Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970430 defa)

0 Üye ve 81 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #16035 : 02 Haziran 2015, 14:31:12 »
D.Brown.... Bjelica gitse de kalsa da alınmalı... Her durumda katkı verir ve takım cidden hızlanır.

Ama D.Brown alınacaksa Semih takımda kalmalı.

Kritik olan 1 numara ... Hala çözemedik sanki o rotasyonu....

Zizis gitsin diyemem, savunması takımın oyununu değiştirdi bu bir gerçek. O gelmeden öncesini ve sonrasını hatırlayalım.... Ama bilen bilir Erdal Koşan vardı, GS maçında resmen onun gibi oynadı. Rakip şutlarını korkmadan riske ediyor buda bizi zor duruma sokuyor .....

abi bjelica kalırsa brown'u nasıl alacaksın ?
ikisi de 20 dk'lık oyuncular değil , ikisi de first class 4 numara , ne bjelica'nın ne de brown'un dakikalarından çalamazsın.
bu işin teknik tarafı , bir de bütçe konusu var, Brown'u 1,5 milyondan aşağıya oynatamazsın.
bjelica kalırsa , inşallah da kalır, ya 4-5 oynayabilen birini alır vesely'i tamamen 5'de kullanırsın ya da bir tane dominant pivot alıp vesely'i 4'de de kısa sürelerle kullanırsın.
7 tane yabancının 4'ü kısa 3'ü uzun olmak zorunda.

1 pg, 1 combo, drew, bogdan etti 4, bjelica, vesely etti 6.
bir tane hamle şansın kalıyor o da pivot olsun artık.
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2015, 14:33:09 Gönderen: emindesouza »

Çevrimdışı İbrahim Awwad

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #16036 : 02 Haziran 2015, 14:45:18 »
Bjelica'nın kalacağını düşünerek bir kadro yaptım. Bence Calathes-Teodosic olmayacak onları kadrolara yazmamak lazım. Ben kesinlikle Granger'ın geleceğini düşünüyorum. Sloukas ise muhtemelen takımda kalır. 5numara için niyeyse kesinlikle Radu'yu alacakmışız gibi geliyor.

xxx-Granger-Kenan
Goudelock-Melih
Emir-Bogdan
Bjelica-Vesely
Radu-Semih-Oğuz

xxx olan bölüme koçun Huertas'ı isteyeceğini düşünüyorum ancak Barça hem Huertas'ı bırakıp hem de Granger'ı bize kaptırır mı bilemiyorum. Son olarak bence kadro 15'ten 12'ye düşürülür bütçedeki değişimden ötürü. Serhat gönderilir Berk kiraya verilir.
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2015, 14:46:12 Gönderen: İbrahim Awwad »

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #16037 : 02 Haziran 2015, 14:58:27 »
Granger cok iyi savunmaci ve iyi de organizator.  Sutu istikrarli degil ama
Malaga tutmak icin maas'ini artiriyor , ama henuz kesinlesmis degil kalmasi ve ya gitmesi.
bazilari real diyor bazilari barca , bizim de adimiz gecmisti ama kesildi o dedikodular.

« Son Düzenleme: 02 Haziran 2015, 15:33:00 Gönderen: emindesouza »

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #16038 : 02 Haziran 2015, 15:11:09 »
efes hem brown hem hines'i nasıl alacak elinde sozlesmeli krstic, lasme ve saric varken...deniz kılıclı, emircan hala duruyor...
gereksiz isler..

ama diyorum bizim esas almamız gereken oyuncu d.brown...hines degil..hines saygı duyulacak oyuncu ama bize bjelica giderse sutor lazım..

ha bjelica gitmezse d.brown'u alsın efes tepsin bir tarafına...o durumda vesely 5 oynayacaksa hines bize de gelse olur...

bjelica kaldıktan sonrası  obranın isi...dusnton, radulica, freeland, hines ve randolph'den biri vesely'nin nasıl oynayacagına gore alınabilir...
Hines gelirse Lasme'yi bırakacaklarmış.
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
« Yanıtla #16039 : 02 Haziran 2015, 15:27:53 »
ben calathes+granger ikilisine fitim vallaha...
bjelica gitmezse yanına bir de dunston yada freeland ile 10 numara oluruz..
bu arada efes lasme yı bırakırsa obra isteyebilir bile...
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2015, 15:28:44 Gönderen: Vanguards of FB »

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #16040 : 02 Haziran 2015, 15:40:49 »
Lasme'nin erken faul problemi var , cogu pozisyon geregi ama bazilari da sacma sapan fauller.
hic duzeltemedi bu sorunu ne pana'da ne de efes'de.
bide atletizmi ile ekmek yiyen oyuncu oldugu icin 33 yas sikinti olabilir , ben istemem sahsen.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
« Yanıtla #16041 : 02 Haziran 2015, 15:47:30 »
Lasme'nin erken faul problemi var , cogu pozisyon geregi ama bazilari da sacma sapan fauller.
hic duzeltemedi bu sorunu ne pana'da ne de efes'de.
bide atletizmi ile ekmek yiyen oyuncu oldugu icin 33 yas sikinti olabilir , ben istemem sahsen.

dogru yası fazla...

Çevrimdışı egeyakis

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #16042 : 02 Haziran 2015, 17:12:25 »
Çok güzel isimler, kadro planlamaları yapılıyor ama küçülmeye gideceğiz malum ne kadarı yapılabilir. Bu güzel seneden sonra insan bozulacak diye korkuyor.

