Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4968985 defa)

0 Üye ve 18 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ardglr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • ardaguler
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #16455 : 19 Haziran 2015, 22:08:01 »
Yabancı statüsünde olmamasını diliyorum, milli takımda oynamaktan bağımsız olarak türkiyede yetişmiş olmak kuralı var bildiğim kadarıyla. Milli takımda oynamış adamı yabancı saymak saçmalık olur ama mevcut şartlarda yabancı sayılıyor.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #16456 : 19 Haziran 2015, 22:10:45 »
Yabancı statüsünde olmamasını diliyorum, milli takımda oynamaktan bağımsız olarak türkiyede yetişmiş olmak kuralı var bildiğim kadarıyla. Milli takımda oynamış adamı yabancı saymak saçmalık olur ama mevcut şartlarda yabancı sayılıyor.

hayir sayilmiyor.
daha once de yazdim pasaport aldigi anda devsirme statusunde oynayacak.
mac kadrosuna emir ve ya dixon'dan birini alabiliriz ama..bir tanesi 12 kisilik kadronun disinda kalacak.

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
  • Yer: ELAZIĞ
« Yanıtla #16457 : 19 Haziran 2015, 22:11:12 »
Az once Uğur(Sambaras)kardeşimle de konuştuk.Dixon Türk olarak oynayacak ama Emiri kadroda tutarsak ligde ancak birini oynatabiliyormuşuz.Eğer boyle olursa bem isterim Dixonu.Sonuçta bu yıl Serhat tan,hucumda Kenan dan alamadıgımızı çok rahatlıkla Dixon dan alırız
Dar Ağacında Olsak Bile Son Sözümüz FENERBAHÇE...

Çevrimdışı exex

• Üye
« Yanıtla #16458 : 19 Haziran 2015, 22:13:55 »
oha 12 no mu yazmis o zaman is ciddi.
ben zaten omer onan'in konusmasinnan sonra subhelenmisdim eger ciddi olmasa net bir dille yalanlardi ama kacamak cevap verdi.
ne diyelim artik , hayirlisi neyse o olsun.

aynen , hayırlısı olsun

Çevrimdışı desstrauss

• Üye
  • Yer: Edirne-Kocaeli
« Yanıtla #16459 : 19 Haziran 2015, 22:22:52 »
öncelikle forumda uzun zamandır okuyucu olduğumu ancak hiç yazmadığımı belirterek girişimi yapayım.kadro tamamen yenilenme aşamasına girince naçizane fikirlerimi belirtmek istedim.

ömer onan geçen seneye göre daha sert ve mücadeleci bir takım kuracağımız belirtmişti.ben de kafamdakileri buna göre yazmaya çalışacağım. bu yıl f4 ve karşıyaka serisinde de gördük ki zayıf karnımız kesinlikle dış adam savunmamız.tamam kesinlikle pota altında da zaaflarımız vardı hatta sezonun büyük kısmında bundan yakındık ama zisis (kenan da sakatlıktan sonra iyi savunma yaptı ama o da sadece hırsı sayesinde) dışında savunma bilgisi iyi diyebileceğimiz bir dış oyuncumuz yoktu.gelecek sezon için bunu düşünerek transfere girişmemiz gerek.

öncelikle takımda görmekten çok zevk alacağım üç kısayı yazayım.granger,dixon ve dj strawberry.granger müdafaa konusunda diğer iki isimden daha geride ancak çok iyi bir size'a sahip ve belli düzeyde savunma yapabiliyor.dixon ve strawberry'nin savunma bilgisi artı topa yaptıkları baskıyı zaten ekstra anlatmaya gerek yok.hepimiz sezon içinde,play-offta gayet gördük.ki her üç isimin de oyun görüşü iyi seviyede,dixon'ın şutundan bahsetmeye gerek yok ve granger ile strawberry düzen içinde skora yeterli katkı verebiliyorlar.

bjelica'nın %99 ihtimalle gideceğini varsayarak 4 numara konusuna gelelim.son iki günde çıkan datome söylentisi açıkçası beni mutlu etti. her ne kadar savunma konusunda yeterli olmasa da hücumda her türlü varyasyonla sayı üretebildiği gibi bir gerçek var.ancak 4 numara için ribaund katkısı inanılmaz ölçüde zayıf.riske girmeye değer mi bilemiyorum ancak aklıma gelen diğer 4 numara derrick brown'dan daha fazla görmeyi isterim takımımda.bu pozisyona back-up olarak ise hidayet ve italya liginde son üç sezonda giderek performansını arttıran ribaund canavarı ve atletizmi üst düzey olan achille polonara gayet iyi seçenekler.ve polonara 3 numara da oynayabilen bir oyuncu.
beş numaradaysa semih ve artık gerçek potansiyelinin orada olduğu net olan vesely ilk iki ismim.ama bu pozisyonu dolduracak (aslında ana parçası olacak) üçüncü oyuncuyu bulmak çok zor.

