Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970416 defa)

0 Üye ve 87 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #615 : 31 Aralık 2013, 16:10:33 »
olursa da olur olmazsa da muratım
ben hocaya ve onun yaratmaya çalıştığı sisteme olaya inanıyorum ve destekliyorum ..
yaşımız 34 oldu anasını satıyım , biraz basketbolda başarı görelim sadece anlık değil aynı zamanda uzun vadeli de ...

Ne ettin kaptan du bakalım daha 34 ne ki...Daha EUROLİG şampiyonu olucaz...

Bu arada bir söylenti var..Seneye Türk kadrosu çok değişecekmiş...

HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #616 : 31 Aralık 2013, 16:11:40 »
Dixon haberini Emliano yayınladığına göre bu iş %99 olacak.Hayırlı olsun.Tamam belki istediğimiz oyuncu olmayabilir(benim transfer istemediği bilen bilir,ben transfer isteyenler için söylüyorum).16 yıldır FENERBAHÇE'NİN basket maçlarını takip eden birisi olarak söylüyorum,bu gözler George Gilomre,Kalamiza gibi saçma sapan oyuncular gördü,Dixon'ı beğenmeyeneler muhtemelen bu oyuncuları izlememiştirTıpkı Whisby,Samir Gouda gibi kazmaları izlemeyip Zoric'i beğenmelerde olduğu gibi,beni asıl rahatsız eden nokta,özellikle twittr'da sırf Dixon ismi geçti diye OBRADOVİC'İN vizyonunu sorgulayanalr var.Kendinize gelin!

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #617 : 31 Aralık 2013, 16:14:36 »
Tekrar Söylemekte Fayda var..

Haberi kaynağı Emiliano değil..Duyduğunu yazdı o da..Biz istedik ama anlaşamadık durum o sanırım.
HaBaBaM GüM GüM GüM

• Üye
« Yanıtla #618 : 31 Aralık 2013, 16:15:44 »
Tekrar Söylemekte Fayda var..

Haberi kaynağı Emiliano değil..Duyduğunu yazdı o da..Biz istedik ama anlaşamadık durum o sanırım.
Hayırlısı neyse o olsun.

Çevrimdışı Tolga Gümüş

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • tolgagumus_
« Yanıtla #619 : 31 Aralık 2013, 16:17:49 »
Dün akşam coach devre arası transfer yapmayı düşünmüyoruz dedi. Bugün Dixon haberlerinin çıkması bana pek inandırıcı gibi gelmedi. Cem Abi güvendiği birinden böyle bir girişimin olduğunun haberini aldığını yazmış. O zaman dün coach transfer yapmak gibi bir niyetimiz yok diyerek sanki bu transferde çok fazla üstelemeyeceklerini söylemiş gibi oldu. Olursa takıma ne kadar bence çok şey katacaktır. Skorer bir oyuncu. Doğru bir sistemde performansının daha da artma ihtimali var. Ayrıca Bo ve Dixon'ı Euroleague'de kullandığımızı düşünürsek rakip guardlara çok sorun yaşatabilecek bir silahımız olmuş olur. Baskılı savunmayı Bo ve yeni yeni Ömer dışında çok çok iyi yapan birbaşka oyuncumuz yok şu anda. O nedenle hücum katkısının yanı sıra savunma katkısında da takıma ilaç olabilecek bir oyuncu.

Ancak asıl soru işareti KSK satmaya yanaşacak mı? Çünkü onlarda Avrupa'da yollarına devam ediyorlar ve ligi de en iyi yerde bitirmek isteyeceklerdir. Dixon onların önemli bir parçası. Gerçekleşme ihtimali düşük olsa da bekleyelim bakalım.
"Ben Fenerbahçe'ye ikinci olmak için gelmedim." - Zeljko Obradovic

• Üye
« Yanıtla #620 : 31 Aralık 2013, 16:18:52 »
Dün akşam coach devre arası transfer yapmayı düşünmüyoruz dedi. Bugün Dixon haberlerinin çıkması bana pek inandırıcı gibi gelmedi. Cem Abi güvendiği birinden böyle bir girişimin olduğunun haberini aldığını yazmış. O zaman dün coach transfer yapmak gibi bir niyetimiz yok diyerek sanki bu transferde çok fazla üstelemeyeceklerini söylemiş gibi oldu. Olursa takıma ne kadar bence çok şey katacaktır. Skorer bir oyuncu. Doğru bir sistemde performansının daha da artma ihtimali var. Ayrıca Bo ve Dixon'ı Euroleague'de kullandığımızı düşünürsek rakip guardlara çok sorun yaşatabilecek bir silahımız olmuş olur. Baskılı savunmayı Bo ve yeni yeni Ömer dışında çok çok iyi yapan birbaşka oyuncumuz yok şu anda. O nedenle hücum katkısının yanı sıra savunma katkısında da takıma ilaç olabilecek bir oyuncu.

