Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Aralık 2015 - Mayıs 2017)  (Okunma sayısı 1322609 defa)

0 Üye ve 52 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
Ynt: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #3840 : 06 Mart 2017, 19:09:51 »
Wanamaker yardımcı rolde çok faydalı olur bence. Daçka'da liderlik yapması bekleniyor ama Wanamaker onların istediklerini verecek bir oyuncu değil. Oyun kurma becerisi kısıtlı olduğu için arada saçmalıyor. Bizde olsa koç onu daha farklı kullanıp maksimum verimi alır bence. Wanamaker ile ilgili en iyi örnek Brose sezonu. Zisis veya Strelnieks üzerinden oyunu yönlendirip Wanamaker'ı bitirici rolde kullanıyorlardı, hücum tıkandığında da topu ya Wanamaker'a ya da Miller'a teslim ediyorlardı.
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı Kutay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • kutay_erkan
« Yanıtla #3841 : 06 Mart 2017, 19:39:36 »
Clyburn bence çok yetenekli oyuncu ama geçen merak edip bir istatistikiğe baktım, adamın asist/kullandığı şut oranı belki de Euroleague'in en dibinde. Oradan gelip bizim gibi top paylaşımının üst düzey olduğu bir yerde nasıl yapar bilemiyorum.
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #3842 : 06 Mart 2017, 19:53:00 »
Benim beklentim hayal düzeyinde tabi

-Bogdan kalsın
-Theodore devşirme olarak gelsin bobby 9.yabancı olsun
-Melli gelsin
-Yerli rotasyonuna tolga katılsın,
-barışın yerine kim olur oyuncu da yok o bölgede, belki berkay belki metin belki samet
-antic, nunnally , barışa teşekkürlerimizi sunuyoruz yolumuzu ayırıyoruz

Tabiki gönül sergio rodriguez yada ne biliyim bjelica ister ama çok da uçmak istemedim :)

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
« Son Düzenleme: 06 Mart 2017, 20:00:36 Gönderen: sinanyucel »
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
  • Yer: ELAZIĞ
« Yanıtla #3843 : 06 Mart 2017, 21:25:56 »
Kalinic,Nunnaly,Antic kesin gitmesi gerekenler daha iyisi alınabılırse Sloukas da gidebilir bence
Dar Ağacında Olsak Bile Son Sözümüz FENERBAHÇE...

Çevrimdışı Zeljko Obradovic

• Üye
  • Yer: Aydın
« Yanıtla #3844 : 06 Mart 2017, 21:41:43 »
Kalinic,Nunnaly,Antic kesin gitmesi gerekenler daha iyisi alınabılırse Sloukas da gidebilir bence
Kalinic derken? Adam daha ne yapsın.

Çevrimdışı Cengizao

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #3845 : 06 Mart 2017, 21:44:52 »
Clyburn'ün yaptığı işi bizde Kalinic yapıyor zaten. Orayı çoğaltmanın bize faydası olmaz. Bundan kesinlikle eminim.

Benim kastım şöyle bir kadroydu. Çok yönlü bir kadro ile rotasyonu eşit tutmak.

Sloukas - Bobby
Bogdan - Nunnally
Datome - Anderson - Kalinic
Vesely  - Melli
Udoh - Furkan - Ahmet

- Kalinic'in lig lisansı olmayacak.
- Bogdan 1-2 oynar.
- Anderson 2-3 oynar. Delici kısa işini çözer
- Melli şutör uzun işini çözer.

Benim izlediğim Anderson Zalgiris'te savunma işini de iyi yapan oyuncuydu. Fizikli bir oyuncu zaten. Uzunlar karşısında kolay vazgeçmiyor. Daçka'da birebire dayalı tuhaf bir oyun oynanıyor. O yüzden set şutörlüğünü hiç kullanamadılar. Anderson'un 20-25 sayı atmasına gerek yok ki. 2-3 tane boş üçlük sokar, 2 tane drivedan sayı bulur. 10-13 sayı aralığına geliyor zaten. Bizim sistem içinde yıldız olur. Bizde bu işi şu an Nunnally yapıyor ve sınırları çizilmiş bir rolde oynamasından gayet memnunuz değil mi? Anderson'un da delici rolünü katarsanız, Nunnally kadar sınırlı olmasa da sınırlı bir rolde oynamayacağını ve faydalı olamayacağını neden düşünüyorsunuz?

