Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4968964 defa)

0 Üye ve 20 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı samuraiX

• Üye
  • Yer: izmir
    • @oguzbsrdm
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #17265 : 30 Haziran 2015, 18:01:59 »
Antiç,
Sezon Sonunda Attığınız Çamurları Yedirecek..

Amin insallah hepimiz bunu ister zaten. Ama burda yazılanlar biraz görünen köy kılavuz istemez. Ha bizi yanıltırsa hep birlikte mutlu oluruz o ayrı.
goodbye jules we never forget U!!

Çevrimdışı İbrahim Awwad

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #17266 : 30 Haziran 2015, 18:03:12 »
Bence şu ana kadar olan transferleri Aziz Yıldırım yaptı. 33 yaşındaki adama 2+1 yıllık sözleşmeyi ancak o verebilirdi. 1.5 milyon dolara Antic'i alacağıma 2 milyona Brown'u alırdım ben mesela. Ayrıca Avrupa'da bizden başkası sanmıyorum 1milyon üstü para versin Antic'e. Hayırlısı olsun yine de takımın son halini bekliyoruz.

Çevrimdışı yusufkaleli

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #17267 : 30 Haziran 2015, 18:06:46 »
Şu ana kadar transfer dönemi rezalet biçimde devam ediyor. Datome ve Bargnani de gelsin de takımdan komple umudu keselim Euroleague başlamadan.

Çevrimdışı fbarena

• Üye
  • Yer: İstanbul-Adana
« Yanıtla #17268 : 30 Haziran 2015, 18:11:35 »
Kostas Sloukas hariç diğer transferler benim için hayal kırıklığı oldu. Yine de takımın tamamlanmış halini görmek lazım. Obradovic'e güvenim sonsuz. O yüzden kafam rahat yine savaşan bir takım kazandıracaktır bize. Tek sıkıntı takım yaşlandı biraz. Antic ve  dixon'a verilen 2 yıllık kont. daha sonra sorun olmaz umarım. 4 numara için de domine edecek biri olsa , Jonas Jerebko'nun dönme olasılığı nedir bilmiyorum ama ben çok isterim. Bu hafta içinde diğer oyuncularında durumu belli olur gibi. 

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #17269 : 30 Haziran 2015, 18:12:01 »
Şuanki şartlarda kadro isteğim
 Euroleague için

Sloukas Dixon
Bogdan hickman
Anderson hido
Datome antic
Tavares vesely     11.ve 12.adam olarakta kenan semih yada melih ten 2si.

Türkiye ligi için

Sloukas dixon kenan
Bogdan melih
Anderson hido
Datome barış
Tavares vesely semih
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2015, 18:13:20 Gönderen: sinanyucel »
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
« Yanıtla #17270 : 30 Haziran 2015, 18:21:45 »
Antic 4. uzun olarak kullanılacaksa faydalı olabilir. O zaman da rotasyonun 4. uzunu için yıllık 1.5 milyon dolar verilmesi sorgulanır. Üstelik 33 yaşında ve sözleşme 2+1 yıllık. Neresinden bakarsam bakayım mantıklı açıklamasını bulamıyorum bu transferin.
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2015, 18:22:48 Gönderen: Başar Bükücü »
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı samuraiX

• Üye
    • @oguzbsrdm
« Yanıtla #17271 : 30 Haziran 2015, 18:24:56 »
Ben sunu anlamıyorumm pek suan kadro yazan herkes andersonu kadrosuna yazıyor ama bu adam summer league den kontrat kovalıyacak ve alır da... Bence bu adamı cok da düşünmeyin derim. Ayrıca antic için ne parasına ne kantrat süresine ne de kalitesizligine yıl içi tek bir yorum yapmıcam. :-X Son kez arkadas için yorumumu yazıyorum: gelen gideni(zoric) aratır.

Çevrimdışı Del Piero

• Üye
  • Yer: Milano
« Yanıtla #17272 : 30 Haziran 2015, 18:37:41 »
5 yıllık nba çıkışı olmayan bir sözleşme verip geleceğimizi garanti altına almak varken, 2+1 hiç olmamış....