Ancak asıl soru işareti KSK satmaya yanaşacak mı? Çünkü onlarda Avrupa'da yollarına devam ediyorlar ve ligi de en iyi yerde bitirmek isteyeceklerdir. Dixon onların önemli bir parçası. Gerçekleşme ihtimali düşük olsa da bekleyelim bakalım.
Muhtemelen kabul ederler.Barış+para teklif etmişiz.

Çevrimdışı ErdemFB

• Üye
  • Yer: Samsun
« Yanıtla #621 : 31 Aralık 2013, 16:26:51 »
Obradovic anlatıyor;

"Bobby ilk geldi antremanda eline gelen topu potaya atıyor.Dedim Bobby burası karşıyaka değil bak etrafına Bojan var, Kleiza var."

Şaka bi yana Bobby Dixon asla aradığımız adam değil bana göre Karşıyaka'da yaptıkları güzel ama oradaki özgürlüğü burada bulamıyacağı kesin.10-15 dakika sahada kalıp perdeden çıkıp attığı şutlarla takıma katkıda bulunabilir mi diye düşünüyorum ama o da pek mümkün değil gibi bence o yapıda da bi oyuncu değil.

Kerem Tunçeri tamamlıyıcı parça olabilir ama Bobby Dixon çok zor.
"Kendim için bir söz veriyorum,burası benim evim olacak."

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #622 : 31 Aralık 2013, 16:28:10 »
Neredeyse her KSK'nın içerideki maçına giden birisi olarak söyleyebilirim ki ben Dixon'ın Top-16 seviyesindeki savunmalara karşı öyle arzulanan şeyleri yapabileceğini düşünmüyorum. Kerem mesela kısıtlı zamanlarda eğer üstünde çok sorumluluk almazsa hücüm anlamında bir şeyler üreten bir adam olabilir ancak Dixon'da öyle bir özellik yok. İyi bir şütor ama maç başına 10 üçlük atıp 4'unu sokan bir şutör. KSK'da bu kadar şut atarsın ama bizde atamazsın. Bir diğer nokta bizim skorer anlamında eksiğimiz olmadığı. Dixon yerine daha fazla bir şey üreten yada çok daha iyi bir savunması olan bir kısayı tercih ederim.

Ama eğer Obradovic istiyorsa vardır bir bildiği..

Peki Kerem Tunçeri'nin EL'de herhangi bir kısayı savunabileceğini düşünüyor musun? En son bizim maçta izlediğim Kerem'in Derek Fisher'dan farkı yoktu. Topa iki defa vurup onu geçmemek mümkün değil.

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #623 : 31 Aralık 2013, 16:31:56 »
Peki Kerem Tunçeri'nin EL'de herhangi bir kısayı savunabileceğini düşünüyor musun? En son bizim maçta izlediğim Kerem'in Derek Fisher'dan farkı yoktu. Topa iki defa vurup onu geçmemek mümkün değil.
Orada zaten yada dedim abi.. İkisini birden bulmamız bu dönemde zor. İki türden birini seçmek zorundayız bana göre. Yıllar önce Saras'ı savunmada nasıl kullandıysak, Kerem'i de kullanacağız zaten. Hücum da akıl olarak kritik yerlerde bir kaç farklı oyun getirebilsin diye..

Benim KSK içerisinden duyduğum kadarıyla böyle bir transferi kabul edemezler. Kulüp para olarak sıkıntıda ama futbol da çok kötü giderken en azından baskette bir şeyler başarmak istiyorlarmış..
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #624 : 31 Aralık 2013, 16:37:46 »
Twitter'da ortam her ne kadar transferi yanlış bulsam da beni de rahatsız etti.

