Gönderen Konu: Kadın Voleybol Milli Takım Organizasyonları  (Okunma sayısı 201712 defa)

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
Ynt: Bayan Voleybol Milli Takım Organizasyonları
« Yanıtla #435 : 01 Ekim 2014, 18:34:49 »

2. tur ilk maçında Milli takım Abd karşısında ilk seti 29-27 kazandı. 
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #436 : 01 Ekim 2014, 19:07:12 »

2. seti 25-19 Abd kazandı. Setlerde durum 1-1
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #437 : 01 Ekim 2014, 19:43:55 »

3. seti 25-23 kazanan Abd 2-1 öne geçti.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #438 : 01 Ekim 2014, 20:06:33 »

4. seti 25-15 kazanan Abd maçı da 3-1 kazandı.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #439 : 01 Ekim 2014, 20:10:48 »
Bahar kadar yetersiz ve beceriksiz bir isim milli takımda alternatifsizse (Seda yıl hiç söylemiyorum) bu turnuvalarda olmamız büyük başarı.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #440 : 02 Ekim 2014, 11:27:12 »
Son 5 yılın euroleague finalisti, 3ünde şampiyonu olan bir ülkenin milli takımı olarak yıllardır uluslararası alanda hiç bir başarı yok. Dominikler, Sırbistanlar, Koreler,Almanyalar bizim üstümüzde sıralamada.

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #441 : 02 Ekim 2014, 13:28:58 »

Bayanlar Dünya Voleybol Şampiyonası

2. Tur

1 Ekim

FENERBAHÇE

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #442 : 02 Ekim 2014, 13:30:48 »

2. tur ikinci maçımız bugün Tsi 18.00 de Rusya ile, maç Ntvspor dan canlı yayınlanacak.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #443 : 03 Ekim 2014, 15:52:43 »

2. Tur

2 Ekim

FENERBAHÇE

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #444 : 03 Ekim 2014, 16:00:10 »

İlk 2 maçın ardından 2. tur gruplarında Puan Durumu

Pool E
Çin........................14
İtalya....................13
Dominik Cum.........11
Japonya..................8
Hırvatistan..............5
Belçika...................4
Almanya.................3
Azerbaycan.............2

Pool F
ABD.......................15
Brezilya..................14
Sırbistan................11
Rusya....................10
Türkiye...................4
Bulgaristan..............3
Hollanda..................3
Kazakistan...............0

2. turda gruplarda ilk 3 e giren takımlar 3. tura yükselecekler.

Çin 3. tura yükselmeyi garantileyen ilk takım oldu.

FENERBAHÇE

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #445 : 03 Ekim 2014, 16:45:48 »
Ankacım Baba su Milli Takımı bir degerlendirsen de okusak,sen cok degerli bir uyesin ve voleybol konusunda cok bilgilisin.Barbolini,Oyuncular,WGP,Dunya Samp. bir degerlendiriver.

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #446 : 03 Ekim 2014, 17:08:35 »

Önce Dünya Ligi, sonra WGP, ardından Erkekler Dünya Şampiyonası, şimdi de Bayanlar Dünya Şampiyonası olunca sanki overdoze oldu gibi  :D

Barbolini yi antrenör olarak hiç beğenmiyorum, maçları katkısı yok gibi bence. Hugh McCutcheon gibi bir antrenör boşta dururken 2 yıl daha Barbolini ye tahammül edileceği gerçeği çok acı maalesef...

Bayan Milli Takımımız beklentileri karşılayamadığı açık, istikrarımız hiç yok. Setler arasındaki farklılıkları geçelim aynı set içinde bile çok fazla iniş çıkışlarımız var. Takımımız genç sayılır ancak takım içinde kutuplaşmanın olduğu ve bazı oyuncuların başını çektiği grubun milli takımda kendi istedikleri oyuncular dışında kalan oyuncuların alınmaması konusunda da etkili oldukları da biliniyor.

Bu sene WGP bence milli takım için iyi geçti sayılır. Finallere gitmemizde 2 turu Ankara da oynamanın etkisi gözardı edilmese de WGP finallerinde en fazla 3. olabilirdik, tartışmalı Rusya maçının etkisi ve çok fazla 3-2 lik maç oynanması sebebiyle 4. olduk o yüzden çok kötü bir derece değil bence.

Dünya Şampiyonasına gelince bizim için en önemli maç ilk maçtı (Sırbistan) ve o maçı puansız kaybedince yolumuz kapandı gibi. Bulgaristan ve Brezilya maçlarını kazanıp üst tura daha fazla puan taşısak bile yine de 3 tura çıkamayacağımızı düşünüyordum. Daha fazla puanla 2. tura çıksak da 2. tur gruplarında en fazla 4. olup eleniriz diye düşünüyordum.

Şimdi de kalan 2 maçı kazanıp grubu 5. bitirmek kalan maçlar açısından en makul sonuç gibi duruyor.

FENERBAHÇE

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #447 : 03 Ekim 2014, 17:17:41 »
Anka bence Almanya'ya,Japonya'ya kaybedip 4. olmak hic basarılı degildi.4 takım sayarken ABD,Brezilya,Rusya'nın yanında biz de sayılırsak o zaman basarılı oluruz.
Dunya Sampiyonası da beni en ufak sasırtmadı.Bu takımı her turnuvada seyrediyoruz.8 sayı ondeyken 10 sayı verip seti ve macı kaybedebilen bir takımımız var.Nasıl ki 2-0 dan Brezilya'ya 2-3 kaybettigimiz gibi 0-2'den 3-2 Rusya'ya kazanmak da surpriz degil ki zaten son gruplarda ya da eleme maclarında bu takımlara devamlı kaybediyoruz.Oyle bir takımız ki bugun 3-0 yendigimiz Almanya'ya yarın 3-0 yenilebiliyoruz.Gozde,Gizem zerre sevmem ama Neriman ile 3'une laf edemem.Digerleri ise beklenen oyundan uzaktı.Hele ki Bahar2ın yaptıgı amator hataları gorunce bu mu bizim Milli ortamız diyesi geliyor.Kubra'nın sapkadan cıkması lig icin iyi olmadı.Yapılacak sey bence bu yerli oyuncuların korunamsından vazgecilip oynayabiliyorlarsa cıkıp Avrupa'da oynasınlar 3+2,4+2,3+3 gibi yabancı sisteminin gelmesi, 17 lik Boskovic bizi duman ediyor biz 22-24 lere daha genc diyoruz.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #448 : 03 Ekim 2014, 19:07:42 »
Ben daha da arttirayim o zaman: WGP gibi kimsenin umursamadigi bir turnuvadaki basarili acikcasi onemsemiyorum.  Bizim su anda milli takim bazindaki yegane fonksiyon ve basarimiz, ayda yilda bir kere, iyi bir takimi zorlu bir macin ardindan yenip, geride kalan maclarda feci performanslar ortaya koymak. 

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #449 : 03 Ekim 2014, 19:17:02 »
Besim Hoca adım Huseyin 39 yasındayım.Sordugun icin yazdım.Ben WGP hicbasarılı bulmuyorum.Son ayakta yine rezil bir perf. sergileyerek 4. olduk.Bu takımın Almanya'ya 3-1,Japonya'ya 3-0 yenilme luksu olmamalı/ydı.Bu takım istikrarsız ve basarısız yine grup asamalarında zaman zaman ABD,Brezilya,Rusya gibi takımları zaman zaman goz boyama seklinde yenecektir.Ama hedef gruplarda ya da podyum maclarında hep kaybedecektir.
« Son Düzenleme: 03 Ekim 2014, 22:55:04 Gönderen: hmetin »