Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Aralık 2015 - Mayıs 2017)  (Okunma sayısı 1322789 defa)

0 Üye ve 50 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bülent

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @blntdgn84
Ynt: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #4125 : 18 Nisan 2017, 23:05:29 »
Bogi ve diğerleri arkadaşlar
Bu adam hala sakat ve sakat hali bile euroleague çok fazla
...

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
« Yanıtla #4126 : 18 Nisan 2017, 23:48:40 »
Sanırım anket sonucu belli oldu))) o listede bogdandan başka oakada bu işleri yapacak adam yok. Bu sadece yetenek meselesi değil. Blok yapacaksın, ribaunt alacaksın, çok yüzdeli şut atacaksın, oyun kuracaksın, ve bunu henüz o sahada hiç yenemediğimiz takıma karşı 18 bin kişinin önünde 16 sayı gerideyken yapacaksın. Telekkürler Bogdan
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #4127 : 19 Nisan 2017, 00:16:41 »
Besim de dahil bir takım İrlandalılara göz kırptı bugün Bogdan. ;)
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #4128 : 19 Nisan 2017, 00:26:10 »
Besim de dahil bir takım İrlandalılara göz kırptı bugün Bogdan. ;)

Bugunku performansin konustuklarimizla ne ilgisi var anlayamadim?

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #4129 : 19 Nisan 2017, 08:36:43 »
Serrod- Theodore - Dixon
Bogdan(Wanamaker) - Melih
Datome - Clyburn - Birkan
Bjelica - Ersan - Kalinic
Udoh - Tavares - Ahmet

Ne kadro olurdu be

Tavares yerine Gorat vs gibi bir pivot alirsan, Theodore ile wanamaker i degistirir ve bogdan i tutarsan.... ciddi bir play off adayi olur takim (ama tabi NBA de)
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #4130 : 19 Nisan 2017, 08:48:52 »
Tavares yerine Gorat vs gibi bir pivot alirsan, Theodore ile wanamaker i degistirir ve bogdan i tutarsan.... ciddi bir play off adayi olur takim (ama tabi NBA de)
Reis süpürürdü zaten play offlarda  ;D

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #4131 : 19 Nisan 2017, 12:15:42 »
Bugunku performansin konustuklarimizla ne ilgisi var anlayamadim?
Takılıyorum abi. Ama efsane oynadı, değerlendirmeni belki gözden geçirirsin.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #4132 : 19 Nisan 2017, 12:29:58 »
Takılıyorum abi. Ama efsane oynadı, değerlendirmeni belki gözden geçirirsin.

Evet, bugün çok iyiydi.  Her ne kadar böyle oynadığı tonla maç olsa da, maçın böyle bir deplasmanda olması artı değer yazar hanesine.
 Öte yandan, değerlendirmemi mevcut duruma göre yaptım.  Mesela benim icin seviye atlama kriterlerinden biri final maçlarındaki dirayet ve mental olgunluk.  Geçen seneki Bobby veya De Colo farzımisal.  Tabii ki yaş farkını es geçmek haksızlık olur. 

Çevrimdışı Cengizao

• Üye
« Yanıtla #4133 : 21 Nisan 2017, 10:23:15 »
Yine söylüyorum. Kalinic, Antic, Nunnally, Bennett güle güle. En fazla Kalinic'e 9. ya da 10. adamlık mümkün olabilir. Diğerleri misyonunu çoktan tamamladı.

Bogdan ve Udoh gitmezse seneye çok daha iyi takım olacağız. Hoca yıllardır eski sisteme göre ne zaman performans düşürüp ne zaman yükselteceğini ölçmüştü. Yeni sistemde bazen yanlış zamanlama ile ipleri gevşettiği oldu bu sene ama seneye böyle olmaz. Bunu da deneyimledi artık. Yalnız ilk 2 ayki performansımız çok önemli olacak. Takım setleri öğrenene dek sıkıntı yaşayacağımız kesin.

Çevrimdışı Tuğberk

• Üye
« Yanıtla #4134 : 21 Nisan 2017, 11:30:04 »
Yine söylüyorum. Kalinic, Antic, Nunnally, Bennett güle güle. En fazla Kalinic'e 9. ya da 10. adamlık mümkün olabilir. Diğerleri misyonunu çoktan tamamladı.

