Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4969486 defa)

0 Üye ve 24 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #16830 : 24 Haziran 2015, 04:18:11 »
Kuban'da Hendrix'in sözleşmesi bitiyor,bence kadroya katmalıyız.Yalnız Datome çok şişti 3 oynayamaz,Birkan'ın sözlesme bitti diye biliyorum,kaçırmamak lazım
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2015, 04:20:43 Gönderen: nemanja bjelica »

Çevrimdışı Murat

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #16831 : 24 Haziran 2015, 07:55:09 »
Birkan yanlış görmediysem Mayıs 2014 te 2 yıllık yeni kontrat imzalamış. AE çıkmazsa başı bağlı maalesef.

Çevrimdışı samuraiX

• Üye
  • Yer: izmir
    • @oguzbsrdm
« Yanıtla #16832 : 24 Haziran 2015, 10:27:48 »
hani artık sanırım taraftarlar olarak teodosicin rodriguezin ya da spanoulisin gelmeyeceğine sonunda inandık. calathesi zamanında cok da fazla incelemeden ben de şişirmiştim ama o olayda bitti artık. burda çözülürse sloukas dixon kenan olacak ve hepsi standartının üstünde oynamak zorundalar.

neyse şimdi taraftar olarak pota altında hayallerde uçuyoruz bi ara cem abi yaptıydı durant gelmez vs die. şakayla karısık harbi o durumdayız şuan.(ki begenme becerimiz içinde kadronuza yazanlar kusura bakmayın ama radulija falan da var hani :o) o gelse cık bu gelse hmm. ya evet tavares çok da ahım şahım bi adam değil de vesely gecen sene basında gelirken herkes atletik evet ama baska yetengi yok sutu yok vs. ki doğru da adamda cok sut yok, sırtı dönük oyun eh işte.. ee sonuc adam suanda hepimizin sevdiği adam olmadı mı? tavares de böyle olacaktır. sonucta basketbola aç bir adam. yeni yeni öğrendiği birçok şey var ve ateşli bir taraftar ile ateşi bir koç önünde bu adamın gelişim durumu düşünülemez boyutlarda. ama işte ilerisi için en büyük problem hep yasadıgımız nba'e oyuncu hazırlama misyonumuz:( cok ii olur harika gelişir. 2 yıl sonra basar gider arkasına bile bakmadan. bu sene bjelica seneye bogdan gecen sene bojan öncesinde enes ömer... bu işin bir çözümü yok ne yazıkki. madrid bile adam kaptırırken biz ne yapalım.. belki cözümü nba'de tutunamamıs adamlarla yapılanmak olabilir ki taraftarımıza uygun adamı da orda bulmak işte. bulsan bile kimse memnun olmaz.  keşke antony davisi falan alsak :P 8)
goodbye jules we never forget U!!

Çevrimdışı Tolga Gümüş

• Üye
    • tolgagumus_
« Yanıtla #16833 : 24 Haziran 2015, 11:26:47 »
@MiskoRaznatovic: Turkiye 8 - Bobby Dixon signed 2 years contract with Fenerbahce.
"Ben Fenerbahçe'ye ikinci olmak için gelmedim." - Zeljko Obradovic

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #16834 : 24 Haziran 2015, 11:39:33 »
Bobby Dixon, Emir'in yerine devşirme olarak her türlü daha çok katkı verir. Bu anlamda başarılı transfer. Sadece verilen rakam doğruysa o biraz fazla.

Sloukas'ı alacağımızı düşünüyorum, zaten Oly'i reddettiyse bu transferde rakipsiziz sanırım.
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimdışı ObiCanKimobi

• Üye
  • Yer: İzmir
    • @ObiCanKimobi
« Yanıtla #16835 : 24 Haziran 2015, 11:45:45 »
Ben Sloukas'ı severim, geldiyse memnun olurum :) Dixon'ın Obradovic yönetiminde nasıl oynayacağını çok merak ediyorum. Ligin başlamasına daha çok var :(

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #16836 : 24 Haziran 2015, 12:40:36 »
CSKA moskova'nın dün ortaya çıkan teklifi yeni değildi Sloukas'a...İspanya'dan beri görüşüyorlardı...Ama yanılmıyorsam Obradovic, (Kulüpten biri konuşmuş ama Ömer değil..Belki Gherardini'dir..Ya da Cem Ağrak'tır)  Sloukas'ı arayıp, "senelerdir V-Span'ın yedeği kaldın şimdi de Teodosic'in mi arkasında bekleyeceksin diye ayarı vermiş..paralar aynı önerilen ama bizde ilk 5 şansı daha fazla...Ayrıca bizimkiler sözleşmesini bile hazırlayıp pazar günü gönderdi..Bakalım ne olacak