Nedense transfer olunca taraftar olarak hep ismi bilenen oyuncu hastalığımız var.

Unutmamak lazım Bo Mersin'deyken ve ismi bizle geçtiği zaman bu taraftarının Bo bize yakışmaz zihniyetini.. Dixon bizim için yetersiz bir oyuncu değil, sadece bizim aradığımız tipte bir oyuncu değil.

Bugün çok beğendikleri Real Madrid ve çok beğendikleri Jaycee Carroll'ın takıma nasıl geldiğini hatırlıyoruz..
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı exex

• Üye
« Yanıtla #625 : 31 Aralık 2013, 16:59:35 »
biz ne zaman dışa kapalı bir oluşum olduk ? Biz bir Bilbao değiliz ki kendimize Türkiye Fenerbahçe dir diyorsak , sporcunun takımı zerre umrumda değil           ( bayrak adam değilse tabi,futboldan örnekverirsek  Arda yı kesinlikle istemem ). Beni ilgilendiren girip oyunu oynaması , bişeyler yapmaya çalışması .

Çevrimdışı cmbhdr

• Üye
  • Yer: Sivas
    • cembahadiracar
« Yanıtla #626 : 31 Aralık 2013, 17:02:11 »
Hocanın dünkü demeçlerinden yola çıkacak olursak Emir ve özellikle Kenan'ın performansından dolayı mutlu oldugunu gözlemledim.Elimizde bu sezonun sayı kralı(Bojan) ve geçtiğimiz sezonlardan mvp ve sayı kralı sıfatı taşıyan oyuncularımız var.(Bo ve Kleiza).Ben Kleiza'nın kesinlikle top16 da vites artıracagını düşünüyorum.Ayrıca çok özel 2 uzunumuz(Bjelica ve Zoric) ve pota altında sertliği sağlayan Vidmar'a sahibiz.Ömer kendine gelmeye başladı,İzzet son maç biraz olsun kıpırdadı.Ben bu takıma bakınca başımızda da Obradovic olunca transferi gerek görmüyorum.Fenerbahçe taraftarı için transfer dönemi şenliktir.Fakat Obradovic bu takım ritmini bozacak bir oyuncu kesinlikle transfer etmez.Söylentilere göre yorum yapıp bazı oyuncuları beğenmeyenler var.Ekşi sözlükte Obradovic başlıgı altında güzel bir yorum var Pana-Efes maçı ile ilgili onu okumanızı tavsiye ediyorum şiddetle.O zaman Obradovic'in sıradan bir oyuncu için bile planın oldugunu göreceksiniz.
Transfer bölümü burası fakat nacizane görüşlerimi yazmak istedim
Dar Ağacında Olsak Bile Son Sözümüz Fenerbahçe!

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • twitter.com/paulgeorge__13
Aşkınla olduk derbeder
Senin sevgin bir ömre bedel
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

Çevrimdışı phenom_07

• Üye
« Yanıtla #628 : 31 Aralık 2013, 17:17:30 »
olur olmaz bilmiyorum ama Bo Mccaleb'i yedekleyen oyuncularımız 18 yaşındaki Kenan(çok iyi olacak ilerde inşallah) ve ruh adam Barış Ermiş'ken Dixon'a burun kıvıramayız bana göre. Dixon iyi şutör, kendi pozisyonunu yaratabiliyor ve Bo kenardayken bu işi Kenan'la birlikte götürebilecek bir isim bana göre. Ayrıca böyle sürpriz skorerler çıkıp bir maçta sana ekstra iş yapsa, ekstra galibiyet alsan TOP 16 için müthiş bir avantaj kazanabiliyorsun. Zira Barcelona bile kadrosunda bu tarz oyunculardan Pullen'ı bulunduruyor. İşler sete sette sıkıştığında, sistem işlemediğinde böyle skorer içgüdüsü olan oyuncularla işi kaos basketboluna döküp bir çıkış yolu bulabiliyorsun.
« Son Düzenleme: 31 Aralık 2013, 17:31:25 Gönderen: phenom_07 »
BAK YİNE HASRETİN DÜŞTÜ İÇİMİZE
SADECE FENERBAHÇE ...

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #629 : 31 Aralık 2013, 17:24:33 »
resmi site yalanlamış, dağılabiliriz...