Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4963736 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cemagrak

• Ziyaretçi
Şu an için transfere gerek yok ama dursun :)
« Son Düzenleme: 30 Temmuz 2018, 20:38:43 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #1 : 02 Aralık 2013, 09:08:59 »
Devre arası düşünülen bir oyuncu var mı? Kadroya bir yabancı daha katılması söz konusu mu? Koç kafasında bir isim olmadığını söylese de, çeşitli isimler dolaşıyor ortalıkta.

Nedir, ne değildir, ya da ne olmalıdır?

Takımın bir transfere ihtiyacı var mı? Varsa hangi bölgeye... Aklı başında, mantıklı, gerçekçi yorumlarla katkıda bulunursanız seviniriz. Bir de basında bu yönde çıkan doğru ve yalan haberleri değerlendiririz.

Gerçekçi yorum diyoruz, çünkü sezonun şu bölümünde çıkıp Navarro'yu alalım diye yazarsanız bu sadece laf salatası olur.

Gelmesini istediğiniz oyuncunun kontrat durumu, piyasa fiyatı, bizim kulübün bütçesi ve takımın ona ne kadar ihtiyacı olduğu gibi konular mühim. Devre arası alınabilecek oyuncu var, yaz ayında düşünülebilecek oyuncu var. Burada bir beyin fırtınası yapalım. Ben kendimi bildim bileli Fenerbahçe taraftarının en sevdiği şey transfer konuşmaktır. Üyelerimizi bu keyiften mahrum etmeyelim. :)

Nedim Buza'nın adı geçiyor mesela.

Çevrimdışı Serdar Şirin

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • serdarrsirin
« Yanıtla #2 : 02 Aralık 2013, 16:16:37 »
Devre arası düşünülen bir oyuncu var mı? Kadroya bir yabancı daha katılması söz konusu mu? Koç kafasında bir isim olmadığını söylese de, çeşitli isimler dolaşıyor ortalıkta.

Nedir, ne değildir, ya da ne olmalıdır?

Takımın bir transfere ihtiyacı var mı? Varsa hangi bölgeye... Aklı başında, mantıklı, gerçekçi yorumlarla katkıda bulunursanız seviniriz. Bir de basında bu yönde çıkan doğru ve yalan haberleri değerlendiririz.

Gerçekçi yorum diyoruz, çünkü sezonun şu bölümünde çıkıp Navarro'yu alalım diye yazarsanız bu sadece laf salatası olur.

Gelmesini istediğiniz oyuncunun kontrat durumu, piyasa fiyatı, bizim kulübün bütçesi ve takımın ona ne kadar ihtiyacı olduğu gibi konular mühim. Devre arası alınabilecek oyuncu var, yaz ayında düşünülebilecek oyuncu var. Burada bir beyin fırtınası yapalım. Ben kendimi bildim bileli Fenerbahçe taraftarının en sevdiği şey transfer konuşmaktır. Üyelerimizi bu keyiften mahrum etmeyelim. :)

Nedim Buza'nın adı geçiyor mesela.

Abi bazı kaynaklarda Nedim Buza'nın zaten alındığı ama bu sene kiralık olarak Bosna'da oynadığı söyleniyor.Ne kadar doğru bilmiyorum.
Yılmayacak cesur çocukların sen asil kavgası.

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #3 : 02 Aralık 2013, 16:51:10 »
Nedim Buza konusunda fazlasıyla belirsizlik var. Serdar'ın dediği gibi bazı siteler Buza'nın alındığını söylerken bazıları daha net bir şey olmadığını söylüyor. Oyuncunun kendisi geçtiğimiz günlerde yarın da takıma katılabilirim sene sonunda katılabilirim belli değil demiş. Şöyle bir şey var Buza bu sezon alınsa bile şu kadroda şuan için Metecan kadar görev alabilir. Gelecek adına yapılan bir hamle Buza.

