Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970321 defa)

0 Üye ve 82 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #16665 : 22 Haziran 2015, 14:55:36 »
kardeşim ben kadrolu sıvacıyım o yüzden ben ne yaparsa yapsın rahatım :) ;)
ne yaparsa sıvıyorum. bizimde böyle bir ahlaksız yapım var.
biat etmeyi seviyorum.
bakalım hayırlısı olsun
sadece şunu söylerim.

maçlar izlenirken en çok küfür edilen adamlar gidiyor ( ihtimal üzerinden söylüyorum )  ve onlar için ağıtlar yakılıyor. ( emir oğuz)
ulan biz hep böyleyiz sevdiğimizi döveriz ama bırakmayız :)

Yerli gönderiyorsan yerine yerli almalısın. Ben de kızıyordum bu isimlere ama Türkiye yerli oyuncu cenneti değil ki Cem.
Oğuz'u gönderip Nalga'ya fit olmak. Karadeniz fıkrası gibi.
Senin sıvacılığını biliyoruz zaten :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16666 : 22 Haziran 2015, 15:02:00 »
Yerli gönderiyorsan yerine yerli almalısın. Ben de kızıyordum bu isimlere ama Türkiye yerli oyuncu cenneti değil ki Cem.
Oğuz'u gönderip Nalga'ya fit olmak. Karadeniz fıkrası gibi.
Senin sıvacılığını biliyoruz zaten :)
ya ben Nalga'ya fitim demedim ki - Oğuz dan çok katkısı olmazsa da beni s....- ayrı mesele...
tablo netleşsin de bakalım ne oluyor ne gidiyor.
şu anda görünen
Dixon - Ermi yerine geliyor.
3 e yabancı oyuncu alacaklar...

melih ve kenan var.

oğuz giderse oraya bi hamle laım ...?? ya 1 kısa 3 numara alırız. yabancı 5 numara .. birkan misal alınır. yabancı 5 numara alınır...

semih kalır.. 
serhat gidecek .... türk...hido ..

bak salladım tuttu :) ;)

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #16667 : 22 Haziran 2015, 15:02:21 »
değerli kardeşim siz deme lütfen. cem de abi de ne dersen de .. ;)
ben insanlar emir'e küfür ederken onu savunmuş ve desteklemiş bir insanım.. ben bi oyuncuya sıkı sıkıya bağlanmam . sıvacılık bunu gerektirir.
giderse yolu açık olsun derim.

Semih kalır gibi hissediyorum şahsen. yerli uzun yok , NBa den Furkan var ama gelmez diyorlar. o zaman Semih tutmak gerekecektir.
Birkan boşa çıktı sanırım .. onu alalım .
Birkanı çok sevmem onu da belli edeyim ama savunması iyi ceza şutu sokar görev adamı ..
türkler görev adamı olsun yabancılar kaliteli..

Dediğinize katılıyorum abi, heleki birkan boştaysa bu yoklukta kesinlikle kadroya katmak fayda sağlar, açıkcası özellikle savunma konusunda çok begenirim. Acaba tolga ve egemene bi yatırım yapılır mı öyle bi düşüncede olabilir mi diye kendi kafamda da zaman zaman sacma senaryolar üretmiyo değilim :) gerci onlar içinde ciddi bonservisler istenir sanırım kluplerinden.
Emir için gönlümün bi yanı artık gitmeli olmuyo zorlamamak gerek diyo, bi yanıda nolursa olsun kıymetli bi parça içimizden biri camianın cocugu belli rollerde aslında güzel katkı verir veriyo da diye de düşünüyorum. Allah koçla ve maurizio nun yardımcısı olsun zor iş bu dengeleri sağlamak bu yerli kıtlığında ve yabancı kuralında:)
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16668 : 22 Haziran 2015, 15:04:02 »
mukemmel kadro ..kagit uzerinde gecen seneki kadro f4 yapmissa bu kadro sampiyon olur.
1 numara rotasyonu gecen senenin cok onunde
3 de ayni sekilde
5 numara da keza oyle.

