Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970326 defa)

0 Üye ve 76 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #16605 : 22 Haziran 2015, 11:22:33 »
oğuz gitti , serhat gidecek
semih nba yapmak istiyor...
yabancı sınırı var. 6 + 6 ..
pota altına alınabilecek bana 1 tane türk söyleyin....
lütfen söyleyin...

dixon 1.2 milyon usd alacak... o paraya alınabileek ondan daha çok katkı verecek TÜRK söyleyin ....

oğuz 1.3 milyon euro yani 1.5 milyon usd ye daçka ya gitti...

misal
oğuza 1.2 verip tutmak yabancısı kısadan mı kullanmak
dixon 1.2 verim yabancıyı uzundan mı kullanmak

buyrun sohbete fikir jimnastiği yapalım....

Doğru dürüst yerli oyuncu yok. Serhat'a verilen para da ortada. Direkt çöpe giden bir para.
Oğuz kalmalıydı. Furkan'ı mı aldık ki Oğuz gidiyor, Semih gidebilir deniyor. Bence burada hata yapıyoruz.
Beğenmeyen beğenmemeye devam eder ama senede yaklaşık 60-70 maç yapan bir takımda Oğuz her türlü süre alırdı.
Dixon-sloukas ikilisi de kafama yatmadı. Dixon'un yerli statüsünde olması sebebiyle hayır demem ama Lull+Rodriguez/Teo+De Colo+Jackson rotasyonları olan takımlara karşı bu ikili zayıf kalır. Şimdi geçen sene Hickman+Kenan ile başlamıştık ama diyebilirsin ama Teo+Calathes ile başlamaktı ana hedef ki burada sen miydin hatırlamıyorum bu ikili kesin bitti denmişti.
Kadronun tamamını görmek lazım. Ondan sonra daha sağlıklı düşünebiliriz.
Geçen sene de sene başı ben şahsım adına umutlu değildim pek ama sonra gitti o kadro F4 yaptı. Gerçi yaptı yapmasına ama koskoca sezonu Sıfır kupa ile kapadı. Obradoviç'e güveneceğiz şu an. Sonra da arkamıza yaslanıp bakacağız.
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2015, 11:23:40 Gönderen: iloturo »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16606 : 22 Haziran 2015, 11:23:56 »
dostum bende şunu diyorum
oğuz 1.5 milyon usd ...
dixon 1.2 milyon usd...

tercih yap...
misal ...
ikisi de yerli oyuncu...
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2015, 11:24:13 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #16607 : 22 Haziran 2015, 11:24:49 »
Hayırdır, kaşıntın mı var?

40 yaşında adamsın. delikanlı ol da alıntı yaparak yaz söyleyeceğin şeyi. hem saçma sapan şey yazıp, hem de salağa yatmak 40 yaşında adama yakışmıyor.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #16608 : 22 Haziran 2015, 11:28:55 »
dostum bende şunu diyorum
oğuz 1.5 milyon usd ...
dixon 1.2 milyon usd...

tercih yap...
misal ...
ikisi de yerli oyuncu...

Oğuz'a 1,5 çok. o para etmez ama ben de diyorum ki serhat kaç aldı geçen sene. Farkın 20-30 olduğu maçlarda son dakikalarda girdi.
Cem sen de biliyorsun ki bayan baskette yerli üstünlüğümüzü kaptırdıktan sonra rakiplerle fark kapandığı gibi geri de kaldık. Durum ortada. Şimdi kıyaslama yapmak doğru değil iki şube arasında ama yerli oyuncun belli bir rotasyonda ve seviyede olmak zorunda. Ben de sana diyorum ki Oğuz'u gönderip yerine daha iyisini alabileceğin yerli uzun kim?
iki tane isim sayabilir misin?

