Gönderen Konu: Fenerbahçe / Kadın Basketbol Süper Lig (2016-17 Sezonu)  (Okunma sayısı 76649 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
Ynt: Fenerbahçe 71(1) - 70(2) YDÜ | Final Serisi
« Yanıtla #285 : 14 Mayıs 2017, 15:30:55 »
Q sertliklerine neden bu kadar taviz veriyorlar anlamıyorum..
kadının her hareketi faul yaa
FENERBAHÇE

Çevrimdışı ertugrul_solomon

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #286 : 14 Mayıs 2017, 15:36:13 »
Lavender kadar gereksiz oyuncu görmedim. Pota altinda bomboş turnike yiyoruz durmadan Q kazmasi hayatinda bu kadar boş turnike atmamıstir.

Hoca desen ayrı mal 15 sayidan 5 e indi fark, yeni mola aldı.

• Üye
« Yanıtla #287 : 14 Mayıs 2017, 15:44:38 »
15 sayidan geri döndürdük yine. C.Parker çok ekstra oynadı. Normaline dönerse seri biter bugün çünkü savunma yapmıyoruz

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
Fenerbahçe - YDÜ | Final Serisi
« Yanıtla #288 : 14 Mayıs 2017, 16:39:49 »

Kadınlar Basketbol Ligi Finali

4. maç

Fenerbahçe 79-72 Yakın Doğu Üniversitesi
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
Fenerbahçe - YDÜ | Final Serisi
« Yanıtla #289 : 14 Mayıs 2017, 16:54:11 »

Kadınlar Basketbol Ligi Finali

5. maç

17 Mayıs 2017 Çarşamba

19.00 Yakın Doğu Üniversitesi - Fenerbahçe    TRT Spor
FENERBAHÇE

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #290 : 14 Mayıs 2017, 16:55:50 »
Hoca çok gereksiz rotasyonlar yapıyor. Fark ne zaman 13-15 bandına gelse sayı Parker, Quigley, Birsel kenara geldi ve anında fark eridi.

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
« Yanıtla #291 : 14 Mayıs 2017, 17:00:17 »
Bu hakemlerle 5. maçta işimiz çok zor.
Pota altında güreş, perdelemelerde tekwando, box outlarda judo fast break e çıkarken amerikan futbolu izledik.
Basketbol adı altında spora doyduk.
Müsade edip izlettirenlerden Allah razı olsun..
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2017, 17:00:34 Gönderen: sonkale1907 »
FENERBAHÇE

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
« Yanıtla #292 : 14 Mayıs 2017, 17:08:02 »
30 senedir Fenerbahçe düşmanlığının bu kadar aleni ve her branşta yaşandığını hiç görmemiştim.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
Ynt: Fenerbahçe 79(2) - 72(2) YDÜ | Final Serisi
« Yanıtla #293 : 15 Mayıs 2017, 13:16:06 »
Euroleague finali dahil, Kadın basketbol takımının tek maçını izlemediğim için yanılır isem kimse ayıplamasın. Çünkü Birsel ve Candace Parker dışında hiçbir oyuncuyu tanımıyorum. Pazar günü kanalları dolaşır iken en ölü saatte maçın üçüncü periyotuna rastladım ve üç beş dakikasına baktım. Kazandığımızı da akşam forumdan (Anka'nın mesajından) öğrendim. Şaşırdım. Çünkü izlediğim bölümde karşı taraf her yönüyle bizden daha iri, daha diri, daha istekli, daha organize bir takım görüntüsü veriyordu.
Nasıl kazandılar bilmiyorum ama -izlediğim beş dakikalık bölüm ne kadar kriter olacaksa- benim gördüğüm Yakın Doğu, bu Fenerbahçe'yi 20'ye bağlar. Yanına bile yaklaştırmaz. Dediğim gibi tesadüf ettiğim beş dakikayı baz alarak yazıyorum.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #294 : 15 Mayıs 2017, 13:34:29 »
Euroleague finali dahil, Kadın basketbol takımının tek maçını izlemediğim için yanılır isem kimse ayıplamasın. Çünkü Birsel ve Candace Parker dışında hiçbir oyuncuyu tanımıyorum. Pazar günü kanalları dolaşır iken en ölü saatte maçın üçüncü periyotuna rastladım ve üç beş dakikasına baktım. Kazandığımızı da akşam forumdan (Anka'nın mesajından) öğrendim. Şaşırdım. Çünkü izlediğim bölümde karşı taraf her yönüyle bizden daha iri, daha diri, daha istekli, daha organize bir takım görüntüsü veriyordu.
Nasıl kazandılar bilmiyorum ama -izlediğim beş dakikalık bölüm ne kadar kriter olacaksa- benim gördüğüm Yakın Doğu, bu Fenerbahçe'yi 20'ye bağlar. Yanına bile yaklaştırmaz. Dediğim gibi tesadüf ettiğim beş dakikayı baz alarak yazıyorum.

