Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Aralık 2015 - Mayıs 2017)  (Okunma sayısı 1322543 defa)

0 Üye ve 47 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
Ynt: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #2625 : 12 Temmuz 2016, 10:45:46 »
Valla Fatih Solak'ın basketbolcu olarak anıldığı ülkede Ahmet'e  haydi haydi basketbolcu diyebiliriz.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #2626 : 12 Temmuz 2016, 10:52:35 »
Valla James nunnaly konusu gecince aklima iki ihtimal geliyor ...

Gecen sene ispanyollar gelmisti takima hazirlik doneminde ... ve baya faydali olmuslardi... hatta yabanci sayisi sikintisi olmasa dusunulurdu demisti forumdaki cogu arkadas... belki bir kac "acaba ne yapar denen oyuncu" ile deneme kontrati pesinde olabiliriz.

Bir de Gherhardi italyan ligini de takip ediyor, ve ilgisini cekmis olabilir ... Udoh u liseden bu yana takip ediyordum hic sasirmadim bu performansina demisti bu sene bir roportajinda ... bu oyuncu da radarinda olabilir, potansiyelini bulamamis yada menajeri problemli olabilir ... vs vs

Ama alirlarsa sivamaya hazirim :)
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #2627 : 12 Temmuz 2016, 10:56:11 »
Dedikodu :" Transfer çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı’nın iki isimle prensip anlaşmasına vardığı öğrenildi.

Sarı-Lacivertliler son olarak NBA’de Utah Jazz forması giyen 25 yaşında ve 1.93’lük guard Erick Green ile söz kesti.

Kanarya’nın anlaşmaya vardığı bir diğer isim ise İtalya’da geçtiğimiz sene Sidigas Avellino’da oynayan 2.01’lik forvet James Nunnally oldu. 25 yaşındaki oyuncu geçtiğimiz sezon 18.4 sayı, 4.3 ribaunt ve 2.1 asistlik performans sergilemişti.

Böyle bir haber çıkmış. İşin aslı nedir zaman gösterecek.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı mrsmile

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #2628 : 12 Temmuz 2016, 11:48:01 »
erick green isi ne derece dogru bilmiyorum ama cok iyi oyuncu. Kolej kariyeri cok etkileyiciydi. Siena da fena isler yapmadi ama gencti. Bu sene bile NBA de fena olmadigi maclar var. Obranin elinde cok ciddi silah haline gelebilir bence.

Çevrimdışı KhaN

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #2629 : 12 Temmuz 2016, 14:56:34 »
acaba hem nunnually hem green ile anlaşıp kalinic'i tamamen 4'e atıp transferi kapatır mıyız? bütçe açısından da ikisi totalde 1.2-1.3m civarına biter herhalde
kalinic milli takımda da 4 oynamaya başladı zaten. piyasada da öyle 4 no kalmadı claver sonrası. abd'den kumar oynayacağımıza bir skorer bir combo çekip kalinic'i tamamen 4'e yerleştirebiliriz.

sloukas dixon enes
bogdan green melih
datome nunnually erkan
kalinic antic barış
vesely ekpe ahmet

gibi bir rotasyon ortaya çıkabilir. neden olmasın ? :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2630 : 12 Temmuz 2016, 15:07:06 »
Valla James nunnaly konusu gecince aklima iki ihtimal geliyor ...

Gecen sene ispanyollar gelmisti takima hazirlik doneminde ... ve baya faydali olmuslardi... hatta yabanci sayisi sikintisi olmasa dusunulurdu demisti forumdaki cogu arkadas... belki bir kac "acaba ne yapar denen oyuncu" ile deneme kontrati pesinde olabiliriz.

Bir de Gherhardi italyan ligini de takip ediyor, ve ilgisini cekmis olabilir ... Udoh u liseden bu yana takip ediyordum hic sasirmadim bu performansina demisti bu sene bir roportajinda ... bu oyuncu da radarinda olabilir, potansiyelini bulamamis yada menajeri problemli olabilir ... vs vs

Ama alirlarsa sivamaya hazirim :)
abi forumdaki çoğu arkadaşın geçen seneki modu , abazan erkeklerin sahip olduğu ''nefes alsın yeter '' bakış açısıydı. antrenmana gelen topçu 2 maç iyi oynadı diye hemen alalım filan , neyseki hepimiz sadece taraftarız bi yerlerde çalışıyor olsak yönetici gm olarak klüplerin anasını sikeriz.

James'i çok harcadın yakıştıramadım sana..  :) 

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #2631 : 12 Temmuz 2016, 15:13:16 »
james nunnally hakkinda draftexpress raporu yok, italya ligi izleyenlerin de olacagina inanmiyorum acikcasi.

ama internetde full maclar bulunur her turlu, 2-3 mac izlemek en azindan fikir verir nunnally hakkinda.

aciklaninca izleriz , simdi izleriz sonra gelmez yazik olmasin zamanimiza. Yani suan kara kutu benim icin.

ama erick green hakkinda raporu okudum, topa baskisi iyi ama screenlerden cikamiyor fizik olarak da cok kotu savunmaci yazmislar.

erick yerine 4 numara alsak daha iyi olur, bence..

