Gönderen Konu: Turkish Airlines Euroleague (2014-15)  (Okunma sayısı 117906 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onee

• Üye
  • Yer: İzmit-Denizli
    • orhanyet
Ynt: Turkish Airlines Euroleague (2014-15)
« Yanıtla #180 : 15 Kasım 2014, 04:08:01 »
Barcelona 78-69 kazandı,bizim açımızdan iyi oldu.Basketbol kalitesi oldukça düşüktü,bazen iyi savunmalar oldu ama genel olarak 2 takım da iyi savunma yapmadı.Pana 20 de 2 üçlük attı ve bunların en az 12-13 tanesi bomboştu,yüzdeleri birazcık iyi olsa şu Barcelona'ya karşı kazanabilirlerdi.

Ama hala Barcelona'da savunma tarafında iyi olan şey dış oyuncuların gayet iyi savunma yapması,eğer dış oyuncular iyi savunma yapmasa bu pota altıyla çok kötü durumlara düşebilirdi bu sene Barcelona.
twitterda birisi pana'nin 3luk atamamasini barcanin etkili dis  savunmasina baglamisti ama.o demek ki baya farkli mac izlemis.ben izlemedim ondan hic bi sey demiyorum.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #181 : 15 Kasım 2014, 04:35:03 »
twitterda birisi pana'nin 3luk atamamasini barcanin etkili dis  savunmasina baglamisti.

Bende öyle bir yazıya denk geldim. Denk geldiğim kişi Türkiye'de bir menajerlik şirketiyle bağlantılı. Yazın Fenerbahçe'ye sosyal medya aracılığıyla açıktan guard falan arıyorlardı.

Söyledikleri isimler olmayınca böyle oluyor genelde.

Çevrimdışı onee

• Üye
  • Yer: İzmit-Denizli
    • orhanyet
« Yanıtla #182 : 15 Kasım 2014, 04:39:14 »
Bende öyle bir yazıya denk geldim. Denk geldiğim kişi Türkiye'de bir menajerlik şirketiyle bağlantılı. Yazın Fenerbahçe'ye sosyal medya aracılığıyla açıktan guard falan arıyorlardı.

Söyledikleri isimler olmayınca böyle oluyor genelde.
artik nasil aradiysa basketbolu izlemesini yorumlamasini baya bi etkilemis

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #183 : 15 Kasım 2014, 04:46:26 »
Kişisel çıkarlar saplantıya dönüştüğü an tehlikeli bir yola girersin. Bu durum biraz onun göstergesi. O kadar saplanırsın ki bazı şeylere, Pana üçlük kaçırdıkça Fenerbahçe'nin savunmasına çakarsın. Pana üçlük attığında rakip iyi savunma yapmıştır ama el üstü girmiş olur.

Bu forumda Pana maçının savunulacak yanı olmadığını hepimiz söyledik. Sonraki maçlarda o maça göre bir toparlanma gördük. Demek ki bazı şeylerden ders çıkartılmış. Aksi olsaydı bu tip göndermelerin bir anlamı olurdu.

Ben bu insanların ruh halini iyi görmüyorum gitsinler tedavi olsunlar.
« Son Düzenleme: 15 Kasım 2014, 04:47:53 Gönderen: Chauncey Billups »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #184 : 15 Kasım 2014, 09:19:42 »
Ya kemal millet sapitmis
neymiş efes maçı yüzünden biz oyunxular ve obradovic utanacakmis. Yahu utanacak birisi varsa Laso dur. Rudy olmamasına rağmen böyle aptalca bir oyun ortaya koyan takımın hocası utansın bana ne bize ne ?
Efes kendi evinde Zalgiris'e yenildiği zaman neredeydi o tipler.
Efes yenmiş ise yenmis bizi irdelemez yahu
biz pao deplasmanda yenildik utandik kendi üzerimize düşen olduğu zaman yaparız ama efes'in şeyinden ben niye zevk alayım.  Başkasınınkine bu kadar meraklı olmasınlar .
Sen dün akşam deplasmanda  bayern'i yendin keyfine var. Oyuncun euroleague rekoru kırdı yahu hiç olmadı onun adına sevin...
kendi genç oyuncunu itin bir tarafina sok cedinin kini yala...
mantığı ne anlamadım cidden anlamıyorum . Efes gibi gram baskının olmadığı yerde oyuncu yetişir sen 30 yaşında  geçen sene euroleague şampiyonu olmuş amerikali adami.bile stresse sokmuşsun neymiş bizde gençler çöpmüs
sizler çöpsünüz ulan
« Son Düzenleme: 15 Kasım 2014, 09:23:35 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #185 : 15 Kasım 2014, 11:51:30 »
Ya kemal millet sapitmis
neymiş efes maçı yüzünden biz oyunxular ve obradovic utanacakmis. Yahu utanacak birisi varsa Laso dur. Rudy olmamasına rağmen böyle aptalca bir oyun ortaya koyan takımın hocası utansın bana ne bize ne ?
biz pao deplasmanda yenildik utandik kendi üzerimize düşen olduğu zaman yaparız ama efes'in şeyinden ben niye zevk alayım.  Başkasınınkine bu kadar meraklı olmasınlar .
Sen dün akşam deplasmanda  bayern'i yendin keyfine var. Oyuncun euroleague rekoru kırdı yahu hiç olmadı onun adına sevin...
mantığı ne anlamadım cidden anlamıyorum . Efes gibi gram baskının olmadığı yerde oyuncu yetişir sen 30 yaşında  geçen sene euroleague şampiyonu olmuş amerikali adami.bile stresse sokmuşsun neymiş bizde gençler çöpmüs
sizler çöpsünüz ulan

