları final-four maçının son saniyesinde attığı basket maçı uzatmaya taşımıştı. O alley-oop pasını da o dönem Avrupa'da bitirecek çok az oyuncu vardı.

Çevrimdışı bugra

• Üye
« Yanıtla #2616 : 12 Temmuz 2016, 09:00:49 »
Hazir yakalamisken nunnally yorumu da alalim hakan abi, sen oyuncuyu tanirsin diye dusunuyorum?

Çevrimdışı colossus35

• Üye
  • Yer: ankara

Çevrimdışı colossus35

• Üye
  • Yer: ankara
« Yanıtla #2618 : 12 Temmuz 2016, 09:09:23 »

düşük maliyetli bir uzun olursa tadından yenmez...

balkanlardan bulunamaz mı?
illa amerikalı olması gerekli değil

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #2619 : 12 Temmuz 2016, 09:27:53 »
Hazir yakalamisken nunnally yorumu da alalim hakan abi, sen oyuncuyu tanirsin diye dusunuyorum?

Hakkında konuşacak kadar tanımıyorum. :)

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2620 : 12 Temmuz 2016, 09:34:53 »
Teknik ekip sezon başından beri 2-3 takviye yapacağız diyor. Bu yönde de ilerliyoruz. Parasızlık veya beklenmeyen gelişmelerden ötürü bu yola girmiş değiliz. Hoca uzun almıyorsa bu sezon Datome ve Kalinic'i 4 numarada daha çok kullanmayı düşündüğündendir. Yoksa milyonları harcayan klup 300-400 daha verir piyasa yapmak isteyecek bir uzunu bu takıma getirir. Uzun almıyorsak Hoca istemediğindendir. O yüzden bence bir uzun daha lazım muhabbetini artık bırakalım.

Bu sezon içime sinmeyen tek şey Emir Efendi'ye yatması için ödeyeceğimiz 1,7 milyon Euro olacak. Adam olsaydı şimdi 2-3 aramaz, onu oynatırdık.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #2621 : 12 Temmuz 2016, 09:45:48 »
Hocanın uzun istemediğini hiç zannetmiyorum. Udoh 30 küsür dakikalara çıkmıştı sene sonunda. Nefes alamıyordu adam. Kaldı ki bu sene toplamda 80-90 arası resmi maç yapacak bu takım. Uzun alınmıyorsa bütçedendir. Hoca istemediğinden değil.

Çevrimdışı constructor

• Üye
  • Yer: muğla
« Yanıtla #2622 : 12 Temmuz 2016, 10:31:25 »
SA,
Ahmet düverioğlunu yabana atmayın. Ben ilk izlediğim de kumaş var demiştim. Ortalama kalınlığı var, sert, pick and roll bitirebiliyor, ribaunt kovalıyor. Bence çok ciddi aşama kaydedecek. Bir kaç level yükseleceğini düşünüyorum. Çok şaşıracaksınız.

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #2623 : 12 Temmuz 2016, 10:39:48 »
SA,
Ahmet düverioğlunu yabana atmayın. Ben ilk izlediğim de kumaş var demiştim. Ortalama kalınlığı var, sert, pick and roll bitirebiliyor, ribaunt kovalıyor. Bence çok ciddi aşama kaydedecek. Bir kaç level yükseleceğini düşünüyorum. Çok şaşıracaksınız.

Yabana atılmaması konusunda size katılıyorum (Yabana atan oldu mu, ondan da haberim yok ayrı konu :) )

Daha 23 yaşında ve 2,10 boyunda.

İzlediğim bir kaç maçtaki görüntüsü  gayet pozitifti. Obradoviç ile farklı bir kimliğe bürüneceğine ben de inanıyorum.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #2624 : 12 Temmuz 2016, 10:41:11 »
Ahmet Düverioğlu'ndan uzunu geçtim basketbolcu olursa hayatımın en büyük g.t olmasını yaşarım.
Kara deryalarda bir FENERsin!