Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4969417 defa)

0 Üye ve 19 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #16350 : 17 Haziran 2015, 17:25:29 »
Goudelock ne sebeple olursa olsun kim gönderirse göndersin yanlış karar

Çevrimdışı sambaras

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #16351 : 17 Haziran 2015, 17:30:46 »
dixon tırt.
dixon'u alacak vizyon için gherardini'ye de, obradovic'e de gerek yok.
nedim karakaş ve halil üner ikilisinde de dixon'u 1.25 milyon dolara alacak vizyon mevcut.
hatta halil üner en azından para harcatmaz, dixon'dan daha ucuz gilmore gibi birini bulur.
saygılar...
Abi yerli bir Dixon'a neden bu kadar soğuksun merak ediyorum?

Çevrimdışı esref

• Üye
  • Yer: İzmir
    • cavus7
« Yanıtla #16352 : 17 Haziran 2015, 17:30:55 »
Goudelock ne sebeple olursa olsun kim gönderirse göndersin yanlış karar

Bunu demek için sanırım biraz beklemek gerekiyor. Goudelock'ı çok severim gönderilmesini istemezdim ama Ömer Onan'ın söylediğine göre koç farklı bir düzen oynatmak istiyormuş. Farklı bir düzen için yanlış bir karar olmayabilir yani onu demek istiyorum.

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
« Yanıtla #16353 : 17 Haziran 2015, 17:42:32 »
Dixon tam erginlik adam her maç ver eline topu 35-40 dakika oynasın verim almanın tek yolu bu yalnız dj stwbry obranın elinde ne hale gelirdi merak ediyorum bu sene daha savunma odaklı bir takım olucaz gibi duruyor hayırlısı olsun
« Son Düzenleme: 17 Haziran 2015, 17:46:56 Gönderen: lancelot »

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #16354 : 17 Haziran 2015, 17:48:49 »
Abi yerli bir Dixon'a neden bu kadar soğuksun merak ediyorum?

fark etmez.
yerli emir, yerli dixon'dan çok daha iyi oyuncu.
sadece emir'in sakatlığı kariyerini etkileyecek düzeyse gelsin dixon.

Çevrimdışı kanazawa1907

• Üye
  • Yer: Japonya
« Yanıtla #16355 : 17 Haziran 2015, 17:50:29 »
Dixon teansferi bana futbolda Aydindan aldigimiz ilker Faruk ikilisini hatirlatti.Futblda Aydin basimizin belasiydi otransferlerden sonra toparlayamdilar bir daha.Belki de o acidan iyi olabilir.Sonucta bu Karsiyaka bize iki lig,bir Turkiye kupasi bir de Cumbaba kupasina mal oldu.

Çevrimdışı yusufkaleli

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #16356 : 17 Haziran 2015, 17:51:19 »
fark etmez.
yerli emir, yerli dixon'dan çok daha iyi oyuncu.
sadece emir'in sakatlığı kariyerini etkileyecek düzeyse gelsin dixon.

Emir bir kariyer yapmadı ki etkilensin. Saç baş yoldurmaktan, bir dahaki sene dedirtmekten başka bir şey yapmadı Fenerbahçe'de.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #16357 : 17 Haziran 2015, 17:56:42 »
Emir bir kariyer yapmadı ki etkilensin. Saç baş yoldurmaktan, bir dahaki sene dedirtmekten başka bir şey yapmadı Fenerbahçe'de.

emir bu yıl fenerbahçe'deki en iyi sezonunu geçirdi. rolünü de tam anlamıyla buldu.
top 16'daki ilk efes maçı ile içerdeki ilk maccabi maçını tek başına aldı.
mayıs başından beri çok kötü ki muhtemelen sakatlığıyla alakalı.

sakatlığını atlatmış bir emir, bu sene büründüğü rolde çok değerli oyuncu.
dixon ile falan kıyaslanacak oyuncu değil.

sezon başında emir'in ipiyle kuyuya inilmez, yerine devşirme bulursak yollayalım diyen biri olarak yazıyorum bunları.
« Son Düzenleme: 17 Haziran 2015, 17:57:59 Gönderen: pikenrol »

Çevrimdışı yusufkaleli

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #16358 : 17 Haziran 2015, 18:11:25 »
emir bu yıl fenerbahçe'deki en iyi sezonunu geçirdi. rolünü de tam anlamıyla buldu.

sezon başında emir'in ipiyle kuyuya inilmez, yerine devşirme bulursak yollayalım diyen biri olarak yazıyorum bunları.

Koç karar verecek artık biz de ona güveneceğiz. Ama bence ne olursa olsun Sloukas'ı almalıyız. Yanında Calathes de olsa Granger da olsa Teo da olsa Dixon da olsa Sloukas'ı almalıyız.

Ama Hickman'ın da kalacağı söyleniyor. Eğer Hickman kalacaksa 2 oyun kurucu transfer edilmez diye düşünüyorum. Hickman'ın kalması dengeleri değiştirir ve bence olumsuz yönde değiştirir.

