Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970383 defa)

0 Üye ve 82 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan330

• Üye
  • Yer: Gebze / İstanbul
    • serkancelik
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #16980 : 26 Haziran 2015, 09:29:40 »
oncelikle 6 yerli degil 5 , 6 yabanci + 5 yerli + dixon.
5 yerli kenan, melih, semih, egehan, omer faruk.
starwberry darden konusuna gelirsek , darden atletizmi ile faydali olan oyuncu dolayisiyla bu tip oyuncular belli bir yasdan sonra ise yaramiyorlar , yani an itibari ile strawberry darden'den daha iyi oyuncudur.
euroleague macina cikmak kistas ise eger gecevicius senelerdir euroleague'de oynuyor , gou gecen sene ilk senesi oldu ama gou daha iyi oyuncudur degil mi ?
neyse benden bu kadar.

strawberry i kaç senedir izliyoruz ki . dizi ne kadar götürecek biliyormuyuz
egehan ömeri yazmışsın bugun bunları yazıyorsun ama ligde maçları kaybetmeye başlayınca ozamanda oğuz gönderilirmi yazılır
bu takım nasıl 2 kulvarda gidicek . 6 yabancı + 4 kişi ile lig avrupa nasıl yürüyecek
dixon semih playofflarda sakatlanırsa alternatif fikrin egehan la ömeri mi oynatmak

Çevrimdışı serkan330

• Üye
  • Yer: Gebze / İstanbul
    • serkancelik
« Yanıtla #16981 : 26 Haziran 2015, 09:41:54 »
Burda bol keseden egehan ömer faruk kadroya alalım yazılıyor. Play off ta kupada kenan semih aynı anda sakatlansa nasıl çözüm sunulacak . Emin olun 3 4 sene önce metecan ile berk yazılıyordu kadroya. Biz biliyoruz görüyoruz bu çocukları . Ama obradovic ve Gherardhini görmüyor . Aklı yatan var mı ?

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16982 : 26 Haziran 2015, 09:51:34 »
Burda bol keseden egehan ömer faruk kadroya alalım yazılıyor. Play off ta kupada kenan semih aynı anda sakatlansa nasıl çözüm sunulacak . Emin olun 3 4 sene önce metecan ile berk yazılıyordu kadroya. Biz biliyoruz görüyoruz bu çocukları . Ama obradovic ve Gherardhini görmüyor . Aklı yatan var mı ?

Çok haklısın. Bu çocukların daha bir fırın ekmek yemesi gerekiyor. Kabiliyet ayrı tecrübe ayrıdır. O yüzden kontratlarında indirim yapılırsa Serhat, Emir ve hatta Can takımda tutulmalı. Sonuçta bu havayı soludular. Özellikle uzun konusunda herkesin burun kıvırdığı Dusan ve hatta Nalga bence tecrübesiyle ucuza kapatılabilirse yerli olarak iyi tercihler olurlar. Çok değil 3-5 dakika sırıtmadan takıma enerji verebilirler. İkisinin de oyun aklının Semih'ten geri olmadığ aşikar...

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16983 : 26 Haziran 2015, 10:30:06 »
beyler gelin hep beraber yürekli olalım
yapılan tüm transferler veya ismi çıkan tüm isimlerde '' sizlere göre beğenmediğiniz için Günah Keçisi '' Maurizo ilan edildi..
şunu anlayın bu transferlerdeki en büyük yetkili Zeljko Obradoviç tir.. son karar onundur sonuçta.
yani iş bilmeyen vizyonsuz olan insan Zejlko Obradoviç ....

Nedim Karakaş ı özlemişsiniz ALlah sizlere akıl fikir versin..
Euroleague de taşşak oğlanı olduğumuz günleri özlediniz herhalde..

Final 4 yapmak size yaramamış ...

