Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4969530 defa)

0 Üye ve 23 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #16560 : 21 Haziran 2015, 23:47:10 »
sportando solukas 2+1 yıl yüksek kontratı masya koydu fenere yakın demişhttp://www.sportando.com/en/europe/turkey/164899/kostas-sloukas-between-fenerbahce-and-olympiacos.html
« Son Düzenleme: 21 Haziran 2015, 23:54:03 Gönderen: lancelot »

Çevrimdışı selimiyeli

• Üye
« Yanıtla #16561 : 21 Haziran 2015, 23:49:14 »

Kostas Sloukas between Fenerbahce and Olympiacos
The Turkish giants put on the table a rich 2+1 contract for Sloukas
Fenerbahce is now in the middle between Kostas Sloukas and Olympiacos.

The Turkish powerhouse put on the table a 2+1 contract for the Greek guard who will be free agent from July 1.

Sloukas has always said he would love to remain with Olympiacos but hoping to have a bigger role in the rotation of coach Sfairopoulos.

Fenerbahce is pushing for him and he would team up with Bobby Dixon, whose future is with Zeljko Obradovic’s team.

Sloukas is tempted by Fenerbahce's offer

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
« Yanıtla #16562 : 22 Haziran 2015, 00:17:18 »
Arroyo'yu Huertas'a kıyasla yazmıştım. Yoksa ben de Calathes veya Sloukas'ı tercih ederim.

Dixon transferinin şu avantajı var. Bildiğimiz kadarıyla koç ligde oynatamayacağı için 8. yabancı transferine olumsuz bakıyor. Geçtiğimiz sezonu 7 + Emir ile tamamladık. Dixon olursa ve Emir de kalırsa (kesinlikle kalmalı bence) Dixon + Emir + 7 yabancı yapabiliriz ve bu 9 oyuncunun tamamını değişimli olarak ligde kullanabiliriz. (Emir veya Dixon'dan biri girebiliyor lig kadrosuna.)

Sloukas - Dixon - Kenan
Bogdan - Hickman(7. yabancı) - Melih
X - Emir
X - Hidayet
Vesely - X - Semih

Bjelica kalırsa Hidayet'e gerek yok. Bjelica kalmazsa Datome'den başka bir isim gelmiyor aklıma. Datome'nin de savunma açıklarını kapatmak için 5 numaraya Lasme tarzı bir oyuncu almamız lazım gibi. Ama Lasme-Datome aynı anda oynarken ribaund ve size sıkıntısı çekmemiz çok olası. Bjelica'nın Nba'den istediği kontratı alamaması için dua etmekten başka çaremiz yok. :(

3 numaraya da atletik, savunması fena olmayan skorer bir oyuncu almamız gerekiyor bence. Aklıma Sonny Weems'ten başka oyuncu gelmiyor. Nba piyasasına da çok hakim değilim.
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2015, 00:19:44 Gönderen: Başar Bükücü »
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #16563 : 22 Haziran 2015, 01:15:29 »
Dixon konusunda önyargılı davranmaya gerek yok, takımı tek başına sırtlasın diye gelmiyor zaten. Yerli olarak gelmesi güzel olur bence koç her türlü katkı alır Dixon'dan o yüzden fazla kafaya takmayın.

Bu arada Hidayet bir kaç kadroya yazılmış, herhangi bir temas var mı Hidayet ile bilgisi olan var mı? Normalde gönülsüzdüm ama artık gelsin istiyorum ben de :)

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #16564 : 22 Haziran 2015, 01:35:06 »
İlk defa Obra'nın bir hamlesi içime sinmiyor.Umarım yanılırım.Dixon ne FB ne euroleague seviyesinde değil,yine de coach'un bir bildiği vardır.Umarım Sloukas gelir,savunma anlamında mükemmel hamle.Dixon o fizikle ne savunma.ne hücumda etkili olamaz.Takımı yeniden kuracağız.2 numara hariç tüm rotasyon değişecek.Hayırlısı olsun.Umarım Semih kalır.

Çevrimdışı Leggenda di Trieste

• Üye
  • Yer: Pendik
« Yanıtla #16565 : 22 Haziran 2015, 01:52:14 »
Dün gece ilk kez Sloukası bu haberler çıkmadan inanarak yazdım kadroma,biraz da olsa bir şeyler çıktı.
Şimdi 32 sinde de olsa kaimakoglou lazım bu takıma.Alırmıyız?