Daçka'da Wanamaker ve Anderson'dan set sıkışınca şut atmaları isteniyor. Böyle oynatırsan tabi ki kötü oynar. Zalgiris'te üzerine fazla oynana bir oyuncu oldu skor opsiyonu için. Anderson bizim sistemimizde kesinlikle sırıtmaz. Kalinic'e sıfır hücum opsiyonu ile yer bulabildik. Anderson gibi şutu da olan agresif bir adamı monte edememe gibi bir şansın yok.

Clyburn'ü de Galatasaray'ın Micov'u kullandıkları gibi kullanıyorlar. Ters eşleşmede birebir oynasın, dışa kat edip spacing ile açılan alanda boş şut atsın. Oynayabiliyorsa orta mesafeye girip şut kullansın. Biz böyle oynamıyoruz. Helak olur bizim sistemde. Söylenip dururuz her maç sonu.

Bogdan 1 oynadıkça hem drive yeteneği artacak, hem baskı altında kaldıkça mental özellikleri artacak, hem de karar verme yeteneğini kullandıkça hatalı kararları azaltacağından oyun istikrarı artacak. NBA için çok büyük yatırım olur bu. Uzunları bile bu yüzden guard oynatırlar altyapıda.

Biz esas krize Bogdan gider gireriz. Wanamaker'ın da istikrarlı bir şutu olmadığına katılıyorum. Delici olduğundan herkes gömülüyor. Şutu olsa bu kadar krize girmez zaten. İlla guarddan birebir delici bulmak zorunda değilsin.
« Son Düzenleme: 06 Mart 2017, 22:25:52 Gönderen: Cengizao »

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
« Yanıtla #3846 : 06 Mart 2017, 22:08:39 »
Kalinic derken? Adam daha ne yapsın.
Şutu nerdeyse yok gibi,resmen tuğla atıyor.
Savunmada kendinden uzun her oyuncunun karsısında veya arkasında mükemmel bir şekilde iyi dururken,kısa oyuncular karşısında ise özellıkle toplu oyuncuyu iyi savunduğuna inanmıyorum.
Hücümda spacinge zarar veriyor.Şutuna güvenmediği için sürekli savunmanın üzerine gitmek zorunda kalıyor,iyi bir fundementala sahip olmadığı için de ya top kaybı yapıyor,yada kalabalığa dalıp saçma atışlar yapıyor.
Herşeye rağmen yabancı sınırlaması olmasa kadroda kalsın,pis işleri yapsın derim fakat Bogdan giderse,Sloukas kalıp bu şekilde istikrarsız devam ederse,Bobby de bir yaş daha yaşlanacağı için ben artık topla yaratabilen,ceza şutlarını belli bi istikrarda sokan,kısacası oyunu çift yönlü de iyi oynayabilen oyuncular isterim.
Tabi konu basketbol olunca herşeyin en iyisini Zoc bilir,o yüzden sene sonu ne olacağını hep birlikte görürüz

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
« Yanıtla #3847 : 06 Mart 2017, 22:26:44 »
Kaliniç ve kısa savunması hakkında yazdıklarımı anlamak için Daçka maçının son iki savunmasını izlemek yeterli bence

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #3848 : 06 Mart 2017, 22:28:53 »
Kalinic'in genel savunması hakkında bir şeyler anlamak için geçen seneki Real Madrid serisini izlemek yeterli bence de...
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
« Yanıtla #3849 : 06 Mart 2017, 22:31:34 »
Kalinic'in genel savunması hakkında bir şeyler anlamak için geçen seneki Real Madrid serisini izlemek yeterli bence de...
Kalinic kısa oyuncuyu iyi mi savunuyor sence abi,genel savunmadan kasıt nedir?1 den tut 5 e kadar her oyuncuyu iyi savunur mu demek istiyorsun

