Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Aralık 2015 - Mayıs 2017)  (Okunma sayısı 1322902 defa)

0 Üye ve 46 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #3690 : 01 Şubat 2017, 12:41:30 »
affınıza sığınarak
Langford kardeşimizi bizim takıma hiç istemem . kendisi bireysel olarak baktığımız zaman çok yetenekli bi oyuncu o kısmına laf edeni zaten Allah çarpar..
Ama bizim takım topu paylaşmayı seven , her kısanın inisiyatif aldığı top kullandığı asist yaptığı bir takım , Langford Kazan'da çok etkili eyvallah da neredeyse tüm topları kendisi kullanıyor , Langford'un Milano tecrübesi de kendisi açısından bayağı kötü geçmişti  1 e 1 de cidden iyi topçu tekrar söyleyeyim ama bizim takıma şu haliyle hele ki Bogdan yerine hiç ama hiç uygun bi oyuncu olduğunu şahsen ben düşünmüyorum
haa teknik ekip ne der ne düşünür şüphesiz en iyisi onlar bilirler.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #3691 : 01 Şubat 2017, 12:56:58 »
hep diyorum kısa oyuncu çok çok daha önemli uzun oyunculara nazaran.

bakın son şampiyonlara hep kısalar sayesinde olmuşlar, iyi dominant 2 tane kısan varsa pivota odun koysan alırsın EL'i.

yıllarca spanoulis, sonra hickman - rice, llull -sergio, teo-de colo vs

bogdan giderse yerini sıradan oyuncuyla dolduramayız, mesela geçen sene causeur yazıldı ben de yazdım.

ama malesef kasör gibi 2. sınıf oyuncular bogdanın yerin doldurmaz.

bogdan dönünce oyunumuzun nasıl değiştiğini görüyoruz, avrupada alabileceğimiz oyuncu yok yerine.

Çevrimdışı _FB1907_

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #3692 : 01 Şubat 2017, 13:14:23 »
Cem Ağrak kardeş, evet topu fazla kullanıyor ama bulunduğu takım ve sistemi biraz bunu gerektiriyor. Dixon'ın Karşıyaka performansına bakarsak o da çok topla oynayan bir oyuncuydu. Obradoviç'in sisteminde bambaşka bir oyuncuya evrildi. Aynı şekilde Nunnaly'i sezon başı seyrettiğim de skorer yapısını geçtim fiziki güç olarak yetersiz görmüştüm en ufak bir temas da dağılıyordu. Şimdi savunma gayretini yukarı çeken bir oyuncuya evrildi. Bizim gibi yarı saha basketbolu oynayan bir takım için kolay adam geçen penetre özelliği olan ve kolay faul alan bir oyuncu her zaman iş yapar diye düşünüyorum. Obradoviç reisin elinde bence çok daha büyük bir silah olabilir. Tabi teknik heyet düşünür mü? şartlar neyi gösterir bilinmez. Önce bu sezon ki hedeflerimize ulaşalım da bu konuyu yazın bolca konuşuruz.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #3693 : 01 Şubat 2017, 15:06:19 »
Bogdan'a muadil oyuncu yok Avrupa'da maalesef. Ama belki de bir mucize olur ve NBA'e gitmez. Bu noktada Kemal Erdem'e çok iş düşüyor. Döneceğim deyip gene sattı forumu ama en azından bu noktada bir şeyler yapmalı kendisi.

Öte yandan bu Langford dediğiniz kardeşimiz seneye 35 olacak, onu da buraya ekleyelim. 34 yaşında sadece skora odaklı bir oyuncuy yüzünden koçumuzun katil olup hapse düşmesini hiç istemem doğrusu.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3694 : 01 Şubat 2017, 15:07:39 »
Cem Ağrak kardeş, evet topu fazla kullanıyor ama bulunduğu takım ve sistemi biraz bunu gerektiriyor. Dixon'ın Karşıyaka performansına bakarsak o da çok topla oynayan bir oyuncuydu. Obradoviç'in sisteminde bambaşka bir oyuncuya evrildi. Aynı şekilde Nunnaly'i sezon başı seyrettiğim de skorer yapısını geçtim fiziki güç olarak yetersiz görmüştüm en ufak bir temas da dağılıyordu. Şimdi savunma gayretini yukarı çeken bir oyuncuya evrildi. Bizim gibi yarı saha basketbolu oynayan bir takım için kolay adam geçen penetre özelliği olan ve kolay faul alan bir oyuncu her zaman iş yapar diye düşünüyorum. Obradoviç reisin elinde bence çok daha büyük bir silah olabilir. Tabi teknik heyet düşünür mü? şartlar neyi gösterir bilinmez. Önce bu sezon ki hedeflerimize ulaşalım da bu konuyu yazın bolca konuşuruz.
güzel abim saygılarımı iletiyorum..
basketbol gibi insana bağlı sporda ''büyük konuşmamayı'' ben öğrendim artık
hele Zeljko gibi bi koçumuz varken ''bu kesin olmaz , bu çöp bu kötü '' gibi laflar daha hayatta etmem ...

