Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4968958 defa)

0 Üye ve 17 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #17835 : 14 Temmuz 2015, 10:32:11 »
abi kadrod ahala zoric'in resmini goruyorum..acaba baktık pivot bulamıyoruz sen kal mı dedik..

• Üye
« Yanıtla #17836 : 14 Temmuz 2015, 10:45:53 »
1.7 milyon euro alacakmıs datome..david pick efendi demis..

Çevrimdışı ctunc

• Üye
« Yanıtla #17837 : 14 Temmuz 2015, 10:47:37 »
abi kadrod ahala zoric'in resmini goruyorum..acaba baktık pivot bulamıyoruz sen kal mı dedik..

3 Senelik sözleşme yapmıştık bjelica ve zoric gelince.
sözleşmesi sürüyor yani.
« Son Düzenleme: 14 Temmuz 2015, 10:47:51 Gönderen: ctunc »

Çevrimdışı selimiyeli

• Üye
« Yanıtla #17838 : 14 Temmuz 2015, 10:49:05 »
zoric opsiyonluydu sanırım...serbest kaldıı

• Üye
« Yanıtla #17839 : 14 Temmuz 2015, 10:49:10 »
3 Senelik sözleşme yapmıştık bjelica ve zoric gelince.
sözleşmesi sürüyor yani.

ben 2+1 bılıyorum..son sene bizim opsiyondu sanki..yoksa kullanmaya mı kalktık...

Çevrimdışı myildirim

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #17840 : 14 Temmuz 2015, 10:49:34 »
Zoric kalacak olsa bu zamana mutlaka haberi çıkar, ya da Ömer Onan falan mutlaka bahsederdi. Yani imkansız bence o ihtimal. Ayrıca hem kalinic hem dubljevic için oldukça yüksek boy-out istenilen oyuncular oldukları söyleniyor. Bence kalinic yerine bogdan gibi 2 ve 3 oynayabilen bir swingman'e kalinicden daha çok ihtiyacımız var gibi görünüyor çünkü hickman kafamızda hala ? ve melihde el seviyesinde istikrarsız bir performans sergiliyor. Bogdan sg'de yalnız kalabilir sanki. Aklıma bir tek kuric geliyor bu tarz oyuncu ismi için. Sanki obra ile 1 level daha atlayabilir kuric. O da komple bir oyuncu, pek eksik bir tarafı yok. Dubljevic'i ise çok isterim, inşallah olur yanı bulunur bu transferin, cidden hoş olur :)

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
  • Yer: istanbul
    • okanc14
« Yanıtla #17841 : 14 Temmuz 2015, 10:51:24 »
Yapılan transferlere baktığımda Kaliniç'i de sayarsak, ilk önce bende panik yaptım ama galiba son F 4 Madrid maçları ve Karşıyaka maçları belirleyici olmuş.Takımı daha sert ve net oyuncular üzerinden kuruyorlar.Bence takımın oyun zekası yükseliyor.Real Madrid maçını düşününce sanki  daha anlaşılır bu transferler.Bazı tranferler olmadı Anderson ve Tavares gibi planları bozuldu ama  mantık açısından geçen yılki takımdan farklı olacak.
Bu arada Gou'yu alan hala olmadı galiba.
« Son Düzenleme: 14 Temmuz 2015, 10:55:55 Gönderen: Jason Bourne »

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
  • Yer: istanbul
    • okanc14
« Yanıtla #17842 : 14 Temmuz 2015, 10:55:19 »
Zoric kalacak olsa bu zamana mutlaka haberi çıkar, ya da Ömer Onan falan mutlaka bahsederdi. Yani imkansız bence o ihtimal. Ayrıca hem kalinic hem dubljevic için oldukça yüksek boy-out istenilen oyuncular oldukları söyleniyor. Bence kalinic yerine bogdan gibi 2 ve 3 oynayabilen bir swingman'e kalinicden daha çok ihtiyacımız var gibi görünüyor çünkü hickman kafamızda hala ? ve melihde el seviyesinde istikrarsız bir performans sergiliyor. Bogdan sg'de yalnız kalabilir sanki. Aklıma bir tek kuric geliyor bu tarz oyuncu ismi için. Sanki obra ile 1 level daha atlayabilir kuric. O da komple bir oyuncu, pek eksik bir tarafı yok. Dubljevic'i ise çok isterim, inşallah olur yanı bulunur bu transferin, cidden hoş olur :)

Sanki Kalinic transferi anlamlı olmaya başladı Datome'dan sonra. Bogdan'ı şutor olarak bile kullanabilir, Hickman'da kanatta olabilir,açıkçası Kaliniç'in olmasını isterim geçen yıl dış atışlardan çok sayı yedik.
« Son Düzenleme: 14 Temmuz 2015, 11:01:17 Gönderen: Jason Bourne »