Olimpiakos çok rezil klüp 250 bin usd alan adama git sen 700 bin usd teklif ver. 3 katı kazandıracaklar neredeyse..
« Son Düzenleme: 26 Haziran 2015, 10:30:54 Gönderen: Cem Ağrak »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16984 : 26 Haziran 2015, 10:31:37 »
gal mekel - kenan sipahi
marcus denmon - melih mahmutoğlu
james anderson - jonas maciulis
caleb green - brent petway
patrick young - semih erden

para yoksa şöyle bir kadro 10 milyon dolara çok rahat kurulabilirdi mesela.
isko
ciddi ciddi mi yazdın yoksa dalga mı geçiyorsun şu kadroyu yazarken
cidden soruyorum merak ettim

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16985 : 26 Haziran 2015, 10:48:01 »
şuraya tekrar yazayım her gün yazacağım..
ligdeki rezalet sonuca rağmen bu takımın Final 4 yaptığı unutulmasın.. top 16 top 8 de rakipleri domaltıp sevdiler  unutulmasın..

Çevrimdışı erhanay

• Üye
  • Yer: ünye
    • erhanaydd
« Yanıtla #16986 : 26 Haziran 2015, 10:53:18 »
Kilit nokta Bjelica. Onu kaybetmek oyun aklımızın yarısını kaybetmek demek. Gerisini dert etmeyin.
Transfer kolay iş değil. Sloukas'ı bile zorla alabiliyoruz ki gerisini siz düşünün. Ama ileriye dönük transferler için elimizde bir oyuncu rezervi olmalı. Bunu yapacak adam Gherardini. Gherardini'ye getirebileceğim tek eleştiri bu.

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
  • Yer: istanbul
  • DaR aGaCıNDa oLSaK BiLe SoN SöZüMüZ FeNeRBaHÇe
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #16987 : 26 Haziran 2015, 11:22:07 »
beyler gelin hep beraber yürekli olalım
yapılan tüm transferler veya ismi çıkan tüm isimlerde '' sizlere göre beğenmediğiniz için Günah Keçisi '' Maurizo ilan edildi..
şunu anlayın bu transferlerdeki en büyük yetkili Zeljko Obradoviç tir.. son karar onundur sonuçta.
yani iş bilmeyen vizyonsuz olan insan Zejlko Obradoviç ....

Nedim Karakaş ı özlemişsiniz ALlah sizlere akıl fikir versin..
Euroleague de taşşak oğlanı olduğumuz günleri özlediniz herhalde..

Final 4 yapmak size yaramamış ...

Olimpiakos çok rezil klüp 250 bin usd alan adama git sen 700 bin usd teklif ver. 3 katı kazandıracaklar neredeyse..

hustle

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16988 : 26 Haziran 2015, 11:50:53 »
zoriç nasıl undersize oluyor anlamadım 2.11 boyunda zaten pivotlar için normal boy o.
zoric'in problemi fizik olarak zayıf olması post up savunmasının kötü olması, milano maçında samuels'i hücumda itmeye çalışdı kendisi potadan uzaklaşdı o kadar vahim durumu.
palacios bjelica kalacaksa mantıklı hamle , palacios iyi oyuncu hem 4 hem 5'i yedekler.

Undersize zaten sadece boy olarak kısa olanlara denmiyor pozisyonu için zayıf olanlara da deniyor. Zoric bize transfer olduğunda şu anki Palacios'tan çok daha iyi bir oyuncuydu.2.03 boyu olan bir oyuncuyu 5 numarada nasıl kullanıcaz euroleaguede? Yardımsız hangi pivotu savunur? 4 numarada hangi atletik oyuncuyu savunabilir? Tamamen arada kalmış bir oyuncu.Sadece orta mesafe şut atan oyuncuya neden yönelir takım anlamış değilim.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #16989 : 26 Haziran 2015, 12:03:34 »
şuraya tekrar yazayım her gün yazacağım..
ligdeki rezalet sonuca rağmen bu takımın Final 4 yaptığı unutulmasın.. top 16 top 8 de rakipleri domaltıp sevdiler  unutulmasın..