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #3850 : 06 Mart 2017, 22:33:58 »
Koçun Kalina ve Sloukas için gönderme yada lig lisansını çıkarmama gibi bir düşüncesinin en azından önceden planlamasının olmayacağını düşünüyorum. Nunnaly ise zaten bütçemiz dahilinde alınan bir oyuncu. Önümüzdeki sene sponsorluk bütçe durumu ne olacak bakalım düşünmek için erken. Bogdanın kararı şimdiden büyük oranda bellidir, teklif bekliyim değerlendiriyim gibi bir durumu yok. Sakatlanmadan önceki form durumu ile Hickman Nunnaly yerine olmasını isterdim.

Çevrimdışı ata771

• Üye
« Yanıtla #3851 : 06 Mart 2017, 22:34:22 »
Kalinic mükemmel bir topsuz savunmacı ama toplu oyuncu savunma konusunda büyük eksikleri var bence alıştım artık çok sorun değil ama bu nunnually bizim takıma hiç uygun adam değil bence bu takıma ilk adımı hızlı potaya atak eden bir oyuncu lazımdı errick green ile anlaşmışken keşke o alınsaydı. Sene başında topla oynama özelliği gelişir belki diyordum ama james de maalesef o tarz bir yetenek yok çok iyi bir şutör sadece o kadar. Rahat rahat topla oynabilen bir tek bogdan var takımda dixon çok fazla baskıyla mücadele ediyor her şey bogdana kalıyor seneye umarım bir tane delici bir kısa alınır artık

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
« Yanıtla #3852 : 06 Mart 2017, 23:22:32 »
set oyununa mahkum kalmıyoruz ki bizim oyun planımız düşük tempolu set oyunu oynamak zaten .Clyburn'ün kullandığı topların yarısını kullanmayı hoca James'e müsaade etse James her maç 20 sayı atar zaten ..
Fenerbahçe herhangi bi oyuncusun ( dixon ile bogi harici ) 15 top üstü kullanmasına müsade edecek yapıda bi takım değil ki

basketbolu bayağı bir farklı izliyoruz..

misal Wanamaker'ı bu sene bayağı güzel bi şekilde izledim şu kafa yapısındaki Wanameker mümkünde kapıdan bile geçmesin..
Wannamaker ne yapsın abi o takımda..Mecbur öyle takılıyor o da..Herkes eline geleni sallarsa ve adam takımın lideriyse ve baktı maç gidiyorsa, ben atayım bari diye sorumluluk alıyor...Yani tamamen takımdaki arkadaşları yuzunden..

Lenovo A7020a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Üye
« Yanıtla #3853 : 06 Mart 2017, 23:25:23 »
set oyununa mahkum kalmıyoruz ki bizim oyun planımız düşük tempolu set oyunu oynamak zaten .Clyburn'ün kullandığı topların yarısını kullanmayı hoca James'e müsaade etse James her maç 20 sayı atar zaten ..
Fenerbahçe herhangi bi oyuncusun ( dixon ile bogi harici ) 15 top üstü kullanmasına müsade edecek yapıda bi takım değil ki

basketbolu bayağı bir farklı izliyoruz..

misal Wanamaker'ı bu sene bayağı güzel bi şekilde izledim şu kafa yapısındaki Wanameker mümkünde kapıdan bile geçmesin..
Bu arada benim şahsi fikrim clyburn u nunnally yerine bizde daha faydalı olacağı...Nunnally içeri girdiğinde genelde bitiremiyor işi.Hem coast to coast hem içeri drive ederken clyburn daha etkili bence...sut konusunda ise nunnally tabi ki daha iyi...Ama clyburn u alıp, Melih nunnally yerine kullanmayı tercih ederim takım kimyası açısından..

• Üye
« Yanıtla #3854 : 06 Mart 2017, 23:26:51 »
Bu arada bojan bogdanovic gitmeseymis ne oynamışligi bizim takımda...Sırtı dönük oyunu ve sutu kalinicten 10 kat fazla...Resmen AMK ortalığın.

« Son Düzenleme: 06 Mart 2017, 23:27:07 Gönderen: Vanguards of FB »