Gönderen Konu: 2023 FIBA Dünya Kupası  (Okunma sayısı 15462 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
Ynt: 2023 FIBA Dünya Kupası
« Yanıtla #60 : 27 Ağustos 2023, 12:41:57 »
Çaresiz kaldı İtalya Towns önderliğinde kötü girdikleri maçı çevirip farka koşuyorlar.İtalyanın deli koçu atıldı.İtalya iyi girmişti atletizm vwe az yetenekle Dominik bile iyi şeyler yapıyor yapabiliyor.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #61 : 27 Ağustos 2023, 14:30:05 »
Avrupa kıtasından Finlandiya, Karadağ ve Gürcistan gibi ülkelerin olup da Türkiye ve Hırvatistan'ın olmamasını kabûl edemiyorum. Birinden Markkanen, diğerinden de Vucevic'i çektiğinde son derece sıradan takımlar. G.Amerika'dan da Arjantin yok Venezuela var. Olmaz kardeşim, kalite yok olmaz.

Dünya Kupası'na gidiş yolunu değiştirmeli FIBA, bu ne aga. Temsil, Japonya-Finlandiya maçını ne diye izleyeyim? Wildcard geri gelmeli ya da tel tel dökülen Afrika ve Asya takımlarının sayısı azaltılmalı. Bak şu an Lübnan-Kanada maçı var, Kanada ihtiyacı olsa 100'e yatırır Lübnan'ı.

Şampiyonluk için Kanada favorim. NBA'deki tüm oyuncularını getirebilseler ABD'nin çıkaracağı en iyi kadroyla bile kafa kafaya rahatça oynar. Şu anki Kanada bile son derece iyi.

İspanya'nın alttan Santi Aldama dışında çok büyük yıldızı gelmiyor gibi. Yaşlılarla ve Hernangomez kardeşlerle 3.favori bence.

Yunanistan'ın Ante olmayan kadrosu eski kadrolarına göre çok sıradan kalıyor.

Sırbistan Jovic ve Bogdanovic ile sonuna kadar gider, 4.favorim.

Almanya tam kadro gelmiş, benim sürpriz adayım.

FIBA sistemi değiştirmeli bence. 32 takımın 16 tâne kafa takımını direkt almalı, elemesiz. Geri kalan zayıf takımlar kendi arasında oynayıp başarılı olanlar gelmeli. Filipinler falan nedir kardeşim, götüm gibi takımlar var.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #62 : 27 Ağustos 2023, 14:36:55 »
Hocam sen turkiyeyi hala adamdan saydığın için daha çok hayal kirikligi yaşarsın. Ben bunu uzun zaman önce bıraktım.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #63 : 27 Ağustos 2023, 15:00:59 »
Biz basketbolde gerileyen bir ülkeyiz.Bakın bizim takım Sudana Dominiğe bile diş geçiremez.Dünya ile Avrupa arasında fark kapanmış gibi.Milli bazda.Voleybolde Vargas öncesi sonrası diye değerlendirmek lazım.Guidettiden kurtulmak çok iyi oldu.
« Son Düzenleme: 27 Ağustos 2023, 15:08:05 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #64 : 27 Ağustos 2023, 17:55:16 »
Hocam sen turkiyeyi hala adamdan saydığın için daha çok hayal kirikligi yaşarsın. Ben bunu uzun zaman önce bıraktım.

Millî Takımla ilgili düşüncelerini biliyorum. Oysa Türkiye'nin NBA'de oynayan 5 oyuncusu var, çoğu ülkenin bu kadar oyuncusu bile yok orda. Dahası iki iyi devşirmesi, Sertaç gibi Barça görmüş uzunu vs vs kadro yazmayayım şimdi, kağıt üzerinde isim isim çok kaliteli bir kadro. Keza Hırvatistan da iyi isimlere sâhip.

Bizim TBF ve coach bazında yanlışlarımız oluyor bence, oyuncuların götünün kalkık olmasında değil sorun. Bu kadroyu toplayıp baba rolüne soyunacak bir coach'a ihtiyacımız var. Ergin ibnesi gibi oyuncularla lâf dalaşına giren adam yerine Obra kalibresinde baba bir coach gerekli. Oyuncuları bir araya getirecek ve onları motive edecek.

