Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970475 defa)

0 Üye ve 84 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #16275 : 16 Haziran 2015, 12:09:34 »
Yılmaz abi ,
Goudelock Nba çıkışı filan yok , kendi isteyip biryere gidemez.
bizim kontratından çıkmak için 200 bin usd ödeyip çıkış hakkımız var ..
ne para aldığı da bizde kalsın ,...

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16276 : 16 Haziran 2015, 12:13:52 »
haa bu arada, alınacak ve gönderilecek oyuncular konusunda ki tüm kararlar
Zoc -Gherardini ve Ömer e aittir. ağırlık tabiki zoc da bu konuda yönetim yapacağı birşey yok
bu karambol ortamında Obradoviç kaldığı 2 senelik daha sözleşme uzattığı içinde şanslı hissedelim..
burası Fenerbahçe kaos olmadan olmuyor işte , illa başarıya zor yollardan gideceğiz çile çekeceğiz

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #16277 : 16 Haziran 2015, 12:14:21 »
Cem,

Kime versen Top16'dan zor çıkaracak kadro diyorsun da o kadar da değil dostum. Abarttın sanki.
Bütçesi bizden fazla kaç takım vardı. O takımın en kötü gelmesi gereken yer Top8'di. F4'de kaymağı oldu.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16278 : 16 Haziran 2015, 12:16:51 »
Cem,

Kime versen Top16'dan zor çıkaracak kadro diyorsun da o kadar da değil dostum. Abarttın sanki.
Bütçesi bizden fazla kaç takım vardı. O takımın en kötü gelmesi gereken yer Top8'di. F4'de kaymağı oldu.
abartmış olabilirim tabiki ,
Efes gibi 6-8 yaparak çıkardık büyük ihtimalle - ama top 16 deplasman süpürerek ve top 8 haliyle çıkamazdık...

abi sloukas 200 bin euro ya oynuyor çünkü Yunanistan da ki hem sınır geniş hemde yerli oyuncular çok kaliteli , bu bütçe olayı gereğinden fazla dilleniyor. senin transfer ettiğin çok az süre alan Serhat 450 bin euro alıyor , gelsin diye dilendiğimiz Sloukas 200 bin euro ya oynuyor..
yani ülkedeki yabancı sınırı ve domestik oyuncuların yetersizliği de bir şekilde bu bütçe şişkinliğine sebep oluyor.
haa tranasfer hatalarımız da var misal Zoriç e 2 senede dünya para verdik ama aldığımız verim 5 de 1 i seviyesinde.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #16279 : 16 Haziran 2015, 12:24:38 »
su calathes isi olmayacaksa alalım kardesim
delaney+granger ikilisini...

gonul calathes+sloukas istiyor gerci...

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #16280 : 16 Haziran 2015, 12:25:50 »
Efes gibi 6-8 yaparak çıkardık büyük ihtimalle - ama top 16 deplasman süpürerek ve top 8 haliyle çıkamazdık...

abi sloukas 200 bin euro ya oynuyor çünkü Yunanistan da ki hem sınır geniş hemde yerli oyuncular çok kaliteli , bu bütçe olayı gereğinden fazla dilleniyor. senin transfer ettiğin çok az süre alan Serhat 450 bin euro alıyor , gelsin diye dilendiğimiz Sloukas 200 bin euro ya oynuyor..
yani ülkedeki yabancı sınırı ve domestik oyuncuların yetersizliği de bir şekilde bu bütçe şişkinliğine sebep oluyor.
haa tranasfer hatalarımız da var misal Zoriç e 2 senede dünya para verdik ama aldığımız verim 5 de 1 i seviyesinde.

Valla Zoric için orta yol bulunup 3-5 karına şutlamak lazımdı sene başı. Boş yere koltuk ısıttı. Diğer dediklerine aynen katılıyorum zaten.
Ben bu sene ne olursa olsun şutu olan PG istiyorum. Kaç yıldır söylüyorum bunu. En büyük eksiklerimizden birisi burada. Son yıllarda Jasi hariç gelmedi. 3 metreden savunulmayacak guardımız olmalı. CSKA dediğimiz takımda en skorerler genelde 3 guard oluyor. Real'i hiç saymıyorum. 1 sn boş bırakmaya gelmeyecek guardlar. Oli öyle. Bizde ise sayı katkısı çok az alıyoruz. Herşey savunma değil maalesef.
Gou varken gereksiz dendi böyle bir guard. Gördük Gou'yu play offlarda. O olmadığı zaman sahada tamamen kilitlenip kaldık. Olduğu zaman da kilitlendik gerçi. Kafaca yoktu sahada. Neyse Obra kaldığına göre yine F4 için bir kadro kurulacaktır. Şüphem yok buna.

