Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970279 defa)

0 Üye ve 75 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #16710 : 22 Haziran 2015, 17:23:35 »
Sloukas-Dixon-Kenan
Bogdan-Melih-Hickman
Anderson-Birkan
Bjelica-Hido-Randolph
Vesely-Semih

Şöyle bir takım olabilir. Burada Sloukas 1-2, Bogdan 2-3, Hido 3-4 ve Vesely 4-5 oynayabildiği için epeyce elimiz rahatlamış olur. Hatta Randolph da 4-5 oynar. Gayet moil bir takım olur, bir kısım taraftarı delirtiriz sürekli "switch" yaparak. :)
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #16711 : 22 Haziran 2015, 17:27:31 »
Birkanı kadrolara yazıyoruz da birkanın bundan haberi  var mı :) yani daha doğrusu birkana bi ilgimiz yada teklifimiz gibi bi durum var mı? Belki bu konuda bilgisi olan birileri vardır ;)
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2015, 17:28:34 Gönderen: sinanyucel »
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

hustle

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16712 : 22 Haziran 2015, 17:27:57 »
neden mi dıyorum...

bana ligde oguz yerine hangi yerli varkı burun kıvırmadan oynatacagımız birini soyleyin...
yada emir yerine...

mesela erkan veyseloglu-barıs hersek...

bunları 3 gun sonra oguz ve emir den beter ederiz biz taraftar olarak...

furkan korkmaz-cedi osman-sinan guler gibi oyuncuları alabiliyorsan ok...alamadıgına gore ne yapacaksın...oyuncu yok ne yazık ki...

Şu an abartıyorum biraz ama Cemal Nalga bile Oğuz'dan daha fazla katkı verir takıma en azından savunmada ve en azından ribaund alır.Ayrıca Oğuz'a verilen parayla 4 tane Cemal alabilirsin 6-7 tane Sertaç şanlı 2 tane Dunston hatta üstüne az bişey ekleyip Tomic alırsın.Mirotic Real'de 1.000.000€ ya oynarken paşam ondan daha fazla kazanıyordu.Ve işin komik tarafı Daçka sağolsun kazanmaya da devam edecek.
Net söylüyorum tam bir Oğuz Savaş düşmanıyım.Bunun kadar şanslı bir adam görmedim.Semihli Ömer Aşıklı Vidmarlı kadroda oynaması imkansızken hep birileri sakatlanır yer bulurdu kadroda.Sonra Türk oyuncular Nba yapınca iyice kıymete bindi ve anında klasik Türk oyuncu kafası devreye girdi.Yani :''Abi ben hiçbir şey yapmasam da bana milyon verecek takım bulurum Türkiye'de adam mı var.'' Bak abi bu gözler Oğuz'dan 30-40 kilo ağır olan Sofoklis'in orta sahaya kadar show-up yapıp hemen kendi adamına dönüp savunma yaptığını gördü.Hiç mi çabalamaz insan hiç mi çalışmaz hızlanmak için! Ergin Ataman'ı büyük koç! yaptı Oğuz. Tek oynadığı set Arroyo ve Oğuz'un adamının oynadığı pick&roll sonrası boş bir smaç ya da içeri gömülürsen Erceg Sinan Ender'den yediğin 3lükler.
Oyuncu yok diye milyon € vereceğime yabancıyla geçerim o bölgeyi.Dixon'la beraber 7 yabancı oluyoruz.Melih Kenan 9.Semih kalırsa 10.Zaten alınacak diğer oyuncular rotasyonun son halkaları olacak.
Bence alınmış olan en doğru karar.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #16713 : 22 Haziran 2015, 17:28:21 »
soyle bir rotasyon artık ne olduysa oldu..dixon geldi ve oguz gitti haberlernden sonra bence daha mantıklı..en azından hamle sayısını azaltır...

xxxx-dixon-kenan
bogdan-melih-hickman(8*)
xxxx-birkan yada serhat-emir(7*)
bjelica-vesely-hidayet?
xxxx-semih-omer faruk

mı olacak...bu yuzden diyorum en azından emir'i 7. yabancı gibi yaparım imkan varsa...baska oyuncu almam..8.yabancıda hickman olur..

ama su 3 tane xxxx cidden cok onemli oyuncular olmalı...