Dixon - (Sloukas) - Kenan - Berk
Sloukas - (Bogdan) - Melih - Hickman (OCAK)
Kostas - Bogdan - Emir
Randolph - (Kostas) - Vesely - Hidayet (OCAK)
Radu - (Vesely) - Semih - Duşan

Dixon olmasaydı Emiri ligde devamlı kullanabileceğimiz için bir yabancı uzun daha kullanırız diyodum ama işler değişti.
Şimdi 6 yabancı + hickman + 2 devşirme olacak gibi.
Radu olmaz Tavares olur.Randolph olmaz kim olur bilemiyorum ama bu kadro güzel olur Dixon dan sonra.
Daha makul ve ideal kadro olmaz gibi benim kurabildiğim.ZOC ne kurarsa boynumuz kıldan ince.

İlave : Semih de kalır herhalde.
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2015, 01:54:17 Gönderen: Leggenda di Trieste »

Çevrimdışı ardglr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • ardaguler
« Yanıtla #16566 : 22 Haziran 2015, 01:54:03 »
Olaya biraz optimist bakmak istiyorum. Dixon transferi kimseyi pek tatmin etmedi, ben de çok sevinemedim doğrusu. Ama geçen yılla kıyaslamakta fayda var. Geçen yıl 1 numarada Hickman'la başladık sezona, adam bocaladı tabi, Zisis'ten sonra kendine geldi, epey de iyi maçlar çıkardı malum. Hickman ekim gibi dönecek deniyor, hadi biraz da biz koyalım üstüne, top 16'da dönsün. Zisis gitti Sloukas geliyor büyük ihtimalle, buradan + aldık. Gönül Calathes isterdi ama Huertas da olabilirdi o açıdan bakmak lazım. Sloukas-Hickman epey iyi bir ikili olur. Buna bir de Dixon eklendi. Ben özellikle tbl için yapılmış bir transfer olarak görüyorum. Hickman'ın yokluğunda ilk tur EL'de de sırıtmaz bana kalırsa. Sonrası biraz meçhul EL açısından en azından.

Hatırlıyorum geçen yıl Bogdan-Gou'dan birisi fazla şeklinde eleştiriler vardı, 3 numara sıkıntısından bahsediliyordu, haklı yönleri olsa da Gou öyle bir oynadı ki işler değişti. Doğru yanlış neyse Gou ayrıldı, ki bence yanlış,  3 numara transferi daha dengeli bir kadro sağlayabilir. Bütçeyi Weems veya o ayarda nba'de bulunabilecek skorer bir isme ayırmak lazım. Kalinic falan sıkıntı olur, yetersiz kalır. Özetle kısa rotasyonunda gelecek 3 numaraya da bağlı olarak geçen yılın gerisinde olacağımızı düşünmüyorum.

Kritik diğer nokta Bjelica olayı. Daha iyisi olmadığına göre giderse 4 numarada her türlü geride kalırız. Datome deniyor, yanına Hidayetle birlikte fena olmaz. Skor açısından elimiz çok rahatlar. 5 numaraya Zoric'ten kötüsünü de bulamayacağımıza göre orada da geçen yıldan iyiyiz. Enseyi çok da karartmayalım ama iyi bir 3 numara şart oldu.

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
  • Yer: ELAZIĞ
« Yanıtla #16567 : 22 Haziran 2015, 01:54:41 »
Sloukas-Dixon ikilisi Zisis-Kenan ikilisinden iyidir bunda herkes hemfikir,lakin atlanmaması gereken konu geçen yıl Gou-Bjelica ve sağlam bir Hickman vard.Gou gitti,Bjelica da giderse,Hickman da nasıl donecek belli değil zaten o yüzden bunların açığını kapatacak transferler olursa eyvallah ama bunların yerını dolduramazsak sonu hüsran olur diye düşünüyorum
Dar Ağacında Olsak Bile Son Sözümüz FENERBAHÇE...

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16568 : 22 Haziran 2015, 08:48:08 »

Şimdi mesela ben Teodosic ve calathesi beraber istiyordum.  Ustemenin sınırı yok sonuçta isteriz insaniz
ama hayallet ve gercekler var.
Ricky gecen sene yoktu murat. Sezon başı arena da bu adam isliklandi, twitterda dalga geçildi, taraftar ile kavga etti
sonra top 16 da sakatlik mevzusu ilk 5 mac oynamadi döndü 1.5 ay oynadi sonra malum sakatlik oldu.  Top 8 ve final  4 da yoktu. ..
Kenan 5 ay sakatlik psikolojisi etkisinden kurtulamadı son 3 ay verim alabildik.
Gou ve bjelica muhteşem sezon geçirdiler Allah kendilerinden razı olsun.
5 numara da zoric oguz semih ile final 4 yapti bu takım
efes gibi 6/8 ile top 8 yapmadik
11/3 ile yaptik.  Top i de supurduk
gou ve bjelica  ( henüz kesin değil ) gidecek ama yerlerine ve oota altına isimler gelecek...