abi acıkca soyleyeyim hicbir takım net ustunluk saglayamıyor digerine...hatta bizim daha iyi oldugumuzu bile soyleyebilirim...ydu bizim gibi ani dudus yasamıyor..tek avantajları o...biz daha iyi oynuyoruz macların genelinde ama dusulerimiz cok feci oldugundan tum fark kapanıyor o sırada...

ama surası kesin eger hakemler quanitra nın sertligine ızın vermeseler her amcı +10 ile kazanırdık...cok farkediyor..

bizde olsa q su 4 mactada 5 faulle dısarıdaydı...
daha 4. faulunu biel almadı q hicbir macta...dusun hakem rezalaetini..
hani q nasıl bir salak oyunuc oldugunu bilmesek yutarsın yada yuttrurlar...ulan bu karı 3 sene bizde oynadı hakemler her yaptıgına zart zurt duduk caldı...simdi nedenc almıyor...sırf uzerinde fb forması yok diye...
o yuzden basketbol ahkemlerinin ne kadaar serefsiz ve haysiyetsiz oldugunu sadece q uzerinden anlayabilrisn..

mesela dun q 40 dakika sahada kaldı 27 sayı 11 reb alıp canımıza okudu...
halbuki ilk yarı 5 faul almıstı normalde...ama 1 faulle tamamladı...yani 2. faulu bile vermeye tenezzul etmediler ki q'ya kenara bile gelmesin 5 dk bile...cunku o 5 dakikada icinden gecerdik ydu nun pota altını...bunu bildiklerinden zaten calamıyorlar faulleri...
dun yaptıgı faul haric, ilk yarı 2 tane perdede pelin ve allie ye hareketli perde yaptı calmadılar...hele 2 tane parker'in atısına (turnike ve dıs sut) o kadar bariz 2 faul yAPTI ki, inanışlmaz...her ikisinde bırak dokunmayı parker'a , kadın parker'in ustune dustu...temasın allahını yaptı...o 2 faulde verilmedi...
« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2017, 13:37:38 Gönderen: Vanguards of FB »

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #295 : 15 Mayıs 2017, 13:47:59 »
abi acıkca soyleyeyim hicbir takım net ustunluk saglayamıyor digerine...hatta bizim daha iyi oldugumuzu bile soyleyebilirim...ydu bizim gibi ani dudus yasamıyor..tek avantajları o...biz daha iyi oynuyoruz macların genelinde ama dusulerimiz cok feci oldugundan tum fark kapanıyor o sırada...

ama surası kesin eger hakemler quanitra nın sertligine ızın vermeseler her amcı +10 ile kazanırdık...cok farkediyor..