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #16714 : 22 Haziran 2015, 17:30:09 »
Şu an abartıyorum biraz ama Cemal Nalga bile Oğuz'dan daha fazla katkı verir takıma en azından savunmada ve en azından ribaund alır.Ayrıca Oğuz'a verilen parayla 4 tane Cemal alabilirsin 6-7 tane Sertaç şanlı 2 tane Dunston hatta üstüne az bişey ekleyip Tomic alırsın.Mirotic Real'de 1.000.000€ ya oynarken paşam ondan daha fazla kazanıyordu.Ve işin komik tarafı Daçka sağolsun kazanmaya da devam edecek.
Net söylüyorum tam bir Oğuz Savaş düşmanıyım.Bunun kadar şanslı bir adam görmedim.Semihli Ömer Aşıklı Vidmarlı kadroda oynaması imkansızken hep birileri sakatlanır yer bulurdu kadroda.Sonra Türk oyuncular Nba yapınca iyice kıymete bindi ve anında klasik Türk oyuncu kafası devreye girdi.Yani :''Abi ben hiçbir şey yapmasam da bana milyon verecek takım bulurum Türkiye'de adam mı var.'' Bak abi bu gözler Oğuz'dan 30-40 kilo ağır olan Sofoklis'in orta sahaya kadar show-up yapıp hemen kendi adamına dönüp savunma yaptığını gördü.Hiç mi çabalamaz insan hiç mi çalışmaz hızlanmak için! Ergin Ataman'ı büyük koç! yaptı Oğuz. Tek oynadığı set Arroyo ve Oğuz'un adamının oynadığı pick&roll sonrası boş bir smaç ya da içeri gömülürsen Erceg Sinan Ender'den yediğin 3lükler.
Oyuncu yok diye milyon € vereceğime yabancıyla geçerim o bölgeyi.Dixon'la beraber 7 yabancı oluyoruz.Melih Kenan 9.Semih kalırsa 10.Zaten alınacak diğer oyuncular rotasyonun son halkaları olacak.
Bence alınmış olan en doğru karar.

oguz kararına bende katılıyorum sayılır kulubun..ama semih'in kalması sartıyla...
ama aynı seyi emir icin soyleyemiyorum hala..yapılacak hamlelere bakmak lazım...hickman ve emir bence olabiliyorsa 7. ve 8. yabancılar olmalı bizim takımda..

Çevrimdışı samuraiX

• Üye
  • Yer: izmir
    • @oguzbsrdm
« Yanıtla #16715 : 22 Haziran 2015, 17:52:51 »
Ohooo işimiz vardı bigün koptuk ne oldu laaaaann :o neyse emir ve oguz hep bizim evlat muamelesi gördügünden saglam para aldılar ve saglam rollerde oynadılar. Ama artık yeter bence de... Hani değişim şart buralarda. James andeeson komple oyuncu olmasıyla gercekten iyi transfer olur. Suanki frontcourtta tam obranın hayal ettigi sert adam gecmez bir hale geldi. Yerli olan kenan ve melih dahi savunmada kalbur üstüne gectiler artık.

Dixon sloukas kenan
Bogdan hickman melih
Anderson (bogdan) + muhtemel hidayet

Güzel olmus gibi.

Simdi pota altına adım atma vakti...
Ama bu konuda bjelica kararını beklemek zorundayız ve miskodan güzel haberler gelecek gibiii :D hadi hayırlısı
Bjelica kalırsa: Bjelica Randolph
                      Vesely Freeland
Baya enfes olur tadından da yenmez...

Bjelica giderse ise suan yorum yapamadım.. Allah da o ihtimali düşündürmesin inşallah dinimiz aminnn :)
goodbye jules we never forget U!!

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #16716 : 22 Haziran 2015, 17:56:15 »
biraz da muhasebecilik yapalim

gou-     1,85 mln ( - 200 bin)
serhat-  0,5  mln
zisis -    1,2 mln   (yarim sezonluk 600 bin idi)
zoric -    1,1 mln
oguz -    1   mln
emir -     1,3 mln
bjelica-  1,3 mln ( 1 mln da boyout)

ayrilan ve ayrilmasi muhtemel oyuncular , 9 milyonluk butce olusuyor.

sloukas 1,2
dixon    1
anderson 1,5
hidayet  1
randolph 1,5
radulija 1,8 

8 milyon da gelenlere.

online menejerlik gibi oldu ama iste asagi yukari bu civarda zaten konusulan paralar.