gelelim g'lock sonrası takımın skor yükünü taşıyacak isme.james anderson ismi forumda sık dillendirildi ancak nba'de aradığını 4 sezondur bulamayan ve artık avrupa sırası gelen jimmer fredette benim ilk adayım.pek yazmayacağım hakkında çünkü inanılmaz bir skorer olduğu dışında yazılacak bir özelliği yok.

granger-dixon-kenan
fredette-melih
strawberry-polonara-serhat
datome-hidayet
xxx-vesely-semih

dixon'ın türk statüsünde oynayacağını varsayarak yazdığım bir kadro bu.son olarak içimden geçen xxx'i de söyleyeyim. artsiom parakhouski.bir sezon daha sözleşmesi var bildiğim kadarıyla ancak tam anlamıyla pivot deyince aklıma gelen ilk isimlerden biri.

belki biraz uzun oldu ama ilk entry diye kusura bakmayacağınızı umuyorum.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #16460 : 19 Haziran 2015, 22:25:06 »
öncelikle forumda uzun zamandır okuyucu olduğumu ancak hiç yazmadığımı belirterek girişimi yapayım.kadro tamamen yenilenme aşamasına girince naçizane fikirlerimi belirtmek istedim.

ömer onan geçen seneye göre daha sert ve mücadeleci bir takım kuracağımız belirtmişti.ben de kafamdakileri buna göre yazmaya çalışacağım. bu yıl f4 ve karşıyaka serisinde de gördük ki zayıf karnımız kesinlikle dış adam savunmamız.tamam kesinlikle pota altında da zaaflarımız vardı hatta sezonun büyük kısmında bundan yakındık ama zisis (kenan da sakatlıktan sonra iyi savunma yaptı ama o da sadece hırsı sayesinde) dışında savunma bilgisi iyi diyebileceğimiz bir dış oyuncumuz yoktu.gelecek sezon için bunu düşünerek transfere girişmemiz gerek.

öncelikle takımda görmekten çok zevk alacağım üç kısayı yazayım.granger,dixon ve dj strawberry.granger müdafaa konusunda diğer iki isimden daha geride ancak çok iyi bir size'a sahip ve belli düzeyde savunma yapabiliyor.dixon ve strawberry'nin savunma bilgisi artı topa yaptıkları baskıyı zaten ekstra anlatmaya gerek yok.hepimiz sezon içinde,play-offta gayet gördük.ki her üç isimin de oyun görüşü iyi seviyede,dixon'ın şutundan bahsetmeye gerek yok ve granger ile strawberry düzen içinde skora yeterli katkı verebiliyorlar.

bjelica'nın %99 ihtimalle gideceğini varsayarak 4 numara konusuna gelelim.son iki günde çıkan datome söylentisi açıkçası beni mutlu etti. her ne kadar savunma konusunda yeterli olmasa da hücumda her türlü varyasyonla sayı üretebildiği gibi bir gerçek var.ancak 4 numara için ribaund katkısı inanılmaz ölçüde zayıf.riske girmeye değer mi bilemiyorum ancak aklıma gelen diğer 4 numara derrick brown'dan daha fazla görmeyi isterim takımımda.bu pozisyona back-up olarak ise hidayet ve italya liginde son üç sezonda giderek performansını arttıran ribaund canavarı ve atletizmi üst düzey olan achille polonara gayet iyi seçenekler.ve polonara 3 numara da oynayabilen bir oyuncu.
beş numaradaysa semih ve artık gerçek potansiyelinin orada olduğu net olan vesely ilk iki ismim.ama bu pozisyonu dolduracak (aslında ana parçası olacak) üçüncü oyuncuyu bulmak çok zor.

gelelim g'lock sonrası takımın skor yükünü taşıyacak isme.james anderson ismi forumda sık dillendirildi ancak nba'de aradığını 4 sezondur bulamayan ve artık avrupa sırası gelen jimmer fredette benim ilk adayım.pek yazmayacağım hakkında çünkü inanılmaz bir skorer olduğu dışında yazılacak bir özelliği yok.

granger-dixon-kenan
fredette-melih
strawberry-polonara-serhat
datome-hidayet
xxx-vesely-semih

dixon'ın türk statüsünde oynayacağını varsayarak yazdığım bir kadro bu.son olarak içimden geçen xxx'i de söyleyeyim. artsiom parakhouski.bir sezon daha sözleşmesi var bildiğim kadarıyla ancak tam anlamıyla pivot deyince aklıma gelen ilk isimlerden biri.

belki biraz uzun oldu ama ilk entry diye kusura bakmayacağınızı umuyorum.

