Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970417 defa)

0 Üye ve 89 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #15960 : 31 Mayıs 2015, 14:48:13 »
justin doelmann'i unuttum.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #15961 : 31 Mayıs 2015, 15:01:09 »
Brown yada randolph gerisi macera olur.

Çevrimdışı Oğuzhan89

• Üye
« Yanıtla #15962 : 31 Mayıs 2015, 15:53:13 »
Profesör büyük ihtimal gidecek,bu yüzden transfer stratejisi değişebilir.Ben randolph'u istiyordum uzun rotasyonuna ama gözüken o ki derrick brwon daha sağlıklı olur bjelica'nın yerıne ve artık tam bir 5 numara şart raduljica iyi bir oyuncu fakat güvenip alıcaklarını sanmıyorum.Oyun kurucu pozisyonuna  calathes olur.Hıckman tam bir takım oyuncusu fakat sakatlığı ciddi bir sakatlık o nedenle önümüzdeki sene takımın hedefleri doğrultusunda nasıl bir yol izlenecek bilemiyorum.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #15963 : 31 Mayıs 2015, 16:03:41 »
Hickman'ı kendi istemediği sürece gönderemeyiz, gönderirsek sözleşmesi gereği tazminat ödemeliyiz.
Sonuçta Hickman takım için mücadele ederken sakatlandı ne hukuki ne de manevi hakkımız yok git demeye.
8. yabancı olarak kadroda kalacak bence Hickman.

Çevrimdışı Oğuzhan89

• Üye
« Yanıtla #15964 : 31 Mayıs 2015, 16:19:10 »
Bence toplamda 8 yabancı olmayacak.Hıckman'ın basketbolunu seviyorum, kalırsa yerine transfer olmaz bence olursa da top16'daki durum ve durumlara göre belki

Çevrimdışı aBouT

• Üye
  • Yer: İstanbul Gop
    • burakakkas
« Yanıtla #15965 : 31 Mayıs 2015, 16:48:48 »
calathes gelirse 4 numaradan skor katkısı alırız bjelicanın daşakları sagvolsun dıyelım . ama cok pıs ortada bıraktı orasıda üzdü biraz.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #15966 : 31 Mayıs 2015, 18:12:20 »
Nemanja Bjelica'ya NBA macerasinda basarilar.  Kesin olarak gidiyor.  Hoca Thompkins'i cok begeniyor diye haberler cikmisti.  Bjelica'nin yasadigi kararsizlik nedeniyle ortaya cikan durum, onun da Real'e kaptirilmasina yol acmis gozukuyor. 

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #15967 : 31 Mayıs 2015, 18:18:15 »
3 takımda teklif yaptı. Thompkins,Madrid'i seçti. Amerikalı bir oyuncunun bunu tercih etmesi gayet normal.
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #15968 : 31 Mayıs 2015, 18:28:55 »
3 takımda teklif yaptı. Thompkins,Madrid'i seçti. Amerikalı bir oyuncunun bunu tercih etmesi gayet normal.

Bence Madrid'in ne zaman teklif yaptigi onemli.  Mevsimlik isci gibi Avrupa'da oynayan Amerikalilar icin erken yapilan ve zaman baskisi yaratan bir teklif psikolojik olarak bizim lehimize bir durumu ortaya cikarabilirdi. 

Çevrimdışı KhaN

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #15969 : 31 Mayıs 2015, 18:37:07 »
bjelica ile 4 numaradan aldığımız ribaund+yaratıcılık+saha görüşü+şut +oyun kurma becerilerini minimum hasarla kapatmamız lazım. yaratıcılık ve saha görüşünü guard rotasyonu büyük ölçüde kapatır calathes+sloukas hamleleri. ribaund konusu ve topu yere vurabilmesi çok önemli artık. kaimakoglou tam aradığımız adam ama onun da yaş kemale eriyor ayaklar yavaşlıyor. eğer buy out sorunu çözülürse; anthony randolph ilk tercihim olur o yüzden. 1yıllık daha sözleşmesi olması lazım. rasko'nun şirketine bağlıymış zaten çözülebilir o durum  mitrovic de dış şutunu istikrarlı hale getirebilse güzel bir alternatif olur ama hala gideceği çok yol var.
aslında bana kalsa kuzminskas veya kalinic tarzı bir 3.5 ile desteklerim kadroyu. ancak 8. yabancıyı alacağımızı düşünmüyorum. hidayet dönecek diyorlar. o 3.5 rolünü ne derece üstlenebilir orası da soru işareti. en iyisi arkamıza yaslanıp gherardini-obra ikilisinin yapacağını beklemek. benim kafam karıştı düşünürken, onlar çözer nasılsa :)