Çevrimdışı Murat

• Üye
« Yanıtla #17843 : 14 Temmuz 2015, 11:00:22 »
Konuşulanlar olursa kadro aşağı yukarı şekillenmiş olacak. SLoukas skor katkısını düşününce sorun olmaz diye değerlendiriyorum. Fakat hala Semih- zoric- emir le alakalı ne oluyor belirsizliği var sanırım.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #17844 : 14 Temmuz 2015, 11:08:22 »
Obradovic Bogdan'a "seni artık skorer oyuncu olarak görmek istiyorum , Goudelock'u da senin önünü açmak için gönderdim , iyi çalış utandırma beni " demiş, Bogdan tamam koç demiş.
o gün bu gün her gün salonda yatıyor salonda kalkıyor.
https://instagram.com/p/49rm9OyWcA/?taken-by=bogdan.bogdanovic13

nasıl uydurdum ama ?

takımdan ya gou ya bogdan gidecek deseydiler ben gou gitsin derdim , bogdan takımda en çok sevdiğim oyuncu , bu sene sonunda o da nba yaparsa durum değişir tabi.

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #17845 : 14 Temmuz 2015, 11:30:53 »
Estağfurullah Arif abi, kimseye iş öğretmek haddimize değil.

Kendi adıma konuşursam biraz geri planda kalmak iyi oluyor. İnsanlar rahatça eleştirisini yapsınlar. Bazen virüs gibi içimize sızanlar oluyor ama virüs yayılmadan önlem alabiliyoruz. Bazen bu virüsler sinirimi zıplatıyor, sövmek zorunda kalıyorum, sonra gerçekten eleştirilerine saygı duyduğum arkadaşlar üzerine alınabiliyor, yanlış anlamalar oluyor. Bu nedenle biraz geriden geliyorum açıkçası.

Transfer dönemine gelirsek ..

Beklentilerimin altında ifadesi yanlış olur, beklediğimden geç hareket ediyoruz dersem daha doğru olur.

Kostas Sloukas hamlesine 10 üzerinden 10 veriyorum. Oly'le oynadığımız maçlarda ve Oly'nin Efes maçlarında ''İnşallah bize gelir'' demişliğim vardı. Bunu dediğim arkadaş, ki kendisi Kostas'ı çok sever, aylar önce Kostas'la birlikte Antic'i de çok istediğimi hatırlattı. Kostas'ı isterken cümle içersinde umarım Antic de gelir demiştim. O zaman ne Antic'in adı bizimle anılıyordu, ne de böyle bir şey gündeme gelmişti. Pero Antic transferine de haliyle çok sevindim. Vasat bir uzun olduğunu düşünmüyorum. Avrupa standartlarında ortalamanın üzerinde katkı verecektir. En önemlisi bu takım geçen sezon final four'dan sonra ruh gibi dolanıyordu. Bizim Antic gibi ruh seansı yapan adamlara da ihtiyacımız var. Biz, uzun bir aradan sonra ilk defa İpekçi'de maç kazanırken, adım gibi eminim burada herkes benden çok Antic fanlığı yapacak. Çünkü biz, o galibiyeti sahada asla geri adım atmayan ve attırmayan Antic'le alacağız.

Bogdan konusunda fikrim sabittir. Gereksiz polemiklere girmek istemediğim için çok fazla deşmiyorum olayı. Bu sene bu takımın en büyük transferi Bogdan olur. Şimdi malum burayı okuyup, bu lafımı da kullanan bazı hastalıklı ruhlar olacaktır, Bogdan gereken cevabı onlara da verir. Geçen sene onun yaptığı fedakarlığı es geçenlere de söyleyecek lafım yok. Kendi vicdanlarıyla baş başa bırakıyorum. Ben geçen sene bu takımın iç sahadaki hemen hemen bütün maçlarına gittim. Bir oyuncunun hücumdaki rolü ne kadar kısıtlanabilirse (sistem buna mecbur kıldı) o kadar kısıtlandı rolü. Buna rağmen ne mızmızlandı, ne isyan etti, ne de farklı bir tepki gösterdi Bogdan. Çıktı sadece işini yapmaya çalıştı. Üstelik arada ciddi de bir sakatlık yaşadı. Bogdan'a önümüzdeki sezon hücumda biraz daha fazla sorumluluk ve özgürlük verilecektir. Ben buna olumlu anlamda cevap vereceğini düşünüyorum. Kendisiyle ilgili en ufak kuşkum yok. Beni ve benim gibi kendisine inanları mahçup etmeyecektir.