hoş geldin ama bir şey soracam..Euro cup'ta bile patlayan Dixon ve Strawberry ile EL oynayacağız

Çevrimdışı ardglr

• Üye
    • ardaguler
« Yanıtla #16461 : 19 Haziran 2015, 22:27:01 »
hayir sayilmiyor.
daha once de yazdim pasaport aldigi anda devsirme statusunde oynayacak.
mac kadrosuna emir ve ya dixon'dan birini alabiliriz ama..bir tanesi 12 kisilik kadronun disinda kalacak.
Evet şimdi baktım tekrar, söylediğin gibi yerli sayılıyor. Ama Dixon faydalı olur mu kısmı bende büyük soru işareti.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #16462 : 19 Haziran 2015, 22:27:19 »
hosgeldiniz.
 "öncelikle takımda görmekten çok zevk alacağım üç kısayı yazayım.granger,dixon ve dj strawberry.granger müdafaa konusunda diğer iki isimden daha geride" bu kisima katilmiyorum , granger dixon'la mukayese edilmeyecek derecede iyi savunmaci, strawberry'nin cok iyi savunmaci oldugu zaten tartisilmaz, ama granger avrupanin en iyi savunmaci kisalarindan.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #16463 : 19 Haziran 2015, 22:30:21 »
dixon ancak yanında Calathes veya o tarz bir guardla bizde olabilir..

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
« Yanıtla #16464 : 19 Haziran 2015, 22:31:35 »
dixon ancak yanında Calathes veya o tarz bir guardla bizde olabilir..
Abi Dixon yerli sayılacak,farzet ki Melih veya Serhatın rolünde olursa kötü mü olur?

Çevrimdışı ardglr

• Üye
    • ardaguler
« Yanıtla #16465 : 19 Haziran 2015, 22:32:52 »
Abi Dixon yerli sayılacak,farzet ki Melih veya Serhatın rolünde olursa kötü mü olur?
Öyle bir rolde olmayı kabullenecek bir oyuncu değil bence, sıkıntı burdan çıkabilir.

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
« Yanıtla #16466 : 19 Haziran 2015, 22:35:05 »
Öyle bir rolde olmayı kabullenecek bir oyuncu değil bence, sıkıntı burdan çıkabilir.
Kabul etmeyecek olsa bize gelmezdi ki,yerli olarak ben her türlü isterim Dixon u

Çevrimdışı desstrauss

• Üye
  • Yer: Edirne-Kocaeli
« Yanıtla #16467 : 19 Haziran 2015, 22:36:11 »

hoş geldin ama bir şey soracam..Euro cup'ta bile patlayan Dixon ve Strawberry ile EL oynayacağız

öncelikle teşekkür ederim.her ikisinin de eurocup'ta çok iyi oynamadığının farkındayım ama şöyle açıklayayım fikrimi.dixon'ın karşıyaka'da aldığı süreyi almayacağını düşünüyorum.daha nitelikli bir şekilde kullanacaktır obra onu ve şahsi fikrim yerli statüsünde emir'den daha az katkı vermeyeceği yönünde.çünkü iyi bir şutör,savunma bilgisi iyi ve ikinci guard olacak.
strawberry'i istememin nedeniyse çok iyi bir savunmacı olması.avrupa'da bu konuda zaten çok fazla isim yok.benim aklıma direkt gelen üç isim moss,darden ve maciulis.moss 33,darden 34 yaşında.maciulis ise facia bir sezon geçirdi.strawberry de 30'una dayandı ancak gitgide yükselen bir form grafiği var.onu yazmamın nedeni buydu.bir de bogdanovic'e kadromda bilerek yer vermedim.çünkü içimden bir ses her ne kadar çıkış hakkı ikinci yılda gözükse de bu sezon nba yapacağını söylüyor.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #16468 : 19 Haziran 2015, 22:43:22 »
El'de ilk turda iş yapar Top 16 ile birlikte neden bizde diyebiliriz ama denenmeye değer bir kumar bence de..ama çok kalite bir pg ile..Huertas ile falan olursa facia olur

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
« Yanıtla #16469 : 19 Haziran 2015, 22:47:16 »
El'de ilk turda iş yapar Top 16 ile birlikte neden bizde diyebiliriz ama denenmeye değer bir kumar bence de..ama çok kalite bir pg ile..Huertas ile falan olursa facia olur
Abi zaten alınacak guardın Dixonla alakası yok ki.o gelse de gelmese de bence her halükarda sağlam bir guard almak lazım.
O yüzden bence bizim çok kaliteli 5 yabancı almamız lazım(Bogdan ve Vesely kalacağı için)Hickman da 8. yabancı olarak kalır ama dediğim gibi alacağımız tüm oyuncular üst seviye olmalı.