bizde olsa q su 4 mactada 5 faulle dısarıdaydı...
daha 4. faulunu biel almadı q hicbir macta...dusun hakem rezalaetini..
hani q nasıl bir salak oyunuc oldugunu bilmesek yutarsın yada yuttrurlar...ulan bu karı 3 sene bizde oynadı hakemler her yaptıgına zart zurt duduk caldı...simdi nedenc almıyor...sırf uzerinde fb forması yok diye...
o yuzden basketbol ahkemlerinin ne kadaar serefsiz ve haysiyetsiz oldugunu sadece q uzerinden anlayabilrisn..

mesela dun q 40 dakika sahada kaldı 27 sayı 11 reb alıp canımıza okudu...
halbuki ilk yarı 5 faul almıstı normalde...ama 1 faulle tamamladı...yani 2. faulu bile vermeye tenezzul etmediler ki q'ya kenara bile gelmesin 5 dk bile...cunku o 5 dakikada icinden gecerdik ydu nun pota altını...bunu bildiklerinden zaten calamıyorlar faulleri...
dun yaptıgı faul haric, ilk yarı 2 tane perdede pelin ve allie ye hareketli perde yaptı calmadılar...hele 2 tane parker'in atısına (turnike ve dıs sut) o kadar bariz 2 faul yAPTI ki, inanışlmaz...her ikisinde bırak dokunmayı parker'a , kadın parker'in ustune dustu...temasın allahını yaptı...o 2 faulde verilmedi...

Yazdığından anladığım kadarıyla, ("dusulerimiz cok feci oldugundan tum fark kapanıyor o sırada" cümlenden anladığım) demek ki, karşı taraf bizden mental olarak da, koçun oyuna müdahale ve rotasyon ayarları bakımından da üstün...

Çünkü feci düşüşler ya mental zayıflık, ya koçun rotasyon ayarlarıyla, genellikle de ikisi birden sebeplerle olur. Pianigiani döneminin erkek takımını hatırla... Finalleri de zaten yetenek değil, bu faktörler kazandırır veya kaybettirir.

Senin dediğinden yola çıkarak... Biz çok iyi oynar iken feci düşüşler yaşayabilen bir takımsak ve rakip sürekli maçın içinde kalabiliyorsa, bu onların şampiyonluğa daha yakın olduğunu, çünkü kazanmak için yetenekten de önemli olan mental kuvvete sahip olduklarını gösterir. Koçlarının da takıma hakim olduğunu...

Hakem konusuna gelirsek... Şaşırmadım. Çünkü aynı çifte standart en dandik TBL maçlarında da, Obradovic'e rağmen bizim aleyhimize işliyor. Eeee, 5. maçı da farklı kafada yönetmeyeceklerine göre... Hani, iç sahada bile sana kıyan deplasmanda mı acısın?

İzlediğim beş dakikalık bölüm elbette kriter olmazdı ama senin yazdığın gibiyse durum, 5. maçı Yakın Doğu daha ilk devrede bitirebilir. Ya da maç sonunda vurup geçer.

« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2017, 13:48:35 Gönderen: Hakan Yaman »

• Üye
« Yanıtla #296 : 15 Mayıs 2017, 14:59:29 »
Mc Bride ve Vandersloot u durduramıyoruz. Yapılacak sey Q kazmasini durdurmak. Bir şekilde pota altında onu etkisiz hale getirirsek son maçı rahat alırız. Dün 27 sayı attı,  hayatında o kadar sayı atmamıstir bir maçta.

• Üye
« Yanıtla #297 : 15 Mayıs 2017, 17:13:31 »
Mc Bride ve Vandersloot u durduramıyoruz. Yapılacak sey Q kazmasini durdurmak. Bir şekilde pota altında onu etkisiz hale getirirsek son maçı rahat alırız. Dün 27 sayı attı,  hayatında o kadar sayı atmamıstir bir maçta.

aynen oyle...vandersloot ve mcbride istedikleri kadar atsın...pota altından sayı bulmadıkları surece q iile macta kalmaları imkansız...
her ne kadar mental dusus yasasak bile (sacma top kayıplarında-hakemlerden ve bence sansta bizden yana deigl kritik yerlerde) 1.mac haric, 2. macı 15 sayı geriden geldik, 3. ve 4. macı yakalansak bile mac sonu tekrar lehimize cevirdik..
ilk macta ise 10 sayı ondeyken geri dusup alamamız en buyuk dusustu belki...

