Gönderen Konu: Fenerbahçe Bayan Voleybol Şampiyonlar Ligi (2018/2019)  (Okunma sayısı 30211 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
Ynt: Fenerbahçe Bayan Voleybol Şampiyonlar Ligi (2018/2019)
« Yanıtla #90 : 10 Nisan 2019, 19:03:55 »
Kadro olarak en iyi olsan bile sahada iyi bir oyun ve organizasyon yoksa hayal kirikligi oluyor Eczacıbaşı en buyuk ornek. Bu kadro yapabileceginin iyisini yapip elense hayal kirikligi olmazdi en azindan

Onumuzdeki sezon daha iddiali bir kadro olacagi konusuluyor muhtemelen terzi devam edecek biraz kendine ceki duzen versin lutfen

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #91 : 10 Nisan 2019, 19:36:02 »
İlk maçı tv.den,2.maçı da salonda izledim,bizim takımdan her oyuncu bazında pasör hariç 2-3 gömlek üstündeydiler.Pasör de ise 4-5 gömlek.Fazla teferruata gerek yok sanırım.

Ben bu kadar da olduğunu düşünmüyorum. Bir önceki iki maçta da yenerek elediğimiz takım bunların grubundan lider çıkmıştı. İki maçta tek set alamamanın izahı yok. Eczacı dünyanın en iyi takımı deniyor, Vakıf son 2 yılın şampiyonu ama onları bile set alıp yenebiliyoruz. Tipik bir bayan voleybol looserlığı. Başka bişiy değil.

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #92 : 11 Nisan 2019, 13:32:35 »
ya yanlış biliyorsam düzeltin; bu imoco en zayıf halka deniyordu Eczacıbaşı ile eşleştiğinde..gelip iki türk takımını elediler..hani bizi saymıyorum zaten favori değildik ama bu iş nasıl oldu bilen anlatsın...
9 Yabancı+Afrika Kokenli İtalyan Sylla lı bir takım ve en az 4-5 yabancısı kalburustu olan bir takım , Ecz. macına kadar olan perf. sallantılıydı.Polonya takımı 1 set verdi vermese Imoco gruptan cıkamayıp eleniyordu.Ecz. ilk macını da evlerinde 3 0 kaybetmislerdi.
Gucleri dogrultusunda oynamıyorlardı.Bundan dolayı zayıf halka denmis olabilir.

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #93 : 11 Nisan 2019, 14:31:51 »
Finale çıkan takımların bütçeleri bizimkinden yüksek mi?

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #94 : 11 Nisan 2019, 15:11:59 »
Butce olayı cok goreceli, saglıklı karsılastırma yapmak imkansız cunku ıtalya da 1 lira alan oyuncu TR ye 3 liraya geliyor.
Misal Imoco 9 yabancılı bir takım takıma dokunma adını Ecz yap butce 2-3 katına cıkar.Orada 200 e oynayan Wolosz burada en az 700 e oynar.Dolayısı ile butcelerin esit olması ya da Imoco nun bizden yuksek ya da dusuk olması bir anlam ifade etmiyor.

Zhu icin İnside da 1.3m avro alıyor demisler Zhu bugun İtalya ya gitse 300 zor alır.Hill Vakıftan Imoco ya gitti burada 700 alıyorsa orada 200 alır yine Robin Vakıftan Imoco ya gitti burada 500 alsa orada max 200 alır Wolosz orada 200 alıyorsa burada 700 alır Fabris orada 150 alıyorsa buraya min. 400 e gelir.

Imoco butcesi FB ayarındadır tahminim , Vakıf ve Ecz dan dusuktur ama bu bir anlam ifade etmiyor bence...

Çevrimdışı Süleyman Özgül

• Üye
« Yanıtla #95 : 11 Nisan 2019, 21:49:23 »
Ben bu kadar da olduğunu düşünmüyorum. Bir önceki iki maçta da yenerek elediğimiz takım bunların grubundan lider çıkmıştı. İki maçta tek set alamamanın izahı yok. Eczacı dünyanın en iyi takımı deniyor, Vakıf son 2 yılın şampiyonu ama onları bile set alıp yenebiliyoruz. Tipik bir bayan voleybol looserlığı. Başka bişiy değil.
Looserlik konusunda haklısın,sadece bizimle oynadıkları maç özelinde yorun yaptım,İmoco'nun diğer maçlarını hiç izlemedim.
Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü,ne kupa büyüklüğüdür.
Onun  büyüklüğü başka büyüklüktür işte.
Adı konamaz.

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #96 : 11 Nisan 2019, 21:59:17 »
Butce olayı cok goreceli, saglıklı karsılastırma yapmak imkansız cunku ıtalya da 1 lira alan oyuncu TR ye 3 liraya geliyor.
Misal Imoco 9 yabancılı bir takım takıma dokunma adını Ecz yap butce 2-3 katına cıkar.Orada 200 e oynayan Wolosz burada en az 700 e oynar.Dolayısı ile butcelerin esit olması ya da Imoco nun bizden yuksek ya da dusuk olması bir anlam ifade etmiyor.

Zhu icin İnside da 1.3m avro alıyor demisler Zhu bugun İtalya ya gitse 300 zor alır.Hill Vakıftan Imoco ya gitti burada 700 alıyorsa orada 200 alır yine Robin Vakıftan Imoco ya gitti burada 500 alsa orada max 200 alır Wolosz orada 200 alıyorsa burada 700 alır Fabris orada 150 alıyorsa buraya min. 400 e gelir.

Imoco butcesi FB ayarındadır tahminim , Vakıf ve Ecz dan dusuktur ama bu bir anlam ifade etmiyor bence...
Basketbolda böylesine bir uçurum yokken voleybolda neden böyle ücret farkları?

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #97 : 12 Nisan 2019, 08:26:31 »
Bu rakamlar somut verilere mi dayanıyor? Yoksa tamamen kişisel bir mantık yürütmesi sonucu faraziye tahminler mi?

Çünkü bunlara bakınca, İtalya Ligi futboldaki Premier Lig ise Türkiye'nin Dubai veya Arabistan ligi olması gerek ki, Türk takımlarının kazandığı başarılara bakınca böyle bir algı ve rakam farkı olması imkansız. Cüzi bir fark belki olabilir ama böyle bir uçurum olması mantıken imkansız...

Ama somut bilgiler vardır ki, o zaman başka...