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
« Yanıtla #16281 : 16 Haziran 2015, 12:31:12 »

Diyelim ki gecen seneki butce 30 m euro busene 20 m euro ye dustum nemanja, zoric, zisis, gou ve semihle oguzdan birinin gittigini dusunsek anca 10 m euro bu adamlarin aldigi para eder yada etmez ve ortada bir suru kadro eksikligi kalir ama butce kalmaz. Bu noktada taraftarin memnuniyetsizligin cok daha fazlasi ben eminin kocta vardir. Koc mutlu olmadigi bir ortamda sozlesmesinin olmasi sadece ayrinti kalir

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16282 : 16 Haziran 2015, 12:47:45 »
Diyelim ki gecen seneki butce 30 m euro busene 20 m euro ye dustum nemanja, zoric, zisis, gou ve semihle oguzdan birinin gittigini dusunsek anca 10 m euro bu adamlarin aldigi para eder yada etmez ve ortada bir suru kadro eksikligi kalir ama butce kalmaz. Bu noktada taraftarin memnuniyetsizligin cok daha fazlasi ben eminin kocta vardir. Koc mutlu olmadigi bir ortamda sozlesmesinin olmasi sadece ayrinti kalir
ya 29 milyon euro bütçe olayının hepsi oyuncu paraları değil
oyunculara ödenen para 19 milyon euro. 2 de hocanın 21 hadi 22 milyon euro diyelim...

22 düşer 20 ye bilemedin 19 18 ye ..
mevzu budur..
Zoc mutlu olmayacağı yerde sözleşme uzatmazdı.
haklı olarak panik yapılıyor çünkü bu şubeyi seviyoruz
zoc a güvenelim seneye Final 4 da olacağız, Allah dan aksilik çıkmazsa

@ilhan
adım gibi eminim ki Zoc daha fazla pg istiyordur. avrupa basketboluna 2 3 pg ile yan yana oynama alışkanlığını getirmiş bir adamın 1 tane gerçek pg istememe gibi durumu olmaz sanırım :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16283 : 16 Haziran 2015, 12:49:24 »
Valla Zoric için orta yol bulunup 3-5 karına şutlamak lazımdı sene başı. Boş yere koltuk ısıttı. Diğer dediklerine aynen katılıyorum zaten.
Ben bu sene ne olursa olsun şutu olan PG istiyorum. Kaç yıldır söylüyorum bunu. En büyük eksiklerimizden birisi burada. Son yıllarda Jasi hariç gelmedi. 3 metreden savunulmayacak guardımız olmalı. CSKA dediğimiz takımda en skorerler genelde 3 guard oluyor. Real'i hiç saymıyorum. 1 sn boş bırakmaya gelmeyecek guardlar. Oli öyle. Bizde ise sayı katkısı çok az alıyoruz. Herşey savunma değil maalesef.
Gou varken gereksiz dendi böyle bir guard. Gördük Gou'yu play offlarda. O olmadığı zaman sahada tamamen kilitlenip kaldık. Olduğu zaman da kilitlendik gerçi. Kafaca yoktu sahada. Neyse Obra kaldığına göre yine F4 için bir kadro kurulacaktır. Şüphem yok buna.
abi trasnfer hatası mutlaka olacaktır. ama işte sorun şuki yerlilerden sınırlı katkı aldığımız zamanda yabancı hamleleri cuk olmak zorunda , yunanistanda bunları telafi edebiliyorsun ama burada bayağı zorluyor. Doğru düzgün 20 25 dakika oynayacak bir tane 5 numaramız olsa çok daha farklı olurduk.
oyuncudan çıkma işi tabiki teknik kadronun bileceği iş oraya bi şey diyemem
ama benim için büyük hayal kırıklığı oldu :( ( luka kardeşime bundan sonrası için başarılar

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #16284 : 16 Haziran 2015, 13:00:57 »

bu konuda bende benzer şekilde düşünüyorum. türkiyede mecburen fazla para vermek zorundayız, çünkü;

dışarıdan bakınınca türkiye yarı islami yönetilen bir orta doğu ülkesi, insanların gözünde arap profili canlanıyor. üst seviye takımları ayırsak bile diğer tarafta milano, malaga, laboral, bayern, hatta limoges gibi daha popüler ülkelerde ve kendilerini daha fazla vitrine çıkartabilecek ülkelerde oynamak varken neden ortadoğuda takım otobüsünün kurşunlandığı, deplasman taraftarlarının bıçaklanıp öldürüldüğü, ödemelerde sorunların yaşandışı bir ülkeye gelip risk alsınlarki ? bu riskin bir karşılığı olmalı, o da işte bu fark.

yerli oyuncu havuzunun darlığı, oly-pana final serisinin istatistiklerine baktım, iki takımdaki 24 oyuncunun sadece 8-10 tanesi tanıdık ama iddi istatistik yapan adını bilmediğim bir sürü yerli oyuncu vardı. aynı şey ispanya içinde geçerli, rusya içinde, hatta italya için bile.