Çevrimdışı illegal

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #15970 : 31 Mayıs 2015, 20:43:53 »
Nemenja'nın ayrılışı bize ciddi zarar verecek ama koçun da her zaman dediği gibi ağlayacak halimiz yok. Belki tam olarak yerini dolduramayız ama yeterli katkıyı alamadığımız diğer pozisyonlara yapılacak takviyelerle zararı dengeleyebiliriz. KhaN'ın da dediği gibi Kuzminskas iyi bir tercih olabilir. Yabancı sayısıyla ilgili de 6 + Hickman şeklinde olacağını düşünüyorum.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #15971 : 31 Mayıs 2015, 21:02:59 »
Kuzminskas'i nasil aliyoruz  1 sene daha sozlesmesi var +1 de opsiyon'u.
butce dustu, buyout odeyecegimizi sanmiyorum.
butce ayni kalsaydi bile basketbolda bonservis odemek bence sacma (potansiyelli genc oyuncular haric, ornek bogdan)

calathes-sloukas-derrick brown-kyle hines
calathes-sloukas-randolph-radulija

bu tarz birsey olursa bence gecen seneye nazaran guclenmis oluruz.
derrick brown alinacaksa hines tarzi , randolph alinacaksa radulija tarzi pivot almak lazim, alinacak 4 numara pivot seciminde de belirleyici olucak.

Çevrimdışı illegal

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #15972 : 31 Mayıs 2015, 21:30:16 »
butce ayni kalsaydi bile basketbolda bonservis odemek bence sacma (potansiyelli genc oyuncular haric, ornek bogdan)

derrick brown alinacaksa hines tarzi , randolph alinacaksa radulija tarzi pivot almak lazim, alinacak 4 numara pivot seciminde de belirleyici olucak.
Kuzminskas'ın sözleşme durumunu bilmiyorum. 25 Yaşında gayet genç ve potansiyelli biri bence. Bütçenin düşeceğine inanmadığımdan buyout verilebilir. Ama kendisinin yakın zamanda NBA planları varsa işin rengi değişir tabi.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #15973 : 31 Mayıs 2015, 21:51:05 »
Kuzminskas'ın sözleşme durumunu bilmiyorum. 25 Yaşında gayet genç ve potansiyelli biri bence. Bütçenin düşeceğine inanmadığımdan buyout verilebilir. Ama kendisinin yakın zamanda NBA planları varsa işin rengi değişir tabi.

saygi duyarim ama kesinlikle katilmiyorum.
benim nazarimda bonservis verilecek 3 oyuncu var avrupada : Porzingis, Vezenkov, Tavares.
bonservisi ile aldigin oyuncunun Nba cikisi da odedigin bonservisden 200-300 bin avro daha fazla olmali.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
« Yanıtla #15974 : 01 Haziran 2015, 14:17:02 »

olmazsa olmaz calathes ve d.brown olmalı...
bence bu isimler alınmalı...

yardımcı guard sloukas yada granger...farketmez...
pivor ise dunston,radulica yada freeland..farketmez...

eger calathes olmuyorsa teodosic...ama bu ihtimali dusunmek istemiyorum..

d.brown olmazsa 4 numaraya randolph tercih sebebi olur; 5 numara gene sert bir uzun...ama bu sefer tam 5 numara..freeland olmayabilir..

ama d.brown olmazsa ve a.randolph da alınamazsa ve 4 numaraya hines gelirse; iste o zaman sert 5 yerine sutor 5 iyi olur...cunku sutor 4 kalmıyor elde...bu durmda  freeland tercih edilmeli; hatta 4.5 olan randolph'ta hines'la beraber olabilir.

yani..

1-calathes + sloukas (granger) + d.brown + b.dunston (radulica)
2-calathes + sloukas  (granger) + a.randolph + b.dunston (radulica)
3-calathes + sloukas  (granger) + k.hines + freeland (a.randolph)

ama bize ilac oalcak durum ilk olmadı ikinci alternatif bence...oyun sıstemmizde 4 numarada sut var cunku...

yani dedigin dogru..4 numarada brown, randolph ve hines'tan hangisi gelirse ona gore 5 alınacak...
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2015, 14:18:39 Gönderen: Vanguards of FB »