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #16837 : 24 Haziran 2015, 12:45:14 »
sloukas netleşdikden sonra james anderson'u da bitirmek lazım.
avrupa basketbolunda da artık nba'deki gibi olayı kısalar çözüyor.
finale kalan gsw ve cavs'ın pivotları bogut ve mozgov idi.
ligde şampiyon olan ksk'nin pivotlarının ismini bile yazmaya gerek yok.
ve ya maccabi şampiyon olduğunda rice ve hickman çözdü olayı.
bence çok kaliteli kısalar oldukdan sonra ortalama pivotlarla bile hedefe ulaşırsın.
kısacası james anderson'u almak lazım ve bogdan da 13-14 sayı seviyesine çekmeli ortalamasını.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16838 : 24 Haziran 2015, 13:02:47 »
sloukas netleşdikden sonra james anderson'u da bitirmek lazım.
avrupa basketbolunda da artık nba'deki gibi olayı kısalar çözüyor.
finale kalan gsw ve cavs'ın pivotları bogut ve mozgov idi.
ligde şampiyon olan ksk'nin pivotlarının ismini bile yazmaya gerek yok.
ve ya maccabi şampiyon olduğunda rice ve hickman çözdü olayı.
bence çok kaliteli kısalar oldukdan sonra ortalama pivotlarla bile hedefe ulaşırsın.
kısacası james anderson'u almak lazım ve bogdan da 13-14 sayı seviyesine çekmeli ortalamasını.
aynı fikirdeyim emin..

Sloukas - Dixon _Kenan
Melih - Bogdan - Ricky(8- aralık gibi oynar )
Anderson

kısa rotasyonu bayağı güzel olur.

bizim için bence en kritik olay Bjelica durumu.
Bjelica giderse sanırım 2 4 numara alırız. kalırsa 4 numarya gerek yok - Bjelica süreleri düşmemesi anlamında söyledim..
Tavares'i almak lazım. biraz Zoc onun üzerinden oynayıp geliştirmek zorunda ama potansiyel olarak bayağı yüksek durumda. Reneses'İn elinden geliyor olması da bi avantaj - post ve pozisyon bilgisi konusunda gelişimi olursa ki Zoc ile gelişmemiş adam yok , çok dominant bir oyuncu olur.
hem çok abartı paralara da mal olmaz diye düşünüyorum...

peki herkese 1 10 puanlık soru..
5 yabancı kısa - Dixon harici çünkü kendisi Türk
3 yabancı uzun  mu tercih edersiniz

4 yabancı kısa
4 yabancı uzun mu tercih edersiniz...

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #16839 : 24 Haziran 2015, 13:15:51 »
aynı fikirdeyim emin..

Sloukas - Dixon _Kenan
Anderson

Bjelica giderse sanırım 2 4 numara alırız. kalırsa 4 numarya gerek yok - Bjelica süreleri düşmemesi anlamında söyledim..
Tavares'i almak lazım. biraz Zoc onun üzerinden oynayıp geliştirmek zorunda ama potansiyel olarak bayağı yüksek durumda. Reneses'İn elinden geliyor olması da bi avantaj - post ve pozisyon bilgisi konusunda gelişimi olursa ki Zoc ile gelişmemiş adam yok , çok dominant bir oyuncu olur.

4 yabancı kısa

sıfırdan takım kursam kesin 5 yabancı kısa 3 yabancı uzun derdim ama şuan bize uymaz , 5 yabancı kısa +dixon+kenan+melih çok fazla şişer orası.
hem bu durumda yerli uzun olmadığı için uzun rotasyonu da zayıf kalır , o yüzden bizim için en hayırlısı 4-4 bence.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16840 : 24 Haziran 2015, 13:21:22 »
sıfırdan takım kursam kesin 5 yabancı kısa 3 yabancı uzun derdim ama şuan bize uymaz , 5 yabancı kısa +dixon+kenan+melih çok fazla şişer orası.
hem bu durumda yerli uzun olmadığı için uzun rotasyonu da zayıf kalır , o yüzden bizim için en hayırlısı 4-4 bence.

o zaman
Sloukas- Dixon -Kenan
Bogdan Melih -Ricky
Anderson - xxxxx Türk .. Metecan bile olur kimse alınmazsa.
Randolp yada DAtome  Velsey - ( türkiye de Ömer Faruk oynar. )
TAvares -LAsme -Semih

ne dersin. çok büyük bütçe olmadan makul mantıklı rakamlara kurulabilecek bi kadro.
tabi ki RAdnold çok ktirik rol alır.* Datome de olabilir ki DAtome yi kaldırır gerideki uzunlar ve önündeki kısalar ..