Dixon transferine şu aşamada ne iyi ne kötü derim. Karşıyaka'daki oyununu çok beğeniyordum ama burada nasıl bir etki gösterir görmek lazım. Açıkçası Calathes-Sloukas bekliyordum. Calathes'i almamak bana göre hatadır. İmkanın vardı, gidip alacaktın. Pao 2 veriyorsa, sen 2.5, 2.5 veriyorsa gerekiyorsa 3 verecektin yine alacaktın. Umarım bu konuda ilerleyen dönemlerde çok fazla ah-vah etmeyiz.

İnandığımız kaynaklardan aldığımız bilgiler var. Bunlardan en önemlisi Walter Tavares olayı. Her konuda anlaşılmış, iş imzaya kalmış ama malum son anda Hawks devreye girdi ve aldı. Keza James Anderson içinde benzer bir durum var. Kağıt üzerinde bu takımın plansız iş yapmadığı ortada. Sıkıntı şu ki, Nemanja'yı NBA hevesi yüzünden kaybeden bir takım, NBA sevdalısı 2 oyuncu üzerinden ana plan yapmamalıydı. Listendeki ilk isimleri tek tek kaybedince alternatiflere yönelmen ve bunun bilincinde olan menajerlerin kucağına düşmen de çok normal.

Son olarak yine de iş öğreteyim Arif abi, seni kırmayayım. Lafım sana değil elbette, özellikle kanı kaynayan genç zümreye. Her şey dışardan görüldüğü kadar kolay olmuyor. Çok kısa bir anımı anlatayım. Anı diyorum ki isteyen okumadan pas geçebilir bu bölümü.

Kuşadası'nda yaşarken, Cem Ağrak bilir, kedili evimde kalmışlığı da vardır, o zamanlar emlak işi yapıyoruz. Bu emlak işleri de menajerlik işleri gibidir. İşin doğasında biraz fahişelik vardır. Ancak fahişeliğin de kendi içinde kuralları vardır. Rekabet içinde olduğumuz firmalarla yazılı olmayan kuralların konuşulduğu bir toplantı yapmıştık. Ben bize gerekli olan kısmını aktarayım. O zaman bazı şeyleri daha net görmüştüm. Bildiğim şeylerdi aslında ama içinde olunca daha net idrak ediyordum. Neydi o yazılı olmayan kural? Elbette rekabet içindeyiz, elbette hepimiz elimizdeki evleri satacağız, elbette birbirimizi atlatmaya çalışacağız ancak konu Araplar oldu mu orada duracağız. 2+1'i yerli piyasada istediğin fiyata düşürebilirsin ama konu onlarsa 300.000'den aşağı fiyat söylemek yasak. Hepimizin taban fiyatı 300.000'dir, tavanı yüksek olan akşam mangalı yakar.

Umarım anlatabilmişimdir.

Eyvallah kemalim analiz gibi analiz için teşekkürler ancak calathesi alsak bu sefer sloukas gelir miydi acaba, adam resmen sınıf atlamak ve esas oğlan olmak için geliyor?

Sezon başlarında genelde herkesin başka beklentisi varken bjelica ve goudelock demiştim bu senede dixon bizi şaşırtacak öyle hissediyorum.

Bu arada emirin durum nedir?

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #17846 : 14 Temmuz 2015, 11:44:39 »
Dubljevic yüksek buyout ve NBA zımbırtısına rağmen alınır mı ki?

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #17847 : 14 Temmuz 2015, 12:00:49 »
Takımda yugoslav oyuncuların sayısı artıyor olması beni rahatsız etti.

Çevrimdışı Afiliadam

• Üye
  • Yer: İstanbul - Adana
  • https://twitter.com/Afiliadam
« Yanıtla #17848 : 14 Temmuz 2015, 12:16:00 »
A.Shved ve menajeri NBA'den gelen tekliflerden memnun olmamış. "Avrupa'dan gelen tekliflere göz atacağız" demişler.
Rusya ve İspanya'dan teklifler varmış.
Değerlendirsek mi çöksek mi? Güzel olmaz mı?

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
#IngaOrekhova

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #17849 : 14 Temmuz 2015, 12:31:47 »
A.Shved ve menajeri NBA'den gelen tekliflerden memnun olmamış. "Avrupa'dan gelen tekliflere göz atacağız" demişler.
Rusya ve İspanya'dan teklifler varmış.
Değerlendirsek mi çöksek mi? Güzel olmaz mı?

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

shved eğer Fenerbahce'ye gelirse bu sene avrupada yapılmış en iyi en büyük transfer olur, buna Freeland da dahil.
shved'i hickman'ı yollamadan alamayız ama , bir uzun daha alınacak, 4 uzun oluyor , elimizde de 4 kısa var (kaliniç geldi sayıyorum)
« Son Düzenleme: 14 Temmuz 2015, 12:35:03 Gönderen: emindesouza »