Geriye kalan 1 milyonu da bana versinler bankaya yatırıp faizi ile geri kalan hayatımı sürdüreyim, çalışmama da gerek kalmaz.
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2015, 18:02:15 Gönderen: emindesouza »

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #16717 : 22 Haziran 2015, 18:00:53 »
nemanja giderse iki kalırsa 1 uzun alınacak. Hickman 8.yabancı..ama yerli kadrosu özellikle uzunlarda soru işareti daha doğrusu hiç yok...Ömer Faruk mu oynayacak acaba

Çevrimdışı truth126

• Üye
  • Yer: İstanbul - Başakşehir
    • truthuntold126
« Yanıtla #16718 : 22 Haziran 2015, 18:05:53 »
Sportando       
Pero Antic is one of the names that @fenerbahceulker is considering for next season.
Nothing imminent.
Antic will be free agent from July 1   

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #16719 : 22 Haziran 2015, 18:09:44 »
Sportando       
Pero Antic is one of the names that @fenerbahceulker is considering for next season.
Nothing imminent.
Antic will be free agent from July 1

haydaa ne guzel sloukas anderson falan konusuyorduk nerden cikdi bu antic..hic sevmiyorum su adami , carlos boozer'in avrupa versiyonu.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #16720 : 22 Haziran 2015, 18:16:37 »
Seda'yi voleybol takimindan gondermek icin tam 2.5 yil ugrastik.  Tonla para alip, takima sifir katki veriyordu.  Ipini cektik, cok sukur.  Basketbol takimindaki muadili de Emir.  Insallah onu da gonderecegiz.  Bu kadar ac insan varken Emir'in bize katamadiklari ile 1.3 milyon Euro kazanmasi sosyal adalete aykiridir; bir insanlik sucudur. 

Çevrimdışı yusufkaleli

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #16721 : 22 Haziran 2015, 18:17:46 »
Büyük ihtimalle sallıyor sportando. NBA'den her FA olan oyuncuyu Fenerbahçe'ye yazmaya başladı.

Çevrimdışı samuraiX

• Üye
  • Yer: izmir
    • @oguzbsrdm
« Yanıtla #16722 : 22 Haziran 2015, 18:19:29 »

Geriye kalan 1 milyonu da bana versinler bankaya yatırıp faizi ile geri kalan hayatımı sürdüreyim, çalışmama da gerek kalmaz.

Aa olmaz ama hepsini kendine almakk ayıp ya bölüşmek lazım ;D

Yalnız ben de antic konudunda senle aynı fikirdeyim emin. Adamın tipinden midir bilmem hic sevmiyorum herifi.. Tamam tipini gectim profesyonel olarak degelendirirsem semih oguzdan sonra oralara bostan korkulugu koy yine aynı işi yapar hem de bedavaya 8) sonuc pero olabilir neden olmasınn.
goodbye jules we never forget U!!

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #16723 : 22 Haziran 2015, 18:22:57 »

Aa olmaz ama hepsini kendine almakk ayıp ya bölüşmek lazım ;D

Yalnız ben de antic konudunda senle aynı fikirdeyim emin. Adamın tipinden midir bilmem hic sevmiyorum herifi.. Tamam tipini gectim profesyonel olarak degelendirirsem semih oguzdan sonra oralara bostan korkulugu koy yine aynı işi yapar hem de bedavaya 8) sonuc pero olabilir neden olmasınn.

pero'nun tek mantikli aciklamasi olur da o da hucumda 4, savunmada 5 gibi kullanmak..vesely ile ayni anda sahada olduklarinda
hucumda vesely 5, antic 4, savunmada vesely 4, antic 5..sutu oldugu icin vesely'nin dezavantajini orter.
ama bu herif temasi da sevmiyor ki savunmada 5 gibi oynatalim.. yani aslinda mantikli gorunen sey de mantiksiz geldi simdi bana ..gelmesin bu herif.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #16724 : 22 Haziran 2015, 18:40:20 »
Antiç yok bu arada