her macta oyle bir sekans ayakalıyoruz ki 10-15 dk kadar o sırada buyuk bir seri yapıp macı kopartacak yere geliyoruz...onemli olan orada rotasyonu kısıp, top lkayıplarını azaltmak...ama kritik bir faktorde kesinlikle hakemler ucuz duduklerle rakibi oyunda tutuyorlar...

ne kadar mental dusus yasasan da , top kaybetsende hakem destegi olmazsa 5. amc %60-70 bize bakıyor...hakemlerle is %50-%50....

• Üye
« Yanıtla #298 : 15 Mayıs 2017, 17:17:15 »
Yazdığından anladığım kadarıyla, ("dusulerimiz cok feci oldugundan tum fark kapanıyor o sırada" cümlenden anladığım) demek ki, karşı taraf bizden mental olarak da, koçun oyuna müdahale ve rotasyon ayarları bakımından da üstün...

Çünkü feci düşüşler ya mental zayıflık, ya koçun rotasyon ayarlarıyla, genellikle de ikisi birden sebeplerle olur. Pianigiani döneminin erkek takımını hatırla... Finalleri de zaten yetenek değil, bu faktörler kazandırır veya kaybettirir.

Senin dediğinden yola çıkarak... Biz çok iyi oynar iken feci düşüşler yaşayabilen bir takımsak ve rakip sürekli maçın içinde kalabiliyorsa, bu onların şampiyonluğa daha yakın olduğunu, çünkü kazanmak için yetenekten de önemli olan mental kuvvete sahip olduklarını gösterir. Koçlarının da takıma hakim olduğunu...

Hakem konusuna gelirsek... Şaşırmadım. Çünkü aynı çifte standart en dandik TBL maçlarında da, Obradovic'e rağmen bizim aleyhimize işliyor. Eeee, 5. maçı da farklı kafada yönetmeyeceklerine göre... Hani, iç sahada bile sana kıyan deplasmanda mı acısın?

İzlediğim beş dakikalık bölüm elbette kriter olmazdı ama senin yazdığın gibiyse durum, 5. maçı Yakın Doğu daha ilk devrede bitirebilir. Ya da maç sonunda vurup geçer.

abi hakem destegi olmazsa ilk devrede bizde vurup isi bitirebiliriz...sadece o sırada rotasyonu azıcık kısmak, top kaybı azaltmak...
ama diyorum hakem faktoru cok etkiliyor seriyi...oyle boyle degil...

ydu sadece sloot-mc bride dıs sutuna ve quanitranın devrilmesi uzerine bir takım...3 kisi...

eger q okuzu macta olmasa kacırdıklarınınd areb2ini alamayacaklar, 2.sans sayıları azalacak, kendi potalarında biz resmen asık atacagız uzunlarla, tum rebleri toplayacagız, daha cok 2. sans alacagız...

ama iste hakemler q ya gereken faulleri calamadılar 4 mactır...bakalım bu mac ne olacak...ilk peiryot 2 tane calsalar, o sırad amac bile kopabilir...
cunku sloot ve mcbirde ın o zaman hic kacırmadna sokmaları gerekecek cunku kacanı toplayacak oyuncu da olmayacak sahada...

• Üye
« Yanıtla #299 : 15 Mayıs 2017, 17:19:09 »

bence sadece sloot u tutamıyoruz...
mcbride savunması cok fena degil..cunku o kız resmen gormeden sut atan biri savunmak zor...dikkat et sayılarının cogu sacma sapan top kayıpları ile basit turnike yada sans toplarının eline gelmesi sonucu 3 luk atarak oluyor...her mac boyle 10 sayısı var...ne zaman set hucumunda savunmacı ile kalsa yuzdesi cok dusuyor...