Kurulacak kadrodan bağımsız söylüyorum.  Dixon olur slokuas olur başkası olur onemli değil
gecen seneden gram ders almamisiz.
tbl playoff daki rezalet şekilde elenmek koskoca senenin başarısı parıltısı  gururu hepsini almış götürmüş

Çok acayip tassaklar geçiliyor zoc ve takımla sanalda , 8  ay sonra geçilen o tassaklari yalayacaklar farkinsa değiller

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16569 : 22 Haziran 2015, 08:58:51 »
Pota altına sa büyük isimler beklentisine girmeyin

Duran gelmez
lebron da zor
maec gasol zorlanir Ama olmaz
boban nba yapacak
Pau da gelmesi zor
alridge bosta iyi para verirsek %50 de nba de vergi var bak bu olabilir
şimdilik fa listesinden bunlar var

Zoric Oğuz Semih ancs bu yukaridaki isimler ile upgrade edilir gerisi fasa fiso olur. Benden söylemesi
sonra yeni gelecek X bi isme karşı fazla önyargılı olmayin

Çevrimdışı bohannon_1907

• Üye
  • Yer: Çekmeköy
« Yanıtla #16570 : 22 Haziran 2015, 09:03:59 »
geçen seneden kendi isteğiyle ayrılan tek oyuncu nemanja. nemanja gidiyor diye tüm takımımı değiştiriyoruz. oğuzu tutmak isteseydik pekala bizde kalabilirdi aynı şekilde semih, bu oyuncuları da gönderip duşan cantekin'i alıyormuşuz. dixon sistem adamı mı çok soru işareti. dixon hocanın tercihleri arasında memnun kalarak yaptığı transfer kesinlikle olmaz. resmi açıklama da yok. hayırlısı olsun

Hocayla olan görüşmenden mi edindin bu izlenimi? "Kesinlikle" diyeçok iddialı yazmışsın da.
Kuşandık sarı laciyi

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16571 : 22 Haziran 2015, 09:11:05 »
Efes lasme ile yollari ayırıyor
avrupa yi titretmis efes lasmeyi beğenmiyor gidip onu alirsak çok acayip laflar ederim bende peşinen söyleyim

Çevrimdışı selimiyeli

• Üye
« Yanıtla #16572 : 22 Haziran 2015, 09:19:47 »
Efes lasme ile yollari ayırıyor
avrupa yi titretmis efes lasmeyi beğenmiyor gidip onu alirsak çok acayip laflar ederim bende peşinen söyleyim

abi lasme kötü mü yahu?

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16573 : 22 Haziran 2015, 09:30:36 »
abi lasme kötü mü yahu?
ya beni üzdün şimdi :(
AVrupayı titretmiş efes yazdım.
Efes neyi titretti ki titretse titretse kendi ılık taraftarlarını titretmiştir. işte 3- 5 bin tane Galatasaray - Beşiktaş lı kardeşlerimiz altı üstü -

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #16574 : 22 Haziran 2015, 09:41:50 »
Ben alınacak isimden daha çok hocanın oyun şablonuna göre vereceği katkıya bakarım.Ona bakarsak herkes Kleiza geldiğinde aha Avrupayı titretecek dendi,Goudelock geldiğinde çoğu taraftar ''ulan bu herif eurocup topçusu nereden buldunuz dendi'' fakat hiçbiri dendiği gibi olmadı.Önemli olan hocanın kafasındaki sistem ve başarı buna göre gelir,bu sezon TBL elenmemizin sebebi ise oyuncuların mental olarak düşüşüdür gerçi haklılar o kadar emek ver sonra git F4 de inanılmaz bir 3 performansıyla şut performansıyla elen abi koyar bu ya biraz oyuncu tarafından bakalım.
Dixon konusunda lig için iyi hamle fakat onu direk lan bu EL adam falan demeyelim sonuçta daha görmedik neler yaptığını.

FENERBAHÇE