Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970455 defa)

0 Üye ve 87 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #16170 : 09 Haziran 2015, 23:38:50 »
evet benim standartlarima gore kaybettigimiz cok onemli bir macdan sonra barda eglenen oyuncu kotu sahsiyetdir.
emir boyle bir sey yapmis mi yapmamis mi bilmiyorum , haberim yok.
eger yapmissa onun hakkinda da ayni fikirdeyim, sahislar onemli degil, prensipler onemli.

Cok onemli bir mactan "oncesinde" gec vakitlere kadar kulupte eglenmek hatalidir desen katilirdim.  Ama kaybedilen cok onemli bir mactan "sonra" bir oyuncunun eglenip eglenmemesi kimseyi ilgilendirmez.  Herkesin zorluklarla mucadele etme; maglubiyetin verdigi stresle bas etme yollari birbirinden farklidir.  Bu baglamda acik fikirli olmak lazim: isteyen gidip otel odasinda sabahlara kadar aglar; isteyen ise sabahlara kadar dans edip, stres atar.  "Kotu sahsiyet" ile "saygi duyulacak sahsiyet" arasindaki ayrimi karistirdigini dusunuyorum.  Goudelock'in veya X, Y, Z'nin maglubiyet sonrasi sabahlara barda eglenmesi onlari kotu sahsiyet yapmaz.  En fazla, "maglubiyet sonrasi tutumuna saygi duymuyorum" denilebilir. 

Emir'e gelirsek, onceki senelerde bir suru vukuati vardi ve medyada surekli yer aldi.  Kacirmana sasirdim. 

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #16171 : 09 Haziran 2015, 23:41:19 »
Kuric'i falan geçelim elimizde avrupanın en iyi skoreri var hiç macera aramayalım.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #16172 : 10 Haziran 2015, 01:41:38 »
Cok onemli bir mactan "oncesinde" gec vakitlere kadar kulupte eglenmek hatalidir desen katilirdim.  Ama kaybedilen cok onemli bir mactan "sonra" bir oyuncunun eglenip eglenmemesi kimseyi ilgilendirmez.  Herkesin zorluklarla mucadele etme; maglubiyetin verdigi stresle bas etme yollari birbirinden farklidir.  Bu baglamda acik fikirli olmak lazim: isteyen gidip otel odasinda sabahlara kadar aglar; isteyen ise sabahlara kadar dans edip, stres atar.  "Kotu sahsiyet" ile "saygi duyulacak sahsiyet" arasindaki ayrimi karistirdigini dusunuyorum.  Goudelock'in veya X, Y, Z'nin maglubiyet sonrasi sabahlara barda eglenmesi onlari kotu sahsiyet yapmaz.  En fazla, "maglubiyet sonrasi tutumuna saygi duymuyorum" denilebilir. 

Emir'e gelirsek, onceki senelerde bir suru vukuati vardi ve medyada surekli yer aldi.  Kacirmana sasirdim. 

Bir gün sonra maç vardı zaten kamptan izinsiz kaçmış söylenene göre, gou çok severim ama bu harket çok kötü bir imaj yarattı.

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #16173 : 10 Haziran 2015, 05:20:22 »
Bir gün sonra maç vardı zaten kamptan izinsiz kaçmış söylenene göre, gou çok severim ama bu harket çok kötü bir imaj yarattı.

O hatali zaten.  Ona kimse "yok, olur oyle sey" diyemez. 

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #16174 : 10 Haziran 2015, 13:24:55 »
vallaha gou giderse weems'i isterim.
hickman gidecekse kuric de gelebilir..yoksa gerek yok...
cunku zaten zisis gittiginde 2 guard alacaktık...hickman cok gerekli olmaz o zaman...gidebilir..
bjelica giderse yerine sutor 4...ayrıca bence 1 senelik olsa bile 3-4 oynatmak icin hido donebilir makul ucrete..sırf jubile icin..
zoric yerine ise sert pivot..dunston, radulica,freeland  yada olursa marjanovic...