Çevrimdışı KhaN

• Üye
« Yanıtla #3695 : 01 Şubat 2017, 17:24:36 »
bogdan giderse daçka'nın da kontratından çıkacağını varsayarsak 2 numara rotasyonunu james anderson-kyle kuric ikilisiyle geçmek göze gayet hoş geliyor. nunnally kusura bakmasın :(

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3696 : 01 Şubat 2017, 17:34:03 »
James Anderson'a ok. ama Şu haliyle Nunnaly Kuriç'ten daha iyi oyuncu ..
James ile nunnaly kardeişmiz beraber oynayabilir ..
ama james tek başına bogdan'ı tam ikame edemeyebilir :(

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #3697 : 01 Şubat 2017, 17:34:27 »
tam da bogdan'ın yerini kim doldurur diye burda konuşurken maccabi'nin weems'i sepetlediğini okudum.

10 takımım olsa dokuzuna bogdan'ı alırım ama weems'in kalitesine laf olmaz, girilebilir risk.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3698 : 01 Şubat 2017, 17:42:05 »
tam da bogdan'ın yerini kim doldurur diye burda konuşurken maccabi'nin weems'i sepetlediğini okudum.

10 takımım olsa dokuzuna bogdan'ı alırım ama weems'in kalitesine laf olmaz, girilebilir risk.
ben severim Weems'i ..
ama doping testine girmemiş sanırım ona ordan bi ceza gelecek ..

Çevrimdışı KhaN

• Üye
« Yanıtla #3699 : 01 Şubat 2017, 17:45:33 »
abi nunnally ceza şutörü olarak harika iş yapıyor. topa baskıyı da bir seviyeye getirdi ama topla drive ederken veya oyunu yönlendirme işi ona kalınca kalbim sıkışıyor :(
kuric de iyi şutör atletik sert oyuncudur. yani tabi ki öyle aralarında uçurum yok ama oyun aklını da düşünürsek kuric 1.5 adım önde geliyor sanki

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3700 : 01 Şubat 2017, 17:47:37 »
abi nunnally ceza şutörü olarak harika iş yapıyor. topa baskıyı da bir seviyeye getirdi ama topla drive ederken veya oyunu yönlendirme işi ona kalınca kalbim sıkışıyor :(
kuric de iyi şutör atletik sert oyuncudur. yani tabi ki öyle aralarında uçurum yok ama oyun aklını da düşünürsek kuric 1.5 adım önde geliyor sanki
ama nunnaly fiziken daha avtantajları olan ve gelişim olarak daha çok şey yapabilecek özellikleri olan oyuncu.
koç bi oyuncuyu basit şekilde kullanmıyor. James de mutlaka daha da gelişecektir. o kalbinin sıkıştığı konularda sezon başı ile kıyaslarsan ciddi düzelme de var.

Çevrimdışı KhaN

• Üye
« Yanıtla #3701 : 01 Şubat 2017, 17:48:28 »
ama nunnaly fiziken daha avtantajları olan ve gelişim olarak daha çok şey yapabilecek özellikleri olan oyuncu.
koç bi oyuncuyu basit şekilde kullanmıyor. James de mutlaka daha da gelişecektir. o kalbinin sıkıştığı konularda sezon başı ile kıyaslarsan ciddi düzelme de var.

bogdan 1 sene daha kalsın bu iş huzur içinde çözülsün diyelim o zaman :)

Çevrimdışı oddrech

• Üye
  • Yer: istanbul
  • Fenerbahçe Ağlamaz
« Yanıtla #3702 : 01 Şubat 2017, 17:57:51 »
sene başı 1 kişi gitcekse o bogdan olsun doldururz dedım ama yanılmışım tam tersi bogdan bu takımın aklı şuan. sadece finallerde teodosic  sendromu yaşamasa efsane olur bu klüpte.

weems de güzel oyuncu , hatta tam aradığımız tarzda oyuncu ama açlar(daçka, barca) ve sorunları yüzünden bize gelmez.
« Son Düzenleme: 01 Şubat 2017, 17:59:22 Gönderen: oddrech »

Çevrimdışı guadalajara

• Üye
  • Yer: karabük
« Yanıtla #3703 : 01 Şubat 2017, 19:00:29 »
Gherardini reis Amerika'dan tutar getirir sağlam bir kısa. Bu arada abiler siz daha iyi bilirsiniz Zalgiris teki westerman nasıl olur bize?
aziz İSTİFA!!!

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #3704 : 01 Şubat 2017, 19:37:50 »
hocam westermann oyun kurucu, oyun kurucu ihtiyacımız yok ki.

eğer alırsak bile sloukas'dan daha iyisini almamız lazım o zaman, leo kostasdan iyi değil.