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
« Yanıtla #16043 : 02 Haziran 2015, 18:34:37 »
hickman için alçıları çıkardığı yazıyırdu bundan sonrası da uzun süreç ama yılbaşından önce sahalara dönse yeter.

Çevrimdışı nuevitas

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #16044 : 02 Haziran 2015, 18:49:45 »
Çok güzel isimler, kadro planlamaları yapılıyor ama küçülmeye gideceğiz malum ne kadarı yapılabilir. Bu güzel seneden sonra insan bozulacak diye korkuyor.
Obranın olduğu yerde bence küçülme olmaz

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #16045 : 02 Haziran 2015, 22:26:27 »
derrick brown efes işi kesin diyorlar, 2 yıllık olacakmış sözleşme.
cska alyapısından çıkan kurbanov loko'dan ayrılıp tekrardan cska'ya dönmüş.
uzun rotasyonunda sadece randolph ve hendrix kalmış , bir de genc oyuncu.
randolph'u da bırakmazlar artık.

Çevrimdışı myildirim

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #16046 : 03 Haziran 2015, 01:06:42 »
derrick brown efes işi kesin diyorlar, 2 yıllık olacakmış sözleşme.
cska alyapısından çıkan kurbanov loko'dan ayrılıp tekrardan cska'ya dönmüş.
uzun rotasyonunda sadece randolph ve hendrix kalmış , bir de genc oyuncu.
randolph'u da bırakmazlar artık.

Kuban yarı finalde Khimki'ye kaybetti değil mi? Bu sene el oynayabilecekler mi peki?

Çevrimdışı samuraiX

• Üye
  • Yer: izmir
    • @oguzbsrdm
« Yanıtla #16047 : 03 Haziran 2015, 01:14:16 »
Obranın olduğu yerde bence küçülme olmaz

ya çok daha büyümeye pek gerek yok bence acıkcası hickman kontratında biraz revize ederek, oguzun kontratı min seviyeye cekerek, emirde indirime giderek, serhattan zoricten vazgecerek zaten yeteri kadar takviye için bütce yaratılır. yeter ki vizyonumuz eksikleri tamamlayarak euroleague sampiyonlugu olsun. hafif maddi fedakarlık yapabilir bu koşulda oyuncular... sonucta da eksik giderilir başarı gelir.

yeter ki bu seneki zisis hamlesi gibi sezon ortasına hamle bırakmayalım. o eksiklik sezon basından bariz belliydi ve kapanınca tam olmasa da bi miktar düzeldi bu sene bu hatalar olmasın... gec kalınmasın...
goodbye jules we never forget U!!

(EREN)

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16048 : 03 Haziran 2015, 01:25:28 »
ya çok daha büyümeye pek gerek yok bence acıkcası hickman kontratında biraz revize ederek, oguzun kontratı min seviyeye cekerek, emirde indirime giderek, serhattan zoricten vazgecerek zaten yeteri kadar takviye için bütce yaratılır. yeter ki vizyonumuz eksikleri tamamlayarak euroleague sampiyonlugu olsun. hafif maddi fedakarlık yapabilir bu koşulda oyuncular... sonucta da eksik giderilir başarı gelir.

yeter ki bu seneki zisis hamlesi gibi sezon ortasına hamle bırakmayalım. o eksiklik sezon basından bariz belliydi ve kapanınca tam olmasa da bi miktar düzeldi bu sene bu hatalar olmasın... gec kalınmasın...
Kısa vadeli düşünmemek lazım. Hadi gelecek seneyi bir şekilde atlattık diğer seneler ne olacak. Ülker'in isim sponsoru olmazsa, bu kadar büyük paralar aktarabileceğini düşünmüyorum. Ülker salon yaptı daha fazla desteğine gerek yok deniliyordu ama Aziz'in dediği doğruysa salondan kazanılan para sadece 4 milyon euroymuş. Başka sponsorlarında isim alsalar bile çok büyük meblalar sağlayabileceğini sanmıyorum.

Eğer Ahmet Ercanların yazdığı bütçeler doğruysa, bence en mantıklısı, Kadın basketbol ve erkek voleybola aktarılan parayı erkek basketbol şubesine aktarmak. Kadın basketbola 16 milyon gibi rakam harcanmış diyorlar.Doğruysa çok yazık. O parayı alıp kazana atsak daha faydalı olur. En azından kış mevsiminde klüp çalışanları ısınır.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #16049 : 03 Haziran 2015, 05:28:38 »
Kısa vadeli düşünmemek lazım. Hadi gelecek seneyi bir şekilde atlattık diğer seneler ne olacak. Ülker'in isim sponsoru olmazsa, bu kadar büyük paralar aktarabileceğini düşünmüyorum. Ülker salon yaptı daha fazla desteğine gerek yok deniliyordu ama Aziz'in dediği doğruysa salondan kazanılan para sadece 4 milyon euroymuş. Başka sponsorlarında isim alsalar bile çok büyük meblalar sağlayabileceğini sanmıyorum.

Eğer Ahmet Ercanların yazdığı bütçeler doğruysa, bence en mantıklısı, Kadın basketbol ve erkek voleybola aktarılan parayı erkek basketbol şubesine aktarmak. Kadın basketbola 16 milyon gibi rakam harcanmış diyorlar.Doğruysa çok yazık. O parayı alıp kazana atsak daha faydalı olur. En azından kış mevsiminde klüp çalışanları ısınır.

Su kadin basketbolu kadar harcanan paraya acidigim baska bir spor dali yok.