Çevrimdışı Burak Bazzade

• Üye
  • Yer: Gaziantep-Ankara
« Yanıtla #16609 : 22 Haziran 2015, 11:32:37 »
hoşgeldin kardeşim.
dök bakalım içini :)

hoşbulduk abi
dökeyim dökmesine de inşallah güzel şeyler dökeriz :)
öncelikle dixon- sulukas- kenan üçlüsü gard rotasyonu olarak düşünürsek bu üçlü bana nedense çok pasör değil de atıcı gibi geliyor,tabi gerektiginde pas veriyorlar ama GEREKTIGINDE.(tabi zoc un oyun planlaması içersinden nasıl olacak onu bilemiyoruz)  Dixon bu arada böyle bir piyasada iyi bir türk. calathes-dixon-kenan çok daha hoş duruyor nedense :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16610 : 22 Haziran 2015, 11:35:04 »
Oğuz'a 1,5 çok. o para etmez ama ben de diyorum ki serhat kaç aldı geçen sene. Farkın 20-30 olduğu maçlarda son dakikalarda girdi.
Cem sen de biliyorsun ki bayan baskette yerli üstünlüğümüzü kaptırdıktan sonra rakiplerle fark kapandığı gibi geri de kaldık. Durum ortada. Şimdi kıyaslama yapmak doğru değil iki şube arasında ama yerli oyuncun belli bir rotasyonda ve seviyede olmak zorunda. Ben de sana diyorum ki Oğuz'u gönderip yerine daha iyisini alabileceğin yerli uzun kim?
iki tane isim sayabilir misin?
yok işte sorun orda güzel dostum
bende diyorum ki - tabiki tahmin -
yerli olarak Dixon tercih edilip pota altına 2 yabancı 5 numara alınacak..
demek istediğim budur..

Çevrimdışı tiyofencenk

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #16611 : 22 Haziran 2015, 11:35:10 »
Dixon 2 sene oynar sonrası ne olacak Dixon için emiri harcadık dixon biraz topallasın tepki hickmanndan daha fazla olur.

Efes granger ı alırsa dixon gelmeden tabut olur bizde. Ki hala slokuas net değilken
Koydum Sevinçleri önüme, baktım hepsi Fenerbahçem

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #16612 : 22 Haziran 2015, 11:41:23 »
peki tek bir soru , ksk dixon'a 700 gs 900 veriyor , biz 1.2 değil de 900 versek ne olurdu ?
gs el'e gitmiyor , biz gidiyoruz , üstelik gs'nin oyuncularına para ödemediğini de herkes biliyor.
peki biz gs ile aynı parayı verseydik ve dixon gs'yi tercih etse mallık yapmış olurmuydu ? sanırım cevap evet.
senelik 300 bin dolar , 2 senede 600 bin fazla çıkacak, gou'yu göndermek için de 200 bin ödedik.
inşallah yine f4 yaparız , çünkü berlindeki f4'ü yerinde izleme imkanım var benim için çok çok önemli.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16613 : 22 Haziran 2015, 11:43:51 »
peki tek bir soru , ksk dixon'a 700 gs 900 veriyor , biz 1.2 değil de 900 versek ne olurdu ?
gs el'e gitmiyor , biz gidiyoruz , üstelik gs'nin oyuncularına para ödemediğini de herkes biliyor.
peki biz gs ile aynı parayı verseydik ve dixon gs'yi tercih etse mallık yapmış olurmuydu ? sanırım cevap evet.
senelik 300 bin dolar , 2 senede 600 bin fazla çıkacak, gou'yu göndermek için de 200 bin ödedik.
inşallah yine f4 yaparız , çünkü berlindeki f4'ü yerinde izleme imkanım var benim için çok çok önemli.
nerden biliyorsun 900 verince bize geleceğini , belki başka teklif vardı..
belki gs de ana oyuncu olacak olması sebebiyle aynı para dahi olsa orayı tercih edecekti.
bak sloukas ne diyor'' önemli olan olimpiakos taki rolümdür ''
ya burda önemli olan senin bütçen içindeki 1.2 milyon usd nin ve alacağın katkıdır.
belki aradaki 300 bin usd yi gharar misko ve obra bölüşüyordur...

yada oyuncuyu ikna etmek için direkt 200 bin usd fazla para vermişlerdir.
gerçekleri bilemiyoruz ki ...
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2015, 11:46:46 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı bohannon_1907

• Üye
  • Yer: Çekmeköy
« Yanıtla #16614 : 22 Haziran 2015, 11:48:40 »
40 yaşında adamsın. delikanlı ol da alıntı yaparak yaz söyleyeceğin şeyi. hem saçma sapan şey yazıp, hem de salağa yatmak 40 yaşında adama yakışmıyor.

Yerim yurdum belli, Kemal Erdem'den, Cem Ağrak'tan öğrenebiilrsin. Delikanlılık dersi vermeye niyetliysen buyur gel, beklerim.