birtek datome benim sevmedigim oyuncu yumusak temasi sevmeyen oyunculari sevmiyorum.
yalniz hickman'a 8. yabanci yazmissin ama kadroda 7 yabanci var hickman dahil, ona ragmen mis gibi kadro.
Orada bir yanlışlık yapmışım abi doğru.Aslında bana kalsa Hickmanı gönderip Kurici isterim.Ama koç tutmak istiyor galiba.Aklımda 4 için Thompkins Randolphtan biri vardı.Thompkins gitti.Randolph u Datomeye ben tercih ederim aslında ama onun ismi çıktığı için yazdım

Çevrimdışı Tolga Gümüş

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • tolgagumus_
« Yanıtla #16669 : 22 Haziran 2015, 15:04:47 »
sorduğun yerli rotasyonun cevabı dixon transferi emirin potansiyeline en yakın oyuncuda tolga geçimdir tolga hidayet paketi emiri aratmaz tolganın gelişimine göre hareket edersin ben bekliyorum böyle hamleler umarım olur kumar ama mantıklı bir kumar
Tolga ve Hido transferleri evet büyük bir kumar. Tutarsa çok fazla şey kazandırır tutmazsa da aynı oradan götürür. Gerçekten çok mantıklı bir hamle olabilir. Cem abi yazmış yukarıda Birkan boşta diye. Birkan hamlesi de takıma özellikle savunma da önemli bir güç kazandırabilir. Ama asıl merak ettiğim uzun rotasyonumuz ne olacak. Oğuz gitti. Semih ile görüşmeler devam ediyormuş ama kalıp kalmayacağı hala belli değil. Sezon içerisinde koçun ona takındığı tavrı da düşününce kalacağını pek tahmin etmiyorum. 5 numaradan 2 yerli gönderip o açığı hangi oyuncularla kapatabiliriz asıl cevaplamamız gereken kısım bu gibi duruyor. Ben Melih'in kalmasının özellikle 1-2 numara için elimizi rahatlatacağını düşünüyorum ama 4-5 şu an için sıkıntı da gibi.
"Ben Fenerbahçe'ye ikinci olmak için gelmedim." - Zeljko Obradovic

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16670 : 22 Haziran 2015, 15:06:14 »
Sloukas- Dixon - Kenan
Bogdan -Melih -Ricky ( 8nn)
Anderson -Birkan -Kuric
xxxx- Hido
xxxx Semih - Veysel

misal işte ortaya böyle 14 kişilik 8 yabancılı bir kadro çıktı..
berk metecan da kadroda antrenman için tutulur ligde belli zamanlarda süre alınabilir...
sarı isimler türk oyuncular.
semih kenan melih dixon birkan hidayet ...
8 de yabancı..

bakın yanmıyoruz bitmiyoruz.
4 5 e alınacak yabancılar kimler olur bilemiyorum tabiki . benimki tahmin sadece

« Son Düzenleme: 22 Haziran 2015, 15:07:54 Gönderen: Cem Ağrak »

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16671 : 22 Haziran 2015, 15:07:53 »
Hickman 7.yabancı oluyor orda bi dene daha koy:D
Datome yerine Randolphte anlasalim:)
Bana kalsa Randolph derim abi.Ama içimden bir ses Datome diyor.O zaman şöyle yapalım.Hido yerine Broekhoff Kuricten birini yazalım bu nasıl sence ;)

Çevrimdışı Tolga Gümüş

• Üye
    • tolgagumus_
« Yanıtla #16672 : 22 Haziran 2015, 15:08:34 »
Basketfaul haberi..

Alıntı
Fenerbahçe sözleşmeleri devam eden oyuncuların rakamlarında indirim yapmaya çalışıyor. Genel Menajer Maurizio Gherardini menajerlerle görüşerek devam eden sözleşme rakamlarının piyasanın çok üstünde düzenlendiğini ve sponsor konusundaki belirsizliğin de sürdüğünü ifade ederek karşılıklı anlaşma yoluyla rakamları aşağı çekmeye çalışıyor. Öte yandan bazı yayın organları Preldzic'i Darüşşafaka Doğuş'a önerildiğini yadı ancak kaynak göstermedi.