Çevrimdışı sambaras

• Üye
« Yanıtla #16359 : 17 Haziran 2015, 18:12:58 »

Bir onceki sene Emirden 10 bekledin 6 aldinsa bu sene 4 bekledin 3 aldin. Beklenti yoktu rolu de idare edecek bir roldu o yuzden de siritmadi.

Halbuki bir onceki sene bence cok daha iyiydi.

Emir hicbir zaman vazgecilmez bir parca degildi. Uzerine takim kurulmuyor, en fazla duzgun bi takimda kaymak olmasini bekleyebiliyorsun. Takim duzgun olduktan sonra da kaymak Emir olmak zorunda degil. Yerli olmasa tutar misin? Hayir.

E o zaman daha fazla katki verecek devsirme bulduysan atlaman gerek. Bobby Dixon cok kucumseniyor bence. Adam kac senedir her seyi yapiyor durdurulamiyor ama israrla kucumseniyor.

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16360 : 17 Haziran 2015, 18:18:30 »
Bir onceki sene Emirden 10 bekledin 6 aldinsa bu sene 4 bekledin 3 aldin. Beklenti yoktu rolu de idare edecek bir roldu o yuzden de siritmadi.

Emir hicbir zaman vazgecilmez bir parca degildi. Uzerine takim kurulmuyor, en fazla duzgun bi takimda kaymak olmasini bekleyebiliyorsun. Takim duzgun olduktan sonra da kaymak Emir olmak zorunda degil. Yerli olmasa tutar misin? Hayir.

E o zaman daha fazla katki verecek devsirme bulduysan atlaman gerek. Bobby Dixon cok kucumseniyor bence. Adam kac senedir her seyi yapiyor durdurulamiyor ama israrla kucumseniyor.
Kesinlikle hak veriyorum.Bir de şu Tecrübe işlerini falan bir kenara bırakmak lazım.Tyrece Rice Maccabiyi final fourda şampiyon yaptığında onun da EL tecrübesi yoktu mesela.Dixon hak ettiği ilgiyi görmüyor.Keşke gelse çok isterim.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #16361 : 17 Haziran 2015, 18:30:28 »

her şeyi yaptığı takım karşıyaka.
türkiye ligi ve eurocup'ta yapıyor her şeyi...
bilirsin eurocup'ta yapılan istatistikleri de, gösterilen performansı da ciddiye almam.

dixon'u; barcelona, real, cska, olympiacos savunmasına karşı hayal ediyorum,
pierre jackson'un bi beden büyüğünü görüyorum en iyi ihtimalle...

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #16362 : 17 Haziran 2015, 18:36:07 »
ek olarak;

sağda solda dixon, diot, strawberry, zisis gibi oyuncuları gelecek sezonun kadrosunda isteyenler görüyorum, şaşırıyorum.
aykut & arap ikilisinin camianın üzerine çökerttiği vasat seviciliği ve haddini bilme psikolojisini üzerimizden atmak lazım artık her branşta.

fenerbahçe'nin vasat ile işi olmamalı...

Çevrimdışı sambaras

• Üye
« Yanıtla #16363 : 17 Haziran 2015, 18:51:08 »
her şeyi yaptığı takım karşıyaka.
türkiye ligi ve eurocup'ta yapıyor her şeyi...
bilirsin eurocup'ta yapılan istatistikleri de, gösterilen performansı da ciddiye almam.

dixon'u; barcelona, real, cska, olympiacos savunmasına karşı hayal ediyorum,
pierre jackson'un bi beden büyüğünü görüyorum en iyi ihtimalle...
Ben oyuncunun ne seviyede oynadığına bakmıyorum. Her oyuncunun hikayesi ayrı. Eurocupta cok iyi istatistikler yapan Diotnun oyunu bana inandırıcı gelmiyorken, gecen sene Goudelock icin cok buyuk oyuncu Elyi kasıp kavuracak diyordum. Oyuncunun ozelliklerine karakterine inanmakla alakalı bu. Bende aynı inanç Dixon icin de var, müthiş karaktere sahip bir adam.

Vasatlık da bence isme değil özelliğe bakar. Obradovicle Ivkovicin arasından Turkiye Ligini kazandırmaya yakın bir adamın vasat oldugunu hiçbir şekilde kabul edemem.:)

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
« Yanıtla #16364 : 17 Haziran 2015, 21:06:41 »
ek olarak;

sağda solda dixon, diot, strawberry, zisis gibi oyuncuları gelecek sezonun kadrosunda isteyenler görüyorum, şaşırıyorum.
aykut & arap ikilisinin camianın üzerine çökerttiği vasat seviciliği ve haddini bilme psikolojisini üzerimizden atmak lazım artık her branşta.

fenerbahçe'nin vasat ile işi olmamalı...
strawberryi yazanlardan biriyim bütçede kısma olacaksa obra onu belli seviyeye çıkartabilir kesinti olmayacaksa tabii ki bende isterim brooks anderson gibi adamları
« Son Düzenleme: 17 Haziran 2015, 21:07:32 Gönderen: lancelot »