bildiğim kadarıyla dunston da 3-4 yüz bine oynuyor. aynı kadroyu biz kurmaya kalksak en basitinden;

spanoulis 2-2,5 m
sloukas  1,2 - 2 m
lojeski  1,2 - 2 m
printezis 1,5 - 2 m
dunston 1,2 - 2 m
petway 1 m,
hunter 1 m,
lafayette  1 m,
darden 1 m,
mantzaris 1 m,

dolayısıyla oralardaki euro kuru ile buradakini bir tutmamak lazım. bunu önlemenin yolu da istikrar ve altyapıya önem vermek ve yatırım yapmaktan geçer ve malesef ikisinden de umudum yok fazla..
12-15 m yapar

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
« Yanıtla #16285 : 16 Haziran 2015, 13:46:11 »
ya 29 milyon euro bütçe olayının hepsi oyuncu paraları değil
oyunculara ödenen para 19 milyon euro. 2 de hocanın 21 hadi 22 milyon euro diyelim...

22 düşer 20 ye bilemedin 19 18 ye ..
mevzu budur..
Zoc mutlu olmayacağı yerde sözleşme uzatmazdı.
haklı olarak panik yapılıyor çünkü bu şubeyi seviyoruz
zoc a güvenelim seneye Final 4 da olacağız, Allah dan aksilik çıkmazsa

@ilhan
adım gibi eminim ki Zoc daha fazla pg istiyordur. avrupa basketboluna 2 3 pg ile yan yana oynama alışkanlığını getirmiş bir adamın 1 tane gerçek pg istememe gibi durumu olmaz sanırım :)

Hocaya guveniyorum ama kulubumuze guvenemiyorum. Butce konuusu hicbir zaman cok net olmadi diye dusunuyorum insallah hocanin istedigine yakin bir takim kurabiliriz

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #16286 : 16 Haziran 2015, 15:05:27 »
goudelock aldıgı parayı kendi acıkladı zaten..
1,85 milyon net alıyor.. vergiler kira vs haric..

cok temiz para..

Efes final serisi oynarken gelecek senenin kadrosunu diziyor.
Bizim sessiz kalmamız ilginc..
Ver Lester'e, yaz deftere

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16287 : 16 Haziran 2015, 16:28:35 »
goudelock aldıgı parayı kendi acıkladı zaten..
1,85 milyon net alıyor.. vergiler kira vs haric..

cok temiz para..

Efes final serisi oynarken gelecek senenin kadrosunu diziyor.
Bizim sessiz kalmamız ilginc..
biz sessiz kalmıyoruz da bence , seneye gidecekler gelecekler birbirilerine bayağı girmiş durumda.
Bjelica durumu
gou durumu
pg durumu

miraç başkan sanırım bu mevzulara göre hareket edilecektir..
diye düşünüyorum

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #16288 : 16 Haziran 2015, 16:36:26 »
beyler basketbola çok sağlam ortak geliyor.Ülker'i cebinden çıkarır...Keza stadın ismini de verecekler..o yüzden bütçe falan kafanızı yormayın..Obra'nın olduğu yerde f4 hayal değil basamaktır..seneye Berlin'de final için takım kurulacaktır merak etmeyin. Şahsi istihbaratım, NBA'deki durumunu bilmiyorum ama Baynes'in adı anılıyor bizimle..Malum Obra ile Popovic'in arası iyidir. .Bakalım Temmuz gelmeden takım kurulur...
« Son Düzenleme: 16 Haziran 2015, 17:06:38 Gönderen: Tekirdağlı »

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #16289 : 16 Haziran 2015, 16:58:55 »
beyler basketbola çok sağlam ortak geliyor.Ülker'i cebinden çıkarır...Keza stadın ismini de verecekler..o yüzden bütçe falan kafanızı yormayın..Obra'nın olduğu yerde f4 hayal değil basamaktır..seneye Berlin'de final için takım kurulacaktır merak etmeyin. Şahsi istihbaratım, NBA'deki durumunu bilmiyorum ama Paul Davis'in adı anılıyor bizimle..Malum Obra ile Popovic'in arası iyidir. .Bakalım Temmuz gelmeden takım kurulur...

abi kusura bakma da ulkeri cebinden cikaracak sponsor falan olamaz.
stad ismi ile basket sube sponsorlugunun ne alakasi var onu anlamadim, ornegin samsung forma sponsoru olursa Fenerbahce Samsung mu olucak takimin ismi ?
bide Paul Davis'i en son ximki-kuban serisinde izlemisdim gayet iyi durumdaydi sakatligini atlatmisdi ama kronik onun sorunu , risk bence.
oyunculuguna lafim yok iyi oyuncu.