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #2632 : 12 Temmuz 2016, 15:38:08 »
abi forumdaki çoğu arkadaşın geçen seneki modu , abazan erkeklerin sahip olduğu ''nefes alsın yeter '' bakış açısıydı. antrenmana gelen topçu 2 maç iyi oynadı diye hemen alalım filan , neyseki hepimiz sadece taraftarız bi yerlerde çalışıyor olsak yönetici gm olarak klüplerin anasını sikeriz.

James'i çok harcadın yakıştıramadım sana..  :)

Yok ama ... kim gelse sivayacagim bu oncelikle bilinsin :D

James i cidden hic bilmiyorum .... yalan yok arastirip okuyarak ta oyuncuyu anlamaya inanmiyorum ... en az bir iki macini izlemek sahadaki durusunu gormek lazim .... Izlemedim,... hani bazen bir yerde okursun merak edip bakarsin ... o bile yok ...

Ama diyorum ya .... Bahsettigimiz adam Gherhardi... James italya ligi oyuncusu ....
Tahminim bilginin dibine vurup secmistir ... adamin ozel hayatini bile arastirmasi zor degil ... Sonucta Italya Gherardi nin arka bahcesi ... Alirsa cok konusmamak lazim fena bozabilir ....

Bu arada gecen seneki kel oyun kurucunun ismini bile hatirlamiyorum .... ama iyiydi Cem ya ... turk olsa milli takima direk girerdi :)

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2633 : 12 Temmuz 2016, 16:04:23 »
Nunally'i bilmem ama Green bence tam bir balon haber diye düşünüyorum. Obradovic bu adamı boğar, katil olur. Düzen oyuncusu asla değil...

Çevrimdışı ulgenunal

• Üye
« Yanıtla #2634 : 12 Temmuz 2016, 16:06:21 »
Nunnally istatistikleri  http://www.basketball-reference.com/euro/players/james-nunnally-1.html

Şut istikrarı iyi bu seneki istatistiklerine göre. Özellikle play-off'ta 48.8% 3 sayı isabeti var. Serbest atış 90%.
Ribaund da iyi (4.1), asist fena değil (2.2).
Turnover biraz yüksek geldi (2.2).

Maç başına 15 top kullanmış bu sene, oturmuş düzenimize adapte olup daha seçici olduğunda şut yüzdeleri daha da artacaktır.

Kıyas için Bogdan'ın Euroleague performanslarına baktım (Partizan vs FB):
 - Bogdan Partizan'daki son senesinde maç başı 13 top kullanırken, bize geldikten sonra 8-9'a inmiş bu sayı.
 - Bogdan Partizan'daki son senesinde maç başı 3.4 top kaybı ile oynarken, FB'deki iki sezonda 1.5'e inmiş bu sayı.

Nunnally bu seviyeye ayak uydurup Obra'nın hakkını verebilirse, çok faydalı olabilir gibi görünüyor.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
Ynt: Ynt: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #2635 : 12 Temmuz 2016, 16:10:25 »
James Nunnally'yi çok övüyorlar bazı forumlarda.İstatistiklerine baktım, epey sağlam:40 maç, 31 dk, 18.4 sayı, %52 ikilik, %41 üçlük, 4.2 rib, 2.4 asist... İzleyen var mı hiç?
Yaklaşık 1 ay olmuş yazalı ama tanıyan kimse yok.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #2636 : 12 Temmuz 2016, 16:19:21 »

menajer sikintisi var gibi .... belki ondan hic on plana cikamadi ... sevmem istatistik uzerine konusmayi ama .... iyi yani istatistikleri ...

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2637 : 12 Temmuz 2016, 16:31:39 »
senin kıymetin bilinmiyor özcan hocam ...
sevliyorsun ama

Çevrimdışı uozker

• Üye
    • karinca_ezer
« Yanıtla #2638 : 12 Temmuz 2016, 16:34:38 »
Abi İtalyan Ligi zayıf düştüğü için maalesef artık hiçbirimiz takip etmiyoruz. Siena düştükten sonra tadı kalmadı o ligin. Ama Gherardini İtalya'dan birisini getiriyorsa, saygı duyup sabretmek lazım.

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #2639 : 12 Temmuz 2016, 16:38:57 »
Abi İtalyan Ligi zayıf düştüğü için maalesef artık hiçbirimiz takip etmiyoruz. Siena düştükten sonra tadı kalmadı o ligin. Ama Gherardini İtalya'dan birisini getiriyorsa, saygı duyup sabretmek lazım.

uozker merhaba foruma hoşgeldin
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.