su tabloda bjelica, hickman ve gou belirsiz dersek; zaten 3 transfer lazım...
bu 3 isimden hangisi giderse ustune o akdar transfer...

calathes + sloukas (granger) + kenan
bogdan + kuric (hickman)+melih
weems (goudelock) + emir + serhat
bjelica (brown/randolph/thompkins) + vesely+ hido
dunston (radulija/marjanovic/freeland) + semih + oguz

bence bu kadro ilk isimler olursa muazzam olur..
daha iyisi gou'nun kaldıgı senaryo..yani hem weems hem goudelock olsa daha guzel..o zaman hickman gider ; kuric de gelmez...

calathes + sloukas  + kenan
bogdan + goudelock +melih
weems + emir + serhat
bjelica  + vesely+ hido
dunston  + semih + oguz
« Son Düzenleme: 10 Haziran 2015, 13:27:15 Gönderen: Vanguards of FB »

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #16175 : 10 Haziran 2015, 13:42:15 »
Gou'nun en kritik maç öncesi bu şekilde bir hareketi kabul edilir gibi değil. Play off boyunca zaten hemen hemen ortada yok gibiydi. F4 bitti Gou da kafaca bitti. Şu takımın sezonu sıfır kupa ile kapaması aklıma geldikçe inanamıyorum. Ödenecek bir bedel varsa ve sorumluları da belliyse ödemeli. Açıkçası Vesely hariç kim giderse çok fazla üzülmem. 

Çevrimdışı Cengizao

• Üye
« Yanıtla #16176 : 10 Haziran 2015, 14:54:39 »
Gou hiç bir yere gidemez.
Cicişler ile eğlenen Emir ile Bojan'ı gönderseydin o zaman. Yok öyle iş. Ceza ise ceza. Ötesi yok. Ne güzel iş ya. Her eğleneni gönderelim. Sonra takımda oynatacak oyuncu kalmayacak. Allah'tan takım yönetmiyorsunuz, gerçi buradaki çoğunluk insan psikolojisinden hiç anlamıyor ya neyse.

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #16177 : 10 Haziran 2015, 17:33:15 »
Gou hiç bir yere gidemez.
Cicişler ile eğlenen Emir ile Bojan'ı gönderseydin o zaman. Yok öyle iş. Ceza ise ceza. Ötesi yok. Ne güzel iş ya. Her eğleneni gönderelim. Sonra takımda oynatacak oyuncu kalmayacak. Allah'tan takım yönetmiyorsunuz, gerçi buradaki çoğunluk insan psikolojisinden hiç anlamıyor ya neyse.

Eğer oradovic gönderirse o da mı anlamıyor olacak, bu işler virüs gibidir ipin ucunu kaçırırsan akası gelir ayn ciccişler sezon rezaleteri gbi

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #16178 : 10 Haziran 2015, 19:54:38 »
Eğer oradovic gönderirse o da mı anlamıyor olacak, bu işler virüs gibidir ipin ucunu kaçırırsan akası gelir ayn ciccişler sezon rezaleteri gbi

Daha gecen sene, sabah kalkamadigi icin idmana cikmayan oyuncuyu bile gondermedik. 

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #16179 : 10 Haziran 2015, 20:01:22 »
Gou'nun en kritik maç öncesi bu şekilde bir hareketi kabul edilir gibi değil. Play off boyunca zaten hemen hemen ortada yok gibiydi. F4 bitti Gou da kafaca bitti. Şu takımın sezonu sıfır kupa ile kapaması aklıma geldikçe inanamıyorum. Ödenecek bir bedel varsa ve sorumluları da belliyse ödemeli. Açıkçası Vesely hariç kim giderse çok fazla üzülmem. 

Ilhan, fatura dedigin gibi sadece Goudelock'a kesilirse, bu esas sorundan kacmak olur.  Cunku o seride benim aklimda, Melih disinda kalan tek bir oyuncu bile yok (3 mac ozelinde bakarsak).