Bogdan ve Udoh gitmezse seneye çok daha iyi takım olacağız. Hoca yıllardır eski sisteme göre ne zaman performans düşürüp ne zaman yükselteceğini ölçmüştü. Yeni sistemde bazen yanlış zamanlama ile ipleri gevşettiği oldu bu sene ama seneye böyle olmaz. Bunu da deneyimledi artık. Yalnız ilk 2 ayki performansımız çok önemli olacak. Takım setleri öğrenene dek sıkıntı yaşayacağımız kesin.
Bennett'i saymaya gerek yok. Üzücü bir kariyer hikayesinin sonuna dogru geliyor bu erken yasta. Umarim yeterince birikim yapmistir kendi hayati icin. Nunnally farkli ozellikleri olan bir oyuncuydu. Bu seneki proje ise onu tümüyle baska bir role adapte edip ikinci besin ceza sutu kesen, switchlerde de savunma ahengini sürdürebilen bir oyuncuya evirmekti. Sakatliklar sagolsun kendisine bir sezonda sanirim bes ayri rol tanimlamak zorunda kalmisizdir. Bizim ilk besiizin oyuncusu degil, asla da olamayacak. Ama kadro sagligi acisindan ideal bir sezon gecirseydik sabit bir rolu ve sabit bir katkisi olurdu ikinci beslerde. Tamamlayici oyuncu olarak kalmasini isterse koc eyvallah.
Antic, yasi geregi mac seciyor fakat ciddi maclarda gercekten cok onemli mental katkilar verdi. Vermeye de devam edecek. Teknik ekip bir yil daha Antic'i yilin sadece 3-4 macinda oynatabilmek icin takimda tutmayi nasil degerlendirir bilmiyorum. Onlarin planlamasina bagli
Ve Kalinic. Fikrinize saygim sonsuz ama sahsen ayni maclari mi izledik demeden edemedim. Hangi eksilerine binaen Kalinic'i göndermeyi düsünüyorsunuz ve daha önemlisi bizim alabilecegimiz ve Kalinic'in yaptiklarini tümüyle yapip yapamadiklarini da yapacak kimler geliyor akliniza?
Su Nba kaynakli enflasyonda elimizdeki cok cuzi miktarlara oynayan bu tamamlayici parcayi bir üst modeli icin elden cikartirken bütce dengesini nasil saglayacagiz?
Obradovic'in takimlari unorthodox savunma ve hücüm setlerine sahip. Kaymalari ezberlemek gercekten zor. Tüm bunlari gectim,  sadece spacingi ögrenmek bircok oyuncunun aylarini aliyor. Sut tercihi gibi kararlilik gibi oyuncunun temel mental yeteneklerini de gelistirmek gerekiyor bu sisteme adaptasyon icin. Bu gittikce de boyle olacak cünkü avrupa basketbolunun biricikligi olan o oyun bilgisi ve fundamentali yüksek oyuncu yetistirme gelenegi hiz-atletizm-sut yetenegi üclüsü ile takas ediliyor. Mutfak kültürü olan bir piyasaya fast food zincilerinin girip pratiklik ve fiyat avantajlariyla koca bir kültürü bitirmesi gibi bu durum.

Bennet'i NBA'de degil burada tanidigimizi farz edelim. TBL takimlarindan biri ile uc dört ay calistirsak o yapilarda kendisine yer bulur. Sutu ve atletikligi olan bir undersize uzun olarak burda bahseder, Oly ve CSKA sulanmadan ligimizdeki degerleri kesfedelim diye burada tartisirdik. Ama ne var ki Bennett portfolyosundaki ozellikleri ile umut verse de mental yapisi el vermedigi icin eleniyor.
Vasat sevici degilim ama gercekten anlamaya calistigim icin bu kadar uzun yaziyorum. Kalinic'in gitmesini istemenize sebep olan ne?
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2017, 11:32:27 Gönderen: Tuğberk »

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
« Yanıtla #4135 : 21 Nisan 2017, 13:55:17 »
ben de kaliniç gönderilmesinin anlamsız olduğunu düşünüyorum. antiç, nunnualy, bennet hatta sloukas tan bile daha çok kalmayı hakediyor bence
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #4136 : 21 Nisan 2017, 15:12:35 »
Kalinic bu takım için 8. 9.yabancı olarak bence de kalmalı. Hem bütçe hem takım içi süre rol top paylaşımı vs dengeleri acısından kalinic profilinde adamlara da ihtiyacımız var. Yetenek anlamında belki biraz eksik ama çalışkan mücadeleden kaçmayan elinden geleni her zaman yapan, birden fazla pozisyonı gerektiğinde oynayabilen, sadece üstüne düşeni yaptığında gayet faydalı bi oyuncu. Bence de sahsi kanaatim takımda kalacaktır.
Nunnally antic bennett bence büyük bi süpriz olmazsa ayrılır.
Koçun vesely ve sloukas kararını cidden merak ediyorum, isimleri yetenekleri kariyerleri haa diyince silip atamayacagın cinsten ama ozellikle bu sene ki inişli çıkışlı performansları ciddi soru işareti yaratıyo.
Tabi başta bogdan ve sonrasında udoh u nba illetine kaptırmazsak heralde büyük iş yapmış oluruz

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2017, 15:15:00 Gönderen: sinanyucel »
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #4137 : 21 Nisan 2017, 15:17:57 »
Kalinic kesinlikle gitmeli demiştim ama seve seve çark ediyorum aldığı ücret ve verdiği katkıya bakarsak fiyat performans açısından kesinlikle kalmalı.
udoh Dixon Vesely Datome Kalinic kesinlikle kalmalı
Bogdan keşke kalsa ama zor görünüyor giderse eğer yerine Wanamaker gelmeli
Theodore gelecekse eğer Sloukas ta gidebilir ekstra elit bir oyun kurucu almak şartıyla
Nunnaly yerine 2-3 oynayabilen biri
Antic ve Bennett yerine biri Melli Bjelica tarzı diğeri de Vesely Udoh tarzı onların yorulduğu Zaman'larda katkı verecek iki uzun

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #4138 : 21 Nisan 2017, 15:19:29 »
Claver+Singleton mesela nasıl olur ?

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #4139 : 21 Nisan 2017, 15:25:55 »
Claver+Singleton mesela nasıl olur ?
Singleton'a oldum olası ısınamadım maalesef.. Şahsım adına Claver de çok yumuşak mental olarak güçsüz geliyor bana.. Aslında Shangelia yada Earl Clark ile Randolph isterim deeee zor. Printezis'in gelme ihtimali yoksa ve Melli NBA yapacak Bjelica dönmeyecekse