Ben Top-16'lar belli olduktan sonra bir hamle yapacağımızı düşünüyorum. Özellikle  Top-16 ya kalamayan takımlardan dikkat çekici oyunculardan birisini alacakmışız gibi geliyor. Siena'dan Hackett ile Partizan'dan Joffrey Lauvergne  ve Strasbourg'dan Alexis Ajinca gibi isimler olabilir. Ancak bu noktada ben Obradoviç'ın Oğuz ve İlkan'ın geri dönüşünün bekleyeceğini ve bu iki oyuncudan alacağı verime göre bir transfer yapacağını düşünüyorum. Eğer Oğuz ve İlkan'dan hiç verim alamazsak bence bir uzun girişiminde bulunuruz. Ancak bence bu isim kesinlikle Ajinca olmamalı. Bizim pota altında sert, kesici bir uzuna ihtiyacımız var. Ajinca gibi bir uzuna değil. Belki bir nebze ribaunt sorununu çözmek adına Lauvergne'yı alabiliriz.

Ancak tersi olursa Oğuz ve İlkan ikilisinden biri yada ikisi takıma katkı verebilirse kısa rotasyonuna bir hamle yaparız diye düşünüyorum. Özelikle 2 numaradan katkı alamadığımız düşünürsek oyunun kitlendiği anlarda kenardan gelip bireysel becerileri ile katkı yapabilecek bir oyuncu  mantıklı olabilir.

Ama en başta dediğim gibi transfer konusunda Top-16 gelmeden bir hamle yapmamızı beklemiyorum ben.
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı BeratAkbaba

• Üye
    • BeratAkbaba
« Yanıtla #4 : 02 Aralık 2013, 23:12:10 »
Duyumcumuz filan var mı ki :)
#12 Damir Mrsiç

cemagrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 02 Aralık 2013, 23:15:29 »

duyumcusuz forum olmaz dimi berat :)

Çevrimdışı BeratAkbaba

• Üye
    • BeratAkbaba
« Yanıtla #6 : 02 Aralık 2013, 23:16:58 »

duyumcusuz forum olmaz dimi berat :)

Abi şart oğlu şart :)
#12 Damir Mrsiç

Çevrimdışı Tolga Gümüş

• Üye
    • tolgagumus_
« Yanıtla #7 : 02 Aralık 2013, 23:18:16 »
Nedim Buza Yugo Basket'e birkaç gün önce açıklama yapmış. Açıklamasında "Yarın da Fenerbahçe Ülker'e katılabilirim, sezon sonu da. Henüz durum belirsiz." demiş.

YugoBasket'in twitter hesabından paylaşılan açıklamada şöyle: "@yugobasket: Nedim Buza: "I might leave for #Fenerbahce already tomorrow, but it might also wait until the end of the season.""
"Ben Fenerbahçe'ye ikinci olmak için gelmedim." - Zeljko Obradovic

Çevrimdışı badwachter

• Üye
  • Yer: Balıkesir
« Yanıtla #8 : 02 Aralık 2013, 23:22:32 »
Nedim Buza konusunda fazlasıyla belirsizlik var. Serdar'ın dediği gibi bazı siteler Buza'nın alındığını söylerken bazıları daha net bir şey olmadığını söylüyor. Oyuncunun kendisi geçtiğimiz günlerde yarın da takıma katılabilirim sene sonunda katılabilirim belli değil demiş. Şöyle bir şey var Buza bu sezon alınsa bile şu kadroda şuan için Metecan kadar görev alabilir. Gelecek adına yapılan bir hamle Buza.