Haklısın amaF4 yapan takımların diğer 3'üde kendi liglerinde çok rahat şampiyon oldu. F4 yapınca sezon bitmiyor.
Ne hikmetse f4'te sonra mental yorgunluğu bir tek biz yaşadık o takımlar içinde. Bizimkiler F4'ten sonra kafaca sezonu kapattılar ve böylesi bir takım 0 kupa ile sezonu kapadı. Bu da unutulmamalı.
Gerçi unutulmuyor ki Obradoviç bunca revizyona gidiyor takımda. Belli ki o da rahatsız bazı şeylerden.

Çevrimdışı ObiCanKimobi

• Üye
  • Yer: İzmir
    • @ObiCanKimobi
« Yanıtla #16990 : 26 Haziran 2015, 12:11:12 »
Ama biz ilk kez F4 yaptık ve o mental gücü verecek tecrübemiz yoktu diğer 3 takım gibi.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #16991 : 26 Haziran 2015, 12:13:16 »
strawberry i kaç senedir izliyoruz ki . dizi ne kadar götürecek biliyormuyuz
egehan ömeri yazmışsın bugun bunları yazıyorsun ama ligde maçları kaybetmeye başlayınca ozamanda oğuz gönderilirmi yazılır
bu takım nasıl 2 kulvarda gidicek . 6 yabancı + 4 kişi ile lig avrupa nasıl yürüyecek
dixon semih playofflarda sakatlanırsa alternatif fikrin egehan la ömeri mi oynatmak

beni sadece benim yazdıklarım bağlar , bugün birşey yarın başka şey diyecek kadar karaktersiz değilim çok şükür. Bana ne oğuz gönderilir mi yazanlardan.
benim dediğim baış gelip kenarda havlu sallayacağına egehan sallasın ömer sallasın.
daha ucuza sallarlar.
sakatlık bu işin doğasında var , dixon sakatlandığında ne yapacaksın demek doğru bir soru değil.
o zaman sloukas-hickman-kenan oynar , hickman da sakatlanırsa sloukas 30 dk oynar.
gs 5 kişilik rotasyonla bize karşı oynadığı oyun malum.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #16992 : 26 Haziran 2015, 12:16:21 »
Undersize zaten sadece boy olarak kısa olanlara denmiyor pozisyonu için zayıf olanlara da deniyor. Zoric bize transfer olduğunda şu anki Palacios'tan çok daha iyi bir oyuncuydu.2.03 boyu olan bir oyuncuyu 5 numarada nasıl kullanıcaz euroleaguede? Yardımsız hangi pivotu savunur? 4 numarada hangi atletik oyuncuyu savunabilir? Tamamen arada kalmış bir oyuncu.Sadece orta mesafe şut atan oyuncuya neden yönelir takım anlamış değilim.

undersize konusunda tartışmaya gerek yok , siz kendi bildiğinizi bilin ben de kendi bildiğimi.
palacios sadece orta mesafe şut atan oyuncu mu ?
ayrıca 2-3 kez yazdım eğer bjelica kalacaksa palacios mantıklı hamle aksi halde skandal.

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
    • okanc14
« Yanıtla #16993 : 26 Haziran 2015, 12:54:44 »
Ya arkadaslar kusura bakmayin ama--pozisyon farki bir yana--Emir'e kalsin deyip, Baris Hersek'in gelmesini elestirmek benim ne mantigima ne de vicdanima sigiyor.  Nacizane dusuncemdir...
Ya Emir konusunda  anlamıyorum, basketbolu çok iyi bildiğimi iddaa etmiyorum ama Emir gitmeli.
Kalsa ne olur verimsiz ve istikrarsız kaç yıldır hep aynı değişen ve gelişen bir oyuncu değil

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
    • okanc14
« Yanıtla #16994 : 26 Haziran 2015, 12:57:25 »
Adamın dibi Kostas gelmiş hoş gelmiş :) Çok sevindim, hayırlısı olsun, umarım çok başarılı olur burada uzun yıllar.

Bu transfer o kadar iyi geldiki.Calathes olsa bu kadar  sevinmezdim