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

hustle

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17273 : 30 Haziran 2015, 19:01:45 »
33 yaşındaki adama senelik 1.5 milyona 2+1 yıllık anlaşma ise bunun adı soygundur.Nba'de yani daha fazla para kazanması gereken yerde bu adam 1.2 milyon alıyorken ve bunun %50sini vergi olarak veriyorken Allah aşkına hangi Avrupa takımıyla yarıştık Antic'i almak için de fiyatı 1.5 milyona geldi.
Basketboldaki Yugoslav mafyasından gına geldi artık.Aziz Yıldırım'ı hiç sevmem ama yerinde olsam bu Beobasket denen menajerlik şirketini kulüpten içeri sokmam.
Ha bir de biz ne ara basketbolda tamamlayıcı adama 1.5 milyon verecek kadar uçuk bi kulüp olduk?Katar mı burası?
Obra filan anlamam arkadaş Popovic yapsa bu transferi yine yanlış derim.
Antic'in geçen sene saha içi yüzdesi %36 arkadaşlar.Bir uzun olarak 2lik yüzdesi kariyeri boyunca %50ye ulaşamamış bir uzun.33 yaşından sonra patlamamı yapıcak bu adam?Polyannacılık oynamaya hevesli ne kadar çok adam var forumda.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #17274 : 30 Haziran 2015, 19:05:36 »
Vallaha ben yaşı hariç gelen oyuncu kalitesinden memnunum..çünkü son gelecek 3 oyuncunun daha iyi oyuncular olacağını ve rotasyon un ana parçası olup 3-4-5 numaraların ilk isimleri olacağını düşünüyorum..
Yani ilk beş..
Sloukas-bogdan-xxx-xxx-xxx
İkinci bes
Dixon-melih-emir*-vesely-semih
Üçüncü beş
Kenan-hickman8-serhat/hido-antic7-omer faruk

Olacak diyorum..

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı drazan petroviç

• Üye
  • Yer: turkiye
« Yanıtla #17275 : 30 Haziran 2015, 19:09:16 »
“Artılar-Eksiler”
Antic Avrupa basketbolunu çok iyi tanıyan ve basketbol IQ’su yüksek bir uzun. En önemli özelliği dış şut tehditi, lider kimliği ve savunmadaki mücadeleci yapısı. Tam bir pick&pop bitiricisi olan Makedon oyuncu pota altında oynamaktan çok bir kısa forvet gibi 3 sayı gerisinde bulunmayı daha çok seviyor.

Bu nedenle onunla ikili oyun organize edecek guardların mutlaka potaya penetre etmesi gerekiyor ki onun açtığı boşluktan faydalanabilsinler. Aynı zamanda Antic forvetten uzuna pas verebilecek bir fundementala da sahip, 4-5 arasındaki köprü için ideal bir oyuncu. Yani 4 dışarıda bir oyun düzeni tercih ediyor ve saha yerleşimini iyi yapıp oyunu açmak istiyorsanız Antic bu anlamda sizin aradığınız oyuncu. Makedon uzun tempoyu yakaladığınızda da size ayak uyurabilecek atletik özelliklere sahip ve geçiş hücumlarında trailer gelerek güçlü bitirişlere de imza atabiliyor. Hücumdaki en büyük eksisi aslında en büyük artısı ile bağlantılı. O kadar fazla “üçlük sevdalısı” bir oyuncu ki 2.10 boyuna rağmen
bu sezon 2 sayılık olarak 141 deneme yaparken 3 sayılık olarak tam 205 deneme yapmış ve bu durum onun hücumda alçak postta hiç varlık gösterememesini artı ribaundlarda etkisiz kalmasının da temel sebebi. Antic’li bir beşle hücum ediyorsanız kısa forvetlerinizden hatta guardlarınızdan mutlaka ribaund katkısı almanız gerekiyor. Hücumdaki bir diğer eksisi de Avrupa’da artık günümüz 4 numaralarının neredeyse tamamının sahip olduğu penetre özelliğinin bulunmaması...