Ben Top-16'lar belli olduktan sonra bir hamle yapacağımızı düşünüyorum. Özellikle  Top-16 ya kalamayan takımlardan dikkat çekici oyunculardan birisini alacakmışız gibi geliyor. Siena'dan Hackett ile Partizan'dan Joffrey Lauvergne  ve Strasbourg'dan Alexis Ajinca gibi isimler olabilir. Ancak bu noktada ben Obradoviç'ın Oğuz ve İlkan'ın geri dönüşünün bekleyeceğini ve bu iki oyuncudan alacağı verime göre bir transfer yapacağını düşünüyorum. Eğer Oğuz ve İlkan'dan hiç verim alamazsak bence bir uzun girişiminde bulunuruz. Ancak bence bu isim kesinlikle Ajinca olmamalı. Bizim pota altında sert, kesici bir uzuna ihtiyacımız var. Ajinca gibi bir uzuna değil. Belki bir nebze ribaunt sorununu çözmek adına Lauvergne'yı alabiliriz.

Ancak tersi olursa Oğuz ve İlkan ikilisinden biri yada ikisi takıma katkı verebilirse kısa rotasyonuna bir hamle yaparız diye düşünüyorum. Özelikle 2 numaradan katkı alamadığımız düşünürsek oyunun kitlendiği anlarda kenardan gelip bireysel becerileri ile katkı yapabilecek bir oyuncu  mantıklı olabilir.

Ama en başta dediğim gibi transfer konusunda Top-16 gelmeden bir hamle yapmamızı beklemiyorum ben.
Sonuna kadar katılıyorum sezon başından beri söylüyorum herkes Yok Teodosic yok papas vs diye guard takviyesi beklerken bu takımın tek bir eksiği var oda 5 numarada ''BEKÇİ'' diye tabir edilen önceliği Blok tehditi ve Savunma Rib. konsantresi olan bir uzun amerikalı ..

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #9 : 02 Aralık 2013, 23:25:26 »
Biz NEDİM i Türk yapmak için uğraşıyorduk sanırım bir aralara doğru mu hatırlıyorum?
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı badwachter

• Üye
  • Yer: Balıkesir
« Yanıtla #10 : 02 Aralık 2013, 23:28:48 »
Biz NEDİM i Türk yapmak için uğraşıyorduk sanırım bir aralara doğru mu hatırlıyorum?
Komple türk yapamadığın sürece yani adamın milliyetini vs sini komple değiştirmediğin sürece devşirme sadece 1 tane oyuncun olabiliyor kulüpte oda Emir şuan için..

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #11 : 02 Aralık 2013, 23:30:48 »
Fakat A takım seviyesine çıkmadan alt yapılardayken Türk vatandaşlığına geçenler için böyle bir şart yok diye biliyorum. Mirsad, Ermal Kurtoğlu vs.

Çevrimdışı Demir

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #12 : 02 Aralık 2013, 23:31:37 »
Umarım bu başlık en azından sezon sonuna kadar sönük kalır. Zira twitter denen yerde barcelona maçından sonra Kleiza' yı gönderen kimseler oldu :) Allahtan o tarz insanların olmadığı kaliteli bir forumdayız, yoksa obradovic fln tartışılır alimallah :)
Fenerbahçe hafta sonu eğlencesi değil, hayat felsefesidir.

Çevrimdışı Tolga Gümüş

• Üye
    • tolgagumus_
« Yanıtla #13 : 02 Aralık 2013, 23:31:44 »

Evet sezon başında böyle bir girişimimiz olmuştu. Ancak benim hatırladığım kadarıyla Nedim, Bosna Hersek milli takımında Eurobasket hazırlık döneminde A Takım seviyesinde forma giymişti. Statüyü ve kuralları tam bilmiyorum ama eğer A Milli Takım düzeyinde oynadıysa devşirilemiyor diye biliyorum.
"Ben Fenerbahçe'ye ikinci olmak için gelmedim." - Zeljko Obradovic

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #14 : 02 Aralık 2013, 23:31:55 »
Komple türk yapamadığın sürece yani adamın milliyetini vs sini komple değiştirmediğin sürece devşirme sadece 1 tane oyuncun olabiliyor kulüpte oda Emir şuan için..

İşte onun için uğraştığımızı okumuştum
HaBaBaM GüM GüM GüM