Tüm dünya ülkeleri uzun rotasyonu sıkıntısı yaşarken bizim derin ve kaliteli uzun rotasyonumuz var, bence Avrupa'nın en iyisi bile olabiliriz bu derinlikte. Herkes bu uzunlar dışında Larkin gibi bir oyuncu ararken o da bizde. Çoğu ülkede Furkan gibi bir şutör yok, Onuralp gibi atlet bir kısa eksikliği var herkeste, Cedi gibi eşleşme sıkıntısı yaratacak fizikli kısası yok çoğu ülkenin. Bu çocuklar isim isim oldukça iyi, tek yapılacak olan bunları ''takım'' yapmak. Ergin gibi ego peşindeki bir ibneyle bu olmaz.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #65 : 27 Ağustos 2023, 18:00:54 »
Fransa turnuva takımıdır ilk maç oyun tutmamış güzel kadroları.De Colo ihraç edildi.Fransa zora soktu İlhan Bey haklı övdüğüm yaşamıyor zor bir gurup bu ama.
« Son Düzenleme: 27 Ağustos 2023, 18:23:07 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #66 : 27 Ağustos 2023, 18:31:29 »
Fransa turnuvaya veda etti.En son ne zaman guruplarda elendiler.Süpriz bu ancak koç yıllardır aynı değişir herhalde.Olimpiyatta gitti.Fransa olmayacak.

Çevrimdışı furkan

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #67 : 27 Ağustos 2023, 18:51:06 »
Fransa olimpiyata katılacak.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #68 : 27 Ağustos 2023, 18:57:39 »
Fransa olimpiyata katılacak.
Nasıl oluyor

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #69 : 27 Ağustos 2023, 19:24:56 »

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #70 : 27 Ağustos 2023, 19:38:04 »
pariste olimpiyat
A evet Bu çoklu ev sahipliği bitmeli saçmalık.
« Son Düzenleme: 27 Ağustos 2023, 19:38:51 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #71 : 27 Ağustos 2023, 19:54:23 »
A evet Bu çoklu ev sahipliği bitmeli saçmalık.
çok değil ki tek zaten. olimpiyatta ne zaman çoklu ev sahipliği oldu

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #72 : 27 Ağustos 2023, 20:01:55 »
çok değil ki tek zaten. olimpiyatta ne zaman çoklu ev sahipliği oldu
Dünya ve Avrupa şampiyonaları.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #73 : 27 Ağustos 2023, 20:34:10 »
Millî Takımla ilgili düşüncelerini biliyorum. Oysa Türkiye'nin NBA'de oynayan 5 oyuncusu var, çoğu ülkenin bu kadar oyuncusu bile yok orda. Dahası iki iyi devşirmesi, Sertaç gibi Barça görmüş uzunu vs vs kadro yazmayayım şimdi, kağıt üzerinde isim isim çok kaliteli bir kadro. Keza Hırvatistan da iyi isimlere sâhip.

Bizim TBF ve coach bazında yanlışlarımız oluyor bence, oyuncuların götünün kalkık olmasında değil sorun. Bu kadroyu toplayıp baba rolüne soyunacak bir coach'a ihtiyacımız var. Ergin ibnesi gibi oyuncularla lâf dalaşına giren adam yerine Obra kalibresinde baba bir coach gerekli. Oyuncuları bir araya getirecek ve onları motive edecek.

Tüm dünya ülkeleri uzun rotasyonu sıkıntısı yaşarken bizim derin ve kaliteli uzun rotasyonumuz var, bence Avrupa'nın en iyisi bile olabiliriz bu derinlikte. Herkes bu uzunlar dışında Larkin gibi bir oyuncu ararken o da bizde. Çoğu ülkede Furkan gibi bir şutör yok, Onuralp gibi atlet bir kısa eksikliği var herkeste, Cedi gibi eşleşme sıkıntısı yaratacak fizikli kısası yok çoğu ülkenin. Bu çocuklar isim isim oldukça iyi, tek yapılacak olan bunları ''takım'' yapmak. Ergin gibi ego peşindeki bir ibneyle bu olmaz.
Tamam ben de diyorum ki bu kadar nba oyuncusu olan takim katildigi her turnuvada bu kadar rezil rüsva olmaz. Sorunu başka yerde aramaya gerek yok. Ben çok öncesinde söyledim. Bizim nba oyuncularımızın hicbirisi avrupada dahi fark yaratacak isimler degil ki geçtim milli takımı. Bunu gormeyip hala furkan gelirse eurolaguede favori oluruz kafası hakim. Daha gerçeği görmek için ne kadar turnuvada rezil olmamız lazım bilmiyorum. Umutlarınıza ve beklentilerinize yazık. Baska bisiy degil.

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #74 : 28 Ağustos 2023, 12:23:28 »
Tamam ben de diyorum ki bu kadar nba oyuncusu olan takim katildigi her turnuvada bu kadar rezil rüsva olmaz. Sorunu başka yerde aramaya gerek yok. Ben çok öncesinde söyledim. Bizim nba oyuncularımızın hicbirisi avrupada dahi fark yaratacak isimler degil ki geçtim milli takımı. Bunu gormeyip hala furkan gelirse eurolaguede favori oluruz kafası hakim. Daha gerçeği görmek için ne kadar turnuvada rezil olmamız lazım bilmiyorum. Umutlarınıza ve beklentilerinize yazık. Baska bisiy degil.

Bence Alperen iş yapar. Kalanları harbi boş.