Savunmada ise hücuma göre daha dengeli bir yapıya sahip. Alçak postta rakipleri ile göğüs göğüse mücadeleden kaçınmadığı gibi ikili oyunlarda yüksek şovuplara çıkıp fiziğine göre çabuk ayakları sayesinde “genelde” tekrar adamına dönebiliyor. Fakat hücumda sürekli yaptığını savunmada zaman zaman yapabiliyor ve kendini bir “kısa forvet” gibi görüp 2.10 olduğunu unutuyor, potadan uzak kalıyor ve bu durum takımının pota altı savunmasındaki rotasyonlarını negatif etkiliyor.

“Sonuç”

Fenerbahçe’nin elinde Sloukas ve Dixon gibi iki delici guard var. Bu oyuncularla beraber Antic bir çok boş şut imkanı bulabileceği gibi onun açtığı alan ve uzunları dışarı çekmesi ile beraber penetrecilerin bitirişleri kolaylaşacaktır. Ayrıca pota altındaki diğer 4 numara ya da 5 numara da bu alan sayesinde rahatlıkla pozisyon bulabilecektir.Öncelikle Antic bir yıldız değil Sloukas gibi bir “düzen oyuncusu”. O oyundayken sahaya doğru yerleşirseniz ve onu bir “3 sayı tehditi” olarak düşünürseniz hücumda size bir çok opsiyon doğurabilen önemli bir parça olur. Ama onu alçak postta “farklı” rollerde kullanmaya kalkarsanız “sıradan” bir oyuncuya dönüşebilir...
Fersu Deniz

Çevrimdışı samuraiX

• Üye
    • @oguzbsrdm
« Yanıtla #17276 : 30 Haziran 2015, 19:14:39 »

Fersu Deniz

Abi fersuyu gec direk gec... Bu adamın fb için böyle pembe gözlük acıklama yaptıgını ilk kez görüyorum. Kendi şahsi gözlemim fbyi erman toroglu kadar sever kendisi. Ve fbye karsı cok tarafsız* yorum yapar...
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2015, 19:16:28 Gönderen: samuraiX »

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #17277 : 30 Haziran 2015, 19:20:28 »
antiç'e verilen 1.5 milyonu ihtiyacı olan fakirlere dağıtsaydık onlardan gelecek dualar + sevaplarla daha iyi takım ola bilirdik.
yolunu yordamını sevdiğimin misko'su da dunston'u brown'u efese , antiçi de bize getirsin , keşke bir ömür küslü kalsaydılar , en azından rasko'dan randolph'u aldırdık mecbur kalıp.
inanın kim yazmış bakmadım bile ama "belki 4. uzun olarak alınmıştır "yazmış bir arkadaş.
abi 4. uzuna 1.5 verecek kadar ne yaşamış olabiliriz ben onu çözemiyorum.

neyse yaz sil yaz sil bu kadar oluyor işte

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #17278 : 30 Haziran 2015, 19:28:38 »
Nereden baksan tutarsızlık, nereden baksan ahmakça...

Çevrimdışı samuraiX

• Üye
    • @oguzbsrdm
« Yanıtla #17279 : 30 Haziran 2015, 19:30:10 »
antiç'e verilen 1.5 milyonu ihtiyacı olan fakirlere dağıtsaydık onlardan gelecek dualar + sevaplarla daha iyi takım ola bilirdik.
yolunu yordamını sevdiğimin misko'su da dunston'u brown'u efese , antiçi de bize getirsin , keşke bir ömür küslü kalsaydılar , en azından rasko'dan randolph'u aldırdık mecbur kalıp.
inanın kim yazmış bakmadım bile ama "belki 4. uzun olarak alınmıştır "yazmış bir arkadaş.
abi 4. uzuna 1.5 verecek kadar ne yaşamış olabiliriz ben onu çözemiyorum.

neyse yaz sil yaz sil bu kadar oluyor işte

Abi hepimizin umudu arkadasın 4.uzun olması... Yoksa halimiz...

Bu arada biyerde cok güzel yorum okudum ama twitter ama forumlar buralardan biriyse agzına saglık alıntı yapamıyorum:) tavaresi 2 yıl almayacaklarının garantisini almak sartıyla atlantadan anticin yükünü kaldırdık :o ;D ;D