Fenerbahçe'nin devam eden sözleşmeleri şöyle:
Emir Preldzic: 1.6 milyon euro
Bogdan Bogdanovic: 1.3 milyon euro
Jan Vesely: 2.1 milyon euro
Melih Mamutoğlu: 1.200 TL
Ricky Hickman: 1.5 milyon dolar
Serhat Çetin: 1.6 milyon TL
Can Altıntığ: 1.3 milyon TL
Berk Uğurlu: 550 bin TL

Melih'in rakam sanırım yanlış yazılmış. Yoksa Berk'den daha düşük mü kazanıyor yahu bu çocuk :D

Çevrimdışı erhanay

• Üye
  • Yer: ünye
    • erhanaydd
« Yanıtla #16673 : 22 Haziran 2015, 15:09:06 »
kardeşim ben kadrolu sıvacıyım o yüzden ben ne yaparsa yapsın rahatım :) ;)
ne yaparsa sıvıyorum. bizimde böyle bir ahlaksız yapım var.
biat etmeyi seviyorum.
bakalım hayırlısı olsun
sadece şunu söylerim.

maçlar izlenirken en çok küfür edilen adamlar gidiyor ( ihtimal üzerinden söylüyorum )  ve onlar için ağıtlar yakılıyor. ( emir oğuz)
ulan biz hep böyleyiz sevdiğimizi döveriz ama bırakmayız :)
Savunma yapmayan, savunmada aksayan adamları gönderiyorlar. Bu sene hem Avrupa hem Amerika MVP'leri savunma odaklı oyuncular. Bu da bi referans noktası bence

Çevrimdışı sambaras

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #16674 : 22 Haziran 2015, 15:10:31 »
Bana kalsa Randolph derim abi.Ama içimden bir ses Datome diyor.O zaman şöyle yapalım.Hido yerine Broekhoff Kuricten birini yazalım bu nasıl sence ;)
Kuric guzel gider.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16675 : 22 Haziran 2015, 15:11:54 »
Basketfaul haberi..

Melih'in rakam sanırım yanlış yazılmış. Yoksa Berk'den daha düşük mü kazanıyor yahu bu çocuk :D
ya bu herifler çok ibnne. serhat ve canı yüksek göstermk için tl yamışlar. 400 500 bin dememişler.
ulan çok yavşaklar ya ;)
melih berkten fazla görünüyor
bogdan maaşı doğru değil ama

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16676 : 22 Haziran 2015, 15:12:54 »
Dixon diğer hangi opsiyonlardan kötüdür bilemeyeceğim ama aşağıdakilerin hepsine tercih ederim.

Granger
Huertas
Jackson
Calathes (kim ne derse desin Avrupa basketbolunda rüştünü ispat etmiş değil)

Sonuçta De Colo ve Teodosic vardı da mı Dixon'ı tercih ettik ? Elbette hayır, evet fizik handikapı var. Ama sahne tümüyle onun olmayacak. Sloukas ve Hickman ile iyi bir üçlü olabilirler...

Çevrimdışı Tolga Gümüş

• Üye
    • tolgagumus_
« Yanıtla #16677 : 22 Haziran 2015, 15:13:37 »
Bu arada basketfaul'ün haberi doğruysa ve sözleşme indirimi isteniyorsa Emir kesinlikle takımda kalır. Tabi başka takımlara önermeden önce Emir gel sözleşmeni revize edelim dendiyse. Bu adam zamanında Efes'in önerdiği 2 misli kontratı reddetmiş bir adam. En az benim kadar çok seviyor Fenerbahçe'yi. Her türlü kontrat indirimini kabul edecektir. Yeter ki göndermeye karar vermeden önce sözleşmeyi yeniden düzenleyelim densin..

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #16678 : 22 Haziran 2015, 15:14:31 »
Basketfaul haberi..

oha emir 1,6 mln euro mu ?
oly bu paraya 3 oyuncu oynatiyordu herhalde sloukas-mantzaris-dunston toplam emir kadar aliyor mu acaba ?
almiyor bence.
sisirilmis rakamlar bence , ozellikle de bogdan ve emir.

Çevrimdışı serkan330

• Üye
  • Yer: Gebze / İstanbul
    • serkancelik
« Yanıtla #16679 : 22 Haziran 2015, 15:20:00 »
bu kuric nerden çıktı piyasada ne kadar çok konuşuluyor

diebler i bildiğimden illa 3 alacaksak diebler i alırım