valla sert olmuş biraz ama sonuna kadar katılıyorum.

Çevrimdışı ozkan

• Üye
  • Yer: ankara / istanbul
    • ozkanarya
« Yanıtla #186 : 15 Kasım 2014, 13:02:07 »
Ya kemal millet sapitmis
sizler çöpsünüz ulan

Bizde göklere çıkartacağımız genç oyuncu var mı abi? :)
Sahada 4 kişi oynasak eskikliğini hissetmeyeceğimiz, Euroleague'de -3 verimlilikle oynayan Kenan'ınkini mi yalayalım? :D
Kıtlık varmış gibi ülkedeki tüm yerlileri topladık ama kadroya giren oyuncu yok.

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #187 : 15 Kasım 2014, 14:38:43 »
Kendi genç oyuncularımızın 10-15 dakika süre alıp 0 sayı,0 asist,0 ribaundunu öveceğiz heralde.Bir insanı övmek için önce övülmesini sağlayacak birşeyler olması lazım.

Çevrimdışı Kutay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • kutay_erkan
« Yanıtla #188 : 15 Kasım 2014, 15:06:40 »
Ya kemal millet sapitmis
sizler çöpsünüz ulan
Abi son kisma kadar mantikli ama Kenan'a, Berk'e falan oyle aman aman bi taraftar baskisi yok bence. Hickman ile ondan beklentiler ayni degil ama Kenan'in artik toparlanma emareleri gostermesi lazim ki Top 16'da katki alabilelim. Diger yerli oyuncular sure alamadigi icin yorum yapmiyorum, sure alamamalarini dert de etmiyorum cunku su anda kocun plani oncelikle yabanci transferlerinin birlikte sahada hareket edebilmesini saglamak gibi geliyor.
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #189 : 16 Kasım 2014, 00:37:02 »
Kişisel çıkarlar saplantıya dönüştüğü an tehlikeli bir yola girersin. Bu durum biraz onun göstergesi. O kadar saplanırsın ki bazı şeylere, Pana üçlük kaçırdıkça Fenerbahçe'nin savunmasına çakarsın. Pana üçlük attığında rakip iyi savunma yapmıştır ama el üstü girmiş olur.

Bu forumda Pana maçının savunulacak yanı olmadığını hepimiz söyledik. Sonraki maçlarda o maça göre bir toparlanma gördük. Demek ki bazı şeylerden ders çıkartılmış. Aksi olsaydı bu tip göndermelerin bir anlamı olurdu.

Ben bu insanların ruh halini iyi görmüyorum gitsinler tedavi olsunlar.

Kemal, sanki oyuncularin bir makine gibi her mac ayni yuzdeyle ucluk atabilecegini dusunen akli kit bir kitle var.  Bir takimin ucluk yuzdesi (Panathinaikos) iki degiskene baglidir: (1) Uclugu atanlarin performansi; (2) Uclugu yiyenlerin performansi.  Bunlara icsel ve dissal etkenler diyebiliriz.  Uclugu yiyenlerin kotu performansi, uclugu atanlarin performansina olumlu etki eder ama is yine de uclugu atanlarin o gunku performansina bakar.  Tekrar ustune basa basa soyluyorum ki, bazi duz insanlar, islerine geldigi sekilde, bu etkenlerden birine vurgu yapiyorlar. 