Şu forumda gördüğüm en saçma sapan şeyleri yazan sensin. Ayrıca, ağzını topla, hakaret etme. Edeceksen de özele gel.

Burada bana insanlık dersi vermeye ehliyeti olabilecek son kişi sensin. Ha neyin yakışıp yakışmayacağını öğretebileceğini düşünüyorsan, dediğim gibi  her zaman.
Kuşandık sarı laciyi

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #16615 : 22 Haziran 2015, 11:52:33 »
Yerim yurdum belli, Kemal Erdem'den, Cem Ağrak'tan öğrenebiilrsin. Delikanlılık dersi vermeye niyetliysen buyur gel, beklerim.

Şu forumda gördüğüm en saçma sapan şeyleri yazan sensin. Ayrıca, ağzını topla, hakaret etme. Edeceksen de özele gel.

Burada bana insanlık dersi vermeye ehliyeti olabilecek son kişi sensin. Ha neyin yakışıp yakışmayacağını öğretebileceğini düşünüyorsan, dediğim gibi  her zaman.

bu üslubunda anlaştık. lafını doğrudan söylediğin sürece mesele yok. ama lafı ortaya bırakıp, cevap verdiğimde anlamazdan gelmek yakışmıyor. geliyorum özele...

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16616 : 22 Haziran 2015, 11:56:21 »
Herkese yeniden merhaba, Fenerbahçe Basketbol takımı için kafa patlatan benim gibi insanların olduğu bu platformda bulunmak büyük mutluluk...

Şahsen playoff faciasından sonra Kenan, Melih, Hickman, Bogdan ve Vesely haricinde bu kadrodan kim gitse üzülmem. Hele ki Oğuz gibi yumuşacık bir oyuncuya 1 küsur milyon dolar vermemiş olmamız mükemmel bir hamledir. Takımımıza F4 yaptırmış bir koça ben her türlü kuracağı kadroda güvenirim. Bekleyelim, görelim...

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #16617 : 22 Haziran 2015, 12:02:43 »
3-4-5 transferlerini görmeden Sloukas-Dixon'a sallamayalım...hani calathes-Sloukas olsa göbek atardım ama...Bu arada Sloukas'ın sözleşmesini imzalayıp gönderdi dün kulüp..Yunan tarafı Fenerbahçe'de diye teyid etti.
3 ve 4 numara için skorer iki isimle görüşülüyormuş..isim alamadım ama Weems değil..Kyli Kuric de değil...bütün skor yükünü 3-4 çekecek galiba..Vesely pivota kayıyor..Ama yerli rotasyonu nasıl olacak çözemedim... 5 numaraya da sağlam adam bakılıyormuş, kim varsa artık
ricky Hickman sadece EL'de oynayacak.
Emir'in durumu karışık. 1.3 milyon euro alıyor bi yere gitmez ancak yabancı olarak EL'de oynar ve bir halt da oynamaz bence
NOT: fazla küfür etmeyin ama hazır KSK'ye dalmışken ben Cemal nalga görünümlü Tufan'ı da alırdım..Adam p&r oynuyor..sert vurup kırmaya elverişli..Furkan etkisi yapmaz ama ama ona yakın bir katkı verebilir. Hem alınacak başka yerli uzun da yok hali hazırda
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2015, 12:05:18 Gönderen: Tekirdağlı »

Çevrimdışı Burak Bazzade

• Üye
  • Yer: Gaziantep-Ankara
« Yanıtla #16618 : 22 Haziran 2015, 12:07:22 »
Gerçekten türk nasıl oyuncu bulacağız  3-4-5 de hiç bilmiyorum.Piyasa da yok zaten o yüzden elimizde ki serhatı bence vermemeliyiz. Bir de sameti düşünebilirdik.

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
  • Yer: istanbul
    • okanc14
« Yanıtla #16619 : 22 Haziran 2015, 12:10:56 »
Dixon Emirden daha iyi olabilir ama hani takımı yukarıya çekecek hamleler olmadı.Granger  de Efes'e gidiyor.Obra bizden daha iyi bilir vardır bir bildiği.

Sloukas olmassa biraz yavan kalacaz gibi.Bir de Datome konusunda sanal ortamda dolaşıyor şütorluk konusunda Goudlock ile kıyaslamak gerekir mi?