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #16180 : 10 Haziran 2015, 20:22:28 »
goudlack giderse ya nba için gider ki. sözleşmesinde de böyle birşey yokmuş zor bir ihtimal yada bütçe sıkıntısı nedeniyle gider başka bir açıklaması olmaz

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #16181 : 10 Haziran 2015, 21:17:23 »
Ilhan, fatura dedigin gibi sadece Goudelock'a kesilirse, bu esas sorundan kacmak olur.  Cunku o seride benim aklimda, Melih disinda kalan tek bir oyuncu bile yok (3 mac ozelinde bakarsak).

Besim bu takımın karşıyakaya elenmesi akıllara zarar bir durumdur. Düşündükçe mantığa sığdırdığım tek bir açıklama yok. Euroleague'de Barcelona,Cska,Olimpiakos,Real seviyelerine çıkabildiğini gösteren ve hemen hepsini yenmeyi başaran bir takımın play offta oynadığı 7 maçın 4'ünü kaybederek, final dahi göremeden, sıfır kupa ile sezonu kapatması ciddi irdelenmeli. Kaldı ki son maçta resmen sürklase olduk.
Gou'nun olaylarını daha öğrenmeden bir yorum yapmıştım maçtan sonra, bu takıma rahat batıyor demiştim. Sonra da Gou efendinin final maçından önce kaçamağını öğrendik.
Ben kimsenin özel hayatına karışmam. Hatta bu konu ile ilgili @hmetin ile bir tartışmamız olmuştu.
Sahaya çıktığında performansı etkilenmiyorsa bir oyuncunun kimle ne halt yediği zerre umurumda olmaz demiştim ancak sahada ruh gibi dolaşıyorsa o oyuncu ismi cismi önemli değil benim için. Dünya kadar para kazanıyorsun. Play off başladı başlayalı sahada geziniyor Gou.
Gou avrupada çok üst düzey bir performans gösterdi ve çok özel bir oyuncu olduğunu fazlasıyla kanıtladı ancak Türkiye ligi idman sahası değil. Aynı ciddiyetle burada da oynamak zorunda herkes. Yanlışa yanlışla örnek olur mu? O yaptı ama zamanında emir de yaptı, Bojan da yaptı ne demek? Obra geldi bazı şeyler düzeldi derken iyi o zaman tekrar aynı dönemlere dönelim. Herkes istediğini yapsın. Kafasına göre takılsın.
Ben Nemanja'ya da kızgınım. NBA'e gitmeyi kafasına koyduğundan beri ortada yok. İnsanın aklına sakatlanmama pahasına kendini sıkmadı diye geliyor. Bu da profesyonelliğe sığmayan bir davranış.
Bir kaç takviye ile çok çok iyi yerlere gelebilecek bir takım önce Aziz Yıldırım'ın Ülker ile aralarında olduğu söylenen anlaşmazlık ve isim sponsorluğunun sona ermesi, ardından Karşıyaka felaketi ile dibe çakılmıştır. Biz F4 gördük, olsun gerisi önemli değil düşüncesi tek gözünü kapatmaktan başka bir şey değil.
Allah'tan başımızda Obradovic var da her platformda kendisine kazanmayı felsefe edinmiş bir koç önümüzdeki sene gereken neyse yapacaktır.

Son not: Gou gitsin, gönderilsin demedim hiç bir yerde. Vesely hariç çok fazla üzülmem dedim. Giderse de Obradovic seneye kadroda düşünmediği için olacaktır.
« Son Düzenleme: 10 Haziran 2015, 21:19:16 Gönderen: iloturo »