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #190 : 16 Kasım 2014, 00:55:01 »
Besim, hatırlarsın ben bu örneği daha önce de verdim, yine vermem gerekiyor. Bu örneği anlamak için NBA takip etmeye gerek yok zira rakamlar üstünden giderek aslında olayın rakamlardan öte belli bir kültürle alakalı olduğunu gösteriyor.

Hani işimize gelince ekol - sistem ortalığı ayaklandırıyoruz ya o bakımdan.

Pistons geçen sezon deli gibi üçlük yiyen, her maç potasında 100 sayı gören, sezonu da 104 sayı ortalama yiyerek bitiren bir takımdı. İlk bakışta bir insan ne düşünür bu tablo karşısında. Demek ki bu takımın dış şut savunmasında sıkıntı var, genel savunması da yerlerde, bu takım savunmada bir şeyleri düzeltirse istediği sonuçları alır.

Bu sezon ilk 9 maç sonunda Pistons'ın yediği sayı ortalaması 97. Geçen sezonki gibi deli gibi üçlükte yemiyor. Dış şut savunmasında gözle görülür bir düzelme var.

Peki sonuç ne ?
Geçen sezon 9 maçtaki derece 3-6, bu sezon 9 maçtaki derece yine 3-6.

Basketbol bu, market rafı değil. Onu oradan alalım, buraya koyalım, bunu kaldıralım, şunu koyalım diyerek düzene girmiyor. 104 sayı yerken de kaybediyorsun, 97 sayı yerken de kaybediyorsun, hatta 2 sezon önce 95 sayı yerken de kaybediyordun.

Demek sorun attığın ve yediğinle alakalı değil sadece. Pistons koçu Van Gundy ne diyor, tıpkı bizim dediğimiz gibi, ''Sorun hücum ve savunmadan öte kazanma kültürüyle alakalı. Bu kültürü 3-5 maçta oturtmanın imkanı yok. Biz önce kazanma kültürünü aşılayacağız.'', durum bu kadar basit aslında.
« Son Düzenleme: 16 Kasım 2014, 00:56:22 Gönderen: Chauncey Billups »

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #191 : 20 Kasım 2014, 19:30:58 »
Akşam eve geldim ve dün gece oynanan NBA maçlarından download ettiğim iki maçtan birisini (üç uzatmalı Bucks-Nets maçı) izlemeye koyuldum. Bir ara devre arası yapayım dedim ve Unis Kazan-Efes maçına göz attım. Basketbol dehası (!) İsmet Badem boyuna Curtis Jerrels ile dalga geçiyor, Langford'a giydiriyor vs. Ama nasıl? İtin şeyine sokup sokup çıkarıyor. Efes çok rahat bir oyun çıkarıyor, Kazan'da suratlar düşmüş, Badem ise Langford ve Jerrels'ı aşağılamakla meşgul... 5-10 dakika izledikten sonra baktım sıkıcı gelmeye başladı, yeniden NBA maçına geçiş yaptım. Biraz önce "ne oldu" diye bir daha bakayım dedim; Kazan Efes'i yakalamış, Langford şov yapıyor, Badem'de son toplardan birisinde Efes'te Langford gibi bir oyuncu olmamasından yakınıyor. Mal ya denir hani... Hiç güleceğim yoktu. :D

Efes'i öpmüşler anlayacağınız.

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #192 : 21 Kasım 2014, 00:42:26 »
Ben Milano maçında görmek istediğimi gördüm,artık ilk 3 hemen hemen garanti gibi,haftaya Turow'u da yenip ondan sonra Panatinaikos'a kaybetsek çok iyi olacak,eğer 2. olursak yine çok zor bir gruba düşeceğiz,inşallah 3. oluruz.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #193 : 21 Kasım 2014, 02:07:45 »
matmazel Efes'e kaymışlar soğuk rusya gecesinde
ahahahaha ulan DOğuş gibi adamın mucize yaparak 11 sayı attığı maçı kazanamamışlar. 100 yılda 1 kere olur böyle bir Doğuş performansı.
ahahaha ahahaha ahahah ahaha
ne olursa olsun EFes'e koyandan Allah razı olsun
forza KAzan.........

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #194 : 21 Kasım 2014, 10:44:56 »
Efes 3. çeyreğin ortalarında 14 sayı öndeydi.

Laboral da 3. çeyreğin ortalarında 17 sayı geriye düşmesine rağmen öne geçti fakat Galdikas'ın basketiyle 80-79 kazandı Neptunas.
Huertel 31 sayı (8/10 üçlük), 5 asist, 2 top çalma, 0 top kaybı, 36 verimlilik...