S& A burda çok önemli

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #16841 : 24 Haziran 2015, 13:29:19 »
o zaman
Sloukas- Dixon -Kenan
Bogdan Melih -Ricky
TAvares -LAsme -Semih

ne dersin. çok büyük bütçe olmadan makul mantıklı rakamlara kurulabilecek bi kadro.
tabi ki RAdnold çok ktirik rol alır.* Datome de olabilir ki DAtome yi kaldırır gerideki uzunlar ve önündeki kısalar ..

S& A burda çok önemli

randolph çok iyi olur ben çok beğeniyorum onu , atlet , şutu var, 5 numara için biraz ince ama orayı da oynar belirli dakikalarda.
Lasme'yi hiç istemem bize hele hele  efes'deki geçirdiği bu sezondan sonra , tavares-lasme ikilisi biraz risk çünkü ikisinin de aşırı derecede erken faul problemi var.
tavares'i çok isterim ama yanına başka pivot kim olabilir o pivot aklımda bir isim yok.

Çevrimdışı Leggenda di Trieste

• Üye
  • Yer: Pendik
« Yanıtla #16842 : 24 Haziran 2015, 13:53:48 »
o zaman
Sloukas- Dixon -Kenan
Bogdan Melih -Ricky
TAvares -LAsme -Semih

S& A burda çok önemli

Bana Sloukas,Bogdan,Anderson,Dixon olacak bir kısa rotasyonunun ve Tavares,Randolph,Vesely olacak bir uzun rotasyonun yanına Kaimak çok makul olur gibi geliyor.Bir senesi daha var unics le ama koparamazmıyız abi sence.
5 te de Vesely ile Randolph te süre alır zaten bu kadroda.Lasme çok extra olmaz mı Semih te kalır ve biraz kullanılırsa.

Bir de Randolph ün takım opsiyonu vardı;kullandılar mı ondan da haber yok heralde.
Bjelica bir umut kalsa zaten...

Hidayet i de Aralık-Ocak gibi eklersek
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2015, 13:58:02 Gönderen: Leggenda di Trieste »

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #16843 : 24 Haziran 2015, 13:58:05 »
emir'in tekrar yabancı sayılması yada devsirme oalrak donusumlu oynama hakkı olursa ve ucreti inerse takımda tutarım emiri...
hatta donusumlu devsirme yapılabilirse quanitra-nevin gibi(donusumlu oynuyorlardı) super olur...o zaman emir-dixon degisir...ricky 7. yabancı olur...oynamayan 8. yabancı alınmaz boylece...

olur emir yabancı sayılırsa 7. yabancı olur; zaten ocak ayında donecek olan ricky gelene kadar arada oynar...

Sloukas- Dixon -Kenan
Bogdan-Melih -Ricky (8)
Anderson - Emir (7)-Birkan yada Serhat
Randolph(Bjelica)-Vesely-Hidayet yada Barıs Hersek
Tavares-Semih-Omer Faruk

Eger Emir ucretini indirmezse ve giderse o zaman;

Sloukas- Dixon -Kenan
Bogdan-Melih -Ricky (8)
Anderson - Hidayet-Birkan yada Serhat
Randolph(Bjelica)-Vesely-Omer Faruk
Tavares-Semih-xxxx

buraya bence dıs sutu olan 4.5 alınabilir gene...freeland super mesela...hatta bjelica kalırsa randolph her halukarda gene alınabilir...

aha kadro...
Sloukas- Dixon -Kenan
Bogdan-Melih -Ricky (8)
Anderson - Hidayet- Birkan yada Serhat
Bjelica-Randolph-Omer Faruk
Tavares-Vesely-Semih

bu kadro emir kalırsa ve devsirme donusumlu sayılırsa en guzeli...hatta 8 yabancıda alırsan mukemmel...

Sloukas- Dixon -Kenan
Bogdan-Melih -Ricky (8)
Anderson - Emir- Hidayet/Birkan
Bjelica-Randolph-Omer Faruk
Tavares-Vesely-Semih

ben emir ve dıxon neden donusumlu oynamayacagını anlmadım..normalde kadınlar liginde oluyordu..quanitra ve nevin donusumlu ligde kullanıldı...
dıxon milli olduktan sonra emir ile beraber donusumlu oynamsına engel yok bildigim..
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2015, 14:03:33 Gönderen: Vanguards of FB »

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #16844 : 24 Haziran 2015, 14:07:37 »
aynı fikirdeyim emin..

Sloukas - Dixon _Kenan
Anderson

4 uzun daha iyi

4 yabancı kısa

yerli uzun olsa 5 yabancı kısa iyi duruyor ama şu şartlarda 4+4 makul..ama esas sorun Bjelica..kendisi dışında durumunun ne olduğunu kimse bilmiyor...ne oraya ne buraya hala...inşallah en kısa zamanda durumunu netleştirir