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #16182 : 10 Haziran 2015, 22:06:04 »
Besim bu takımın karşıyakaya elenmesi akıllara zarar bir durumdur. Düşündükçe mantığa sığdırdığım tek bir açıklama yok. Euroleague'de Barcelona,Cska,Olimpiakos,Real seviyelerine çıkabildiğini gösteren ve hemen hepsini yenmeyi başaran bir takımın play offta oynadığı 7 maçın 4'ünü kaybederek, final dahi göremeden, sıfır kupa ile sezonu kapatması ciddi irdelenmeli. Kaldı ki son maçta resmen sürklase olduk.
Gou'nun olaylarını daha öğrenmeden bir yorum yapmıştım maçtan sonra, bu takıma rahat batıyor demiştim. Sonra da Gou efendinin final maçından önce kaçamağını öğrendik.
Ben kimsenin özel hayatına karışmam. Hatta bu konu ile ilgili @hmetin ile bir tartışmamız olmuştu.
Sahaya çıktığında performansı etkilenmiyorsa bir oyuncunun kimle ne halt yediği zerre umurumda olmaz demiştim ancak sahada ruh gibi dolaşıyorsa o oyuncu ismi cismi önemli değil benim için. Dünya kadar para kazanıyorsun. Play off başladı başlayalı sahada geziniyor Gou.
Gou avrupada çok üst düzey bir performans gösterdi ve çok özel bir oyuncu olduğunu fazlasıyla kanıtladı ancak Türkiye ligi idman sahası değil. Aynı ciddiyetle burada da oynamak zorunda herkes. Yanlışa yanlışla örnek olur mu? O yaptı ama zamanında emir de yaptı, Bojan da yaptı ne demek? Obra geldi bazı şeyler düzeldi derken iyi o zaman tekrar aynı dönemlere dönelim. Herkes istediğini yapsın. Kafasına göre takılsın.
Ben Nemanja'ya da kızgınım. NBA'e gitmeyi kafasına koyduğundan beri ortada yok. İnsanın aklına sakatlanmama pahasına kendini sıkmadı diye geliyor. Bu da profesyonelliğe sığmayan bir davranış.
Bir kaç takviye ile çok çok iyi yerlere gelebilecek bir takım önce Aziz Yıldırım'ın Ülker ile aralarında olduğu söylenen anlaşmazlık ve isim sponsorluğunun sona ermesi, ardından Karşıyaka felaketi ile dibe çakılmıştır. Biz F4 gördük, olsun gerisi önemli değil düşüncesi tek gözünü kapatmaktan başka bir şey değil.
Allah'tan başımızda Obradovic var da her platformda kendisine kazanmayı felsefe edinmiş bir koç önümüzdeki sene gereken neyse yapacaktır.

Son not: Gou gitsin, gönderilsin demedim hiç bir yerde. Vesely hariç çok fazla üzülmem dedim. Giderse de Obradovic seneye kadroda düşünmediği için olacaktır.

E zaten ayni seyi diyoruz, uc asagi bes yukari.  Benim kizdigim nokta su: sanki oyle bir algi yaratildi ki, tum seriyi Goudelock'in gece kulubune gitmesine yuzunden kaybettik.  Oyle bir sey yok.  Goudelock manastirda kesislerle birlikte kampta dahi olsaydi, ben o performansin otesine gecebilecegini dusunmuyorum.  Seriye kotu basladi, yukselme oldu, tekrar dustu.  Ote taraftan, Goudelock meselenin sadece ufak bir kismi.  Takimdaki oyuncularin hepsi mental olarak bitikti.  Normal oyunun onda birini dahi sahaya koyamadik.  Bogdan'i al mesela...  Veya Bjelica...  Mesele, Goudelock'a indirgenecek kadar basit degil; hayli kompleks, bir suru unsurun bir araya gelmesinden olusuyor.  Benim nazarimda, Final Four sonrasi zihinsel cokuntu; Hoca'nin ortalamasinin altindaki performansi; gelecek seneye dair belirsizlikler vs. 

Daha once de dedigim gibi, bu takimin sezon genelindeki performansi beni fazlasi ile memnun etmistir.  Hayatta herhangi bir spor dalindan almadigim keyfi bu sene aldim.  Keske, ayni ciddiyeti ligde de gosterselerdi ama olmadi.   

Çevrimdışı myildirim

• Üye
« Yanıtla #16183 : 11 Haziran 2015, 01:33:56 »
Semih Nba'ya dönecek yazmış David Pick. Var mıdır doğruluk payı acaba?

Çevrimdışı nsmert

• Üye
  • Yer: izmir
« Yanıtla #16184 : 11 Haziran 2015, 01:52:13 »
goudelock u çok ararız bence giderse